Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנה בדודג' NITRO 2008 - או במילים אחרות PROJECT MALIGNANT

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Speaker frequencies Linear Crossover Schematic.jpg

מעבר למדידות, הדבר החשוב איך השמיעה בפועל ברכב להרגשתך -

יש מערכות רמקולים אשר מתוכננות מראש, עם ירידה קלה בהספק בטווח ה 300-800H .

ולפעמים איכות הסאונד כך, נשמעת מתאימה עם הירידה בהספק בטווחים הנ"ל.

ראה דוגמאות לגרף השמעה.

א 4 אום CHARIO Syntar 520 Crossover schema.jpg

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה אייל,

יש לך חיבה למעגלי הנחתה מהסוג הזה ובאמת שכנראה שם יש איזשהו "קסם" שתופס אותך.

עולם עקומות הבית - מה שמגדיר את העינות הכוח שיוצרת איזון נעים לאוזן אנושית, הוא אדיר ועשיר.

יש כמה דברים אבל שחוזרים על עצמם בין עקומות הבית שאני רואה ואחד מהם זה איפה מגיע הדיפ של הכניסה לתחום המיד ואז איפה מגיע הפיק בתחום המיד.

הרבה חברות אוהבות להגדיר את הפיק באזור ה1K הרץ

והרבה חברות אוהבות להגדיר אותו באזור ה600 הרץ.

אני מתחבר יותר לאזור ה600 הרץ ובגלל זה מבחינתי אני גם לא ממש רואה משהו לא תקין במדידת הRTA של הקלארוס שעומרי העלה כאן - מה שכן, אם זה אכן תצורה של סט שני חלקים, היה כדאי לתת למידבאסים קצת זווית בהתקנה שלהם למרות הכל.

ובפועל - ציינת כאן באמת דבר חשוב מאוד אייל - בפועל! - איך זה נשמע?

מהנסיון שלי עם סטים של HAT הם נשמעים פשוט פנטסטי ישר מהמדף על ההתקנה הכי פשוטה ובסיסית - אני לא בטוח בכלל אם יש באמת בעיה מהגרף שפותח השרשור העלה כשמדברים על איך זה נשמע בפועל, לאוזן של בן אדם.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בסוף לגבי מוראל? אם הבנתי נכון שזה אלמנט חדש לנוסף לליין שלהם? שזה סוג של לגטיה l3?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה! טוב שאתה שואל :-D

כי הMAGIC VOICE הסיניים עלו לי על העצבים עם איזה חרחור שיצא מהם שלדעתי נובע מזה שהבאתי את הקצה העליון בEQ לקצת יותר מידי :-P

אבל ברור לי שזו התעללות במיד טוויטרים - אז חשבתי להוסיף להם סופר טוויטר ובאמת רכשתי ריבון טוויטר ב16 דולר מאלי אקספרס שאני בטוח שנשמעים נהדר סה"כ אבל בסוף אמרתי נההההה - בשביל מה?

יש לי קרוס אובר מעולה של קלארוס.

יש לי טוויטר מעולה של קלארוס.

למה לא להשתמש בהם?

אז מה באמת נסגר עם המוראלים?

אז יום שישי ניגשתי לרכב ופירקתי את המכסים שמכסים את הטוויטרים המקוריים (בפועל רמקול 2.5 אינטש) ומצאתי שם את הטוויטרים של הסט ריינבואו שפורק מהרכב ונחשו מה - הם היו מנותקים כפי שחשדתי :?

בא להתקין את המוראל CCWR254 ומה אני מגלה? שהחורים מתאימים לרמקול 3 אינטש או לרמקול 2.5 בתושבת של 3 אינטש והמוראל - לא בנויים ככה!

האם אני מתחיל עכשיו להתאים אותם לתושבות? - אין לי לא זמן, לא כוח ולא עצבים לזה.

למה?

כי יש לי זוג FAITAL PRO 3FE22 שמחכים לי כבר כמה שנים להתקנה גם כן.

אז רגע לפני שאני מדבר על הפייטל פרו - לגבי המוראל

מוראל הם מוראל וHAT הם HAT

לגטיה L3 זה רכיב 3.5 אינטש בכלל בעוד המוראל הם 2.5 אינטש - מן הסתם המוראל יעלו גבוה יותר טוב בעוד הלגטיות ירדו נמוך יותר טוב.

אבל לHAT היום יש גם לגטיה מדגם L2 שהם 2.5 אינטש עם פלאנג' או בלי - שווה בדיקה.

בסופו של דבר הבעיה הכי גדולה של רכיבי 2-2.5 אינטש היא שהם חסרי בשר בתחום התחתון אבל הם מפצים בזה חלקית על אבדן של טוויטרים - מה שהם לא יכולים לפצות עליו גם לשידוך למידבאס הולם לעומת אלמנט 3.5 אינטש זה הכוח שמקבלים במיד התחתון - בשביל זה - רצוי לעבוד עם מערך של 2-2.5 אינטש - 2 כאלו לפחות - אבל זו לא סוג ההתקנה שאני מחפש לעשות בדודג'

בדודג' המערכת צריכה להיות פשוטה, מהירה - כיפית. לא רוצה להתחיל לעבוד קשה על הרכב הזה - משאיר את זה לרכב הבא.

