Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנה בדודג' NITRO 2008 - או במילים אחרות PROJECT MALIGNANT

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אז כן - הסובארו שלי עברה אל אשתי ואני התיישנתי לי בSUV (לא ממש יכול לקרוא לזה ג'יפ) - DODGE NITRO SXT 2008

למי שרוצה לקרוא את הסיקור על הרכב ואת לוג התחזוקה שלו ללחוץ - סיקורכב

הרקע הנוכחי שלי בזמן פתיחת הפרוייקט

אם קראתם קצת מהסיקור אז כבר הבנתם שעברו עליי שנתיים מאוד מוזרות - קשות נפשית וגם פיזית וגם מנטלית מצד אחד ומצד שני גשמים של ברכות. נפרדתי מאמא שלי בו בזמן שהיינו בתקופה שניהלנו שלושה חוזי מכר - דירה שמכרנו, דירה שקנינו ודירה שירשנו. מצד אחד לקחתי על עצמי וועד בניין וקלטתי והקמתי את כל מערכות הבניין החדש ואת כל הדיירים וזה לבד למען האמת - משרה מלאה בפני עצמה.

בסופו של דבר מצאתי את עצמי בשלושה החודשים האחרונים בקושי עובד וזה הגיע למצב שכבר העירו לי על זה בעבודה והבנתי שכבר אני בעצמי הגזמתי ונתתי סדרי עדיפויות לא נכונים, יחד עם זאת אני כבר 12 שנה באותו מקום וכמעט אפשר לאמר באותו תפקיד וזה קורה בחברת הייטק - מאוד נדיר לשוק הזה - אני שחוק, עייף, מותש אבל נמצא במשרה שמאפשרת לי להיות אבא לילדים, תנאים טובים, אנשים טובים - לא יודע - בין דיכאון לבין הכרה בכך שאני נמצא בנקודת איזון שהרבה אנשים היו רק יכולים לחלום עליה בין הזמן עם המשפחה לזמן בעבודה.

למה MALIGNANT אם מישהו שואל?

מליגננט באנגלית זה "ממאיר" - גידול ממאיר (לא מדובר עליי - אמא שלי זכרונה לברכה).

אני עדיין מתלבט אם לפרסם את הסיפור של השנה האחרונה שלי עם אמא שלי - קצת חורק לי בשיניים בין להוציא משהו החוצה שהוא פרטי שלי לגמרי לבין פשוט לשמור את זה לעצמי אבל מה שהוריד את אמא שלי לאחר 13 שנים בהן היא כבר היתה סיעודית ונהפכה ליותר ילדה שלי - היו שני גידולים ממאירים בראש - אחד במרכז הראש ואחד קצת בצד שמאל.

מהרגע שבו כבר הגענו איתה למיון כשהיא לא מסוגלת לדבר למעט מילים בודדות בגרמנית (שהיתה שפה רדומה במוח שלה) ועד לרגע בו נפטרה כארבעה ימים לאחר היום הולדת 76 שלה - עברו פחות מחודשיים.

מה שמסמן את הפרוייקט הזה בהקדשה לאמא שלי הינם שני סאבוופרים - אחד לכל גידול שהיה לה בראש! עם מוקדים אדומים במרכזם (במקרה גם מתאים לרכב מה אתם יודעים)

כן... ככה אני מתחיל פרוייקט - אני יודע, הזוי, ביזאר, מוזר ומשונה אבל ככה הם גם החיים - צריך לדעת להביט עליהם מהצד המועיל - זה דרייב שדוחף אותי קדימה.

אני מגיע ממשפחה של ניצולי שואה וההיבט שלנו על מוות הוא אחר מאוד.

אז מה מטרת הפרוייקט?

לאחר כל האפור, השחור והקודר - המטרה של הפרוייטק היא פרוייקט שהוא לחלוטין פרוייקט של FUN וגם פרוייקט של GO STUPID WITH IT.

זה לא פרוייקט HIGH END - תשכחו מזה! זה פרוייקט מבולגן ומפוזר -אתם תראו כאן רכיבים פשוטים לצאת רכיבים שהם סדרות "כניסה" או סדרות אינטגרציה שהמגברים בהם הם קטנים ועלובי הספק אבל מצד שני הטכנולוגיה שלהם - הסיגנל הוא HIGH END לכל דבר ודבר.

אתם תראו כאן רמקולים של מותג היי-אנד סיני! כן כן - מותג היי-אנד סיני אמיתי - אבל הרמקולים הספציפים הם רחוקים מלהיות היי אנד אבל כן יש בהם משהו שונה ומיוחד - האמנם.

אתם תראו כאן סאבוופרים מאוד זולים ופשוטים אבל איך הם נשמעים? איך אני משתמש בהם - זה מה שמשנה את כל התמונה.

אתם כן תראו כאן מאוחר יותר מדידות וכן יהיה קצת ציוד היי אנד בכל זאת - אבל לא בשלב הראשוני.

יהיו כאן רעיונות ודברים שחשבתי וניסיתי לראות אם אני מתכוון ליישם - אולי אח"כ אבל כרגע רק בשלב הרעיון.

במה נתחיל?

נתחיל בתמונות של הסאבוופרים - איזה מחזיק מפתחות חמוד ומקורי של מופאר שהזמנתי כי כתוב עליו DODGE NITRO ובתמונות של הציוד היוצא מהרכב.

מגבר ארבעה ערוצים חביב של ניפון - שעושה עבודה טובה למען האמת - מאוד הפתיע אותי.

סאב וופר של פאוור בייס שגם חביב למדיי - 10 אינטש שטוח בתיבת DOWN FIRE.

ושני מידבאסים וקרוס אובר מסדרת ביניים כלשהיא של ריינבואו

ובתגובה הבאה באמת אתחיל כבר להכנס יותר ויותר לתוך הפרוייקט הזה שמתחיל מאוד בקטן - אבל יילך ויגדל ויתפתח בחודשים הקרובים.

sub-boxes.jpg

subs-installed.jpg

Key-chain.jpg

2-out.jpg

1-out.jpg

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז מאיפה מתחילים?

נתחיל במה היה ברכב ואז נתחיל לעשות קצת סיקורים על הרכיבים - רק אחרי זה נגיע להתקנה שהתקיימה במהלך השישי שבת האחרון - איפה ואיך? אחכ - נגיע לזה.

מה היה ברכב?

HU אנדרואיד שקר כלשהוא 7 אינטש - חביב מאוד למען האמת.

זוג מדיבאסים (כן - אח"כ בהתקנה גיליתי שבכלל המתקינים שעשו את ההתקנה ברכב הזה לא טרחו בכלל לחבר לקרוסאוברים את הטוויטרים - לא היו חוטים בכלל!) של ריינבואו.

רמקולים אחוריים מקוריים.

