Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנה שניה ברציפות לפיאט - ציון 0 ב Euro NCAP

Muzic4Ever
שימו לב! השרשור הזה בן 1965 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בבקשה:

מבחן שנכנס ב2015

שאר המבחנים גם עברו שינוי ב2015, לא יודע מה הוא כולל אבל זה מצויין פה, תעבור על המבחנים השונים ותראה שבכולם מצויין שב-2015 נעשה שינוי.

אז רכבים חדשים יותר כבר תוכננו בהתאם, רכבים ישנים יותר שהיצרן עדיין מוכר ולא עברו תכנון חדש יפגעו.

האם הפנדה היא רכב בטוח? ע"פ הסטנדרט הנוכחי? לא. האם יש כשל מבני בתכנון הפנדה או בתכנון רכבים של פיאט? גם לא, היא עשתה בדיוק את מה שציפו ממנה, לקבל 4 כוכבים במבחן שהיא תוכננה אליו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא מבין מאיפה לכולכם הביטחון הכ"כ גדול ששום דבר לא שונה בפנדה (לרעה).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסנדרו נבחנה ב2013 וציון הריסוק למבוגרים שלה היה 80%. בחלק המילולי, הבוחנים ציינו:

The passenger compartment remained stable in the frontal impact.

ב2014 נבחנה הלוגאן MCV והתוצאה היתה 57%. בחלק המילולי, הבוחנים ציינו:

In the frontal impact test, the passenger compartment suffered extensive deformation and could clearly not withstand any further loading.

הם עוד ממשיכים בתיאור מפורט של כל הדברים שקרסו שם.

בהנתן ששני הרכבים יושבים על אותה פלטפורמה בסיסית (M0) ושהפרונט שלהם צריך להיות זהה, נשאלת השאלה מה המקור להבדלים המהותיים בתוצאה. אולי שינויים בבדיקות. אולי דאציה החליטו לחסוך משהו בפרונט. בכל מקרה, ספק אם ה57% במונחי 2014 מעיד על בטיחות טובה יותר מ45% במונחי 2018 של הפנדה. בטיחות טובה אין כאן בכל מקרה.

גם ה-500 וגם הפנדה יושבות על אותה שלדה וחולקות המון במשותף,

נכון של-500 יש (כנראה) כסטנדרט 7 כריות אוויר, מה שאין בפנדה, אבל זה לא מסביר את זה שהפיאט נבחנה לפי המבחן החדש וקיבלה 3 כוכבים והפנדה קיבלה 0.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 שנים עם פנדה, נהניתי כל רגע וגם יצאתי בריא ושלם....

כמה תאונות עברת איתה?

כמה מהן היו קשות? כלומר עם נזק נרחב לרכבים

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ה-500 וגם הפנדה יושבות על אותה שלדה וחולקות המון במשותף,

נכון של-500 יש (כנראה) כסטנדרט 7 כריות אוויר, מה שאין בפנדה, אבל זה לא מסביר את זה שהפיאט נבחנה לפי המבחן החדש וקיבלה 3 כוכבים והפנדה קיבלה 0.

אני לא יודע אבל יכול להעריך בהתבסס על מה שמופיע במבחן.

אם תכנס פנימה לגוף המבחנים של הלוגאן והסנדרו אתה תראה שקיימת קורלציה די ברורה ביניהן אבל בין הפנדה ל500 הקורלציה לא מאוד ברורה. למשל, הראש של הנוסע במושב האחורי של ה500 שרד יפה וקיבל ציון מקסימלי. הראש של החבר שלו, שנסע במושב האחורי של הפנדה, כוסח לחלוטין וזכה לציון מינימלי תוך שהוא מדלג מעבר לכל ספקטרום הצבעים. כנראה שאותן כריות אויר שאתה מזכיר בשילוב מבנה שונה של מושבים ומשענות מושב עשה פה הבדל משמעותי בכוחות הפועלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תאונות עברת איתה?

כמה מהן היו קשות? כלומר עם נזק נרחב לרכבים

אפס... למעשה אפס תאונות עם מכוניות במשך 38 שנות נהיגה (ורק תאונה אחת עם דו גלגלי). הקונה המאושר (אני מקווה) שגם גולש כאן, קנה אותה ללא שריטה וכשהיא נראית כחדשה...

וזה בדיוק מה שאני מנסה לומר, הסיכוי שתזדקק לשלל הכוכבים כדי לא להגיע לכוכבים הוא די נמוך, נמוך מאד. מצד שני, אנשים מכורים למערכות שנוהגות במקומם, אחר כך אנשים שמים בראש סדר העדיפויות שלהם כל מיני מערכות בטיחות ברכב, עוד כוכב, פחות כוכב, אבל לא שמים שיט על מה שבאמת יכול להציל אותם (אוויר נקי, שלום עם אויבינו, ללמוד לנהוג (באמת), מערכת בריאות טובה ומתפקדת וכיו"ב.

