Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת תא בסוללת טויוטה פריוס 07

yzisano
שימו לב! השרשור הזה בן 891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי פריוס 07' (דור 2) לפני שנה החלפתי לסוללה משופצת, שבוע שעבר נורת אזהרה נדלקה באמצע הנסיעה עם שגיאה P0A80 קצת נלחצתי ואז ראיתי שזה נוסע עדיין אז המשכתי בנסיעה. כשהגעתי הבית ניקיתי את ההודעה עם מכשיר OBD2. התקשרתי למוסך שמכר לי את הסוללה ושאלתי אותו אם הוא יכול לתקן אותה אחרי שתיארתי לו את הבעיה והוא אמר שאם אין את הודעת השגיאה הוא לא יכול לעשות כלום ועליי לחזור שהאזהרה נדלקת שוב. מאוד התעצבנתי. במוסך מורשה אני מאמין שידרשו ממני להחליף את כל החבילה (14 תאים) ואני לא רוצה לשלם 13 אלף ככה סתם. אתם מכירים אולי מישהו או מקום שיודע להחליף תא (או יותר) בסוללה של פריוס?

נ.ב אני חושב שזה תא בודד כי ראיתי מיפוי התאים באפליקציה ואחד מהם היה עם V נמוך.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שיש בחדרה עסק בשם "מעבדה אלקטרונית לרכב" שעוסק בסוללות לרכב היברידי. גוגל יעזור להשלים את שאר הפרטים.

דיסקליימר - אינני יודע דבר על העסק מעבר לכך שהוא קיים.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה פשוט. ארוך ומלא פרטים, אבל פשוט.

מאיפה משיגים את התאים לסוללה?

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף לבד:

אכן הסרטון מציג את תהליך ההחלפה כדבר פשוט ביותר אך אלייה וקוץ בה. יש כמה דברים שצריך לדעת והם:

1. משקל הסוללות הינו כ-42 קילו ולדעתי לא קיים ייבואן של סוללות מסוג זה לארץ. ייבוא כמות כזו של סוללות עלולה להתקל בקשים ביוקרטים.

2. מתח הסוללות המחוברות בטור הינו כ-201 וולט. כאשר המנוע עובד המתח עולה ל-500 וולט עבור המנוע החשמלי על-ידי ממיר מתח ויש להקפיד על כללי זהירות אשר נלמדים בקורס ייעודי למכונאים/חשמלים אשר עובדים על מערכת החשמל של הפריוס.

* לדעתי זו לא עבודה לחובבן.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מספיק עבור חובבן. עבודה כזו רק בהשגחת 'מבוגר'...

בחלפת מצבר התנעה של 12 וולט באופן עצמוני אנשים עושים טעויות טרוויליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי איתם הם המליצו להחליף סוללה חדשה לגמרי.

אני יודע שיש בחדרה עסק בשם "מעבדה אלקטרונית לרכב" שעוסק בסוללות לרכב היברידי. גוגל יעזור להשלים את שאר הפרטים.

דיסקליימר - אינני יודע דבר על העסק מעבר לכך שהוא קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, חיפשתי כ"כ הרבה זמן מוסך או עצמאי שעושה את אבל אין מוסך בישראל שמוכן להחליף תא בסוללה. למה?! זה עניין של נוחות, היצע וביקוש או פשוט מחסור בידע. ראיתי ביוטיוב חובבנים שעושים את בחצר ביתם! ומוסך ישראלי עם כלים מקצועיים לא עושה את זה. ניסיון נוסף אם מישהו מכיר אדם או מוסך שמוכן לפרק את הסוללה להוציא את התא/תאים הלא תקינים ולהחזיר אני אשמח! לא בא לי לקנות סוללה חדשה ב13k אחרי ששנה שעברה קניתי כבר :-(....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קטע עם הסוללות האלו שלא מומלץ להחליף רק תא אחד.