אני בטוח שהמוראל יהיו פשוט מעולים - אבל כנראה שזה לא הזמן שלי לנסות אותם - שומר אותם בצד, לא למכירה.

רשמים מהפייטל פרו בשידוך לטוויטרים ומידבאסים של קלארוס

תצורת מערכת נוכחית

HU - מערכת ראש אנדרואיד של SYNCOPE עם מסך 10 אינטש בשידוך לסמארטפון שלי (שיאומי מי מקס 2) בBT - האות (מידע, לא אות) יוצא אופטי דרך USB AUDIO CONVERTER שמחובר לסינקופה.

משם אני נכנס לכניסה אופטית של AP8.9BIT (פרימה 8 ערוצים משולב מגבר 9 ערוצים)

למידבאסים אני יוצא בגישורים - שני ערוצים של 130 וואט (בחלום הוורוד כנראה)

לקרוס אובר של הקלארוס אני יוצא גם בשני גישורים של 130 וואט

מהקרוס אובר למידריינג' 3FE22 של פייטל פרו.

ולטוויטר קלארוס.

מהערוץ התשיעי אני יוצא למונבלוק של מאסיב אודיו N2 שמרים ב2 אוהם - זוג סאב וופרים שטוחים 10 אינטש של MTX.

פייטל פרו 3FE22 בשילוב עם טוויטרים של קלארוס על קרוס פאסיבי שלהם

הרושם הראשוני הוא באמת - מרשים! אבל הEQ היה יותר מידי פתוח בגלל הMAGIC VOICE שהיו חסרי טוויטר וניסיתי לפצות על זה ממש חזק עם אקולייזר.

עד כמה שזה היה צבוע מידי ובהיר מידי - זה עדיין נשמע ממש ממש טוב.

אז הורדתי קצת את הקצה העליון ונשאר לי עוד טיפה כי יש דברים שעם הטבלט אני לא מצליח לכוון ועם הלפטופ - אני כן - עניין של רזולוציה.

3FE22 FAITAL PRO

באמת - וואו

זה רכיבים של 30 דולר לרמקול בודד, עשויים מקרטון ויכולים לספוג כביכול 20 וואט (על תחום תדר רחב) - הנצילות שלהם מאוד גבוה אם אני זוכר נכון משהו כמו 96 דיבי או אפילו יותר

ולמען האמת הם משאירים כל אלמנט שהיה לי עד היום במאות דולרים - מיותרים!

הם חזקים, דינאמיים מאוד, נקיים מאוד - יש להם סאונד שנשמע מאוד ניטראלי, טבעי - באמת, בפעם הראשונה שהפעלתי רכיב כזה היה בפוד מודפס בתלת מימד מול רמקול KEF ביתי סורס פוינט 6.5 אינטש והלסת שלי פשוט נשמטה כשגיליתי שהם מתפקדים טוב יותר בתדרי המיד והתדרים הגבוהים מאלמנט סורס פויינט באלפי שקלים.

מרשים! למי שאין תקציב למערכת טובה - לא צריך, הם עושים את העבודה היטב!

הטוויטרים של CLARUS HAT

עושים בדיוק את מה שציפיתי שיעשו - סופר מפורטים, סופר נקיים ובמקביל נעימים לאוזן - HAT פאר אקסלנס. אבל כמו כל הרמקולים של HAT הם קליניים מידי, טכניים מידי.

המתקונים שלהם מאפשרים להתקין אותם בתצורת פוד וזה בדיוק מה שעשיתי - פשוט, נוח, יעיל - זה עובד.

זהו - קצת תמונות.

מה הלאה?

סשן תיקונים קטנטן ואז RTA אחד נוסף רגע לפני שאני מתחיל סשן של ליטושים.

b206df64-6e52-4b27-9595-74480c5276ba.jpg

2943b47a-e9b3-402b-a681-e84b8290b36c.jpg

1fee8fb3-a2ae-4d90-9eef-089ea29b8cba.jpg

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר שנים עם 2way. אין לי כוח ולא זמן ולא עצבים להכנס ל 3way. לגטיה l6 בשילוב mt23 החדש. או שזה בכלל 24. לא זוכר ולא משנה. עניין שאני כן מחפש תחליפ שירד נמוך יותר מטויטר אך גם לא רוצה לשלם 2000 שקל או יותר על נניח סופרימו. וכאן ראיתי שאולי רכיב הזה יכול להיות כן תחליף. שאלה האם הוא מנגן טוב תחום גבוה כמו mt23 וגם יורד נמוך.?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיני אם כבר 2WAY אז במקום טוויטר רמקול קואקס 3.5 אינטש או סורס פויינט ואם לא זה אז מיד טוויטר.

במידה ואתה רוצה להשאר ב2WAY אז לפחות מידבאס שיכול לעלות טוב יחסית לאזור ה3K וטוויטר שיכול לרדת לאזור הזה גם - סופרימו ותסיס בתחום הזה הם מהטובים ששמעתי.

לגבי הCCWR - כמו כל רכיב של מוראל אני בטוח שהם לא פחות מנפלאים אבל עדיין לא היה לי המזל להתקין אותם - בעתיד אני מקווה שכן.

