Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ מיזוג קומה בדירה חדשה

locus
שימו לב! השרשור הזה בן 1937 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

מבקש את עצת המבינים במיזוג קומה 1 מתוך 2 בדירה חדשה מקבלן.

כל המזגנים ועבודות המיזוג ע"ח הקבלן.

הדירה היא פנטהאוס דו קומתי - כיווני אויר מזרח-דרום-מערב.

החל מקו דלת הכניסה ושמאלה -ובעיקר הסלון ופינת האוכל יש מעליהם מרפסת מרוצפת (כלומר שמש ישירה מעל).

לכיוון ימין מדלת הכניסה - הכל בעצם מקורה ע"י הקומה שמעל.

מה שביקשתי שהקומה למטה תהיה ממוזגת ע"י מזגן מרכזי - כולל חדר הורים וממד.

בחדר שינה הורים יתווסף מזגן עילי שיעבוד בלילה לאחר שכיבינו את המרכזי שהולכים לישון.

בחוזה נאמר שיותקן מזגן תדיראן או אלקטרה לבחירתי.

נפגשנו השבוע עם יועץ המיזוג, מאוד ממליץ רק על תדיראן.

טוען שיהיה קשה מאוד למקם את המאייד במסדרון כפי שחשבנו - בגלל שדי צר ובנוסף עובר צינור 4" של הספרינקלרים.

לכן ממליץ למקם את המאייד בחדר הכביסה עם פתח שרות ואויר חוזר במסדרון.

פחות אוהב את ההצעה כי זה ינמיך לי גם את חדר הכביסה ב50 ס"מ וגם את מקלחת האורחים ב40 ס"מ, לטענתו בגלל גודל המזגן + המרכזיה של הצינורות אין ברירה.

מבחינת סוג המזגן מציע לי Tadiran WIND 55/3P

אני מבין שהוא דירוג אנרגטי E

מצורף שרטוט הקומה הראשונה להתייחסות.

השאלות:

1. האם המזגן הזה הוא לא חזק מידי לצרכים שלי? בסה"כ יש למזג שטח של בערך 90 מטר.

2. זו הסיבה שהוא לא ממליץ לי גם על wave50/3P שהצעתי בגלל שהספיקה שלו תהיה נמוכה מדי לטענתו (1200 לעומת 1600) - הוא צודק?

3. כל הצינורות שהולכים לסלון/מטבח הם 10" ולא 8" בגלל זה הוא מבקש שאחרי המסדרון לכיוון הסלון נרד מהנמכה של 50- ס"מ להנמכה של 35- ואנחנו קיווינו לא לרדת יותר מ 30-. באמת צריך 10"?

4. כשהעלתי את העניין שהדירוג האנרגטי רק E, ויש מרכזיים עם A, לטענתו זה בטל בשישים וההבדל הוא כ 3 אגורות לשעה - נכון?

בגדול בבית הקודם היה לי מזגן מרכזי 5.5כ"ס על שטח מיזוג של כ110 מטר עם 2 פטחים בלבד לסלון (חושב 10" - לא משוכנע) והיה סביר.

אנחנו לא סובלים מאוד מחום, כן סובלים מלחות.

ברור לנו שבבית הקודם היה כיסוי פחות ממה שהיה צריך, נראה לי פשוט שבבית החדש זה הולך להיות יותר מידי.

תודה מראש

first floor.jpg

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

90 מ"ר לפי 600BTU למ"ר = 54,000BTU. מבחינת הספק המזגן - אתה פחות או יותר בכיוון הנכון.

בנוגע לתיכנון-

לטעמי האישי, המאייד רחוק מאוד מהסלון. שרשורים של 10 מטרים ואולי יותר הם מוגזמים (בחוברת המתקינים ממליצים שבמרחקים כאלה עדיף לעלות בקוטר - וכנראה זו הסיבה שהמזגניסט הציע להעביר לסלון 3 שרשורים של 10").

מבחינת הספק - אם הוא פותח 6 שרשורים של 8" כל אחד, אז הוא בטווח הנכון של ההספק (בערך). 6X250=1500CFM.

מבחינת חלוקה "יבשה" - 3 שרשורים של 10" שווי ערך ל 1500CFM במקסימום (הטווח המוצהר לשרשור 10" הוא בין 250CFM ל 450-500CFM).

לומר לך שלא יכולה להיות כאן בעיה של הספק (אולי לחדרים, אולי לסלון - לא יודע) - באמת שאין לי מושג. יכול להיות שכן יכול להיות שלא. מה שבטוח הוא שאתה חייב לדאוג לאויר חוזר מצויין לחדרים - אחרת ברגע שתסגור את הדלת, המזגן פשוט לא יצליח לדחוף אויר לחדרים כי יש לו 3 תעלות 10" לסלון, ואין לו בעיה להזרים את מלוא התפוקה לשם.