זוג מסכי ראש

מגבר ארבעה ערוצים של ניפון TDN-48

סאב וופר של POWER BASE 10 אינטש בתיבת דאון פייר.

הרשמים שלי מהמערכת הזו?

מן הסתם פח אשפה.

המתקינים שעשו את העבודה ברכב בחלק מהמקומות היה נדמה וניסו לחבל בו - למיטב הבנתי הבעלים הקודם של הרכב השכיר חלק מהנכס שלו לשני שותפים שהיה להם עסק בשם סיטי סאונד אבל המדבקה מרמזת שקרו להם AUTO CITY

מעצם העובדה שלבעלים של הרכב הקודם היתה אלה ברכב להגנה עצמית ואיך שהם חיבלו לו בפאנל המרכזי וגם מתוך ידיעה שהעסק הזה כנראה נסגר - לא אוסיף במילים :-P

:?

ימין ושמאל היו הפוכים.

פאזות בכלל לא קשורות אחת בשניה.

הסאב וופר מן הסתם לא היה חתוך מלמטה ומצד שני גם לא היו טוויטרים - הצליל הגבוה הגיע מהרמקולים האחוריים.

אבל לאמר את האמת - הסאב הזה מאוד נחמד, די מדוייק וטונאלי למדיי - מאוד מפתיע בשביל סאב שטוח בתיבה אטומה לא גדולה במיוחד!

המגבר - לא חסר לו כוח! ונראה שבגישורים שלט בסאב הזה לא רע בכלל - אם הכל היה חתוך כמו שצריך - המגבר הזה סה"כ עושה עבודה יפה אבל הוא עדיין - לא נקי כמו מגברים של מאסיב אודיו למשל - אבל גם בכלל לא רע בשביל מה שהוא כנראה עלה.

מה נשאר מהמערכת המקורית?

מסכי משענת הראש - הם עצמאיים לחלוטין ועושים את העבודה יופי -הילדים מאוד נהנים מהם.

וכרגע גם הHU עדיין נשאר - יותר מאוחר אתקין HU שבתגובות הקרובות אתייחס קצת לגביו.

הרכיבים שקניתי

הגברה - AUDISON PRIMA 8.9BIT

כן, קניתי ב1300 שקלים פרימה 8 ערוצים כולל פרוססור משולב ושלט DRC

התכנון המקורי היה סט שלושה חלקים מקדימה ושני סאב וופרים.

הגברה - מונובלוק N2 של מאסיב אודיו - ב2 אוהם הוא נותן אם אני זוכר נכון איפשהו בין 400-500 וואט

סאבוופרים - MTX מדגם RTF10AS

כשרכשתי אותם ממש רגע לפני שיצאתי מהמשרדים של "סינקופה" שהם גם היבואנים של MTX - ראיתי אותם בזווית העין - התיבה הפצפונת שהם מותקנים בה מאוד מצאה חן בעיני והעובדה שהם אדומים במרכזם - אח"כ נגיע לחוות דעת ראשונית עליהם.

רמקולים

טוויטרים -

HAT (הייבריד אודיו) מסדרת LEGATIA דגם L1 המקוריים - 8 אוהם - כרגע, לא הותקנו.

מידריינג'ים

MOREL CCWR254 - למי שרוצה לקרוא קצת יותר על המיד-טוויטר המעניין הזה - כאן.

האם הותקנו - לא! לא כרגע לפחות.

אז מה כן הותקן במקומם? תכירו את חברת MAGIC VOICE הסינית

הותקנו מיד-טוויטרים של מג'יק ווייס מדגם - מה שרשום על הקופסא בתמונה :-D איך הם ומה קרה איתם - אגיע לזה אח"כ כשאתן סיקור על המותג.

מידבאסים - HAT CLARUS 6.5

HU ומולטימדיה

הHU שקניתי מSYNCOPE הוא דגם מאוד מוזר - מסך 10 אינטש מסתובב - אולי הראשון מסוגו בעולם

הוספתי לזה מצלמת DVR שהיא מצלמת USB ומצלמת רוורס.

מקלט BT שממיר לאופטי ותומך APTX של BELKIN AUDIO מדגם SONG STREAM

וגם הDAC שלי של HIFIMEDIY מדגם U2 SABRE (אחכ תבינו למה ואיפה הוא יכנס לתמונה)

חומרי בידוד

דיינאמאט יריעה דקה - רכשתי 4 כאלו השתמשתי רק באחת.

דיינאליינר 3 מ"מ עובי - שתי יריעות.

מגן מים למידבאסים וגם נפח מדומה של BOOM MAT

טבעות התקנה מעץ (שלא השתמשתי בהן בסוף)

עלויות

התקנה - 1000 שקלים - כרגע הHU עדיין לא הותקן ואני משתמש בזה שהיה מותקן ברכב.

ציוד מסינקופה הסתכם בכ3000 שקלים - HU, סאב וופרים, מצלמות קידמה ואחורה ועוד כמה דברים קטנים שלא קשורים.

ציוד מאודיו סיסטם הסתכם בכ2000 שקלים.

סט HAT 1200 שקלים (קלארוס יד 2)

פרימה - 1300 שקלים

זוג רמקולים מג'יק וויס כ250 שקלים

רכישות מחול (מוראל, סונג סטרים והבום - מאט) נאמר 1000 שקלים נוספים

ההשקעה במערכת הזו עומד על כ10K שקלים מתוחם כפי שאתם רואים כרגע לא הותקנו הHU, לא הותקנו המידים של מוראל וגם לא הטוויטרים של HAT או הטוויטרים של הקלארוס.

סה"כ שווי המערכת האמיתי כולל ההתקנה הראשונית שבוצעה הוא יותר לכוון ה8K

בתגובה הבאה אכתוב קצת על ההתקנה ולאחר מכן בימים הקרובים אעלה סקירות ורשמים ותוך כדי גם כשאוכל - אעלה תמונות של כוונים ראשוניים על בסיס ידע מושכל ושמיעה בלבד ורק לאחר מכן נגיע למדידות ותיקונים.

לאט לאט - יש המון לכתוב סה"כ.

magic-sound-package.jpg

Morel-mids-package.jpg

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע לפני שאני מדבר על ההתקנה הראשונית שבוצעה ברכב שהיא בעצם ההתקנה העיקרית בה ההגברה והחיווט לרמקולים הועברו וגם הותקנו המצלמות.

אני רוצה לדבר קצת על MAGIC VOICE ועל היי-אנד סיני

תשמעו, לעם ישראל יש כמה מחלות קשות מאוד - לדעתי

הראשונה שבהן היא אגו - הנטיה הנוראית הזו של רבים מבני ארצנו להיות בטוחים שהם מומחים בדברים בהם אין להם ולו מושג קלוש או צל כלשהוא של מושג.