אולי אקנה לי איזו מדפסת תלת מימד ואתחיל להכין לעצמי את הפודים, אולי אבנה להם תושבות... כרגע אני עם הפייטל ובניגוד למג'יק ווייס - הם לא "נחמדים" הם מעוררי פליאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחסית זה פרוייקט קטן.

אין כאן בניות פיבר, הדפסות תלת ממד או שימוש במחרטות.

המגברים זרוקים להם מתחת למושבים.

שום דבר מיוחד במובן ההתקנה, באמת.

מה שכן מיוחד כאן זה בחירת הטכנולוגיות, הרכיבים, המשחק עם ההתנגדויות והנצילויות ואולי אולי יחידת ראש יוצאת דופן.

שומעים סהכ נהדר, צריך עוד לעשות נגיעות קטנות וליטושים.

הסאונד מאוד דינאמי ומלא בשר ובמקביל נקי מאוד אבל עדיין חם, נעים. כיוון טיפוסי שלי.

חסר לי קצת נשיכה מהמידבאסים וזה יטופל בהמשך או בעזרת הגדלת המידבאסים והנצילות או בעזרת שדרוג הגברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אחרי שבוע של מחלות, הילד נדבק ואז הדביק אותי :-P

מצאתי את עצמי שוכב מתחת לסובארו כשהיא חונה על רמפות של ריינו-ראמפס, עושה לה בעצמי טיפול 120KKM שכלל

החלפת פילטר אוויר מנוע - 3 דקות עבודה - שהיה גי'פה

החלפת (שטיפת - זה רב פעמי של K&N) פילטר מזגן וריענון שלו עם ריחן אנטי בקטריאלי - 5 דקות עבודה - שהיה די נקי למען האמת

נכנס מתחת לרכב - פותח את החופה שמורכבת מ4 ברגים 10, בורג אחורי 13 ומהדק פלסטי אחד

פותח את הFUMOTO VALVE ומרוקן לי בכיף את השמן

ואז מגלה שהכוס לפילטר שמן מחליקה על הפילטר הסגור באיזה אלוהים יודע כמה ניוטון - לוקח מלקחיים לפתיחת פילטר שמן ורק לאחר ניקוב הפילטר מצליח לסובב אותו - הקלה!

מבריג את הפילטר החדש עם הכוס פילטר שמן וסוגר אותו בלי בעיות (שימנתי את האטם ליפני ובדקתי שהפילטר הקודם ירד עם האטם שלו).

סגרתי את השסתום FUMOTO ואיבטחתי אותו עם הסגר בטחון שלו.

30 דקות עבודה שרובן הלכו על הכאסח עם הפילטר שמן הישן.

ואז מגיע לקטע האומנותי - הבקקס (דיפרנציאל אחורי) והדיפרנציאל המרכזי

T70 שהיה נעול בים מומנט - אבל לפני זה בדקתי שאני יכול לפתוח את הבורג 14 של בדיקת המפלס כדי לא להתקע עם דיפרנציאל שאני לא יכול לדעת אם הוא מלא או לא...

צורח שם כמו נקבה בחדר לידה וזה עוד עם ברייקר באר ובסוף מצליח לפתוח את הבורג ריקון - משפך עם אף ארוך לתוך פתח המילוי במנוע - מוזג 4 בקבוקים של חצי ליטר 80W90 ואז בסוף רואה שאכן יוצאים העודפים מפתח העודפים - הקלה! :-P

תכלס השמנים שיצאו מהדיפרנציאלים היו די נקיים - בייחוד מהדיפ האחורי.

סגרתי את הפתח ריקון ל50 ניוטון ואחרי זה גם את הבורג בדיקה ל50 ניוטון.

עובר לדיפ האחורי - שוב צרחות חדר לידה, נתפס לי כל צד שמאל של הצוואר והמותניים והשכמות :?

:-P

משאבה ידנית לבקבוק ליטר - ממלא... ממלא... ממלא... נכנס שם איזה ליטר וחצי בזמן שכתוב שצריך 0.8 ליטר לא ברור לי איך אבל עובדה שזה מה שהיה צריך עד שבורג המילוי התחיל לנזול - הרכב היה מפולס כשעשיתי את הדיפרנציאלים על שני בוקים מאחורה.

קודם פתחתי כמובן בורג מילוי - אם לא היה נפתח אין מה לרוקן גם.

סגרתי גם כן את שניהם ל50 נ"מ.

3 שעות לקח לי כל הסיפור הזה כולל ללכת הביתה להביא ולהחזיר כלים וכך הלאה.

ואז לבסוף בדיקת בלמים אחוריים קידמיים - גיליתי שהבלמים הקידמיים עם רפידות גמורות.

יום למחרת לקחתי רפידות של TRW שהיו לי, קניתי צלחות קידמיות ורפידות אחוריות, 700 סמ"ק של נוזל בלמים DOT4 ונסעתי לכפר קסם כי עם הצינון ותפיסות השרירים כבר לא היה לי כוח לזה - עדיין חסכתי גם כאן הרבה מאוד כסף על רכישת חלפים בעצמי ועל מוסכים זולים יותר וגם חסכתי זמן של שעות חופש בגלל שזה היה בשבת.

