Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט על רכב מנהלים

slavik11
שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים

בהתלבטות רבה החלטתי להתחדש ברכב.

הנסיעות שלי הן בדרך כלל בין עירונית, נוסע יחסית הרבה (15,000-20,000 קמ בשנה).

מעביר הרבה זמן בכביש (יחסית) ומפה שהכוח והנוחות מאוד חשובים לי.

היום אני נוסע על מיצובישי גאלאנט 2002 דיי מפנקת.

חשבתי על כמה אופציות:

ביואיק לה קרוס 2006-2008

שברולט מאליבו 2008-2010

פורד מונדאו 2008-2009

הפרד הייתה נראית לי הכי חלשה מבין השלושה, הביואיק והשברולט יותר אהבתי.

צריכת הדלק לכל הרכבים היא דיי דומה לפי משהבנתי, ואני כבר דיי רגיל לצריכה של 10-1

אשמח לקבל המלצות וחוות דעת על כל אחד מהרכבים כאשר הנוחות והכוח הוא הפרמטר הכי חשוב, ושיהיה אמין, ידוע שרכבים כאלה יקרים יותר לתחזוקה.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לוקח מאליבו רק מנוע 3.5 בשנים האלה.

מונדאו אחלה גם כן, הביואיק כבדה, אם כבר אז גם לכוון למנועי v6

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לוקח מאליבו רק מנוע 3.5 בשנים האלה.

מונדאו אחלה גם כן, הביואיק כבדה, אם כבר אז גם לכוון למנועי v6

ידוע לך על מחלות ידועות במאליבו ועל מה לשים לב יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביואיק יותר "אמריקאית קלאסית" מהמאליבו אבל זה ממש בקטנה. הייתי ללא ספק בוחר במאליבו רק בגלל השנתון הגבוה יותר לאותו המחיר. בכל מקרה שני הרכבים יהיו מפנקים מאוד.

חוץ מזה על 20K בשנה בינעירוני הייתי מתקין מערכת גז. מנסיון, המנועים האלה חיים טוב עם גז וזה בוודאי הרבה יותר חסכוני (צריכה בכסף שוות ערך ל 1/20 על בנזין מחוץ לעיר).

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שמעבר לאמינות ארצישראלית של מערכת הגז, יש הרבה חסרונות מהותיים שהופכים את ההסבה ללא משתלמת.

נתחיל בעשירייה שההתקנה עולה.

נמשיך עם משמנת צד ג' שזה אומר להכניס עוד אלמנט, בהרכבה ישראלית, לחגיגה.

הבנזין שאתה לא באמת נפטר ממנו, כי המנוע עדיין צריך בנזין כשהמנוע קר.

לא דיברנו מקום בתא מטען שנתפס על ידי בלוני הגז,או למצוא תחנות גז שלא בכל מקום יש.

והשומר בכניסה לחניון תת-קרקעי בודק לך את הבגאז' ולא מאפשר לך להיכנס לחנייה כי הרכב מונע גז.

ומה עם זה שערך הרכב כמשומש ירד לכלום ושום דבר כי אף אחד לא קונה היום רכב מונע בגז בהתקנה מקומית.

ואני בכלל לא מזכיר פה את עצם זה שמותקן לך בלון מלא גז מאחורי המושב של הילד, שהותקן בהתקנה מקומית ולא על ידי יצרן הרכב, לא נבדק ואין לאף אחד מושג יתנהג הבלון בזמן תאונה. ואני לא מדבר רק על מצב שהדבר הזה יתפוצץ אלא מה יקרה אם מעוצמת הפגיעה, יקרע את התושבות שמחברות אותו וחלילה יתחיל לטייל בתא הנוסעים.

הזול זה יקר מדי ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שמעבר לאמינות ארצישראלית של מערכת הגז, יש הרבה חסרונות מהותיים שהופכים את ההסבה ללא משתלמת.

לא דיברנו מקום בתא מטען שנתפס על ידי בלוני הגז,או למצוא תחנות גז שלא בכל מקום יש.

והשומר בכניסה לחניון תת-קרקעי בודק לך את הבגאז' ולא מאפשר לך להיכנס לחנייה כי הרכב מונע גז.

ומה עם זה שערך הרכב כמשומש ירד לכלום ושום דבר כי אף אחד לא קונה היום רכב מונע בגז בהתקנה מקומית.

ואני בכלל לא מזכיר פה את עצם זה שמותקן לך בלון מלא גז מאחורי המושב של הילד, שהותקן בהתקנה מקומית ולא על ידי יצרן הרכב, לא נבדק ואין לאף אחד מושג יתנהג הבלון בזמן תאונה. ואני לא מדבר רק על מצב שהדבר הזה יתפוצץ אלא מה יקרה אם מעוצמת הפגיעה, יקרע את התושבות שמחברות אותו וחלילה יתחיל לטייל בתא הנוסעים.

הזול זה יקר מדי ..

התקנת מערכת הגז לא באה בחשבון בכלל..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מזה שלפוצץ בלון גפ"מ הרבה יותר קשה מלפוצץ מיכל דלק.

