Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אמנויות לחימה- איך ניתן לשפר רפלקסים ותגובות?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מנסה לחזור סה"כ למצב של "תקין" ולא למצב של "חדש מהניילונים" עם מהירות התגובה שלי (עקב מגבלות הגיל בין היתר). כרגע אני נמוך מהסטנדרטים שלי, יכול להיות שגם זה חלק מהבעייה (הכל סטנדרטי- תלוי מה הסטנדרטים שלך:wink: ).

הסטנדרט שלך הוא הביצוע מגיל 20. לא בטוח שזה אפשרי.

השינוי הראשון באורח חיי היה הקראטה. כדי לתגבר אותו נרשמתי למכון כושר, פדלאה שכמותי. ואני שואל על מה עוד אני יכול לעשות כדי א'+ב'+ג'.

וזה אחרי שעברתי דירה וכבר ההזדמנויות לרכיבה על אופניים פחתו לצערי, דבר שהייתי עושה די באדיקות בימים בהם אני לא מתאמן בקראטה.

אני לא מחפש את המינימום עבודה, אלא את העבודה הנכונה והחכמה. איך אני מיישם את זה, זו כבר בעייה אחרת שאני צריך לשבור את הראש עליה...

לך למדריך ותשאל אותו, מה אתה יכול לעשות מחוץ לשיעורים כדי להשתפר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מורה לניצוח? נשמע כמו המאמן של ביה"ס לקראטה מהסרט קראטה קיד המקורי :lol:

אכן, יש לו לא מעט קווי דימיון למיסטר מיאגי, איך ידעת? :lol:

בנוגע להשפעת תרופות על מיומנויות מוטוריות, ובכן, כמו שכתבתי, כמעט כל תרופה שנייה משפיעה,

הכול רשום בסעיף ״תופעות לוואי״ של העלון המצורף. זה כולל תרופות לשיכוך תופעות יומיומיות כגון חום/נזלת/כאבים/אלרגיות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(אני בן 35)

אתה בן 35?!

ספר זאת למורה שלי לניצוח

אתה מנצח?!

מפגשי פורום זה אומנם ממש 2005, אבל זה מתחיל להרגיש ממש נדרש פה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, יש לו לא מעט קווי דימיון למיסטר מיאגי, איך ידעת? :lol:

לא דיברתי על מיאגי אלא על השני, ה"רע". הוא לימד לנצח בכל מחיר. מורה לניצוח התחבר לי לזה.

אתה בן 35?!

נו? ו? אני בן 38, אז מה?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בן 35?!

אני מבין שזה הישג מטורף, אבל היום בשביל להגיע לגיל המופלג הזה, צריך בסך הכל לא למות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאני שגיתי בהבנתי את המצב. אני צריך לבחון את התיאורייה הזו.

הנחת היסוד: כשאני מתגונן מפני תקיפות שונות, אני "מפספס" חלק מהתקיפות ולא חוסם אותן כי תזמון גרוע, כי תפיסה מרחבית גרועה, כי סיבות.

המצב בפועל: בזמן התרגול(תרגול חופשי), אני נוטה לחסום עם אותה היד, והמרחק שהיא צריכה לעבור לעיתים גדול מספיק בשביל שאפספס את החסימה (התרגול לא מבוצע במהירות סופר גבוהה, מהירות החסימה שלי בהתאם). יכולת ההסתגלות למצבים משתנים טובה פלוס (החבר שתרגל איתי ניסה לבצע "הפתעות" מיוחדות, ללא הצלחה).

בדיקת התיאוריה: לתרגל עם חבר חסימות ממצב עמידה ניטראלית כל חסימה.

נבדוק את הסוגייה באימון הבא. אולי נעלה מ-97% הצלחה ל-99%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכדי לתקן שגיאות, בכל עשייה, אתה צריך מדריך שיתקן אותך. היכולת לתקן את עצמך תמיד מאוד מוגבלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגיאות הן נושא אחר. אני מדבר על "פספוסים"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוב יוצר לעצמך קונספציה אינטלקטואלית ותוכנית עבודה, במקום בו אתה צריך להיות עדיין רק תלמיד. לך למדריך שיתקן אותך, מאיפה תשומת הלב שלך ועד לדיוק התנועה. תסביר לו איפה נדמה לך שיש לך בעיה ותראה מה הוא מציע. אחרי זה תעשה, כי בלי תרגול אין התקדמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן עליתי במשקל, כן הייתי מאוד עצבני, אבל בסופו של דבר להעיף את הקוף שיושב לך על הגב שווה את זה.

:puppydoge

תשמע,

לא יצא לנו לדבר כי פשוט זרקת אותי, אבל זה היה פוגע.

