Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 2007 - טיפול שגרתי התנפח לכ- 4000 ש"ח, צריך ייעוץ

Delver
שימו לב! השרשור הזה בן 1956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הכנסתי את הרכב, טויוטה קורולה 2007, למוסך לטיפול שנתי, 240000 ק"מ.

באופן כללי הרכב המצב טוב וטופל ברציפות מיום קנייתו במוסך מורשה יבואן.

העליתי קובץ - מעבר למה שמסומן באדום שזה הטיפול הרגיל שעלותו 916 ש"ח כולל מע"מ, במוסך מצאו שלל דברים הדורשים טיפול.

ביקשתי הסברים לתיקונים והסבירו לי כך:

- 4 גומיות לצירייה, צריך להחליף כי זה בלוי מאוד ולא יעבור טסט, לא רק זה, אלא חלילה ינזל הגריז - יהיה צורך להחליף את הצירייה עצמה שזה יקר משמעותית, המוסכניק הדגיש שמדובר בסעיף חשוב.

- אטם מכסה שסתומים - יטפטף קצת, לא נורא, לא חייבים לתקן עכשיו.

- מותח שרשרת, זה מרעיש קצת, לא יכול לעשות שום נזק.

- תושבת מנוע יבשה, יש ויברציות, גם לא נורא.

השאלות שלי:

1. האם המחיר של גומיה לציריה סביר? יש סיבה לקבל חוות דעת נוספת במוסך אחר? האם זה יכול להכשיל אותי בטסט? האם חשוב חלף מקורי?

2. אטם מכסה שסתומים - מה מטפטף משם? האם חשוב להחליף? האם חשוב חלף מקורי?

3. מותח שרשרת טיימינג - האם חשוב להחליף?

4. שאלת השאלות - תושבת המנוע (חלקים + עבודה) יוצא 874 ש"ח - עד כמה זה קריטי? יש סיבה לקבל חוות דעת נוספת במוסך אחר?

כרגע הרכב עבר את הטיפול ה"רגיל" (מה שבאדום) ואני צריך להחליט האם לחזור לשם או למקום אחר ומה לעשות.

אשמח לכל עצה, תודה!

car.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לך רכב ישן שעשה הרבה קילימטרז', תכניס אותו למוסך כללי רגיל שיתקנו את הדברים הכי דחופים עם חלקים חליפיים.

אל תשקיע כאלה סכומים על רכב ישן, פשוט חבל.

לדעתי מדובר פה על כמה תיקונים קטנים, כל מוסך אחר יעשה את זה בשליש/חצי מחיר עם חלקים חליפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירים משוגעים "כיאה" למוסך מורשה. גיגול זריז מוצא למשל שקיט גומיה לציריה (תחליפי) לרכב דומה עולה סביב 20 דולר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המחיר לא סביר בעליל. גם הסיכוי שכל 4 הגומיות קרועות די קלוש.

2. מטפטף שמן מנוע. קשה לומר אם חשוב או לא מבלי לראות לאן הוא מטפטף. לדוגמא אם הוא מטפטף אל בתי המצתים, זה יכול להשבית קויילים וזה עסק יקר. בכל אופן אם מחליפים אז עדיף למקורי.

3. לדעתי זה החלק הכי חשוב מכל הרשימה. כשל במותחן הזה יביא להרס המנוע.

4. אם לא אכפת לך לסוע בתוך ויברטור, כניראה שאפשר לדחות את זה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, תודה רבה לכולם!

האם חשוב לבצע חלק מהעבוודת האלו (גומיות לציריות / מותחן לטיימינג / אטם מכסה שסתומים) במוסך היבואן או שכל מוסך רגיל יעשה את העבודה ללא קושי מיוחד?

למישהו יש המלצה למוסך טויוטה מורשה "רגיל" באזור חיפה?

מחירים משוגעים "כיאה" למוסך מורשה. גיגול זריז מוצא למשל שקיט גומיה לציריה (תחליפי) לרכב דומה עולה סביב 20 דולר.

איך קוראים לזה באנגלית?

ובכלל - יש איפהשהו מילון עברי-אנגלי של חלקי רכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשסיל העבודות שמגדילות לך משמעותית את ההוצאה אין צורך ללכת לנמורשה טויוטה, כלומר גומיות , תושבת, וגם האטם.

לגבי השרשרת, כדאי מי שמבין.

תוכל לצמצם נזקים לדעתי לקצת יותר מ2000 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ ממחירים הזויים של העבודה, לא הבנתי למה אם כבר הוא מפרק ציריה, למה הוא גובה עבודה על הפירוק של פנימי וחיצוני בנפרד?

הרי כאשר פירק מיתלה להחליף חיצוני אז נשאר רק לשלוף את הציריה החוצה!

למה פעמיים עבודה?

מי שלא נשם אבק דרכים.. לא ישאף אוויר פסגות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו..אין מילים מחירים פשוט לא הגיוניים! גומיות ציריה בקורולות אני שם את התואם של המקוריות עולות כ 30 שח לגומייה.אני בספק גם אם כל ה 4 גומיות דורשות החלפה.

פוליש לפנסים עולה כ 80 שח על מה גבו 120!?!

תושבת מנוע המקורית מחירה מוגזם אך ניתן לשים גם את החליפית שהיא דיי עמידה ומחירה שליש מחיר פלוס מינוס..אבל חשוב קודם לבדוק מצב התושבות כולם ואז להחליט. אטם מיכסה שסתומים לבדוק מה המצב כמובן ואז לקבוע. בקיצור..גש למישהו נוסף שמבין בתחום שיעשה לך סדר בעניינים מחדש ושמור לעצמך עת הכסף שבמזל לא זרקת על המורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

היי,

מהצד של המוסך (לא שאני מייצג אותו, אבל סתם מתעניין...) - העלות של הגומייה (לחליפית) גבוהה משמעותית מהסכומים שאני מכיר.