שהשוואה כזאת קשה עם ילדים... אז מה עם המיכל דלק שמותקן 20 סנטים מתחת למושב הילד?

מערכת גז דבר לא רע בהחלט- בהתקנה ראויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי ביואיק לוצרן 2007 בעלות 20000 שח אבל עשיתי טסט והחלפתי בולמים ותושבת מנוע

אחלה רכב .אצלי משמש כרכב לסופי שבוע [ATTACH=CONFIG]513386[/ATTACH]

וואו, לא ידעתי שהערך שלהן נפל כל כך חזק.

נסעתי פעם על כזאת חדשה, וזה היה כאילו לשבת בתוך ענן שלוקח אותך ממקום למקום, זה גם מהיר.

אם היה לי זמן, כח וכסף להחזיק ספינה אמריקאית כזאת, בהחלט הייתי קונה אחת בתור רכב לסופ"שים.

אבל בשביל נסועה אפילו של 15-20 אלף בשנה, הייתי מפחד מהאמינות שלה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר לא עולה 10K, בקושי 5-6K למנוע רגיל ואולי 6.5-7 ל V6. תתעדכן במחירים. אבל אפילו על כמעט 10K ששילמתי בזמנו (לפני 7 שנים) סגרתי את ההשקעה תוך פחות משנה וחצי. היום בנסועה סבירה זה יקרה תוך פחות משנה.

אצלי באימפלה אין משמנת. בינתיים מחזיקה 7 שנים, אמנם לא נסעה כל כך הרבה ב 7 שנים האלו (70K על גפ"מ) אבל היום כשהיא עם שווי שוק אפסי אני נוסע איתה כל יום לעבודה כ "רכב ליסינג", 105 ק"מ ביום עם צריכה של סוזוקי אלטו.

בנזין 120 ש"ח לחודש בחורף, 80 ש"ח בקיץ. ארוחה בקפה-קפה עולה יותר.

מקום התא המטען אצלי לא חסר כך שאפילו עם בלון של 80 ליטר ברוטו יש לי מקום יותר מלרוב כלי הרכב בארצנו.

תחנות יש היום הרבה יותר מאשר פעם. במקרה שלי תחנת פז 2 ק"מ מהבית.

המערכות החדשות בתקן Euro-6 מורשות להכנס לחניונים בלי בעיה, ממה שאני שמעתי.

אני אחד שמאמין בלקנות רכב טוב בן 4-5 שנים לתקופה ארוכה ולהשאיר את קניית החדשות לאלה שמוכנים לשלם או לחברות הליסינג. אין לי בעיה להחזיק רכב כזה עוד 4-5 שנים טובות, ככה שערך שוק פחות מעניין אותי. רכב זה מוצר מתכלה\מתאדה\נעלם איך שלא תקרא לזה, עבורי זה לא שונה מלקנות מחשב או טלויזיה חדשה, השאיפה היא שהוא יישאר אצלי מספיק זמן שהערך שלו יהיה אפסי בזמן מכירה או מוות, זה אומר שעשיתי עסקה טובה.

חוץ מזה, לפני שקניתי את הסוניק והחלטתי לנסוע לעבודה באימפלה הזקנה, חשבתי על להשאיר את האימפלה לאשה ולקנות מאליבו 2010 ולשים עליה מערכת גז. אם הייתי עושה את זה לא הייתי חושש לקנות רכב מוסב כבר, לא רואה בזה שום בעיה.

הזול זה יקר מדי ..

1. ההתקנה נבדקת ע"י הטכניון לפני שמקבלת אישור.

2. לבלון הגז יש הרבה יותר מנגנוני בטיחות מאשר למיכל הבנזין שלך.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מפחד מהאמינות שלה.

אמינות הרבה יותר ממה שאנשים חושבים... פשוט צריך לטפל בהן כמו שצריך.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי כבר שאחרי קסנטיה ומונדיאו אתה Bulletproof ;)
אחרי קסנטיה ומונדאו אני לא נופל לאותו בור בפעם שלישית.

רק מקררי ליסינג משעממים ואמינים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Slavik - אנסה להציג רעיון אחר לפתרון, מקווה שלא יזרקו עלי עגבניות :-D

אני נוסע על אוקטביה דור אחרון עם מנוע 1.4 TSI (בליסינג). בנסועה כפי שתיארת, הרכב צורך בממוצע 16.9 ק"מ לליטר (אם תסע רגוע מאוד בכביש מהיר, תוכל לצפות גם ל- 20.5 ק"מ לליטר).

לפי חישוב מהיר, החסכון בדלק יכול להגיע ל- 500-600 ש"ח לחודש וגם לדעתי האוקטביה החדשה לא פחות מרווחת ומפנקת מגאלאנט 2002.

לא עדיף לך ללכת על רכב חדש וחסכוני יותר ולמנף את החיסכון של דלק לעלות גבוהה יותר יותר של רכב חדש?

אני כבר לא מדבר על כך שהרכב כולל את כל האבזור הבטיחותי האקטיבי המקובל היום בשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...