Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה קארוק 1.6 דיזל - חוות דעת

Random
שימו לב! השרשור הזה בן 1922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אשמח לחוות דעתכם לגבי סקודה קארוק עם מנוע 1.6 דיזל (רמת גימור Style, אבל זה פחות חשוב)

לפי המפרט בחו"ל, המנוע הזה מגיע עם תיבת DSG 381, משמע מצמדים רטובים, לעומת מנוע 1.0 ו- 1.5 בנזין המגיעים עם תיבה DSG 200, משמע מצמדים יבשים.

נהגתי לא מעט על גרסת 1.4 TSI ו- 1.0 TSI ברכבי הקונצרן. שניהם היו מצוינים.

לגבי מנוע 1.6 TDI (אשר מבחינת המחיר זהה ל- 1.0 TSI), ביקשתי נסיעת מבחן, אבל לפי היבואן זה יקח זמן בגלל שיש רק רכב אחד בארץ לנסיעות מבחן.

השאלה היא לגבי מנוע 1.6 TDI:

1. איך הוא ביחס לשני מנועי בנזין בציינתי מבחינת זריזות, רעש, רעידות של דיזל וכדומה?

2. השמועות מאירופה טוענות שדיזל הולך לצאת בגלל תקנות חדשות של זיהום אויר, וגם בארץ יצאו תקנות חדשות המחייבות התקנת התקן כלשהו. איך זה משפיע על הרכב הנ"ל בהווה ואיך זה ישפיע בעתיד?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אותו קצת יותר מחודש ו 4000 קילומטר.

האוטו שקט לחלוטין ותשמנ את המנוע רק אם תלחץ.

הוא סוחב טוב וממש לא חסר לו כוח. אל תחפש פתיחות חזקות אבל אין שום בעיה עם עקיפות או עליות.

בנוסף הוא מאוד חסכוני. בבין עירוני רגוע קל לראות צריכה ממוצעת של 19 קמ"ל ויותר.

אם יש שאלות נוספות תרגיש חופשי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מיועד לנסיעות עירוניות קצרות (5 ק"מ לכל כיוון, כ- 15 ק"מ ביום).

מבין שמהבחירה שעשית, העדפת 1.6TDI על 1.0 TSI.

האם שווה להוסיף 10K ש"ח לטובת מנוע 1.5 TSI?

האם מנוע 1.6TDI אכן מגיע עם תיבה עם המצמדים הרטובים (DQ381) ועד כמה זה באמת משנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקארוק מגיע לישראל בכל הגרסאות עם גיר כפול מצמדים יבש (מלבד גירסת 2 ליטר דיזל).

מנוע הדיזל פחות מתאים לנסיעות קצרות לאור כך שמסנן החלקיקים במערכת הפליטה נהרס באופי הנסיעה הזה.

מנוע ה- 1.5 יתאים יותר לאופי הנסיעה הזה.

מעבר לכך גם המצמדים בגיר כפול מצמדים נשחקים מהר יותר בתוואי עירוני שכולל יותר עצירות וזינוקים ונסיעה בפקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מיועד לנסיעות עירוניות קצרות (5 ק"מ לכל כיוון, כ- 15 ק"מ ביום).

מבין שמהבחירה שעשית, העדפת 1.6TDI על 1.0 TSI.

האם שווה להוסיף 10K ש"ח לטובת מנוע 1.5 TSI?

האם מנוע 1.6TDI אכן מגיע עם תיבה עם המצמדים הרטובים (DQ381) ועד כמה זה באמת משנה?

מצמדים יבשים אבל זה ליסינג אז אני פחות חושש מהגיר.

לנסועה כמו שאתה מתאר הייתי לוקח את הליטר. הליטר לא חלש מידי לתנועה כזו ומתמודד בסדר גמור גם בבין עירוני. אם אתה לא חי באיזור הררי הוא יספק את הסחורה.

הבחירה שלי דווקא בדיזל נובעת מזה שאני נוסע לא מעט בכל הארץ ומצד שני אני לא נהג מתגרזן אז רציתי את המומנט והחיסכון בדלק ומנגד הספק יותר גבוה פחות חשוב לי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
ביקרתי באחת הסוכנויות והמוכר ציון במפורש כי התיבה עם מצמדים רטובים.
ויש לך דרך לאמת את זה?

הוא הסכים לרשום את זה על טופס ההזמנה או שציין בע"פ?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש לך דרך לאמת את זה?

הוא הסכים לרשום את זה על טופס ההזמנה או שציין בע"פ?

עוד לא הגענו לשם.. מחכה לנסיעת מבחן.

האמת שגם אני הופתעתי ושאלתי שוב האם הוא בטוח גם לגבי ה 1.6.

הוא ענה בפסקנות שכל דגמי הדיזל מגיעים עם תיבה רטובה כולל ה 1.6 ודגמי הבנזין עם התיבה היבשה.

נראה היה שהוא יודע על מה שהוא מדבר.

אם אתקדם בכיוון ברור שאוודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממ שאני יודע יבשים אבל קיים הסיכוי הקטן שהוא צודק (למרות שחלק מהמקצוע זה להגיד דברים שאין לך בהם מושג בביטחון משכנע).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממ שאני יודע יבשים אבל קיים הסיכוי הקטן שהוא צודק (למרות שחלק מהמקצוע זה להגיד דברים שאין לך בהם מושג בביטחון משכנע).
ברור, הרי הוא הבריג את הבורג האחרון בהרכבה לפני ששלחו את הרכב לבקרת איכות במפעל בגרמניה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...