Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

0 ק"מ, מאזדה 2 או אופל אסטרה

Jessie
שימו לב! השרשור הזה בן 1910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאמור מתלבטת בין שתיהן והסיבה לכך היא נוחות הנהיגה עבורי. הרושם שלי מבוסס על חודש נהיגה יומיומית באופל אסטרה 2016 ושבועיים במאזדה 2 2017.

בגדול השימוש ברכב הוא נסיעה עירונית וכפעמיים בשבוע מחוץ לעיר לטווח ה100-150 קמ לכיוון.

הדרישות לפי סדר העדיפויות:

1. בטיחות

2. אמינות

3. עלות אחזקה (במידה ויש פער משמעותי)

4. ירידת ערך וסחירות (כרגע המטרה היא לרכוש לפחות לחמש השנים הקרובות, אך ייתכן שינוי בנושא).

בנוסף, ההבדל בין קבלת הרכב בדצמבר לבין ינואר הוא 2500 שח. כלומר, זול יותר לקחת כעת. האם הרישום של 2019 משמעותי או שזו הזדמנות לחסוך עוד קצת?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בשתי מכוניות מקטגוריות שונות.

נהגת ברכב כך שיש לך כבר רושם ואני מאמין שאת יכולה לשים את האצבע על מה אהבת בכל רכב ומה פחות.

בעיקרון לשימוש שרובו עירוני מאזדה 2 מתאימה יותר. היא גם אמינה ומציעה עלויות אחזקה סבירות ונכון להיום גם הסחירות לא רעה.

מבחינת הבטיחות ה-2 קיבלה 4 כוכבים מתוך 5 במבחן שנערך ב-2015 כך שהוא דיי עדכני. הציונים לא רעים אך כאמור יש טובות ממנה בתחום הזה.

יש לה מערכת התרעה על סטייה מנתיב הנסיעה ומערכת בלימה אוטונומית במהירות עירונית.

כמכונית האסטרה טובה יותר. אך היא מסורבלת יותר לשימוש עירוני, היא תהיה יקרה יותר לאחזקה, ולפחות על פי העבר היא תהיה פחות סחירה ולא תשמור היטב על ערכה כמו המאזדה.

מצד שני היא הרבה יותר נוחה ונעימה לנסיעה והיא זכתה ב-5 כוכבים במבחן הריסוק. גם לה יש בלימה אוטונומית (לא סגור על אם היא עירונית בלבד או גם בין עירונית) ומערכת התרעה על סטייה מנתיב הנסיעה.

לגבי השנתון, אני מאמין שברגע שנגיע לינואר הדרישה לתוספת תשלום תתאדה כמו השנה שהסתיימה. אני מציע לנסות להתנות את ביצוע העסקה בקבלת רכב עם רישוי 2019. בעתיד זה יהיה משמעותי הרבה יותר מ-2,500 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בשתי מכוניות מקטגוריות שונות.

נהגת ברכב כך שיש לך כבר רושם ואני מאמין שאת יכולה לשים את האצבע על מה אהבת בכל רכב ומה פחות.

בעיקרון לשימוש שרובו עירוני מאזדה 2 מתאימה יותר. היא גם אמינה ומציעה עלויות אחזקה סבירות ונכון להיום גם הסחירות לא רעה.

מבחינת הבטיחות ה-2 קיבלה 4 כוכבים מתוך 5 במבחן שנערך ב-2015 כך שהוא דיי עדכני. הציונים לא רעים אך כאמור יש טובות ממנה בתחום הזה.

יש לה מערכת התרעה על סטייה מנתיב הנסיעה ומערכת בלימה אוטונומית במהירות עירונית.

כמכונית האסטרה טובה יותר. אך היא מסורבלת יותר לשימוש עירוני, היא תהיה יקרה יותר לאחזקה, ולפחות על פי העבר היא תהיה פחות סחירה ולא תשמור היטב על ערכה כמו המאזדה.

מצד שני היא הרבה יותר נוחה ונעימה לנסיעה והיא זכתה ב-5 כוכבים במבחן הריסוק. גם לה יש בלימה אוטונומית (לא סגור על אם היא עירונית בלבד או גם בין עירונית) ומערכת התרעה על סטייה מנתיב הנסיעה.

לגבי השנתון, אני מאמין שברגע שנגיע לינואר הדרישה לתוספת תשלום תתאדה כמו השנה שהסתיימה. אני מציע לנסות להתנות את ביצוע העסקה בקבלת רכב עם רישוי 2019. בעתיד זה יהיה משמעותי הרבה יותר מ-2,500 ש"ח.

תודה על התגובה המהירה!

כשאתה מציין עלויות אחזקה, לאיזה פער אתה מתכוון?

האם בכלל זה התכוונת לביקורי מוסך לא מתוכננים?