מבחינת הספק האויר של המזגן -

נכון. ל WIND יש הספק של 1600CFM ול WAVE "רק" 1200. אבל היי - ב"מדד גריעת הלחות" של תדיראן, ה WAVE 50/3 מול ה WIND 55/3 משיגים תוצאה זהה של 3.7. יעילות ה WAVE טובה בהרבה (A).

בנוסף - ל WAVE מרכזיית אויר אינטגרלית (אני מאמין שאין כמו החלוקה שקבע היצרן) ול WIND מתקינים מרכזיים אויר AFTER-MARKET כי יציאת האויר שלו בכלל בנויה לתשתיות של תעלה מרובעת\עגולה ולא לחלוקה של צינורות שרשוריים.

אני מאמין יותר במוצר שבא מתוכנן לשרשורים מאשר אלו שעובדים עם המרכזיות AFTER-MAKTER שם תמיד יש בעיות של חלוקת לחצים (חדר אחד מקבל יותר והשני פחות, למרות שמקפידים על חיבור הצינורות במקומות המתאימים על מרכזיית ה AFTER-MAKTER שקונים אצל הספק).

כמו כן ה WAVE מתוכנן למסדרונות (בדיוק כמו ה ELD של אלקטרה) ולכן את ה WAVE אפשר למקם באמצע המסדרון (בהנחה וצינור הספרינקלרים לא ימוקם באמצע המסדרון אלא כמו בתוכנית, צמוד לקיר) ובכך להרוויח צינורות שרשוריים קצרים יותר, פחות אובדן הספק ופחות סיכונים בחלוקת הצינורות מבחינת לחצים - כי מיקום באמצע פירושו שרשורים באורך דומה\זהה, מה שיקטין את הסיכון לבעיות הספק ביציאות האויר).

הבעיה בכל הסיפור הוא שרוב המזגניסטים לא משתפים פעולה עם שינויים, והרבה רגילים להתקין את המזגנים הבסיסיים ביותר שיש בשוק והזולים ביותר (כמו ה WIND). זה לא שזה מזגן רע או לא טוב, אלא שפשוט יש מגוון מזגנים שיכולים להתאים בצורה הרבה יותר טובה לדירות חדשות\מודרניות מאשר הדגמים הישנים שהיו דיי בסיסיים ועם המון אילוצים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה גם ככה שם מזגן עילי בחדר הורים, למה צריך לתת לו יציאה גם מהמרכזי ולהגדיל את ההספק שלו?

בלי קשר, בחדר הורים אפשר למקם יחידה נסתרת בתוך חדר האמבט - יהיה יותר יפה וישאיר את החדר נקי.

שאלה לאיציק - אם הוא יוצא עם 4 שרשורים 10" לסלון ולמטבח ועוד 2 שרשורים 8" לחדרים - הוא לא מסתבך עם לחץ הזריקה הכללי של המזגן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיכולה להיות בעיה, בגלל זה רשמתי שאני לא יודע עד כמה זה יעבוד כמו שצריך. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא...

אני לייתר בטחון הייתי מצר בחזרה את צינורות ה 10 ל 8 לפני החיבור למתאם בשביל להרוויח את הזרימה החופשית בשרשור של ה 10 אבל לבנות את הלחץ של שרשור 8 בקצה.

אגב, כבר יצא לי לחבר שרשורים ארוכים של 8" ודווקא לא היו בעיות לחצים (כמו במקרה הזה, החלק הדומיננטי במתווה היה בקו ישר).

אם יש אפשרות לנטרל את החדרים מהמיני מרכזי לחלוטין זה עדיף, אבל אם אין אז אין.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Yondalar

הסיבה היא פשוטה, אני רוצה שבמהלך היום, פעולת המזגן תמזג לי את כל הקומה.

לא רוצה להכנס מהסלון לחדר שינה ולעבור לאזור אקלימי שונה,

לכן רוצה שלמזגן המרכזי יהיה פתח לחדר שינה.

בלילה שנלך לישון, מכבים את המרכזי ומדליקים מזגן עילי קטן בחדר השינה.

איציק,

המון תודה בשמי ובשם האשה.

מה דעתך עם נלך על ה WAVE 50/3P או אפילו על ה WAVE/60 3P ונמקם אותו במסדרון?

לפי מה שהנחת:

1. קודם כל המרחק של השרשורים יהיה קצר בהרבה, לא יותר מ ~6מטר לצינור.

2. מרכזיה אינטגרלית שמיועדת למסדרונות צרים, ומיועדת לעבודה עם צינורות.