לא משנה איזה מבחן בטיחות מככב באיזה זמן, כמה כוכבי בטיחות נצנצו לכאן או לשם, ממוצע ההרוגים בעשור האחרון שהוא הרלבנטי לדיון לא משתנה ממש והתוצאות משנה לשנה לא רחוקות מהממוצע בכלל העשור.

https://www.davar1.co.il/39330/teunut-drachim-01/

וכן, אני יודע שרבים לא יסכימו איתי ורבים יקנו רכב רק לפי דירוג הבטיחות, זו כמובן זכותם.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מספר ההרוגים נותר זהה בעוד מספר המכוניות בכבישים עלה, הרי שאין לך הוכחה טובה יותר ליתרון המכוניות החדשות המעוטרות כוכבים. חשבון פשוט.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפס.

אחרי ההסבר שלך אני מבין למה התכוונת. בהודעה הקודמת לא הסברת ולכן נראתה לי תמוהה, שכן לא הייתה בה טיפת היגיון. כל השרשור דן בבטיחות בעת תאונה ולכן הדוגמה שלך, בה העדת על עצמך ועל כך שאתה בריא מבלי שעברת תאונות, כלל לא רלוונטית.

עכשיו כשהסברת, אני יכול להגיד שאני לא מסכים אתך וכך גם הנתונים שאני מכיר. מספר ההורגים בדרכים, למיטב ידיעתי בירידה על אף שמספר הרכבים בכביש והנזועה השנתית הממוצעת של ישראלים גדלים, לעומת זאת מספר התאונות לא מציג ירידה דומה (אך מציג ירידה גם כן). מכך, אני משער שלבטיחות הפאסיבית בתאונות יש מרכיב משמעותי בנתונים.

בהתייחס לנקודה השנייה שלך, אתה בעצם אומר "לי זה לא יקרה", או "הסיכוי שלי זה יקרה מאוד נמוך".

אני מסכים אתך, הסיכוי להיות מעורב בתאונה קשה בקרב נהגים טובים (נניח שאתה כזה) נמוך. יחד עם זאת, אני לא חושב שזה רעיון טוב להגיד "לי זה לא יקרה" בבטיחות בדרכים. כלומר, להבדיל ממך, אני חושב שהבטיחות הפאסיבית (והאקטיבית) מאוד חשובה בסדרי העדיפויות של בחירת רכב, אם כי גם אצלי היא לא בראש בסדר העדיפויות. אולי אני כזה כי יצא לי לראות לא מעט אנשים שאמרו "לי זה לא יקרה".

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפס... למעשה אפס תאונות עם מכוניות במשך 38 שנות נהיגה (ורק תאונה אחת עם דו גלגלי). הקונה המאושר (אני מקווה) שגם גולש כאן, קנה אותה ללא שריטה וכשהיא נראית כחדשה...

וזה בדיוק מה שאני מנסה לומר, הסיכוי שתזדקק לשלל הכוכבים כדי לא להגיע לכוכבים הוא די נמוך, נמוך מאד. מצד שני, אנשים מכורים למערכות שנוהגות במקומם, אחר כך אנשים שמים בראש סדר העדיפויות שלהם כל מיני מערכות בטיחות ברכב, עוד כוכב, פחות כוכב, אבל לא שמים שיט על מה שבאמת יכול להציל אותם (אוויר נקי, שלום עם אויבינו, ללמוד לנהוג (באמת), מערכת בריאות טובה ומתפקדת וכיו"ב.

לא משנה איזה מבחן בטיחות מככב באיזה זמן, כמה כוכבי בטיחות נצנצו לכאן או לשם, ממוצע ההרוגים בעשור האחרון שהוא הרלבנטי לדיון לא משתנה ממש והתוצאות משנה לשנה לא רחוקות מהממוצע בכלל העשור.

https://www.davar1.co.il/39330/teunut-drachim-01/

וכן, אני יודע שרבים לא יסכימו איתי ורבים יקנו רכב רק לפי דירוג הבטיחות, זו כמובן זכותם.

להיות מעורב בתאונת דרכים זה כמו לזכות בלוטו אבל הפוך, יעני לרעתך, וגם תאבד חיים ולא כסף (והסיכויים גדולים יותר מאשר בלוטו). האם לא תרצה להיות מוכן במקרה ובו אתה תהיה בר המזל התורן?