אף אחד לא חשב כאן על הרגשות שלי? להיות לך על הגב 29 שנים, זה לא היה לי הכי נעים. אבל שתקתי. לא התלוננתי, כי בחיים צריך לקבל את מה שהחיים נותנים. אמא שלי אמרה לי תמיד, החיים נותנים לך לימון, תעשה ממנו לימונדה, שזה לסחוט את הלימון עד הסוף, לשים מלא סוכר, ולהוסיף מים. בהתחלה מים חמים שהסוכר יימס, ואז מים קרים כי לימונדה חמה זה מגעיל. מפה לשם, עוד לא הספקתי להתחיל איתך עם אותו תהליך.

שתדע, שבתור הקוף שישב לך על הגב, ממש נפגעתי. לא עושים ככה לקוף האישי שלך. והנה, זרקת אותי ונהיית עצבני. ועלית במשקל (ובנינו, לא בדיוק היית בראד פיט קודם, ) אז מה יצא לך מזה?

עכשיו גם אם תבקש - לא חוזר להיות הקוף שלך.

29 פאקינג שנים, ואף אחד לא מדבר עלי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוף יקר, פייר התגעגענו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראבאק - שלושה עמודים ועדיין לא הלכת פשוט לקנות טייזר?

אני היום בן 41.5

בעברי למדתי ג'ודו, קאראטה דו בשיטת פונקושי (שוטוקאן), קאפואירה אבאדה וגם תקופה מסויימת קונגפו פא-קוואה

ילד כאפות! זה כל מה שיש לי לאמר...

אבל מהירות תגובה, אינסטינקט - זה לא רק דברים שמגיעים מלהתאמן על הקאטות שלך ולעשות קומיטה וראנדורי וג'ו פון קומיטה וכך הלאה - לא, זה תוצאה של תחזוק המצב הגופני שלך ושמירה על מצב מנטלי נכון מצד אחד ומצד שני זה מאוד קשור לעירנות שלך וטיב החושים שלך.

אתה בן 40 בן אדם - אתה עובד למחיה שלך, אתה מנהל את משק הבית שלך ( אני מקווה ) והגוף שלך כבר לא גדל מאוכל - רק מתרחב...

השמיעה שלך גרועה בהרבה מכפי שהיא היתה מלפני 20 שנה וכבר אז היא כנראה לא היתה כפי שהית בן 10 (זה טבעי וקורה אצל כל בן אדם)

חדות הראיה שלך די בטוח גם כבר לא כפי שהיא היתה כאשר הית בן 20.

אבל מה הדברים שאתה כן יכול לעשות?

1. כושר גופני - אתה חושב שאתה תזוז באותה המהירות עם אחוזי השומן שיש לך היום לעומת אחוזי השומן שהיו לך כשהיית בן 20? ברור שלא.

2. תזונה - תסתום את הפה!!! :-P:-D הייתי חייב - תקפיד על שתיית מים ולא לצרוך את כל הרעלים שאנחנו שותים היום בקפה, XLים למיניהם ושתיה מתוקה וכך הלאה ותקפיד על אוכל מזין - תזונה מאוזנת ובריאה.

3. שעות שינה - רובנו היום עם המושג "עייפות" בסטטוס קוו - תנסה להקפיד על שעות שינה - תוותר קצת על לראות טלוויזיה ותפנה קצת יותר זמן לשינה.

4. ראייה - גברים הם ציידים מטבעם הפרה-היסטורי - תשים לב, לא יודע אם לימדו אותך את זה בבית ספר לאומניות לחימה שאתה נמצא בו - איך באמת צריך להביט לכוון של יריב - מה זאת ראייה מרחבית. אתה דווקא קולט הרבה יותר מהר דברים שמגיעים אליך מהצדדים ולא ישירות.

תתאמן על ראייה מרחבית - זה אחד ממשפרי האינסטינקט הכי טובים שיש - תזכור אתה ברווז פרא! אתה צייד!

5. תגיב! אל תחשוב!

כשאתה מול יריב אתה צריך לנקות את הראש, לא להתרכז בו אלא פשוט לקלוט את המרחב ולהגיב לתנועה שלו - אתה לא אמור לחשוב, אתה לא אמור לזהות התקפה או את הסוג שלה - אתה אמור להגיב כלפיה! או בלא להיות שם - או בלחסום ולתת מכת נגד או פשוט לתת מכת נגד אבל זו אמורה להיות תגובה חסרת חשיבה - וכאן נכנס לתמונה תירגול תירגול תירגול של הקאטות, של הקומיטה, של הראנדורי

6. באמא'שך? קנה טייזר...

:-P

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראבאק - שלושה עמודים ועדיין לא הלכת פשוט לקנות טייזר?