בקיצור - צופה לשקט נפשי מהסובארו לשנתיים שלוש הקרובות טפו טפו טפו - רק טיפולים קטנים.

ונחזור לדודג' :-P שעברה טסט במכה אחת - הפנים של גבר כשהוא מבין שעבר טסט בהצלחה הם פחות או יותר כמו הפנים של שחקנית פו@#$ כשהיא @$@@ על @$)$#@ - לא משנה :-P

ולקינוח קטן ונחמד עשיתי אתמול בדודג' את התיקון האחרון לקצה העליון של הטוויטרים והורדתי באיזה 2.5 דציבל את כל מה שאתם רואים מ8K עד 20K

בקרוב מתחיל ללטש את הסטאפ הזה.

תמונות

680bd24e-5983-4d3f-8298-f9d562c7f447.jpg

e2c52bb1-ff70-43de-81dd-7307104a2c3e.jpg

ea7be892-ce9c-414c-b436-8b95a10aaf2e.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

FAITAL PRO 3FE22 - חוות דעת לאחר האזנה ממושכת וסשן תיקונים

טוב, עברו כמה ימים מאז שהתקנתי את הפייטל האלה והם נפתחו - אבל מה זה נפתחו? הווליום של המערכת נהיה פשוט בלתי נתפס - אני מביט בDRC ומשפשף בעיניים - אם פעם הנחתה של 26 דציבל היה נשמע כמו לחישה באותו יום אני מנמיך - עדיין המערכת נשמעת לי חזקה מידי ואז אני קולט שהנמכתי ל26 דציבל.

הם אלמנטים חזקים - מאוד! מוצהרים לספוג 20 וואט סה"כ ונצילות גבוהה מ90 דיבי -> על ערוץ הגברה של יותר מ100 וואט זה פשוט אכזרי.

הטוויטרים - קצת סגרתי אותם יותר מידי - בייחוד אחרי מה שאני שומע מאזור המיד.

המידבאסים לא באים לידי ביטוי - הבנתי שהסט-אפ הזה פשוט מוגזם - אבל כמה מוגזם?

עשיתי בדיקת RTA

תתרכזו בקו הירוק בתמונה בבקשה - להסביר לכם מה אתם רואים

הקו הירוק זו מדידה על רעש וורוד מיד לאחר ההתקנה של ה3FE22 האלו ללא תקיוני כיוונים

אם תשימו לב סימנתי את הנקודה של תדר 90 הרץ פחות או יותר כדי שתוכלו לראות עד כמה תדר 80 נמוך יותר למשל מהפיק שמגיע באזור 700 הרץ - זה ממש לא צריך להיות ככה!

שום דבר באזור המידבאס לא בא לידי ביטוי במצב שכזה - גיטרות באס למשל נבלעות כמעט לגמרי והן חסרות בשר.

כל תחום התדרים הקריטי מאוד צורם לאוזן ובכלל לא מאוזן נכון ואז אחרי נקודת החיתוך באזור 5K הרץ בין שני האלמנטים יש דרופ רציני - לדעתי הדרופ הזה מגיע מטרק רעש וורוד שכנראה לא מאוזן בקצה העליון שלו כי התחום הגבוה לא נופל בהרבה מאזור המיד - צריך לבדוק את זה עם עוד טרקים. עם מוזיקה - לראות מה באמת קורה לאזור שבא אחרי 7 קילו הרץ.

אבל זה פחות קריטי כי את התחום הגבוה אני מכוון לפי שמיעה ונכון למדידה שאתם רואים בקו ירוק - הטוויטרים באמת חלשים מידי.

סשן תיקונים אחרון לפני שאני מתחיל את שלב הליטושים של המערכת הזו - RTA שלישי

אז מה התיקונים שהחלטתי לעשות?

תשימו לב הפעם לגרף הצהוב - זה הRTA לאחר התיקונים.

1. עברתי מאלמנטים 2.5 אינטש לאלמנטים 3 אינטש - אין שום סיבה בעולם לא להוריד את נקודת החיתוך ואכן מ600 הרץ ירדתי ל400 הרץ בין המידבאסים למידריינג'ים - הבדל קטן בפועל אבל תרם מאוד לגיטרות באס, לכניסה של זמרים בתחום הנמוך של הקול האנושי.

2. הנחתתי את המידריינג'ים והטוויטרים (יושבים על קרוס פסיבי) ב3 דציבל לערוץ.

3. העליתי בכ2 דיבי נוספים את הטוויטרים באזור בין 8K הרץ ל20K הרץ - יותר מזה, כבר נהיה לי לא נעים להאזין וגם באמת קצת מעבר לזה והטוויטרים יתחילו לעוות.

4. העליתי את נקודת החיתוך של הסאב וופר מ60 הרץ ל80 הרץ.

אז מה ההבדלים הפעם?

קודם כל באזור הסאב וופר אתם תבחינו שיש עליה ברורה בתדר 80 הרץ.

ואז אתם תראו שהפיק באזור ה50-60 הרץ נפל הודות להרחבת תחום התדר.