השניה היא סטיגמטיות - קשה מאוד לנער ישראלים מקבלת החלטות על בסיס ידע ישן - אם זה סיני אז זה בוודאי זבל, מכונית צרפתית בוודאי לא אמינה וכך הלאה וכך הלאה.

וביחד עם סטיגמה גם מגיעה גברת דיעה קדומה - שתחיה :-P

מחלה נוספת היא הדיעה הגזענית\סטיגמה\קדומה שלנו על בני הדודים שלנו וכל הקשור ל"עבודה ערבית" גם לזה אני אגיע כאן מאוחר יותר.

איך הגעתי לרמקולים סיניים?

אני גולש לי להנאתי בשודד המהיר (עלי אקספרס) ומביט בכל מיני רמקולים 2 עד 2.5 אינטש שמגיעים להתקנה בתצורה של פוד - אלו הם באמת מוצרי "זבל סיני" האמת - זבל סיני! אבל הפודים - מוצאים חן בעיני ואני שוקל האם לקנות?

ואז פתאום אני רואה משהו שמושך לי את העיניים - אני מדבר על הלינק למוצר הבא - אל תקנו!!! אני מראש אומר אל תקנו עוד מעט תבינו למה.

הנה המוצר - כאן

מה זה הדבר הזה? אני רואה נכון?

אני כבר שנים מחפש מישהו שמייצר רמקול סורס פויינט 2.5 אינטש והנה זה סוף סוף מול העיניים שלי!!! וכמה זה עולה? 60 דולרים פלוס מינוס כולל משלוח!

ואני מביט בתמונות ואכן אני רואה שיש ארבעה חיבורים בגב הפוד - גם לטוויטר וגם למידריינג'

ואני אומר לעצמי מי הם? מה הם עושים? המוצרים שלהם שווים משהו?

ואז תשימו לב לשני הלינקים הבאים:

זה הראשון

זה השני

תשמעו - מביט על הסטים הבניה שלהם נראית מפלצתית פשוט!

קרוסאוברים עם סלילים ע-ב-י-ם, סידור הגיוני של רכיבים, ברגים איכותיים

מביט במידבאסים של הסט הראשון ורואים שהדבר הזה עבר חריטת CNC איכותית מאוד

הטוויטרים נראים כמו משהו שנלקח מאיזה סט של גלאדן

ואז אני קולט ששני הסטים האלה הם זוכי EMMA וגם IASCA בCN כלומר סין - ואחד מהם לא פחות ולא יותר זכה מקום ראשון.

והמחיר לסט הראשון 400 דולר!!! אין כאן טעות - רמקולים סיניים לרכב ב400 דולר שנראים כמו משהו שאם היה יוצא מפוקל כנראה היה עולה למעלה מ1000 דולר.

נכנס לאתר של היצרן הזה ווואלה - הם רציניים, הם לא צוחקים!

יש להם כבר DSP מכל מיני סוגים ורמות בפיתוח שלהם, יש להם מפעל משלהם וכך הלאה וכך הלאה.

אתם יודעים מה? הזמנתי! (את המיד טוויטרים לא את אחד הסטים שראיתם)

ומה קיבלתי?

קיבלתי באמת את הרמקולים האלה בפודים האלה - אבל לא קיבלתי סט קומפוננט או רמקול סורס פויינט - קיבלתי רמקול קואקס 2.5 אינטש - מיד-טוויטר 2WAY אם תרצו לקרוא לזה ככה אבל לא מה שאתם רואים בתמונות - במקום ארבעה ברגים בגב של כל אחד כזה - שניים בלבד.

אני כרגע בבירורים מול החברה שמן הסתם - לא עונים לי. על 60 דולר אני לא מתכוון לריב איתם או להחזיר את המוצר כי אני סה"כ מרוצה - בשלב הנוכחי.

איך הם נשמעים? -

חוות דעת MAGIC VOICE 2.5 INCH MID-TWEETER

סה"כ לא רע! באמת - בשביל 60 דולר כולל משלוח הם עושים עבודה נאה ביותר.

אין להם קצה עליון בהיר במיוחד אבל הם כן מפורטים וזה בסה"כ כוון ראשוני - שוב, זה מתברר כמיד רחב פס ולא סורס פויינט עם טוויטרים.

בסופו של דבר התקנתי את הפרימה על ארבעה גישורים - כלומר זה מגבר 4 ערוצים של "היית מת" 130 וואט ב4 אוהם אבל גם כאן תהיה הפתעה מאוד רצינית בקרוב שאחריה כמובן גם תהיה התקנה של המוראלים והHAT כשלב רודף.

והם עושים עבודה יפה - יש מדיריינג' מפורט - עדיין יש שם קצת תהודה בתדר מסויים - יטופל לאחר מדידות וכוונים.

יש פירוט גם בקצה העליון שיקבל עידוד מהאקולייזר

אבל הם רחוקים מלהיות היי אנד - כמובן, הסט הזה גם לא מדורג היי אנד או קרוב לשם ע"י היצרן עצמו וגם בסרטון שלהם שם - שומעים שזה לא הכי נקי בייחוד אם הם הקליטו את זה עם מיקרופון HD.

נכון לעכשיו - זה מספק אותי וגם אני מאוד אוהב את המראה של ההתקנה שתראו בפוסט הבא.

אבל את הסט של ה400 דולר - אני יותר מבטוח שהוא ישמע כמו משהו שעולה פי כמה וכמה מזה וזה משהו שאני כנראה יום אחד אעשה - אתן צ'אנס להיי אנד סיני.

לגביי המראה שלהם - כל הרכב הזה נראה בפנים כמו משהו שיצא מאיזה מבצע צבעי (מת על זה) להוסיף לזה פוד גם נותן תחושה "רנגלרית" לSUV המפגר הזה - חולה על הרכב.

pod-installed.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד קצת לפני הנגיעה בהתקנה ורשמים מהמערכת - סינקופה או SYNCOPE

אז מדובר על יבואן\יצרן שנכנס חזק לתחום מערכות הראש תואמי המקור - היתה או שעדיין ישנה כוונה להכנס לכאן כספונסרים - הרבה מאוד תהליכים והגבלות לא פשוטות שנכון לעכשיו בגללן זה לא קרה.

מה הם עושים? יחידות ראש אנדרואיד תואמי מקור בעיקר למשל קיה פיקנטו ועד קדילאק CTS וגם מצלמות DVR USB ומסכי משענת ראש - מולטימדיה מבוססת אנדרואיד.

וגם מייבאים לארץ את MTX - כשרכשתי את הHU גם רכשתי את הסאב וופרים.

מה שקניתי זה יחידת ראש מבוססת אנדרואיד 8.1 עם מסך 10 אינטש IPS כאשר הדבר המיוחד במסך הזה הוא - הוא מסתובב 90 מעלות - כלומר ניתן לראות בו גם במצב אנכי וגם במצב אופקי-מאוזן.

