Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בלמצוא השנאי המתאים?

סאמי
שימו לב! השרשור הזה בן 1941 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי קומפרסר לרכב שהתקע שלו נשברה, קניתי כבר שתי תקעים אחרים וחיברתי לחוט, וכמה שניות אחרי שהפעלתי את הקופרסר התקע ניהיו רותח עד שממש כל הפלסטיק איבד תצורה ונשרף הפיוז,

כבר התייאשתי לחבר אותו לרכב, עכשיו אני רוצה לקנות לו תקע/שנאי לבית שיהיה שימוש לאופניים.

זה מה שכתוב על הקומפרסור

voltage = dc 12v

amperage= 14a

duration= 12-15min

max pressure= 10kg/cm^2 (150psi

displacement= 35l/min

אני מבין שאני צריך שנאי 12V זרם ישר, אבל איזה אמפר?

מה זה 14A, האם זה לא אמור להיות מילי אמפר?

ומעניין אותי לדעת למה ברכב נשרף לי כל התקעים, יש למישהו הסבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

14A הווה אומר צריכת זרם של 14 אמפר ! שקע המצית וגם התקעים תוצרת סין לא מיועדים לזרמים כה גבוהים לכן התקע/שקע התחממו וכנראה גם בגלל החיבורים שביצעת אינם טובים.

ברוב הרכבים שקע המצית מתוכנן לצריכת זרם מקסימלית של כ-10 אמפר בלבד.

בקיצור לא לחבר לשקע המצית אלא בעזרת תנינים וכבל מתאים ישירות למצבר עם פיוז הגנה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנאי 12 וולט ~ 20 אמפר יעלה לך הרבה..אבל ממש הרבה יותר מלקנות קומפרסור שעובד על 220 וולט.

כמו שכתבו לך 14 אמפר רק עם תנין על המצבר ועם פיוז מתאים

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנאי 12 וולט ~ 20 אמפר יעלה לך הרבה..אבל ממש הרבה יותר מלקנות קומפרסור שעובד על 220 וולט.

...

לגבי זה... יש מעקף קטן שמתאים לחלק מהאנשים.

דיסקליימר: אין לראות בהוראות הבאות המלצה לביצוע (במיוחד למי שלא יודע איך מסמנים אמפר :wink: ). המידע ניתן לשם השכלה כללית בלבד.

1. לוקחים ספק כוח ישן של מחשב (שעדיין תקין, כן?), בודקים על המדבקה כמה זרם הוא מסוגל להוציא ב-12 וולט (ועל זה לוקחים מרווח ביטחון קטן). אם זה מספיק, יופי אפשר להתקדם.

2. חותכים את המחברים ומאחדים את כל החוטים הצהובים (אלו החוטים של ה-12 וולט), ואת כל החוטים השחורים (אלו חוטי ה-0).

3. מלחימים את צברי החוטים ומחברים אליהם את הצרכן או מחבר כלשהו שמסוגל לעמוד בזרם שאליו יחובר הצרכן.

4. כשרוצים להפעיל את הספק, מחברים את החוט הירוק לשחורים.

5. מפעילים על הרצפה הרחק מחומרים דליקים, כדי ששום דבר לא ישרף אם פישלתם.

יש שפע של מדריכים מצולמים ברשת.

אצלי הסידור הזה משמש להפעלה בבית של משאבה שקניתי פעם לשטיפת הרכב (6A), וקומפרסור קטן לניפוח גלגלי אופניים (8A נראה לי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...