הדבר השני שאתם תראו הוא שהפיק בין אזורים 400-500 הרץ לאזור 700 הרץ עד 2.5K הרץ ממש התיישר למעט ביטול כלשהוא שקיים באזור ה1.5K הרץ.

הדבר השני הוא שכל הפיק של האזור הקריטי בין 500 הרץ ל3K הרץ - נמצא נמוך יותר מתדר 80 הרץ ואף נמוך יותר מ120 הרץ וזה מאפשר לתחום המידבאס להשמע נוכח וקיים.

הפעם לגיטרות באס חזרה הנשיכה הזו שמקודם פשוט לא היתה קיימת.

לסיכום

הסט אפ נשמע טוב - האיזון נכון

הסאב ופרים חזקים מידי בהקלטות מסויימות ודורשים הנחתה אבל בדיוק בשביל זה יש בDRC יכולת לשלוט בעוצמת הסאב וופרים.

הסאונד מאוד נקי - מאוד!

במה - תמונה ומיקומים, גובה ומרחב - טובים מאוד.

הציוויון הכללי של הסאונד - נעים מאוד לאוזן אבל בזמן שהקצה העליון ברור, בהיר ועם מספיק "אוויר" - המידריינג' מלא נוכחות ואגרסיבי - מאוד נקי וניטרלי אבל מפוצה ע"י מידבאס ובאס מאוד מדוייקים וחזקים וגם תוך כדי - מספקים הרבה מאוד חום.

בחיים לא הייתי מצליח לנחש בכלל שזה סאונד שיוצא משני מגברונים שנכנסים בשלום יחדיו לתוך קופסאת נעליים - בחיים!

זה לא סאונד שהייתי מצפה לקבל מהשקעה כל כך קטנה.

אולי אם אשפר את המידבאסים למשהו גדול יותר ונציל יותר הדבר הזה יוכל אפילו להיות משהו שנשמע תחרותי - זה כמעט שם גם ככה.

בקרוב אתחיל סשן מדידות מתקדם יותר עם היזון עצמי אבל בגלל DSP יחסית מוגבל - התיקונים לא יהיו גדולים במיוחד - קצת עבודת TC אני מתאר לעצמי וכמה נגיעות קטנות בEQ אבל אני כן אשקף את כל התהליך למי שמעוניין ללמוד מזה או לקחת מזה משהו לעצמו.

***עריכה - שכחתי להוסיף את התמונות שמשקפות את הגרף הזה בכוונים של הפרוססור עצמו.

ScreenHunter_789 Jan. 20 11.46.jpg

fdd5cf5c-bb56-4835-bd78-2fa36810ed5d.jpg

8a9264fb-73ee-45d6-b984-a29c1b8a1feb.jpg

4d6f209b-6096-4e8a-bef0-a2801c2ed136.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סשן מבוסס 7 מדידות סוויפ בהיזון חוזר - אנליזה מלאה

נתחיל בזה שמשום מה לפני שבוע הDAC דרך הHU הפסיק לשדר - לא בעיה בDAC כי הוא עובד וגם לא בעיה בפרימה כי גם הוא עובד - גיליתי בשלב מסויים שהכבל אופטי שהיה לי אם אני מזיז אותו סובל מנתק אז החלפתי גם כבל אופטי ועדיין לא הצלחתי לגרום למערכת לפעול עם הDAC אז אני צריך קודם לעשות ווידוא שפיות - לחבר את הDAC למערכת (לHU הכוונה) ולחבר לשם זוג אזניות לראות אם יוצא אודיו או לא יוצא אודיו.

ואז להבין אם זה משהו שאני כן יכול להתגבר עליו או לא.

כרגע אני עובד דרך הBELKIN SONG STREAM - הוא לא פחות ממדהים אבל הפונקציונאליות של הHU ממש חסרה לי. - כרגע אם אני רוצה ווייז דרך הHU אני פשוט עובר לאנלוגי אבל בגלל שלא תיאמתי את הפרימה לכניסה האנלוגית שומעים מאוד חלש - אין לי כוח כרגע להתעסק באתחול נכון של הכניסה האנלוגית אז משאיר את זה ככה.

נתחיל בסשן - עשיתי 7 מדידות

הכלים ואופן המדידה

טאבלט IRULU 8 אינטש עם מערכת הפעלה WIN10 שעליה מותקנת התוכנה של הAP8BIT שזה הפרימה ותכנת REW5 איתה אני מבצע מדידות.

מיקרופון של UMIK-1 של חברת MDSP

ומפצל MICRO USB HUB שמתחבר לטאבלט ממנו אני מצליח לחבר במקביל גם את הפרוססור וגם את המיקרופון.

אופן המדידות -

מריץ סוויפ מ20 הרץ עד 20K הרץ בכל אחת מהמדידות כאשר

מדידה ראשונה - כל המערכת

מדידה שניה - ללא סאב

מדידה שלישית - רק מיד טוויטר שמאל

מדידה רביעית רק מיד טוויטר ימין

מדידה חמישית רק מידבאס שמאל

מדידה שישית רק מידבאס ימין

מדידה שביעית רק הסאב

לאחר מכן לוקח את המדידות למחשב בבית ועושה ניתוח לאחר שייצאתי מתוך המדידות 11 תמונות

לניתוח המדידות

תמונה מס' 1 - ספקטוגרם - הגרף הזה מספק לכם מבט עילי על המערכת ונותם לכם לראות מה התדרים החזקים ביותר ומה התדרים החלשים ביותר וגם אתם יכולים להבין מזה באילו איזורים המערכת מאוזת - סוג של RTA רק בתלת מימד בעצם.