מה הבעיה? - איך נאמר? לא בטוח שהם חשבו על זה עד הסוף כשהם יצרו אותו כי המסך לא מתפרק מהתושבות שלו ואז "קצת" קשה להתקין אותו מבלי לעשות שינויים או להסיר לחלוטין את הפאנל של הרדיו המקורי של הרכב.

אז יוצא שהוא מתאים לרכבים שהפאנל בהם הוא או קטן והוא פשוט מסתיר את היעדרו.

או פאנלים גדולים שניתן להעביר דרכם את המסך.

מה הפתרון?

מה שהתברר זה שצריך לסובב את המסך למצב האנכי שלו ואז הוא צר יותר - זה חושף את צידי הגוף שלו ויש גישה לברגים.

מה הבעיה?

הפנאל של הדודג' צר יותר מברגי המיתקון.

מה הפתרון - לשייף את הפאנל.

זה מה שעצר מבעדי נכון לעכשיו להתקין את הHU של סינקופה כבר על ההתקנה הראשונה - היה סוף שבוע גשום מאוד ולא התאפשר לי להתעסק עם הדברים יותר מידי - זה יחכה לסשן הבא.

לגבי הHU עצמו

אכן מוצר מאוד נחמד - מסך 10 אינטש מאוד מאוד אינטואיטיבי ונוח, ממשק משתמש שמגיב יפה ומהר.

מצלמת DVR קידמית שמתחברת ישירות לשקע הUSB ואז דרך סייר הקבצעים מתקינים את הAPK שלה והופס כל הפיקוד על המצלמה מתבצע ישירות דרך המסך 10 אינטש ולא צריך לגעת במצלמה או לעשות איתה שום דבר מיוחד למעט חילוץ הSD במקרה חירום.

אבל! יש גולת כותרת אחד גדולה לשימוש בHU הזה והיא - יש תמיכה בUSB AUDIO!

כן כן, אמרתי אולי אצליח להוציא אופטי ישירות מHU אנדרואיד סטנדטרתי ולהפוך אותו לנגן היי אנד? גם מסך 10 אינטש מובנה ברכב וגם אודיו באיכות היי אנד?

לוקח את הממיר USB לאופטי שלי מבית HIFIMEDIY - מחבר בעזרת הISOLATOR לשקע USB - עובד!

תענוג - עם הגבלות

הרדיו FM לא מעביר דרך האופטי - למי איכפת יש רדיו אינטרנטי.

הדיבורית גם כן לא! - קצת מבאס אבל שתי לחיצות על הDRC ואני עובר לRCA ויש דיבורית.

או שאתקין דיבורית חיצונית.

קצת תמונות מתהליך המודל הטכני שעשיתי בבית.

אחרי זה - ההתקנה והרשמים הראשוניים מהמערכת.

HU-test3.jpg

HU-test2.jpg

HU-test1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתקנה עצמה

ההתקנה בוצעה בכפר קסם אצל "סערה מערכות" שנמצאים ממש על הכיכר הראשית מצד שמאל למטה.

מצאתי את עצמי עם 0.0 יתרת ימי חופשה בזמן שבו אני מאויים בעבודה הודות לכך שה"ביצועים" שלי ברבעון האחרון היו נמוכים - בין זה למה שאני חושב על איומי סרק לבין סדר העדיפויות שלי יש בערך כמה מיליוני גוונים של הבדלים אבל לקחת יום מחלה בשביל לעשות התקנה - לא הקטע שלי.

להתקין לבד בתנאי מזג אוויר כאלו כשאין לי קירוי לרכב - לא בא בחשבון.

אמרתי לעצמי שאעשה מה שאני עושה עם ההתקנה - כמו שאני עושה עם מוסכים - אני בזמן האחרון מטפל ברכבים שלי בימי שבת בבוקר במוסכים בכפר קסם כאשר אני משגיח ומשתתף בטיפול של הרכב ומשאיר למוסכים המורשים\מרכזיים רק את הדברים שאני רוצה בהם את החותמת שלהם.

אז ניגשתי לבית התקנות בקסם ומה שיש לי לאמר גם עליהם וגם על המוסכים שם - הם יודעים את העבודה שלהם! הלקוח חשוב להם וכך גם השם שלהם חשוב להם.

ההתקנה עצמה בוצעה במהלך יום שישי כי בשבת הם לא יכולים לקבל עליהם עבודה גדולה - זה היום החזק שלהם ועשרות עבודות קטנות משתלמות להם הרבה יותר מעבודה אחת גדולה - אז בשבת בוצעו רק כמה תיקונים קטנים כמו חוט RCA לא תקין ברכב שהיה שם עוד מההתקנה הקודמת - היו שני זוגות אז בסוף חיברנו רק זוג אחד.

מעבר לכך המקלט BT של בלקין - היה מנותק ולא הצלחתי לגרום לו לעבוד אז לבינתיים אני עובד עם הDAC ישירות דרך הטלפון או בBT דרך הHU שקיים כרגע ברכב.

הדבקנו עוד מדבקה של אודיסון בשבת בבוקר וטוב נו... הגעתי לשם בשבת בבוקר בגלל ששכחתי שם את הבוסטר של הילדה :?

אז מה ואיך הותקן?

מגבר פרימה 8.9BIT מתחת למושב נהג - כרגע זרוק שם פרוביזורי כי בהמשך אני הולך להתקין שם מגבר פרימה אחר - משהו חדש שנמצא כבר בדרך לכאן.

שימו לב לחיה הזאת - https://www.audison.eu/products/ap-f8-9-bit/

כן - מגבר שמונה ערוצים חדש שכל אחד מהם הוא 85 וואט ובגישור 260 וואט - זה כבר משהו רציני ואני מחכה שיגיע לארץ הקודש מתישהו בזמן הקרוב!

לאחר ההתקנה הסופית המגברים יקובעו למקומם עם לוחות עץ.

הלאה -

מגבר של מאסיב אודיו - מונובלוק N2 מתחת למושב נוסע

DRC הותקן ליד מתקן הכוסות של הרכב לצד הזרוע של הטלפון.

מקלט BT של בלקין נכון לעכשיו זרוק פרוביזורי אך אם אשתמש בו במקום פשוט לחבר את הSABRE לHU - יוצנע מאחורי הקונסולה המרכזית איפה שיש לו כבר מיקום מוכן עם כבל אופטי וכבל כוח.

בידוד אקוסטי והתקנת הרמקולים

כפי שרואים המידבאסים של HAT הותקנו בדלתות הקידמיות ישירות על תושבת הרמקול המקורית רק שלקחנו את מגני המים של BOOM MAT

לינק למוצר - BOOM MAT

והרכבנו את המידבאסים ישירות אליהם.

