Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך המזגן מקרר ברכבכם ? שרשור מזגנים.

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יכול להביע את דעתי על מספר רכבים.

יונדאי גטס 2004, מקרר טוב מאוד, לא לוקח יותר מדי זמן לקרר, כ 4 שניות מרגע הפעלה מתחיל להזרים אויר קר. , גילוי נאות - היתה דליפה חלשה מאוד שדרשה כל כשנתיים שלוש מילוי גז (כ40-50% חוסר) לאחר החלפת צינור פריקה של המדחס המזגן עובד מצוין טפו טפו, נמדד כ-11 מעלות ליד פתח המזגן.

יונדאי איי 20 2015 , מקרר טוב, בימים חמים לוקח לו מעט זמן להוציא קור ורק שהרכב בנסיעה מרגישים בוסט של קירור. בעת שהוא בעמידה הוא מתוכנת כנראה להוריד את העוצמה.

פג'ו 206 2005 - מקרר סבבה לגמרי, בכל שנותיה אצלנו (כ12 מיום היוולדה) נזקקה למילוי גז פעם אחת בלבד (השלמה לחוסר חלקי), היתה מקררת סבבה, פתחי המיזוג היו קצת מעצבנים בפיזור שלהם. בייחוד המרכזיים.

מיצובישי לנסר 2013 - היה מקרר טוב, בוסט כמו באיי 20 רק בעת נסיעה, בעמידה בפקק היה יורד בשלב עוצמה של אוורור וקירור. היה עובד טוב יותר שהיו מוציאים לו את הפילטר מזגן ממקומו. (רכב ליסינג למי אכפת)

פיאט בראבה 2001 , מזגן מעולה, פינוק של קירור , פתחי מיזוג בדיוק למקומות הנכונים. אהבתי.

יונדאי אקסנט 2008 מקרר טוב, לא מפונק בפקקים ובעמידה, עובד תמיד ומקרר.

רנו קליאו B 2000 - מזגן חלש יחסית , לא חושב שהיתה בעיה כלשהי, פשוט מפוח חלש בטירוף.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 223
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה מפריע להתקין מדחס בעל ספיקה מספיקה על מנוע 1.0 טורבו?
להערכתי עניין של צריכת דלק. אולי יש חשש מהגברת הצריכה.

אני רוצה להוסיף לרשימה יונדאי I10 מנוע 1250. מזגן רע מאוד. כשנוסעים הוא מאוד בינוני אבל כשעומדים הוא ממש רע

עוד עניין ששמתי לב אליו זה עניין הפיקוד. המכני 4 מצבים פחות טוב מאלקטרוני 7 מצבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקוס 2002 - מזגן מעולה

קורולה 2008 - מזגן סביר + בהתחלה, אח"כ מקרר טוב

פיאסטה 2013 - מזגן די טוב

C3 שנת 2017 - מזגן מעולה

אגב, מה שחשוב אצלי זה מזגן שיודע לקרר טוב מבלי לייבש את העיניים (עוצמת מאוורר נמוכה, קירור יעיל של תא הנהג)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

היום היה יום חם יחסית ועל כן אני מחיה את הפוסט.

שברולט ספארק.

בחוץ 27 מעלות

בתוך הרכב 40

לא נפתחו חלונות ותוך כ5-10 דקות בסרק המזגן יורד לאיזור ה6 מעלות הכי נמוך 5.5 (החלונות והדלתות היו סגורים)

המזגן כוונן על העוצמה הנמוכה ביותר המפוח לעוצמה 3/7.

הסירקולציה פנימית.

הבמצב שבו המפוח הכי חזק הטמפרטורה הייתה בסביבות ה10-11 מעלות.

בקיצור - לא היום הכי חם בשנה אבל אני חושב שהמזגן מקרר ביעילות ובמהירות.

ועוד לא דאגתי להוציא את האוויר החם מהרכב.

נ.ב.

זה היה במצב סרק.

נסיעה קצרה ופתיחת 4 החלונות ולאחר מכן סגירתם.

מפוח בעוצמה מלאה ומהפתח יוצאים כ6 מעלות.

התפוקה יורדת משמעותית בעמידה אך היא עדיין מספקת.

בקיצור - בימי הקיץ החמים שיש כאן לדעתי, מדובר בשיקול חשוב שאי אפשר להתעלם ממנו.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3 2019 - היום ניתן לומר שהיה המבחן הראשון לרכב מבחינה זו מאז שהוא אצלי ; כשהמזגן מכוון ל 18 מעלות (המינימום האפשרי) עם מהירות מפוח אמצעית (ארבעה פסים), לא יותר מסביר. גם לאחר יותר מחצי שעת נסיעה עם אותם הנתונים תא הנוסעים ועבדכם הנאמן היו רחוקים שנות אור מלהיות קפואים.