אתם רואים שם בבירור את הבור שיצרתי בEQ במכובן ואת נקודת החיתוך ב5K וגם הבור שיצרתי שם. החל מ250 הרץ עד 3.5K הרץ יש איזון יפה למערכת - משם מתחילה דעיכה הדרגתית עד 20K עם עוד פיק קטן באזור ה7K

תמונה מס' 2 - מפל מים - תמונה זו מאפשרת לכם לראות איפה יש הדהוד\צלצולים במערכת ואצלי הם קיימים מאוד באזור הסאב וופר ובאזור המיד טוויטרים החל מתדר 3Kהרץ - איפה שהכי כדאי להמנע מהדהודים ברכב יהיה בד"כ באזורים בין 120 ל250 קילו וב5K הרץ - תדרים שכאשר הם חזקים באזור של זכוכיות וגם חדרים קטנים שזה בעצם בדיוק התנאים של רכב - מאוד כואבים לאוזן.

תמונה מס' 3 - דעיכה - בדיוק כמו מפל המים רק לא בתלת מימד.

תמונה מס' 4 - THD - עיוות שמיע - רואים באופן ברור עיוותים יותר גדולים בפער ניכר באזור של הסאב וופר בין תדרים 50 ל 80 - שם גם בדיוק הוספתי 6 דיבי באקולייזר אז זו תוצאה מאוד הגיונית וצפויה ועדיין רף העיוות נמוך בכ25 דציבל מעוצמת הניגון בתדרים האלו ולכן לא שמיע.

וכך גם לגבי תוספת ההגבר הקטנה שנתתי באזור 1.5 קילו הרץ (מוקד הרעש) אך שם הפערים עוד יותר גדולים - בשאר המערכת ניתן כמעט לאמר ניקיון מוחלט - טכנולוגיית FULLDA - באמת רק מילים טובות יש לי לאמר על כך.

תמונה מס' 5 - היענות כוח - RTA של המערכת כולה - מסומן כTOTAL בקו ירוק חאקי, הסאב וופר באדום שני, המידריינג'ים בטורקיז וירוק כהה והמיד והטוויטרים בצהוב וסגול.

מה שרואים כאן בבירור הוא שהסאב וופר והמידבאסים יחדיו יוצרים פיק גבוה יותר באזור בין 70 ל100 מהמידבאסים והמיד-טוויטרים אך זאת תודות לסאב וופרים וזה לצערי אומר שהמידבאסים לא מצליחים לקבל מספיק הגבר (הספק) או לסירוגין הם לא נצילים מספיק בכדי לעמוד מול שאר הרכיבים וחבל - יותר מאוחר תהיה תמונה שתראה באופן ברור שהמידבאסים חלשים יותר מהמיד והטוויטרים.

הסאבים עושים כאן את העבודה - זה נשמע נהדר אפילו מדהים אבל זה צריך לבוא מהמידבאסים וכאן החוליה החלשה של המערכת.

תמונה מס' 6 - פאזה וSPL - בתמונה הזו ביחד עם גרף GD שלא העליתי - ניתן להסיק איפה יש ביטולים ואיפה אין -

באזור בין 120 הרץ לבין 550 ישר בור שיצרתי בכוונה לכן אני יודע שלא מדובר בביטול אך בתמונה נוספת שתבוא מאוחר יותר - אפשר יהיה להבין בבירור שמידבאס שמאל באזור הזה סובל מביטול בעוד מידבאס ימין - מטופל ע"י בור בEQ ואת זה בעצם אתם תראו בתמונה הבאה.

שני המידבאסים כרגע מקבלים בדיוק את אותו טיפול מהEQ אך משום מה בתמונה הבאה אתם תראו שהשמאלי חלש הרבה יותר מהמידבאס הימני למרות שהוא יותר קרוב למיקרופון - זה קורה בגלל ביטול ואם אני משווה את זה לגרף בתמונה 6 זה כבר משלים ומאשר את זה.

באזור בין 1 ל2 קילוהרץ יש ביטול וודאי בגלל ששם לא רק שלא יצרתי בור - הגברתי ב1.5K הרץ ולמרות זאת עדיין יש איחור רב של תדרים וזה קורה בגלל שיש ביטול גם כן באחד הרמקולים שגם כן תמונה 7 מאשר את זה.

תמונה מס' 7 - עוד תמונת RTA - אך הפעם רק מידבאסים וטוויטרים

אתם רואים כאן קודם כל שהמידבאסים מייצרים פיק שהוא נמוך וחלש יותר מהמיד טוויטרים - בעקרון אני יכול לפתור את זה ע"י הנחתה נוספת של המיד והטוויטרים - אבל הסאב וופרים משלימים כאן את החסר למידבאסים ולכן אין בעצם צורך בכך וגם אני לא רוצה לסרס יתר על המידה את המערכת - אם כי הנחתה של כ2 דציבל נוספים כבר יעשו כאן את ההבדל הנדרש - אבחן זאת.