מאחורי הרמקול יש כיסוי של דיינאמאט ואז הרמקול מבודד מהדופן החיצונית של הדלת לחלוטין בעצם ע"י הBOOM MAT הוא לא רואה ממש את הדופן האחורית ובין המידבאס לנפח הדלת יש חוצץ מספוג-גומי שהבום-מאט הזה עשוי ממנו שגם נותן לו נפח מדומה מאוד מאוד יעיל!

והבונוס העיקרי - שטיפות רכב, שטפונות - מה שלא תגידו - הרמקול מוגן - אם כי קצת דבילי - רמקולים של HAT כבר הראו שגם אם זורקים אותם לתוך אקווריום הם פועלים ולא קורה להם דבר אבל קורוזיה היא קורוזיה ומה שהולך זה החוטים ולווא דווקא הרמקול.

לגביי הדלתות - אתם רואים כאן תמונה אחת של דיפון הדלת ללא בידוד ואז תמונה אחת של דיפון הדלת עם בידוד CCF דיינאליינר מלא.

מה שאתם לא רואים זה שכבה של דיינאמאט אקסטרים בכיסוי של בערך 25 אחוז משטח דיפון הדלת.

הדיינאליינר חומר קל מאוד לעבודה - בייחוד ה3 מילימטר עובי - פתחנו חורים איפה שצריך להעביר ברגים, נועל דלת, צמות חשמל וגריל הרמקול.

מיד-טוויטרים - מותקנים בהדבקה בלבד מעל הגרילים המקוריים של הדשבורד.

הותקנה גם מצלמת רוורס שמשפרת לי את נוחות החניה פלאים - ברכב כזה זו ברכה.

וגם מצלמת הDVR אך על הHU הנוכחי היא עדיין לא מותקנת אפליקטיבית - זה כנראה ימתין לHU הייעודי שלה מבית סינקופה.

הסאב וופרים - מותקנים זה ליד זה בתא המטען בניגוד 2 אוהם על המונובלוק - כמו שאתם רואים הם בקושי תופסים נפח מתא המטען.

אגיע לדיבור יותר רציני עליהם כאשר אכתוב עליהם חוות דעת - בקרוב.

רשמים ראשוניים מההתקנה

עשיתי כוונים ראשוניים על בסיס "תחשות בטן" נקרא לזה ככה או ידע מושכל

לסאב וופרים נתתי פיק אדיר בEQ ב60 הרץ וחסמתי אותם ב40 הרץ - בתיבה כל כך קטנה אני לא מצפה מהם בכלל לתפקד היטב מתחת ל40 הרץ אפילו שהם 10 אינטש והם אמורים לתפקד היטב גם ב30 הרץ - התיבות האלו כל כך קטנות שזה בלתי יאמן.

והאמת הם ממש מפתיעים לטובה - הם נותנים ממש מכת פטיש מספקת באזור 60 הרץ והם תוך כדי מדוייקים מאוד וטונאליים.

המידבאסים - תשמעו, HAT מגיעים כשהם סגורים לגמרי מבחינת יכולת מוטורית - צריך לתת להם זמן הרצה של 8 שעות לפחות וזה לוקח לפחות שבוע וחצי שבועיים של נסיעות הלוך חזור לעבודה.

ממה שאני רואה כרגע, נכון לעכשיו - הפרימה לא ממש מזיז אותם ואני פשוט מחכה שגרסאת ה8*85 תגיע לארץ.

אני עדיין צריך לתת להם פיק ב80 הרץ בכדי לעודד אותם עוד יותר דרך המגבר הנוכחי.

המיד-טוויטרים -

יש להם תדר מהדהד שאצטרך לטפל בו - לא מדובר במשהו נוראי אבל כן מובחן אצלי - זה לא משהו כואב או מציק - פשוט רוצה לטפל בזה יותר מאוחר כאשר אעשה מדידות ברכב.

והקצה העליון שלהם - לוקה בחסר וזה לא היה צפוי כי הסינים כמו שאמרתי רימו כאן ולא שלחו לי את המוצר שהם פרסמו באמת.

לעת עתה הם סה"כ מספקים תוצאה נאה בטח ובטח שבשביל 250 שקלים.

בגדול לאחר ביצוע של תיקוני זמנים בסיסיים, מציאת הפאזות הנכונות לכל האלמנטים - המערכת הזו עדיפה לאין ערוך על הקודמת והיא אפילו משהו שאפשר לחיות איתו לאורך זמן.

הווליום של המערכת - חלש, הפרימה 8.9ביט חלשלוש - אבל בשבילי זה מספק.

כשאני מזרים BT דרך הHU מהטלפון זה ממש לא מספק גם לא אותי.

אבל כשאני עובד דרך הDAC זה פנטסטי סה"כ וגם רדיו FM עם עוצמת שמע מספקת מאוד.

המונובלוק חיה רעה על הסאבוופרים האלה.

בשלב יותר מאוחר אצלם את הכוונים הראשיים - מדידות ראשונות ואז מדידות לאחר תיקונים ראשונים.

עד אז - במהלך השבוע אעלה לכאן כמה חוות דעת, ביקורות וגם רעיון אחד שהיה לי בראש ובסוף גנזתי.

אה כן - תמונות

left-pod.jpg

door-panel-isolated.jpg

door-panel-before.jpg

door-inner-panel.jpg

boom-mat.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי אתה... שתהיה בריא.

כל הכבוד !

(מתי אתה בא לקפה ? אצלי לא יורד גשם בחניה שאני מתחת לאוטו, אתה יודע...).

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיום זה מספיק - אני רק אשים את הלינק הזה -> כאן.

אם למישהו יש רעיון מה עבר לי בראש, מה היו התוכניות לאחד כזה ולבסוף למה באמת השתמשתי בו - תרגישו חופשיים לזרוק ניחושים.

אגיע לזה בהמשך.

שכנוס - נראה לי שאתה כבר צריך לבוא אליי לקפה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמים ראשוניים מהמערכת ורכיביה

אתמול סוף סוף הבנתי מה משתק לי את הסאונד כשאני מנסה לעבוד דרך הBELKIN SONGSTREAM וזה היה חיבור המדיה ליחידת הראש הקיימת - כאשר בו זמנית יש שני חיבורי מדיה הטלפון שלי לא מעביר כלום לבלקין. ניתוק של חיבור המדיה לHU פתר את הבעיה עכשיו רק נשאר לי להצניע את הבלקין הזה חזרה מאחורי הדש - לאחר התקנת הHU.

הבעיה העיקרית כאשר אני עובד בכניסות של הRCA היא ווליום מאוד נמוך כאשר אני מזרים BT מהסמארט שלי לHU הנוכחי אז זה מאלץ אותי לעבור לטווח שהוא כולו FULLDA ואני או עובד ישירות עם הSABRE U2 בחיבור ישיר לטלפון עם כבל OTG - אבל אז אין לי טעינה.