יש סקאלה עם היחס בין סיכון לסיכוי. לרוב, כשהסיכון נמוך והסיכוי גבוה, אתה לא תיקח סיכון. כשהסיכון גבוה והסיכוי נמוך, מרבית האנשים לא יקחו סיכון גם כן.

עם זאת, מסכים איתך שיש דברים רבים בעולם המתועש שכנראה הורגים, או פוגעים באיכות החיים במקרה הטוב, בכמות גבוהה הרבה יותר מאשר תאונות דרכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אני גם אוסיף שלא תמיד תדע אם ניצלת מתאונה שבה רכב סורר בא מאחוריך\ מהכיוון הנגדי, אבל מערכות הבקרה "שמרו" עליו במקומו במקום שיתנגש בך (בין אם זה בלימת חרום, בקרת משיכה או סטייה מנתיב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זו כנראה גישה או השקפת עולם.מצד שני, אינני הפטליסט היחידי, כל רוכב דו גלגלי הוא כזה (אפס כוכבי בטיחות...:), כל מי שעוסק בספורט אתגרי אמיתי, כל מי שגר באזורים המועדים לפורענות בטחונית, כל מי שמעשן וכן הלאה.מעולם לא קראתי או המלצתי למישהו להימנע מרכב בטיחותי, הבאתי רק את עמדתי האישית. יש בי הרהורים לחזור לדו גלגלי, אני אוהד גדול של רכבי אספנות (כמה כיף לנהוג ללא מערכות אלקטרוניות ואחרות שמחליפות נהג-מישהו כאן עוד זוכר מה זה לנהוג ב"אמת"?) ואני מניח שאם היו מציעים לי עתה אבארט 500 (שאני מניח שהיא פחות בטוחה) או סובארו XV (שאני מניח שהיא יותר בטוחה) לא הייתי מהסס ובוחר באבארט למרות שחסרים לה כמה כוכבים.הגם שאני אתאיסט גמור, בעניינים האלו אני מעדיף ליהנות והשאר "הכול מן אללה"..

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בדו"ג לא מדובר באפס מוחלט. אתה יכול לרכב עם ג'ינס, טי-שירט וקסדת 3/4 ב100 שקל ואתה יכול לרכב עם מיגון מלא ברמה גבוהה, וסט מתנפח וקסדה סגורה עם 5 כוכבי בטיחות. אפילו דתיים גמורים יודעים שהכל צפוי והרשות נתונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זו כנראה גישה או השקפת עולם.מצד שני, אינני הפטליסט היחידי, כל רוכב דו גלגלי הוא כזה (אפס כוכבי בטיחות...:), כל מי שעוסק בספורט אתגרי אמיתי, כל מי שגר באזורים המועדים לפורענות בטחונית, כל מי שמעשן וכן הלאה.מעולם לא קראתי או המלצתי למישהו להימנע מרכב בטיחותי, הבאתי רק את עמדתי האישית. יש בי הרהורים לחזור לדו גלגלי, אני אוהד גדול של רכבי אספנות (כמה כיף לנהוג ללא מערכות אלקטרוניות ואחרות שמחליפות נהג-מישהו כאן עוד זוכר מה זה לנהוג ב"אמת"?) ואני מניח שאם היו מציעים לי עתה אבארט 500 (שאני מניח שהיא פחות בטוחה) או סובארו XV (שאני מניח שהיא יותר בטוחה) לא הייתי מהסס ובוחר באבארט למרות שחסרים לה כמה כוכבים.הגם שאני אתאיסט גמור, בעניינים האלו אני מעדיף ליהנות והשאר "הכול מן אללה"..

הכי קל ללכת בגישה של "לי זה לא יקרה" ו"אני נוהג בסדר אז לא יקרה לי כלום".

אז כן, אם אתה נהג טוב ואתה קורא טוב את הסיטואציות ויודע להגיב להן בהתאם - אין ויכוח כנראה, אתה תפחית את הסיכוי שלך להיות מעורב בתאונה.

א-ב-ל, היה ובכל זאת לא יכולת למנוע תאונה מסיבה כלשהי, לא היית מעדיף להיות ברכב בטיחותי שיגן עליך ויפחית את הנזקים? או רכב שיגיב במקומך אם אתה לא מגיב מספיק מהר?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין על מה הביקורת.

מי שקנה את הפנדה חדשה בזמנו או לאחר שנה שנתיים קנה רכב בטוח לזמן ההוא. כן במונחים של אז הוא היה רכב בטוח.

מי שקונה פנדה היום הוא רוכש שמחפש רכב בתקציב מוגבל מאוד, פחות מ-20K שקלים. מה כבר אפשר לקנות בכסף הזה שנבחן לפי תקן הבטיחות החדש? כלום.

מכירים מישהו שרוכש פנדה חדשה בימינו?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1965 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...