Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 208GTI חדשה, שאלות על שורט שיפטר, תוכנה, קסנון ועוד

IloveCars
שימו לב! השרשור הזה בן 1968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התחדשתי ברכב ויכול להגיד שאני מאוד מרוצה, האבזור מעל ומעבר עבורי, וחווית הנסיעה פשוט וואו.

הרכב הספורטיבי הראשון שלי וכיף להרגיש קצת כוח פתאום!

ההילוכים קצת ארוכים וחשבתי על שורט שיפטר, אני לא רוצה לגעת ברכב מכיוון שהוא עדיין באחריות והייתי מעוניין בטיפים למי שמכיר.

מה כדאי לעשות לרכב ולא פוגע בו.

מה שאני מתכנן לשים:

קסנון

שורט שיפטר

תוכנה

הדברים האלו בסדר או שיפגעו ברכב ( אם מישהו יודע עלויות זה יעזור ) ?

כמה שאלות אולי קצת מפגרות אבל אשמח לתשובות ברורות,

בשביל נסיעה חסכונית אני צריך להישאר על הטורים הכי נמוך שאפשר בלי לחיצות על הגז ?

האם זה בסדר להיות על 80 קמ"ש בהילוך 6 או נסיעה ב30 קמ"ש הילוך 3 כאשר הסל"ד הוא באיזור ה2 או שזה לא טוב ומאמץ את המנוע גם כן?

עוד שאלה זה אם משיכת הסל"ד עד איזור ה4-5 פוגעת במנוע?

אני קצת לא מבין מה "מותר" ( בריא ) ומה אסור ( פחות עדיף ) בהתנהגות עם הרכב.

והמלצה על מוסך טוב שאפשר לטפל במסגרת האחריות באיזור תל אביב \ חולון \ המרכז..

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש יופי של רכב.

לגבי שורט שיפטר אני יודע שהרבה בעלים של הרכבים הללו אכן עושים זאת וזה שיפור מאוד מורגש וחיובי, לר יודע כיצד זה משפיע על האחריות.

קסנון אין שום בעיה רק תוודא שאתה לא שם אחד זול ולא מקוייל שמסנוור את כולם.

תוכנה מורידה אחריות, ובאופן כללי אני הייתי ממליץ קודם כל להשקיע בך (קורסי נהיגה וכו...) לפני שאתה בכלל חושב על תוכנה.

אין שום בעיה להיות על 80קמ"ש בהילוך שישי, באופן כללי אין בעיה להיות בשום הילוך בכל מהירות כל עוד אתה באזור ה2, החסרון היחיד הוא שאתה לך כוח זמין מצד שני יש חסכון בדלק.

בגדול תלוי מאוד בתוואי הדרך, בשיוט בכביש מהיר זה מעולה בעיר פחות.

בעיר הייתי ממליץ להיות על אזור ה 2500-3000 שם נכנס הטורבו ויש זמינות כוח לכל מצב.

4-5 אלף סלד לא פוגע במנוע, זה רכב ספורטיבי כן ? החסרון הוא רק צריכת דלק.

אני הייתי שם דגש על העברות הילוכים נכונות, גז ביניים וכו.. בעיקר בהורדת הילוכים, זה הרבה יותר חשוב מאשר על איזה סלד אתה נמצא בשיוט.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מזמן

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קולאוטי, נתקעת במאה הקודמת? רב המכוניות בסגמנט C ומעלה משווקות עם גיר 6 הילוכים קדמיים...

פות"ש, תתחדש!

מחשב ניהול המנוע יודע לזהות צריבה של תוכנה "לא רשמית", לכן זה משפיע לרעה על האחריות. המנוע כאן די חזק ואני ממש לא רואה סיבה לשדרג אותו (המכונית שוקל 1160 ק"ג, אז יחס כ"ס/ק"ג הוא די מכובד). כפי שהציע JEKA, תשקיע בקורס נהיגה מתקדמת.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם התוכנה פה לא באמת משנה הרבה - ספציפית בGTi.

