Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיגו' 2008 VS אופל אסטרה ברלינה

Eli Pimpshtein
שימו לב! השרשור הזה בן 1931 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביצעתי היום החלפה רכב בעבודה לחודש בערך והייתה לי אפשרות לבחור בין פיגו' 2008 מנוע 1.2 טורבו לבין אופל אסטרה ברלינה מנוע 1.4 טורבו חיפשתי רכב שיהיה חזק מה שעניין אותי זה הכח אני יודע ששניהם עושים 10.3 שניות למאה ואופל יש מנוע 140 כ"ס ולפיג'ו 110 כ"ס השאלה מי בינהם תרגיש חזקה יותר ? מקווה שבחרתי נכון .

עריכה אחרונה על ידי Eli Pimpshtein
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתיהן חזקות יחסית, האופל בעלת משיכה מאוד בשרנית בנהיגה מנהלתית, המנוע מאבד כושר נשימה בגבוהים.

לא נסעתי על ה 1.2 110 כ"ס, אך מנסיון על גרסת ה 130 משולשת הצילינדרים, זהו מנוע מאוד שמח לאורך כל הסקאלה ונושם מצויין גם בסל"ד גבוה. מאמין שגם גרסת ה 110 מתאפיינת באותה התנהגות, אבל שווה לחכות לבעל ניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב כמו משוריין דלתות של טנק , הוא מזכיר לי את השברולט קרוז שנסעתי עליה ב 2016 אותו גיר בול זה לא גיר כמו במאזדה / יונדאי זה גיר איטי יותר צריך לאמץ את הדוושת גז לעיתים קרובות יש תחושה שהרכב לא אוהב נסיעה מאומצת מרגישים כל החלפה של הילוך הרכב טיפה נעצר בין הילוך להילוך יש בלימה מסויימת אבל שמדביקים את הדוושה לרצפה הרכב מגיב טוב עם הרבה רעש , שותה דלק 11.5 ליטר ל 100 זה מטורף , אני מתלבט אם להחליף את הרכב ביום ראשון עם הפיגו' 2008 בכל מקרה אני אשים פה תמונות

עריכה אחרונה על ידי Eli Pimpshtein
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אסטרה טורבו 5דל' 2013 (אצלי 3 שנים) ופג'ו 208 1.2T 2016 (אצלי חודש).

האסטרה מרגישה כמו טנק ומאוד נוחה ושקטה בשיוט, לא חסר כוח אבל הוא לא מתבטא בתאוצות מהירות אם זה מה שאתה מחפש, בכל העליות אתה יכול להיות בין הראשונים אם בא לך.

הפג'ו (אומנם 208, אני מניח שדומה ל 2008) מאוד זריזה וההרגשה היא של מטוס ששוקל חצי מהאסטרה, מרגישים מאוד בחדות כל תזוזת הגה, בלימה ותאוצה והמנוע 3 צילינדרים יותר רועש ורועד.

אם אתה מחפש נוחות בשיוט, בגשם, שקט יחסי ונסיעות ארוכות לדעתי תשאר עם האסטרה.

אם אתה מחפש שהרכב ירגיש יותר ספורטיבי ומחוספס תחליף לפג'ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה ,

אתמול נסעתי ק"מ מכובד כדי להרגיש את הרכב והגעתי למסקנה שהמנוע מעולה אפילו למשקל של 1.4 טון מנוע פשוט טוב יש לאופל , הבעיה הקשה של האסטרה ברלינה זה התיבת הילוכים היא פשוט זוועה !!!! זוועה זאת מילה עדינה היא מסרסת את המנוע אם לאסטרה הייתה תיבת הילוכים כמו למאזדה היא הייתה עושה 8 שניות למאה לא 10.3 , התיבה מאוד איטית מרגישים כל העברה של הילוך רוצים לתת קיק מרגישים שזה לא הקטע של התיבה , מה שהכי מוזר אין הרגשה של " טורבו " אין את הדחיפה הזאת זה יותר הרגשה של מנוע גדול ישן 2 ליטר , קשה מאוד להתרגל לתיבה הרכב רחוק מלהיות ספורטיבי בנסיעה רגועה הוא סבבה אבל התחושה של " טנק " ונסיעה שהיא אנטי ספורטיבית מבאסת רצח !