או שאני מזרים BT מהסמארט לסונג סטרים של בלקין.

בשני המקרים אין הבדל באיכות השמע והווליום יותר ממספק.

רושם כללי מהמערכת

תשמעו - זה רק לאחר 20 דקות של כוונים ראשוניים סה"כ כן?

אם הייתם נותנים לי רכב יקר והמערכת המקורית שלו היתה נשמעת ממש ככה הייתי אומר - וואו! עשו כאן עבודה רצינית.

למשל מאזדה 6 פרימיום פלוס עם המערכת של BOSE (מידבאסים 9 אינטש)

אם הייתם נותנים לי רכב יוקרה והוא היה נשמע ככה הייתי אומר שלטוויטרים חסר קצת קצה עליון, המידבאסים חסרים בדינאמיות והספק ואת הסאב וופרים צריך טיפה להרגיע.

והאמת - זה גם בדיוק המצב כרגע - אני נותן למידבאסים צ'אנס להפתח בשבועיים הקרובים לפני שאני נותן להם קצת עידוד כל עוד אני על ה8.9ביט וקשה לי לאמר כרגע כמה זמן יעבור עד אשר אשדרג את ההגברה לזו החזקה יותר מבית אודיסון.

לסאב וופרים יהיה צריך למצוא את הגיין הנכון במגבר ולעדן שם קצת את העניינים - אבל קצת, ממש קצת.

ולמיד טוויטרים האלה - אין לי כנראה תוכנית ארוכת טווח להשאר איתם - המוראל והלגטייה בוודאות כמעט גמורה יתפסו את המקום שלהם ברכב בשלב מאוחר יותר - אבל אני לא סובל שלא תבינו לא נכון - פשוט חסר לי הקצה העליון שהלגטייה האלה יודעים לתת בצורה כל כך - בלתי מתפשרת.

הסאב וופרים - MTX RTFA10

שמעו - מדובר סה"כ בסאב וופרים 10 אינטש שטוחים בתיבה אטומה בנפח ממש אפסי - אולי בקושי יש שם 10 ליטר נפח.

התיבה שלהם היא תיבה טרפזית - הבסיס התחתון הוא לדעתי גג שבגג 10 ס"מ עומק.

לNITRO יש מגש נשלף בתא המטען לצורך העמסה ושימוש גם כשולחן כאשר נמצאים בחוץ - הסאב וופרים האלה לא מפריעים בכלל לפעולת השולחן הזה להשלף מהרכב - זה מדהים כמה הם דקים וזו הסיבה העיקרית לכך שבחרתי בהם מעבר להיות מייצגים את הפרידה מאמא ואת המאבק במחלה הנוראית שלה.

אז איך הייתי מתאר אותם? איך הם נשמעים?

מאוד פאנטשיים - מדוייקים, מכה חזקה ומהירה מאוד באזור 60 הרץ וגם עולים יפה לאזור ה100 הרץ.

הם מייצרים לחץ אוויר מיידי וזה מורגש בראש, בחזה - לא בבטן.

בקושי מייצרים רעידות אבל כן יורדים לאזור ה40 ואף ה30 הרץ אבל יותר בצורה שהיא ליטוף קטן, משהו עדין מאוד - זה לא הקטע שלהם מן הסתם בתיבה כזו ובתצורה שכזו.

זו לא אפליקציה לטרקים שעברו קפאין.

זו לא אפליקציה למי שאוהב ראפ או אלקטרונית או כל ז'אנר מוזיקה אחר שבו המאזין רוצה להרגיש את הכל זז באזור ה20 הרץ.

הם נשמעים נהדר להקלטות של הופעות חיות, מוזיקה של כלים קלאסיים כמו ג'ז למשל וכן בשבילי הם נשמעים גם נהדר עם מוזיקת ראפ ואלקטרונית רק שצריך עדיין טיפונת להרגיע אותם כי זה מרגיש קצת "על הקצה" שלהם.

בגלל שמדובר באפליקציית סאב כפולה - דאבל סאב בקיצור - יש להם לא מעט כוח והאימפקט באזור אותו כיוונתי אותם אליו - 60 הרץ הוא מוחשי מאוד - זה בהחלט מגדיר את המילה FUN - ביג-טיים!

אני לא יודע מה המחיר שלהם בחנויות אבל עד 500 שקלים למי שמחפש חסכון במקום בתא המטען ולא ממש מחפש את הרעידות ב20 הרץ - הם בהחלט קניה משתלמת.

אחד בודד כזה הוא "חביב" - שניים כאלו הם כבר מענה הולם.

לגבי המונובלוק

קניתי אותו יד 2 דרך היבואן ב700 שקלים - באמת מפתיע לטובה - הרבה כוח ושליטה מספקת ממשהו שתופס מקום של אולי קצת יותר מCD? בגובה 5 ס"מ לערך.

מקבל הזנה של 4 גייג' ישירות מהמצבר אל כסא הנוסע - זה אובר קיל!

לא מתחמם עושה את העבודה היטב - רכישה משובחת.

הנסיון שלי עם המותג הזה עד עכשיו הוא לא פחות ממעולה - אם פעם JBL היו המגברים שנותנים את התמורה הכי גבוהה לכסף לדעתי מאסיב אודיו היום נותנים תשובה טובה יותר.

לגבי המידבאסים של HAT CLARUS

תשמעו - יש לי נסיון עתיר עם HAT - אני יודע למה הם מסוגלים החל מ60 הרץ ועד 6K הרץ - אני יודע איזו היענות כוח פסיכית יש להם.

המבנה החכם שלהם ששומר על נפח התקנה מינימלי.

הכוח שלהם.

לא חסרות כאן חוות דעת שלי לגבי המותג - אבל נכון לעכשיו אין בכלל עדיין מה לאמר עליהם כל עוד לא נפתחו וכל עוד ההגברה לא מספקת.

סה"כ כרגע הם עושים את העבודה "סביר מינוס" אבל הם לא אשמים בזה - אולי בעוד שבועיים ניתן שם קצת עידוד.

עדיין תשימו לב שציינתי שאם הייתי מקבל מערכת כזאת ברכב עממי רמת פרימיום עם מערכת של יצרן כמו בוז או כל מתחרה שלהם - הייתי נפעם.

המיד-טוויטרים של MAGIC VOICE

נכון לעכשיו - זה לא מוצר ראוי למישהו שהמטרה שלו היא מערכת SQ - אין להם קצה עליון מספיק טוב ויש להם בעיות מודלריות מורגשות בתדרים מסויימים איפשהו באזור המידריינג' הקריטי רק שאני לא יודע לשים את האצבע אם זה באזור ה2K או דווקא באזור גבוה מ6K

אולי לאחר תיקון עם מדידות הם יהיו "בסדר" מבחינתי למערכת SQ בשילוב עם סופר טוויטרים

נכון לעכשיו - למערכת פשוטה הם OK

לSQ - מצטער "זבל סיני".