הייתה לי כזאת וזה פשוט רכב שמשלב באופן מושלם רכב יום יומי לרכב פאן, שלי לצערי סיימה את חייה באובדן להלכה אחרי תאונה (ודפקה קאמבק לכביש ביד 2, מצאתי אותה פתאום למכירה).

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין יותר מדי טעם לשדרג כח ברכב הזה כי גם ככה הכח לא יורד לכביש כל כך טוב, אלא אם כן אתה מתחיל לשדרג כבר הכל.

הרכב לגמרי מספיק חזק כמו שהוא.

קסנון לא אמורה להיות בעיה כי יש בפנסים של הרכב עדשה. לי בזמנו היה טורבו לד ועבר טסט בלי בעיות.

שורט שיפטר זה אחלה, התקנתי, מתכנן להתקין שוב ברכב הנוכחי בעל גיר זהה ל 208 - אבל אתה מתרגל לזה מהר מאוד וכבר לא מרגיש את זה [יש שיגידו שזה טיעון נגד מטומטם].

נשמע שלא נהגת הרבה ברכב ידני, תתחיל עם הסרטון הבא:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין יותר מדי טעם לשדרג כח ברכב הזה כי גם ככה הכח לא יורד לכביש כל כך טוב, אלא אם כן אתה מתחיל לשדרג כבר הכל.

הרכב לגמרי מספיק חזק כמו שהוא.

קסנון לא אמורה להיות בעיה כי יש בפנסים של הרכב עדשה. לי בזמנו היה טורבו לד ועבר טסט בלי בעיות.

שורט שיפטר זה אחלה, התקנתי, מתכנן להתקין שוב ברכב הנוכחי בעל גיר זהה ל 208 - אבל אתה מתרגל לזה מהר מאוד וכבר לא מרגיש את זה [יש שיגידו שזה טיעון נגד מטומטם].

נשמע שלא נהגת הרבה ברכב ידני, תתחיל עם הסרטון הבא:

נראה לי שאשים טורבו לד ושורט שיפטר

בנוגע לידני נהגתי על ידני 3 שנים אך על 206+ 73 כוח סוס ו ההבדל הוא שמיים וארץ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוטרד מאחריות (ובצדק לדעתי) אל תיגע בשיפטר ואל תתקין תוכנה. נכון שהסיכוי שיתפסו אותך הוא לא גדול אבל אם זה יקרה אז רוב הסיכויין שלא תוכל לממש את האחריות. הרכב כמו שהוא מגיע מהיצרן ("סטוק") חזק מאוד והתוכנה יכולה לחכות כמה שנים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי התוכנה, בוודאות מחשב הרכב (חומרה ותוכנה) תוכנן לזהות תוכנה לא רשמית/חוקית.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאשים טורבו לד ושורט שיפטר

בנוגע לידני נהגתי על ידני 3 שנים אך על 206+ 73 כוח סוס ו ההבדל הוא שמיים וארץ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

אני לא הייתי הכי מבסוט מהטורבו לד, לא היה מספיק חזק בכלל. אין מה להשוות לקסנון שיש לי עכשיו ב DS3. יכול להיות ששמתי משהו לא מספיק איכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם התוכנה פה לא באמת משנה הרבה - ספציפית בGTi.

הייתה לי כזאת וזה פשוט רכב שמשלב באופן מושלם רכב יום יומי לרכב פאן, שלי לצערי סיימה את חייה באובדן להלכה אחרי תאונה (ודפקה קאמבק לכביש ביד 2, מצאתי אותה פתאום למכירה).

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

ב208 לפי מה שאני יודע יש כדאי לשמור על האחריות, לכן לא הייתי הולך על תוכנה.

NOKNOK, תיבת ההודעות שלך מלאה אבל אשמח לפרטים לגבי ה208 שלך בהודעה פרטית כמובן. בדיוק בחיפושים ואשמח לדעת ממי להזהר.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף משהו לגבי השיפטר - מכיר עשרות אנשים שהתקינו - לאף אחד לא עשו בעיות. הסיכויים שמכונאי של לובינסקי יפרק לך את כל המנוע, יגיע לחלק הזה ויזהה שהוא לא מקורי קטנים מאוד. וגם אז - חובת ההוכחה שזה הפרט שגרם לנזק עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...