רואים שלמידבאס ימין צריך להעלות את תדר 90 הרץ בדציבל מסומן בעיגול ורשום באנגלית.

רואים את הביטול שדיברתי עליו במידבאס שמאל ודווקא את הביטול מתחת ל200 במידבאס ימין.

וגם רואים שטוויטר ימני חזק יותר בכדציבל באזורים בין 8K ל20K ולכן צריך להנחית אותו שם בדציבל.

תמונה מס' 8 - ראו את ההסבר לתמונה מס' 5 - זה כלול שם.

***עד עכשיו ניתחתי את התנהגות המערכת מבחינת עוצמות, הדהודים, צלצולים, ביטולים - עכשיו אני עובר לניתוח של תזמון המערכת - TC במילים אחרות.

תמונה מס' 9 - רואים כאן את וופר שמאל לעומת וופר ימין - וופר שמאל מגיע מוקדם יותר בכ1.93 מילי שניות לנקודת האפס אותה מדד המחשב (טאבלט ב60 דולר) וופר ימין לעומת זאת מגיע באיחור של כ1.4 מילישניה פחות או יותר.

עשיתי חישוב והבנתי שיש פער של 3.4 מילישניות בהן וופר שמאל לפי המדידה מגיע מוקדם יותר ולכן צריך להשהות אותו בכ3.4 מילישניות נוספות.

תמונה מס' 10 - סאב לעומת וופר שמאל הקרוב יותר אליי

הסאב נמדד בכ-16 משום מה בעוד הוופר נמדד בכ-1.93

על פניו אני אמור לעקב את הסאב אבל אני יודע שזה בדיוק ההפך ובפער של 14 מילישניות כאשר הסאב כבר מעוקב 1.1 מילי שניה אני מבין שאני צריך להרחיק את כל המערכת (לעקב) בכ12.9 מילישניות בכדי שהסט הקידמי יהיה מתוזמן נכון עם הסאב וופרים שזזים הרבה יותר לאט מהם.

תמונה מס' 11 - הפרש של עד 0.9 מילישניות בין מיד וטוויטר ימין לשמאל - צריך לעקב את שמאל.

פעולות לתיקון

1. סאב וופר ל0 השהייה

2. להוסיף 12.9 שניות לוופר ומיד טוויטר ימין.

3. להוסיף 12.9 לוופר שמאל ואז להוסיף עוד 3.4 מילישניות.

4. להוסיף 12.9 למיד וטוויטר שמאל על הקיים ואז להוסיף בין 0.5 ל0.9 מילישניות.

5. מידבאס ימין להוסיף 1DB בתדר 90

6. מיד-טוויטר ימין להנחית 1DB בין 8K ל20K

7. לנסות להחליש בכ1.5 עד 2 דיבי נוספים את המיד-טוויטרים.

את כל הפעולות שאני אעשה בTC אני אעשה בפריסט נפרד כי אני די בטוח שזה ישמע זוועה :lol:

ScreenHunter_802 Jan. 23 09.58.jpg

ScreenHunter_801 Jan. 23 09.57.jpg

ScreenHunter_798 Jan. 23 09.40.jpg

ScreenHunter_797 Jan. 23 09.38.jpg

ScreenHunter_796 Jan. 23 09.10.jpg

ScreenHunter_795 Jan. 23 09.10.jpg

ScreenHunter_794 Jan. 23 09.10.jpg

ScreenHunter_793 Jan. 23 09.09.jpg

ScreenHunter_792 Jan. 23 09.09.jpg

ScreenHunter_791 Jan. 23 09.09.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והתמונה החסרה

שכחתי לכתוב - איך המערכת נשמעת בפועל?

שמעו - באמת וואו - בשביל מערכת שנמדדת בשווי של בערך 6.5K כולל ההתקנה - פשוט מדהים.

הגבוהים מאוד פתוחים מאוד בהירים חדים ונקיים.

המידריינג' סופר נקי וניטראלי עם המון נוכחות - ממש בולט.

במה רחבה וגבוה וגם יציבה מאוד.

הסאב וופרים נותנים קיק דראם שפשוט מתפוצץ בתוך הרכב - מורגש היטב בחזה אבל לא מרעיד ולא גורם לקרקושים - בום! אבל נקי ומדוייק ומאוד מאוד מהיר - לא ממש נתפס איך זוג סאב וופרים שהם שטוחים, בתיבה עם נפח אפסי - מסוגלים לייצר אימפקט כזה על מגבר בגודל של רבע קופסאת נעליים.

מה שחסר לי זה באמת עוד 3 דציבל מהמידבאסים וכאן בדיוק הבעיה היא בין לבחור מידבאסים נצילים יותר, מגבר חזק יותר (צריך להיות הרבה יותר חזק ולכן אני מעדיף מידבאסים נצילים בלפחות 3 דיבי יותר מהקלארוסים) או פשוט להנחית עוד קצת את המיד והטוויטרים.

מערכת מאוד מהנה - חיה, דינאמית - כיף!