עדיין סקרן לגביי הסטים התחרותיים שלהם.

הBELKIN SONG STREAM

למעט העובדה שזה מוצר ביתי בכלל ואין לו שקע REMOTE - חיברתי אותו למטען 5V לאחר שעשיתי "ניתוח" קטן לכבל המתח שלו והתאמתי אותו לשקע USB.

למעט העובדה שהוא לא משהו קטן כמו הAMAS2 אלא עוד קופסאת סיגריות שצריך להצניע היכן שהוא ברכב.

שמעו - מוצר מדהים!

איכות שמע וחוזק סיגנל שמתקבלים בעבודה מולו הם פשוט בלתי מתפשרים ולכן אני חושב שבכל מקרה אוותר על השימוש בSABRE U2 גם אם אני יכול להשתמש בו עם הHU החדש ללא כלשהן בעיות.

באמת - מוצר מאוד משתלם ואיכותי.

לגביי הPRIMA 8.9BIT AUDISON

אל תבינו אותי לא נכון - אני לא באמת מצפה ממגבר שנותן 35 וואט ב4 אוהם לדחוף כמו משוגע מידבאסים מפלצתיים כמו הקלארוס - אפילו לא בגישורים - הוא לא נועד לזה ולא מייצר את הזרמים הנדרשים לאפליקציה כזו.

הדבר הנכון היה לעלות למידה 8 אינטש במידבאס ולהתקין מידבאסים של פרימה בגישורים.

הדבר היותר נכון היה להביא מידבאסים פרימה 6.5 ולחתוך אותם ב120 הרץ בסלופ מתון ולהעלות את הסאב וופרים לאזור ה90 הרץ בסלופ חד.

אבל הוא עושה עבודה מצויינת!

מדובר בפרוססור 9 ערוצים עם יכולות כמעט מלאות - יש לו שליטה בהיפוך פאזות, יש לו TC מאוד גמיש ומדוייק, יש לו יכולת ביצוע תיקון איקולציה של יחידת הראש אם צריך ויש לו אקולייזר גרפי גמיש למדי! אבל לא שליש אוקטבה פרטני ומדוייק כמו לאחים הגדולים שלו.

יש לו טכנולוגיית היי-אנד של סיגנל - FULL DA והוא גם תומך קצבי המרה גבוהים מאוד.

יש לו DRC עם שני זכרונות

ולמי שחושב שאין לו כניסת RCA אז תבדקו שוב - אני חיברתי אותו עם מתאם שנקרא ACP6 - זה מחליף את צמת המתח המקורית של הPRIMA בכזו עם כניסות RCA בין אם מדובר במנחת פנימי שעושה שם עבודה או יכולת להמיר את רגישות הכניסה שלו לנמוכה יותר - הוא עושה עבודה מרשימה מאוד והאיכות של הסיגנל טובה ומשביעת רצון.

לסיכום רושם ראשוני

גם במצב הנוכחי - המערכת הזו היא בהחלט FUN והיא השקעה נאותה בשביל סכום בין 8K ל10K

ניתן עוד ללטש אותה המון בעזרת מדידות וכוונים ולהגיע לתוצאות באמת טובות גם על ההרכב הנוכחי ואני יכול לחיות עם זה גם ככה כי מלחתכילה המטרות שלי ממערכת לרכב הזה שעוד אמור לראות קצת שטח במהלך חייו אצלי - הן לא מטרות תחרותיות אלא פשוט להנות מצליל טוב עם אימפקט.

ועוד שתי תמונות...

bridge.jpg

audisonsticker.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ביצעתי את הבידוד חלקו בעצמי וחלקו ביחד עם המתקינים - מדובר בבידוד מאוד מינימלי אבל סופר אפקטיבי.

סה"כ לדופן הדלת החיצונית כיסיתי רק פחות או יותר באזור שממש מאחורי הרמקול.

כיסיתי עם בוטיל גם חלקים גדולים מהדיפונים ואז שמתי שכבה אחת 100 אחוז כיסוי של דיינאליינר על כל גב דיפון.

המידבאסים יושבים בתוך נפח משלהם שבנוי בעצם ממוצר שנקרא BOOM MAT - העליתי לינק מקודם והוא מבודד את הרמקול בעצם כמעט לחלוטין מנפח הדלת ומגן עליו לחלוטין ממפגעי מים ואבק.

ועוד שלוש חתיכות קטנות של בוטיל בדלת תא המטען.

זה הכל לגבי בידוד ברכב הזה.

2. הבאסו שלום לו וטוב לו בסובארו - לא נגעתי ולא שיניתי דבר במערכת בסובארו - היא מערכת שעבדתי עליה מאוד קשה על הכוונים והיא מערכת ברמה מאוד גבוהה.

הסובארו משמשת אותנו לעיקר הנסיעות בסופי השבוע וכרגע בדודג' אני נוסע בעיקר לעבודה הלוך חוזר או כשאנחנו מטיילים בסופשבוע או כשפשוט צריך תא מטען יותר פרקטי\גדול.

נכון לעכשיו - המידבאסים כבר מראים שהם נפתחו והם ממש מתעוררים אפשר לאמר - גם נראה לי שעיקר ההדהודים לאחר האזנה קריטית לכמה וכמה טרקים מגיעים דווקא מהמידבאסים ולא מהרמקולים הסיניים שמתחילים להתברר כמידריינג'ים טובים למדי.

אם אספיק הערב אקח מדידות אורך ממשענת הראש של הנהג אל כל רמקול ורמקול בכדי לקבל יותר מושג על ביצוע TC מדוייק יותר.

אח"כ אקח מדידת RTA ראשונה לראות איך אני מאוזן שם בכדי לשקול שינוי בנקודות החיתוך בין המידבאסים למיד-טוויטרים וגם לשקול איקולציה גסה שונה.

ההימור שלי הוא שעיקר הבעיה שלי הוא באזור שבין 200-300 הרץ כרגע, איזון הסאב וופרים והוספת כוח באזורים מסויימים לתחום הגבוה ולמידבאסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד!

עשית לי גם חשק לפתוח שרשור התקנה משל עצמי..

תתחדש ותהנה

עומרי.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

HU: Pioneer AVH-Z5050BT + Mosconi AMAS-LD4C DSP: Mosconi Gladen 6to8 AEROSPACE Amp1: Mosconi AS200.4 Amp2: Mosconi AS100.4 Front: Gladen AEROSPACE 165.3 ACTIVE Sub: DOUBLE Gladen Zero Pro 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה עמרי!

אתמול תפסתי לי פה רבע שעה ושם רבע שעה - פירקתי את הקונסולה המרכזית, את הHU הנוכחי ואת תא האחסון העליון.