ושוב תודה, לקחתי לתשומת לבי את עניין השנתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב3 שנים הראשונות בכל מקרה יש שקט של אחריות יצרן - לאחר מכן יש יותר סיכוי לבעיות באופל מאשר במאזדה מכיוון שהיא מורכבת יותר ובעברה ידעה בעיות שונות(בעיקר במערכת הקירור בדור הקודם).

מצד שני? המאזדה 2 פחות תהיה נוחה ונעימה לנהיגה של 150 קילומטר לכיוון מאשר האסטרה - אישית? עדיין הייתי רוכש אסטרה, יותר נעים לנסיעות הארוכות באופן משמעותי.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופל אסטרה היא מכונית גדולה ויקרה יותר במחיר הבסיס כך שאגרת הרישוי תהיה יקרה יותר, הצמיגים הגדולים יקרים יותר, ואני מעריך שגם מחיר הביטוח יהיה גבוה יותר.

מעבר לאמינות הבינונית של הדור הקודם של האסטרה שהזכיר noknok, מותקן בה מנוע חדש יחסית עם מגדש טורבו לעומת מנוע וותיק, מוכר ואטמוספרי במאזדה.

אני לא חושב שנסיעה של 150 ק"מ במאזדה 2 תהיה עינוי או משהו בסגנון. ברור שהאסטרה נוחה יותר אבל המאזדה מציעה נוחות טובה בסך הכל ולטעמי לדרישות שהוצגו היא מתאימה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופל אסטרה היא מכונית גדולה ויקרה יותר במחיר הבסיס כך שאגרת הרישוי תהיה יקרה יותר, הצמיגים הגדולים יקרים יותר, ואני מעריך שגם מחיר הביטוח יהיה גבוה יותר.

מעבר לאמינות הבינונית של הדור הקודם של האסטרה שהזכיר noknok, מותקן בה מנוע חדש יחסית עם מגדש טורבו לעומת מנוע וותיק, מוכר ואטמוספרי במאזדה.

אני לא חושב שנסיעה של 150 ק"מ במאזדה 2 תהיה עינוי או משהו בסגנון. ברור שהאסטרה נוחה יותר אבל המאזדה מציעה נוחות טובה בסך הכל ולטעמי לדרישות שהוצגו היא מתאימה יותר.

מחזק כל מילה, יש לי אסטרה דור קודם (2013) ופג'ו 208 1.2 טורבו (2016).

רישוי - אסטרה 1500, 208 - 1200

צמיגים - החלפתי עכשיו באסטרה, טובים מתחילים ממעל 550 לצמיג. 208 - יש טובים מאוד בפחות מ 450 לצמיג.

ביטוח - יותר זול ב- 208 בכמה מאות ש"ח לשנה. אותה חברת ביטוח.

אמינות - לשמחתי בנתיים לא היו לי בעיות מיוחדת מלבד החלפת משאבת מים כשהרכב היה בן 4.5

אם אצטרך לנסוע 150 ק"מ כיוון אקח את האסטרה, בגלל השקט ונוחות בנסיעות בין עירוניות.

האם זה באמת מנוע חדש או שזה אותו מנוע שמוציאים ממנו עוד 10 כ"ס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנחה יפה מאוד ל- 0 ק"מ, מחיר מעולה לרכב כזה כחדש.

רק שים לב שהם מגבילים אותך בצבע הרכב, ומדובר בצבעים לא פופולאריים

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאר הצבעים בתוספת לא גדולה שמשאיר את ההנחה נאה מאוד.

מדובר ברכב עם מערכות בטיחות מובנות מקוריות כך שאין כאן 'עז' בעסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר מטורף! משפחתית חזקה, מאובזרת, עם בטיחות אקטיבית במחיר של סופר מיני מבאסת.

מה שעוד יותר מדהים זה שהמוקה, רכב מיושן, פחות מאובזר, חלש יותר, צפוף יותר ובלי בטיחות אקטיבית עולה עוד 10,000₪, כי הוא "ג'יפון".

במחיר כזה, הייתי לוקח את ה"סיכון" באמינות ובירידת ערך ובוחר באסטרה, שפחות או יותר בכל מובן נותנת יותר מהמאזדה (פרט למציאת חניה בעיר, בהנחה שזה לא אקוטי).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים - החלפתי עכשיו באסטרה, טובים מתחילים ממעל 550 לצמיג. 208 - יש טובים מאוד בפחות מ 450 לצמיג.

לא מכיר את המידות של ה-208 אבל באסטרה אנג'וי ואנג'וי פלוס המידה היא 205/55R16 המאוד נפוצה. אפשר לקנות את הטופ שבטופ ב-350 ש"ח לצמיג.

האם זה באמת מנוע חדש או שזה אותו מנוע שמוציאים ממנו עוד 10 כ"ס?

מנוע אחר לגמרי. אפילו נפח המנוע שונה.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 1910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...