3. יותר סיכוי לחלוקת הספקים שווה בין הצינורות כי אורכם יהיה שווה.

אנא ראה סקיצה מעודכנת מצורפת

שאלות:

1. האם ההצעה הזו יותר עדיפה (לנו בטח יותר טוב בגלל שלא נצתרך להנמיך את המרפסת והאמבטיה)?

2. אם כן מה עדיף WAVE 50/3P או ה WAVE/60 3P?

3. מהי חלוקת הצינורות המועדפת? "6X8 או "6X10? או אחרת?

first floor_TG.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לא קשורה, מה התוכניות לממ"ד? האם אתה מתכוון לשכן שם את אחד הילדים?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלות:

1. האם ההצעה הזו יותר עדיפה (לנו בטח יותר טוב בגלל שלא נצתרך להנמיך את המרפסת והאמבטיה)?

2. אם כן מה עדיף WAVE 50/3P או ה WAVE/60 3P?

3. מהי חלוקת הצינורות המועדפת? "6X8 או "6X10? או אחרת?

1. כן. המזגניסט יצטרך לוודא שמבחינת מידה המזגן נכנס (עניין צנרת הספרינקלרים) ולהאריך את צנרת הגז של המזגן מהמיקום הנוכחי למיקום החדש (אמצע המסדרון, קרוב יותר לגרם מדרגות). כמו כן - אם התשתיות כבר קיימות אתם תצטרכו לקחת אלקטרה ELD60T מאחר ויש לו משאבת ניקוז אינטגרלית (אתם תצטרכו אותה).

2. WAVE 60/3P יתאים יותר.

3. היצרן קובע את החלוקה בהתאם לספיקת האויר (למשל: במזגנים כמו ה ELD50T אפשר לפתוח 8"6X). לדעתי לא אמורה להיות שום בעיה לפתוח 6X8 במזגן כמו ה WAVE 60/3P. שים לב: ההבדל בין WAVE50 ל WAVE60 הוא בסך הכל.... -> 3000BTU ! שזה 1/3 כ"ס. אל תיתן למספרים להטעות אותך.

שים לב: לא ציינת את גובה הדירה אבל גרם המדרגות נמצא במיקום פוטנציאלי לבעיה עם הנמכת גבס (שעלולה ליצור מרחק מאוד קצר עם המדרגה הראשונה של הגרם מדרגות - יכול להיות שמבחינת גבס יהיה צורך באותו איזור ליצור אלכסון או מדרגה הפוכה שתקטין את הסיכוי שמישהו שעולה או יורד במדרגות יתקל עם הראש בהנמכת גבס). אם גובה הדירה נורמלי וההנמכת גבס נמוכה, לא צפויות בעיות.

במקרה "הכי גרוע" תשימו את ה WAVE או ה ELD במקלחת (אפשר להגיע להנמכה של הכל כולל הכל באיזור ה 37-38 ס"מ ובמסדרון לצאת להנמכה של 30 ס"מ כולל הגבס (כמו שרציתם).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

redroze

זה יהיה חדר העבודה שלי, לא חדר מאוד שימושי בבית (לא עובד מהבית בדכ)

האם התלייה של הכביסה בקומה הראשונה או השניה? באיזה שלב בנייה נמצא הקבלן?

חדר עבודה אומר שהמקלחת מיותרת. הייתי שוקל לחלק אחרת את אזור המקלחת וחדר הכביסה. קצת מפריע לי ששירותי האורחים ממוקמים רחוק יחסית מאזור האירוח (סלון). להוסיף חטא על פשע, יש בהם מקלחת שלא ישתמשו בה והיא חלל משותף עם חדר הכביסה (לפעמים יש ולפעמים אין דלת שמפרידה).

עריכה אחרונה על ידי redroze

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק,

1. זה כל העניין, שהתוכנית המקורית הייתה שהמאייד של המרכזי יעמוד באמצע המסדרון...לכן איש התשתיות כבר התקין לפני חודש את צנרת מזגן בהתאם. אגב יש כבר מראש נקודת ניקוז מותקנת בנקודה הזו ביחד עם הצנרת, אז האם אני עדיין צריך משאבת ניקוז?

במידה וצינור הספרינקלר מפריע (רוחב שישאר למאייד), האם יש בעיה להתקין את המאייד מעט נמוך יותר (מתחת לקו הצינור), כי אז יש לי רוחב מסדרון של 105 ס"מ?