עשיתי קצת בדיקה באינטרנט יש שני סוגים של רכבים אופל אסטרה / אופל אסטרה ברלינה האופל אסטרה זה הדגם הקטן יותר האצבק יש מנוע חזק יותר עם 150 כ"ס ו 25 קג"מ ושוקלת 85 קילו פחות מהברלינה , קראתי באחד הכתבות ששיפרו לה את התיבה (הייתה לה תיבה כמו בברלינה) אבל בנסיעת מבחן באתר " אוטו " גם שם הכתב התלונן על התיבה החדשה שהיא איטית לא ספורטיבית אותה מחלה בקיצור לא מבין את חברת אופל למה לעשות רכבים כבדים ? למה תיבה כל כך אומללה ? לא מרגישים את הדחיפה של הטורבו בקיצור דיי מבאס ,

אם הבנתי נכון ה 2008 , 208 זה אותו מנוע אותו גיר המנוע שם ביחס לברלינה חלש יותר אבל המשקל הרבה יותר קליל מהגרמניה מה שנותן לשניהם אותו זינוק ל 100 אני מניח שיש שם רעשים ונסיעה לא רגועה קראתי גם שהתיבה היפנית של ה 208 איסיין ? היא לא בדיוק תיבה של מאזדה היא יותר טובה מהאופל אבל גם לא בדיוק חלקה ויש לה קטעים של איטיות

לסיכום : לקחת אסטרה ולהיתקע עם אותה תיבה נראה לי דבילי , 2008 / 208 זה לרדת ברמה מבחינת תא נוסעים שקט ונסיעה רועשת , ה WV יש תיבה רובוטית שלטעמי זוועה לא אוהב את התחושה של התיבה זה לא כמו גיר אוטומט רגיל ששם התחושה יותר חלקה , מלא רכבים ואין משהו נורמלי אפילו הפורד פוקוס עם המנוע החזק התיבה שלה איטית ומסורבלת לפי הכתבות מה נשאר ? רק מאזדה 3 מנוע 2 ליטר שגם שם יש מחלה של רעשים , צפיפות נוראית במושב האחורי , הרכב היחיד שנותן למאזדה פייט זה השברולט קרוז החדשה 153 כ"ס 7.7 שניות למאה השאלה איך התיבה שם ? גם איטית ומעצבנת כמו בברלינה ? חוץ מהמאזדה 3 אין רכב באותה קטגוריה עם מנוע חזק טורבו ותיבה איכותית ולא איטית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבלבל בין 2 דורות של אסטרה.

ה- 140 כ"ס היא ASTRA J, ה- 150 כ"ס היא ASTRA K (החל מ- 2016 לדעתי), ברלינה זה צורת הסדאן. אני לא סגור אם יש ברלינה 150 כ"ס.

מבין שני הרכבים אם אתה מחפש הרגשה יותר ספורטיבית על חשבון נוחות ושקט לך על הפג'ו. יש באייסין מצב ספורט שמושך את הטורים אם אתה רוצה לשרוף דלק (לפחות ב 208).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בחברת ההשכרה היום רציתי להחליף את האסטרה ברלינה באסטרה 140>150 ומומנט 20>25 הייתה שם אסטרה שנת 7/2016 הייתי בטוח שזה 150 כ"ס הסתכלתי ברישיון והיה כתוב 140 איך זה ? מ 2016 זה מנוע חדש לא ? , הגיר של הברלינה חרא והרכב מרגיש כבד השאלה אם באסטרה עם ה 150 כ"ס אני ארגיש הבדל ? כי הבנתי שגם הגיר שודרג וגם המשקל ירד ב 80 קילו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2.

שלילי, רק מאזדה 6!

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

150 כ"ס זה רק בגרסת ההאצ'בק החדשה, לברלינה אין גרסה חדשה והיא המשיכה עם ה1.4 הישן עד הסוף.

ניסיתי להחליף את האסטרה ברלינה באסטרה האצבק 7/2016 ושבדקתי את הרישיון של האסטרה האצבק היה רשום 140 כ"ס !

איך זה יכול להיות ? באתר ICAR רשום שמ 2016 זה מנוע 1.4 150 משהו מוזר לאללה

ובהנחה וזאת כן הייתה אסטרה 150 כ"ס ההבדל היה מורגש בכח ? כי הבנתי שגם בדור החדש הגיר איטי על הפנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה אתה רוצה מהמנוע והגיר של האסטרה. יש לי סוניק עם אותו מנוע וגיר ואני רוב הזמן נוהג איתה מתחת ל 2000 סל"ד בעיר והרכב נוסע יופי, התיבה דווקא מאוד חלקה, מעלה ומורידה הילוכים בלי שום בעיה. כשצריך כוח ולוחצים טיפה המנוע מגיב מצוין והגיר מוריד הילוך ואתה מקבל יופי של תאוצה. לא יודע לאיזה כוח אתה מצפה. אסטרה תסחוב לך יופי את כל העליות שהזכרת בשרשורים קודמים וכוח לא יהיה חסר לך, אז לא יודע ממה אתה חושש.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1931 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...