מצד שני, אני לא רואה חיוב עבודה של פירוק והרכבה. או שפספסתי? יכול להיות שהוא מתמחר את העבודה יחד עם החלק ובגלל זה המחיר של החלק גבוה?

עדי

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, תודה רבה לכולם!

האם חשוב לבצע חלק מהעבוודת האלו (גומיות לציריות / מותחן לטיימינג / אטם מכסה שסתומים) במוסך היבואן או שכל מוסך רגיל יעשה את העבודה ללא קושי מיוחד?

למישהו יש המלצה למוסך טויוטה מורשה "רגיל" באזור חיפה?

איך קוראים לזה באנגלית?

ובכלל - יש איפהשהו מילון עברי-אנגלי של חלקי רכב?

כל מוסך יודע לעשות את העבודות הללו, וגומיה לציריה באנגלית, האמת, לא ידעתי, אז עשיתי את מה שאני ממליץ גם לך לעשות ו...גיגלתי. התוצאה הראשונה היא מהפורום הזה. לא אשאיר אותך במתח: Drive Shaft Boot

היי,

מהצד של המוסך (לא שאני מייצג אותו, אבל סתם מתעניין...) - העלות של הגומייה (לחליפית) גבוהה משמעותית מהסכומים שאני מכיר.

מצד שני, אני לא רואה חיוב עבודה של פירוק והרכבה. או שפספסתי? יכול להיות שהוא מתמחר את העבודה יחד עם החלק ובגלל זה המחיר של החלק גבוה?

עדי

ברור. הוא חיבר את העלויות של כל הגומיות לציריות ביחד, הוסיף את העלות של העבודה, חילק בארבע ואז רשם את כולן בנפרד אחת אחת תחת הסעיף של "חלקים" כשיש סעיף נפרד לעבודה שבו רשומים כל הדברים האחרים אבל לא זה. כי זה מה שכל נותן שירות נורמלי עושה - מסבך את הדברים עבור הלקוח שלו, וגובה ממנו סכומי עתק על כמה חתיכות גומי.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכסף פה הוא ברובו עבור הציריות המקוריות.

תבקש להוריד אותם מהחשבון ותראה ירד יותר מחצי מהסכום.

תלך למקום כמו "המשפץ", תחפש בגוגל, תשים שני ציריות סיניות לקורולה 2007 יעלה לך אלף שקל, לא לשכוח כיוון פרונט אחרי (200-300 שקל).

לגבי נזילה מהאטם, תן צילום יכול להיות שצריך רק לחזק ברגים (אפשר לעשות לבד).

לגבי מותחן צריך לבדוק כנראה שהרעש הוא מהמותחן עליון של הרצועה (כן הוא יקר סביב 700 שקל תחליפי יעלה 500), אומרים שהתחליפי טוב מהמקורי!

לגבי תושבת מנוע יכול מאוד להיות ששימון יפתור את הבעיה, אם לא חייב לשים תושבת מקורית.

תבדוק את הדברים.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי: אני מאמין סביב 2500 סוגר הכל עם שני ציריות חדשות, טיפול מלא והמותחן.

אל תלך למורשה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכסף פה הוא ברובו עבור הציריות המקוריות.

תבקש להוריד אותם מהחשבון ותראה ירד יותר מחצי מהסכום.

תלך למקום כמו "המשפץ", תחפש בגוגל, תשים שני ציריות סיניות לקורולה 2007 יעלה לך אלף שקל, לא לשכוח כיוון פרונט אחרי (200-300 שקל).

הוא לא צריך להחליף ציריות (עדיין), רק את הגומיות. המחירים שהוצעו לו גבוהים, אבל זה לא מצדיק התקנת ציריות סיניות.

בכל מקרה החלפת ציריות לא פוגעת בפרונט, לא רואה קשר לכיוון פרונט.

לגבי האטם מכסה שסתומים, אם האטם יבש (והוא בודאות יבש ברכב בן 10) חיזוק ברגים (ופוטנציאל להרס ההברגות) זה רק פלסטר זמני מאוד

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיפול ה"רגיל": תוסף דלק + פוליש פנסים. גם בטויוטה שלנו השורות האלה מופיעות כל טיפול שנתי במורשה. זה לא מיותר הדברים האלה ?

לכו קיבינימאט כולכם.

גם מסלפים מה שאמרתי, גם מוציאים דברים מהקשרם, גם משמיצים, גם חוסמים, גם לא נותנים הזדמנות להגיב ולהסביר, וכולכם פותחים עלי ג'ורה מאחורי הגב כשאני לא יכול לענות. "גברים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הטיפול פה, רק החלפת שמן ופילטר (ותוסף, אטם,ניקוי פנסים - לא ברור אם היה צריך או שזה עוד דרך לייצר כסף למוסך) עלה לך 912 ש"ח, כפול ממה שאתה יכול להשיג במוסך רגיל כולל מע"מ. (מחיר לדוגמה במוסך רגיל: שמן 150, פילטר מקורי 80, עבודה 200).

2. אני החלפתי 2 גומיות איכותיות לצירייה ב 300 ש"ח כולל עבודה וכולל מע"מ, שוב בהצעת מחיר זה יותר מכפול (333 ש"ח לגומיה אחת).

3. אם באמת אתה חייב להחליף תושבת, אז רק מקורי. המחיר שקיבלת זה המחיר של תושבת מקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...