3. תפיסה מעולה! אבל איש הגבס עלה על זה גם, ההנמכה של 50- תהיה עד לתחילת המדרגות, ואח"כ תהיה עליה ל 35- או 30- בהתאם לצנרת שנחליט, בכל מקרה יהיה מרווח ראש לעולים במדרגות במדרגה הראשונה של כ 2.10, אח"כ אין בעיה כלל.

redroze,

תליה של כביסה תהיה מחדר כביסה בקומה הראשונה.

הבניה היא בשלב הפינישים...תוכניות סיימנו עם האדריכל שלקחנו לפני 10 חודשים, כל הבית בנוי לפי מפרט וצרכים שלנו.

לא הבנתי למה מקלחת מיותרת? חדר העבודה ישמש לעיתים גם לאירוח (לא היפוטתית) ובאותה מקלחת אורחים יכולים גם להתקלח.

תהיה דלת בין המקלחת למרפסת כביסה.

תודה בכל מקרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל מי שגר בקומה הראשונה זה אתה ואישתך אז המקלחת הזו תהיה מיותמת רוב ימות השנה. אני הייתי מעדיף לעשות עם השטח הזה משהו מועיל יותר.

כתור אחד שגר בבית דו מפלסי, עדיף שהכביסה תהיה בקומה של מי שבעיקר מייצר אותה (ילדים), כדי למזער שינוע שלה בין המפלסים.

בכל אופן, בשלב הנוכחי אלו "מים מתחת לגשר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם יש תשתיות כולל ניקוז באמצע המסדרון, זה מצויין - אתה לא צריך מזגן עם משאבת ניקוז (וגם אם היתה, זה לא מזיק בכל אופן).

2. בגדול, אפשרי לתלות את המאייד נמוך יותר (זה יהיה חבל, כי אתה מאבד את כל היתרון גובה של המזגן).

3. מצויין, העיקר שאתה ערים לעניין הזה.

בגדול, המבנה הצר (מלבני) של הבית והמיקומים הפוטנציאליים של המאייד הם ללא ספק בעלי אתגר לא קטן אם רוצים להשיג תוצאות מקסימליות.

גם בקובץ שצרפת עם התוכנית הראשונית, הדברים נראים אופטימיים מידי. הפתח שצריך לפתוח בין החדר שירות למסדרון -אני לא יודע אם יספיק בשביל להעביר 6 צינורות + לספק למזגן שטח יניקה לאויר חוזר. צריך לראות בשטח באיזה צינורות משתמשים וכמה רווח אויר נשאר בינהם.

ייתכן ובמהלך התיכנון תבינו שלא בהכרח תצליחו לעמוד בכל הכללים ה"נכונים" של תיכנון מערכת מיזוג "כדת וכדין" - ויכול להיות שיהיו כאן פשרות תיכנוניות ש*אולי* בפועל לא יבואו לידי ביטוי כלל (ואולי כן, אין לדעת).

אם אני משקלל את: מספר השרשורים שצריך להוציא מהמזגן, צנרת הספרינקלרים במסדרון וכו' וכו' - אני עדיין חושב שיש סיכוי שעוד תתקינו את המאייד באמבט או בחדר הכביסה - אבל צריך לחשוב על פתרון הגיוני לאויר החוזר (מעבר לעובדה שפותחים פתח בקיר בין החדר כביסה\אמבט למסדרון, צריך שהיו יהיה מספיק גדול ורחב בשביל שישאר חלל שדרכו יזרום אויר חזרה למאייד).

בנוגע לתשתיות - אל חשש. במקרה של התקנה בחדר הכביסה, זה פתיר ע"י קידוח החוצה + כמה מטרים של צנרת גז וחשמל. לא משהו שצריך להרים בשבילו ריצוף או להפוך את הבית. יחסית - קל.

לי מאוד מפריע שהמזגן כ"כ רחוק מהסלון ויכול להיות שגם פתח יניקת האויר יהיה רחוק מאוד (כי רוצים להעביר 4 צינורות אויר לסלון\מטבח ובו בזמן גם לנצל את ההנמכת גבס לאויר חוזר) - זו בעיה. צריך לבדוק אם מיקום ה WAVE 60/3P במסדרון יוכל לפתור אותה. אם כן זה יהיה נהדר.

עקרונית - ה WAVE 60/3P, "על הנייר", תפור למשימה.

בצידו השמאלי יש מקום ל-4 פתחים של 8, ובצידו הימני מקום ל-2 פתחים של 8. זה בדיוק מה שאתה צריך.

אם הוא יצליח להיכנס במסדרון - זה יהיה פנטסטי. צריך גם לבדוק כמה ס"מ צריך להשאיר מתחתיו (עבור אויר חוזר) במידה ומצמידים אותו לקיר והופכים אותו ל"יונק אויר מלמטה" במקום הלוקיישן המסורתי של יניקת האויר בחלקו האחורי של המאייד.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...