:roflmao:

אני היום בן 41.5

אבל מהירות תגובה, אינסטינקט - זה לא רק דברים שמגיעים מלהתאמן על הקאטות שלך ולעשות קומיטה וראנדורי וג'ו פון קומיטה וכך הלאה - לא, זה תוצאה של תחזוק המצב הגופני שלך ושמירה על מצב מנטלי נכון מצד אחד ומצד שני זה מאוד קשור לעירנות שלך וטיב החושים שלך.

מסכים לחלוטין.

אבל מה הדברים שאתה כן יכול לעשות?

1. כושר גופני - אתה חושב שאתה תזוז באותה המהירות עם אחוזי השומן שיש לך היום לעומת אחוזי השומן שהיו לך כשהיית בן 20? ברור שלא.

ברור! אלו אותם אחוזי שומן! :lol: רק שזה שומן וותיק היום, אז הוא היה צעיר :hihi:

2. תזונה - תסתום את הפה!!! :-P:-D הייתי חייב - תקפיד על שתיית מים ולא לצרוך את כל הרעלים שאנחנו שותים היום בקפה, XLים למיניהם ושתיה מתוקה וכך הלאה ותקפיד על אוכל מזין - תזונה מאוזנת ובריאה.

זה אכן חשוב מאד. על סוכר בקפה וויתרתי קצת אחרי שהתחלתי להתאמן וכבר צחקו עליי שאני "האשכנזי הראשון שנתקלתי בו שלא רק ששותה שחור, אלא עוד בלי סוכר".

כמו כן, בפעם הראשונה בחיי, פצחתי בדיאטה מרצוני החופשי! לא כי אמרו לי\הציעו לי\דרעק אחר, שמותאמת לאורח החיים של האימונים. פלוס מינוס. על הקולה לא מוכן לוותר...

3. שעות שינה - רובנו היום עם המושג "עייפות" בסטטוס קוו - תנסה להקפיד על שעות שינה - תוותר קצת על לראות טלוויזיה ותפנה קצת יותר זמן לשינה.

לא רואה טלויזיה. מצד שני, כחלק משגרת האימונים, אני משחק במחשב עד הלילה :lol::lol::lol:

4. ראייה - גברים הם ציידים מטבעם הפרה-היסטורי - תשים לב, לא יודע אם לימדו אותך את זה בבית ספר לאומניות לחימה שאתה נמצא בו לא בנוכחי - איך באמת צריך להביט לכוון של יריב - מה זאת ראייה מרחבית. אתה דווקא קולט הרבה יותר מהר דברים שמגיעים אליך מהצדדים ולא ישירות.

תתאמן על ראייה מרחבית - זה אחד ממשפרי האינסטינקט הכי טובים שיש - תזכור אתה ברווז פרא! אתה צייד!

הוטמע בי היטב בגיל 14. משתמש בזה עד היום, גם בנהיגה. כלי מאד מאד יעיל.

5. תגיב! אל תחשוב!

כשאתה מול יריב אתה צריך לנקות את הראש, לא להתרכז בו אלא פשוט לקלוט את המרחב ולהגיב לתנועה שלו - אתה לא אמור לחשוב, אתה לא אמור לזהות התקפה או את הסוג שלה - אתה אמור להגיב כלפיה! או בלא להיות שם - או בלחסום ולתת מכת נגד או פשוט לתת מכת נגד אבל זו אמורה להיות תגובה חסרת חשיבה - וכאן נכנס לתמונה תירגול תירגול תירגול של הקאטות, של הקומיטה, של הראנדורי

6. באמא'שך? קנה טייזר...

:-P

לגבי 5.

אני מגיב. אני קולט את התקיפה, אני רק לא תמיד מגיב לכיוון הנכון ובזמן. פה ה"באג" שלי. אני מגיב עם חסימה עולה כלפי תקיפה נמוכה וכדומה. לא תמיד, הרוב סביר, אבל אלו שאני כן מפספס מטרידים אותי.

לגבי 6.

א- ישנה אקסיומה שגורסת שנשק שאינך מיומן בו, כל נשק, יותר מזיק למשתמש מאשר לתוקף. אני לחלוטין מסכים עם האקסיומה הזו.

ב- אם אתה חושב שאני מתאמן בקראטה כדי "לדעת להגן על עצמי", "לדעת ללכת מכות", "להבין שיטות יעילות יותר להרביץ לאנשים" וכדומה, אז לא רק שפיספסת את כל המהות של אמנויות הלחימה לדעתי, אלא גם שגית לחלוטין בהבנה של מאיפה אני ניגש לתחום. הידע בהגנה עצמית שהאימונים מקנים לי הוא לא יותר מבונוס עבורי, אני שם בשביל כל שאר הדברים הטובים שזה עושה לנפש ולגוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

29 פאקינג שנים, ואף אחד לא מדבר עלי!

29 שנים, כלומר שמיד אחרי שהוא נולד הוא יצא עם הרופא להפסקת סיגריה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...