עשיתי חור מעבר למקלט GPS בתא חפצים העליון - מקלט GPS הוא דבר מאוד רגיש למיסוכים - אם רוצים קליטת GPS טובה בHU הוא חייב להיות חשוף לשמיים ולכן אני לא מתקין אותו מתחת לדש אלא מעל.

מעבר לזה הHU שאני הולך להתקין הוא סוג של אב טיפוס - יש לו מסך 10 אינטש אבל לא ניתן לפרק אותו מהגוף של הHU - מה שכן ניתן לעשות זה לסובב אותו על הצד.

הבעיה - הצדדים של הפאנל רדיו עצמו צרים יותר מחורי המיתקון (מן הסתם - הפאנל אמור להתיישב ולהסתיר את החורים שההתקן של הHU תפוס אליהם)

ובגלל שלא ניתן לפרק את המסך - חייבים להתקין את הכל ביחד כאשר הפאנל מולבש על המסך ובכדי שתהיה לי גישה לברגים - הייתי חייב לחתוך 4 חתיכות קטנות מהפאנל.

עכשיו נשאר לי להתאים את הצמות של הHU החדש - לחבר לכבל אופטי את הDAC, לחבר את מצלמת הDVR לכבל USB ולהשלים את ההתקנה.

f3c90f15-fd0f-488a-a377-d301516fac5c.jpg

da815f89-c25a-4b9d-965d-49f2391e2f7d.jpg

d292b367-1e0e-48f0-a2f8-02b0e80495dd.jpg

ad4a474e-7c0d-4649-b847-b883ed178969.jpg

a9239422-3c0a-42bd-9fc7-f0267c71b969.jpg

88365e71-997e-43af-a930-fecad10b24ab.jpg

80322a7d-3c3b-4992-aa6f-5668e3277a9d.jpg

b3ef19c5-d24f-473b-a46e-27499a1a8e55.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנת הHU לרכב

יום שישי, מפזר את הילדים ונמצא בחניון של בית הספר - מה כבר יכול להראות יותר טוב ממישהו שיושב בתוך רכב בייבי-פלצת ומתעסק עם חוטים?

:shock:

:-P

מוציא את הצמות של הרדיו הקודם - RCA ואח"כ USB, כבל מצלמה, צמת כוח - מחבר את הכבלים החדשים.

מעביר את הכבל האופטי ומחבר את הDAC לשקע USB אחד ואת מצלמת הDVR לשקע USB השני.

מתקין את מקלט הGPS בתא העליון ומדביק אותו עם דו"צ למשימות קשות במיוחד של 3M 8)

:roll:

נוסע לעשות את הסידורים של יום שישי ואז כשאני מגיע הביתה מוריד מהדירה את הHU החדש - רגע לפני כן נותן עוד שיוף קטן עם הדרמל האלחוטי בשביל לפנות יותר מקום לברגים.

מחליק את הHU דרך הפאנל של הרכב ומחבר את כל הצמות -

מקלט GPS

אנטנט WIFI

צמת USB שכבר מחוברים אליה הDAC והכבל האופטי ומצלמת הDVR

אנטנה FM

צמת כוח

צמת RCA

מיקרופון חיצוני

תופס את הHU החדש למקום בעזרת ארבעת הברגים כאשר המסך מסובב 90 מעלות ונועל את הפאנל למקומו.

תוצאה של ההתקנה

וואו!

מסך מאוד איכותי! סופר ברור.

מהירות תגובה נהדרת.

GPS - הודות לכך שהמקלט חשוף לשמשה הקידמית - עובד ומקבל קליטה מיידית.

מצלמת רוורס ומצלמת DVR זה פשוט תענוג - כל השליטה מתוך הפאנל עצמו ולקחת רוורס כשמביטים דרך מסך 10 אינטש זה סוג של תענוג :?

איך שומעים?

נאמר קודם כל שזה ממש כיף לקחת HU אנדרואיד סטנדרטי ולהוציא ממנו USB AUDIO - ולקבל בעצם HU שמוציא סיגנל ברמת היי-אנד לכל דבר ודבר.

טוב באותה המידה כמו דרך המקלט BELKIN (שהוסר מהרכב לחלוטין היות ואין בו שום צורך)

דברים שמתנגנים ישירות מהHU ולא בBT אליו דרך הטלפון ואז לDAC אפילו נשמעים קצת יותר חזק.

התקנתי אפליקציות רדיו וזה תענוג.

WAZE במסך 10 אינטש זה בכלל ליגה אחרת ואז גם לא צריך יותר SPLIT SCREEN - אני מנווט מהמסך של הHU ושולט במוזיקה (וגם בווליום שלה בנפרד) דרך הסמארט.

בעיות

כרגע המיקרופון החיצוני (שהיה של הHU הקודם) מתברר שהמחבר שלו כנראה לא מתאים - אנתק אותו בהזדמנות ונראה לי שאנסה קודם כל להשתמש במיקרופון המובנה של הפאנל (המסך 10 אינטש)

והבעיה הנוספת שהיא מאוד מוזרה ותדרוש קצת זמן מחקר - הרימוט

או שמכבה ולא מדליק

או שמדליק ולא מכבה

מוזר מאוד - אנסה פשוט להעביר את הרימוט לכבל של הACC אבל אני יותר חושד כרגע בהגדרות של הפרימה או אולי איזה כפתור סורר שם.

וצריך גם לקבע את הסאב וופרים האלה כי הם קלים מידי ויש להם נטיה ליפול.

מה הלאה? לטווח הקרוב...

מדידות וכוונים - סוף סוף.

לטווח היותר ארוך - החלפת הרמקולים הסיניים במוראל והוספת טוויטרים.

עוד משהו קטן - מקודם העליתי כאן לינק למפצל כבל אופטי - למה אני בסוף משתמש בו?

במרפסת יש לי טלוויזיה שאין לה BT - אז שמתי על הסטרימר שמוציא אופטי לסאונד בר, מפצל ואז יוצא אופטי בו זמנית מהממיר לסאונד בר ולמקלט BT שמשדר לזוג אזניות BT כשאני רוצה לשמוע בווליום חזק יחסית ולא להפריע למשפחה או לשכנים.

אפרופו מה שממש נחמד גם במקלט BT (הריבוע הקטן והשחור מצד ימין) הוא שהוא מסוגל לשדר לשתי אזניות בו זמנית ולא רק לאזניה אחת - אם הטלוויזיה שלכם לא תומכת בזה - זה הפתרון.

b6e5b84a-e4bb-490c-8ba2-fe89bcc4257e.jpg

5913d9ca-9738-4fcf-ab13-ad1af44536e5.jpg

15abdfab-8a55-4ae5-9339-b0f7560dcd52.jpg

1b53f7a9-e43c-4623-9968-980096c9a05b.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...