באופן משונה נראה שהמדחס נוטה להפסיק את פעולתו לעיתים קרובות יותר כשנעשה שימוש במצב סירקולציה אז הטמפ' היוצאת המתקבלת לאורך זמן במצב זה עושה רושם כגבוהה יותר מזו שמתקבלת במצב של אויר טרי מבחוץ (תחושה סובייקטיבית בלבד, כאמור - בהמשך הנושא אולי ייבדק עם מד טמפ') ; נראה איך הוא יתמודד עם מקדם הלחות של יוני-ספטמבר.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוריס 2019 היברידית

מקפיא תוך פחות מחצי דקה, גם ביום חם כמו אתמול. ועוד כשהמעלות מכוונות ל20

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איוניק הייבריד 2018.

לוקח למזגן כמה דקות להתאפס על עצמו, אבל בסוף על 18 מעלות הוא מקפיא את הצורה.

אבל - יונדאי החליטו שהם יודעים יותר טוב מה טוב בשבילך, והמתג של הסירקולציה חי חיים משל עצמו - נפתח ונסגר מתי שבא לו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בהונדה סיוויק שהיתה לי זה ככה וגם ביונדאי. הם מחליטים בשבילך מתי לפתוח ולסגור את הסירקולציה הפנימית

בטויוטה אוונסיס זה לא ככה

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזגן בסוזוקי סוויפט 2015- בינוני פלוס.

בחום של יולי אוגוסט לוקח לו זמן לקרר את התא נוסעים, במיוחד כשיש יותר מאדם אחד ברכב. אני אישית לא סובל יותר מידי מחום בקיץ אז המזגן היה בסדר גמור לדעתי, נראה איך יהיה המזגן בC3 החדשה D:

אני: כמה שתית שוב ?

נהג שיכור: "וואלה לא הרבה, רק בקבוקיים"

(שיחה עמוקה ביני לנהג שיכור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה שם על AUTO ( אני מניח שמדובר בבקרת אקלים) הסירקולציה שנבחרת יכולה להיות גם חיצונית.

למיטב ידיעתי, המזגן מקרר הכי טוב כשסירקולציית האוויר היא פנימית ויכולה להיות שזו הסיבה...

טעות בידך. סרקוליזקציה חיצונית ביום שרב, לעולם עדיפה מסירקוליזציה פנימית . מהסיבה הפשוטה. ביום שרב החום הפנימי של האוטו, מגיע ל70 מעלות, כאשר הסירקוליזציה החיצונית עומדת על 40 מעלות.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

"אם אי פעם המהירות תהרוג אותי , אל תבכו , כי אני אחייך". פול ווקר ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאריס TS 2003

מזגן בינוני+, הוא מצליח להביא את הטמפ' בתא הנוסעים לרמה נסבלת בקיץ הישראלי כשהוא פועל על מקסימום והרכב בתנועה (כשברכב יש בגג 2 אנשים בוגרים).

אציין שאני ממש רגיש לחום, אני אחד שמסתובב עם חולצות קצרות בחורף, כשבאחרון לא יצא לי ללבוש מעיל בכלל (לא סובל מעודף משקל, לדואגים).

אבל בגלל שהרכב ידני, הירידה בביצועי המנוע מאוד מורגשים כשהמזגן עובד, אז בתוך העיר הוא יפעל, אבל מחוץ לעיר יש סיכוי לא רע שאעשה סוויץ' לפתיחת חלון.

מה גם שפתחי האוורור ברכב הזה די מוזרים, הם לא בנוים כ"תעלות" המכוונות לנקודה ספציפית כמו ברוב הרכבים, אלא הפיזור שלהם יותר רחב, שלא לדבר על הסגירה המוזרה שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מחוץ לעיר פתיחת החלונות תגרום הפרעה אוירטדינמית קשה עם פגיעה בביצועים ועליה בצריכת הדלק.

לגבי הרכבים שלי:

סויפט 2013 - מסכים על Lagy בהודעה #86. כראוי לדגם הבסיסי זה on off ולא בקרת אקלים.

סוזוקי SX4 וסוזוקי קרוסאובר 2016 - מקפיאים.

בקוסאובר יש אפשרות להפריד טמפרטורות בין שמאל לימין, אבל חסרה הזרמה נפרדת של אויר למושבים האחוריים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...