שמעתי את ההערה הזו בסרטון, אבל כשהאפשרויות הם החלפת 28 סוללות בעלות 13000 שקל או סוללה אחת בעלות של 500 שקל, אני חושב שהתשובה ברורה.

לגופו של עניין, מעניין מה היא הסיבה להמלצה להחליף את כל הסוללות יחדיו? הסרטון דיבר על איזון בין הסוללות. זה לא ממש ברור. מבחינה חשמלית הדבר היחיד שעולה בדעתי זה ההתנגדות הפנימית של הסוללות (שמשפיעה על הזרם דרכן), אבל זו לא סיבה מספיק טובה להוציא 13000 שקל במקום 500 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, חיפשתי כ"כ הרבה זמן מוסך או עצמאי שעושה את אבל אין מוסך בישראל שמוכן להחליף תא בסוללה. למה?! זה עניין של נוחות, היצע וביקוש או פשוט מחסור בידע (ממש לא נכון). ראיתי ביוטיוב חובבנים שעושים את בחצר ביתם! ומוסך ישראלי עם כלים מקצועיים לא עושה את זה. ניסיון נוסף אם מישהו מכיר אדם או מוסך שמוכן לפרק את הסוללה להוציא את התא/תאים הלא תקינים ולהחזיר אני אשמח! לא בא לי לקנות סוללה חדשה ב13k אחרי ששנה שעברה קניתי כבר :-(....

לעולם לא מחליפים תא בודד מתוך 28 תאים של המצבר מסיבות טכניות כגון:

1. לתאי המצבר יש אורך חיים מסויים המשתנה במעט בין תא אחד למשנהו. כשל של תא בודד או התיישנות מוגברת של תא בודד עשוייה להצביע על כשל עתידי של שאר התאים בעתיד הלא רחוק לכן אף חברה/מוסך לא יעשה את העבודה הזו מכיוון שלא ניתן לתת אחריות ללקוח על המצבר כולו ולדעתי וזו גישה כלכלית נכונה של המוסכים.

תאר לך מצב שחשמלאי רכב מחליף ללקוח מסויים תא בודד בעלות של 1000 שקלים כולל עבודה של שעתיים לפחות ולאחר כ-3 חודשים הלקוח חוזר בטענות שהמצבר שוב פעם לא תקין ומאשים אותו בהתקנה של תא לא חדש/תקין. לך תוכיח שאין לך אחות...

2. מבחינה חשמלית לא נכון להחליף תא בודד.

* אם אתה בטוח שהחלפת תא בודד מתוך ה-28 תאים היא הדרך הנכונה ולא הנחיות הייצרן אז תלמד את הנושא לעומק ותעזר במכונאי/חשמלאי לבצע את ההחלפה לבד.

מחכים לשמוע ממך.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזון תאים, בייחוד בסוללות טוריות, זה לא משהו שאפשר לזלזל בו.

אם התאים לא מאוזנים, בייחוד כשיש תא חדש לגמרי ותאים שחוקים לגמרי, ניתן בקלות להגיע למצב פריקת יתר, או חמור יותר - טעינת יתר, של תא אחד או יותר.

זו לדעתי אחת הסיבות העיקריות שלא מחליפים תא בודד סתם כך.

גם כאשר קריספיקס קיבל את התאים שלו, שים לב שהוא הדגיש שהם מגיעים מאוזנים מהיצרן, ואפילו ממוספרים בסדר הרכבה מסויים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באפליקציית טורק ניתן לראות את הנתונים על כל 14 התאים voltage and resistance, רואים שם בבירור שנתוני התאים זהים מלבד אחד יוצא מן הכלל. אם היה לי רקע טכני הייתי עושה או לפחות מנסה....

[video=youtube_share;z-czQ3eeXNc]

תראו בסרטון דקה 3:00 ככה אני רואה את הדברים אצלי

עריכה אחרונה על ידי yzisano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...