ScreenHunter_803 Jan. 23 10.00.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר סשן התיקונים - מה התוצאות?

מה בוצע?

1. העליתי במידבאס ימין 1 דציבל באמת באזור 90 הרץ באקולייזר.

2. הורדתי בערוץ של המיד והטוויטר ב1 דציבל את כל התחום בין 8K ל20K

3. הנמכתי בכ2 דיבי את כל הערוץ של מיד וטוויטר ימין.

בשלב הזה - כבר באמת האיזון של המערכת טוב יותר, נעים יותר לאוזן - גם בקצה העליון וגם באיזון בין המידבאסים למידריינג'ים.

4. הוספתי 13 מילי שניות לכל הרמקולים בערוצים הקידמיים.

5. הורדתי את הסאב ל0 עיקוב

6. לא יכלתי להוסיף את חישובי ההשהייה שהיו לי לשאר הרמקולים כמו למשל 3.4 שניות תוספת למידבאס שמאל - למה? כי אני מוגבל ל15 מילישניות השהיה :-P:-D:?

אז השארתי את הפערים בין שמאל לימין כפי שהיו רק בתוספת 13 מילישניות.

התוצאה שהתקבלה בסופו של דבר

לא ציפיתי לזה אבל זה עבד ממש טוב - ההספק אכן קצת קצת חלש יותר אבל לא לסט הקידמי באופן מפתיע - דווקא הסאב ממש טיפה חלש יותר!

אבל הוא באופן מובהק הרבה יותר נקי ומדוייק!

וזה פשוט נשמע טוב - אוהב את זה.

אני חושב שזו פעם ראשונה שסוג כזה של מדידות תורגם אצלי בהצלחה לכוונים - מרשים!

שינויים שעשיתי במערכת

גיליתי שאפשר לכוון את רגישות הגיין של כניסות הRCA של הפרימה - כן, יש לי מתאם לפרימה שהופך את כניסות הHI LEVEL שלו לכניסות RCA - לא בטוח איך מתבצעת שם ההנחתה או אם זה באמת מתאם שאומר לפרימה לעבוד ככניסת LOW אבל הייתי בטוח שהדרך היחידה לכוון את זה היא בזמן אתחול המגבר - מתברר שלא.

נכנסים למסך SETTINGS ולוחצים על SENSITIVITY ואז יש לכם אפשרות לכוון את רגישות הגיין של הכניסה של הפרימה לזו של הHU.

הורדתי (העליתי ליתר דיוק) את סף הרגישות של הפרימה למינימום האפשרי שזה 1.07 וולט - ועדיין הHU הסיני (ישראלי שמיוצר בסין) כנראה במקסימום שלו עדיין חלש יותר כלומר מוציא פחות מ1V אבל אני לא רחוק משם וסה"כ הווליום מספק, האות נקיה באופן מפתיע מאוד לHU אנדרואיד שכזה ואני מבסוווט.

למה? כי עכשיו אני יכול להשתמש במלוא היכולות של הHU כמו ניווט, לשמוע מBT וגם להשתמש בדיבורית שלו בנוחות.

וכשאני רוצה לקבל את זה בהיי-אנד עם ווליום שהוא מספק בהחלט אני מצמד בBT את הטלפון שלי לBELKIN ולדיבורית הנטענת (או פשוט קופץ מקורות מהDRC לHU)

תענוג!

אני מתכוון לעשות סרטון שיתן הצגה מלאה של המערכת כולל הדגמות שמע בהקלטה עם ציוד שמקליט הדמיה של שמיעה אנושית ואחרי זה השלב הראשון של הפרוייקט הזה הסתיים - אם אחרי זה אבצע שינויים - אם יהיה לי אומץ או רצון לשנות משהו בדלתות.

לגבי התמונה - לקחתי צילום מסך כשהתוכנה במצב דמה - במערכת שלי ערוצים 1 ו2 על 1.07 וולט.

ScreenHunter_808 Jan. 27 21.54.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

אחרי הרבה מאוד זמן שלא היו עדכונים -

החלטתי להתקין רמקולים 8 אינטש בדלתות - כרגע הגיעו טבעות עץ מצופות בד לבד שחור.

או שהן יכנסו מאחורי הדיפון או שהן יכנסו מעל - לא קריטי לי הגימור וההתקנה.

הרמקולים שנרכשו מאוד זולים - מדובר באלו - לחץ.

מה שאני הולך לעשות להם זה ניתוח קטן של הסרת המידריינג' והטוויטר הזוועתיים האלו (מסירים את המדבקה בגב המגנט ויש גישה לבורג, חותכים את המובילים ושלום שלום) המידבאס לדעתי יהיה מפתיע לטובה.

כמה זמן זה יקח? מתי זה יקרה? נראה.

אין לי תכניות להשאר עם הרכב נכון לעכשיו מעבר לשנתיים הבאות.

fc791ccb-a6d8-4b58-9919-811b3b757974.jpg

1dd6a518-9600-4fef-9eef-7d3e1e204aae.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי לא הבנתי למה קוראים לפרוייקט PROJECT MALIGNANT

כאשר בברור זה PROJECT FRANKENSTEIN

בכל מקרה אחלה שרשור תמשיך ככה :-D

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...