Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רתכת לאלומיניום. / או מקום שמרתך אלומיניום

Soundman
שימו לב! השרשור הזה בן 1931 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש רתכת / רתך.

אני צריך לבנות גגון לרכב שלי.

החומר הנבחר הוא אלומיניום.

מבדיקה בירושלים אין מקום / וזה שיש מבקש את הכתובה שלי.

אני רוצה לבנות גגון מידות.

3 מטר אורך. על רוחב של כ 135 ס"מ (1.35מטר)

החומר עומד על כ 800-900 שקלים. (לי בקניה במפעל שמתעסק עם זה)

מחפש המלצה למסגר שיעשה במחיר שפוי

או

אתם מכירים משהוא שרוצה למכור רתכת לאלומיניום.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה גגון אתה בונה ששוקל כ 40 קילו?

לא הייתי סומך על גגון אלומיניום מרותך. בדוק אפשרות חיבור בניטים או ברגים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריתוך אלומיניום מצריך מומחיות, שלרוב הרתכים בארץ אין. זה לא משהו שנדרש ממסגרים באופן שוטף, ולכן אלו שכן יודעים לבצע את זה ידרשו מחיר גבוה מאד.

ממליץ לך או לשנות לפלדה רגילה (יעלה את המשקל אך יוריד את העלות), או כמו שציין נהג לילה, או בשילוב עם BRAZING (טכנולוגיית "הלחמת" אלומיניום, בצע גיגול) לחוזק מירבי ומניעת תזוזת הקורות(אין מרווח בין הקורות, כמו שיש עם חיבור בניט בלבד). BRAZING ניתן לביצוע גם לבד עם ברנר, בעיקרון, בדומה מאד להלחמת צינורות נחושת שמזגניסטים עושים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך או לשנות לפלדה רגילה (יעלה את המשקל אך יוריד את העלות), או כמו שציין נהג לילה, או בשילוב עם BRAZING (טכנולוגיית "הלחמת" אלומיניום, בצע גיגול) לחוזק מירבי ומניעת תזוזת הקורות(אין מרווח בין הקורות, כמו שיש עם חיבור בניט בלבד). BRAZING ניתן לביצוע גם לבד עם ברנר, בעיקרון, בדומה מאד להלחמת צינורות נחושת שמזגניסטים עושים.

ברווזון,

הלחמת אלומיניום בשיטה הנקראת ברייזינג או בשפה העברית אינוך או הלחמה קשה המבוצעת בעזרת ברנר ותיל הלחמה או מוט הלחמה אינה מתאימה לבניית גגון.

גוגל ויוטיוב הצליחו לבלבל אותך.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה גגון אתה בונה ששוקל כ 40 קילו?

לא הייתי סומך על גגון אלומיניום מרותך. בדוק אפשרות חיבור בניטים או ברגים.

אין שום בעיה לייצר גגון לרכב מסגסוגת אלומיניום מתאימה במידה ומישהו מתכנן נכונה את הגגון. אני בזמנו תכננתי קונסטרוקציה שלמה מאלומיניום להתקנת צלחת מכ"ם אשר מותקנת על קרון תקשורת וגם מתקפלת להובלה במטוס ככה שבהחלט ניתן לייצר גם גגון מסכן מאלומיניום לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לבחירת אלומיניום. הוא משקל. וצבע.

הצבע של רכב אפור כסוף.

והגודל של הגגון.

3 מטר אורך .. על רוחב של 1.35 פחות או יותר 5 ס"מ

באמצע יש לך 8 רגלים לחיבור לגג של הרכב במיקומים המקוריים.

ויש לך 7 /8 מוטות לרוחב.

המשקל של הגגון מברזל - 40-50 קילו.

המשקל מאלומיניום בין 17 - 20 קילו.

ההבדלים במשקל ישפיעו על היציבות. ועל הנידנוד של הרכב

בגלל צריכת דלק. שזה ישפיע..

בגלל השימוש המועט יחסית שלו. והרצון שיהיה גגון. אבל לא מורגש.

בגלל זה הוא הולך להיות הכי שטוח שאפשר.

גובה 2 ס"מ בלבד.

והכי צמוד לרכב שאפשר. בגלל בעיות של חניונים.

לשאלת המסגר.

יש לי חבר הוא מסגר מתכת מקצועי.

עכשיו יהיו לו ללמוד אלומיניום.

עריכה אחרונה על ידי Soundman

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה לייצר גגון לרכב מסגסוגת אלומיניום מתאימה במידה ומישהו מתכנן נכונה את הגגון. אני בזמנו תכננתי קונסטרוקציה שלמה מאלומיניום להתקנת צלחת מכ"ם אשר מותקנת על קרון תקשורת וגם מתקפלת להובלה במטוס ככה שבהחלט ניתן לייצר גם גגון מסכן מאלומיניום לרכב.

ברור שאין בעיה. הכוונה היא שלא הייתי סומך על שילוב של תכנון חובבני וריתוך אלומיניום בלי יכולת בקרה חיצונית טובה כדי להעמיס משקל על גג של רכב.

SOUNDMAN, מה עם לבנות מצינורות מתכת ולשלוח לגלוון?

ואתה קונה את האלומיניום יקר מאוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלת המסגר.

יש לי חבר הוא מסגר מתכת מקצועי.

עכשיו יהיו לו ללמוד אלומיניום.

השאלה האם יש ברשותו רתכת TIG (ריתוך בעזרת גז מגן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(השיטה) אינה מתאימה לבניית גגון.

אני לא יודע מאחר ומעולם לא בניתי גגון... היצעתי לבחור לשלב את ההלחמה הקשה יחד עם ניטים. אם טעיתי והטעיתי, סליחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לרדת מהרעיון. ראשית החומר+הריתוכים יעלו לך הון. ריתוכי TIG זה דבר יקר. גם אחרי שתשקיע את כל זה תקבל גגון מגושם וגרוע מזה- רועש. מאחר ואתה מוגבל לפרופילים סטנדרטיים וכנראה שלא תשקיע גם בכיפוף הפרופילים לא תגיע לאוירודינמיות של גגון מכובד קנוי. אם כבר החלטת כן לשחק עם זה לך על פרופילים סטנדרטיים לבניית מכונות שיש להם חיבורים סטנדרטיים כמו לגו ויקלו עלייך את החיים. אם חשקה נפשך בפרופילים אחרים תשתמש בניטים ובברגים לחיבורים. אינוך אלומיניום בעבודה עצמית ממש לא מומלץ. בניגוד גמור לנחושת ההלחמה קשה לביצוע, דורשת חומרים יקרים שלא ניתן להשיג בכל חנות וכמעט בטוח שהניסיונות יסתיימו בהרס גמור של כל החומר.

ההמלצה שלי אלא אם יש לך דרישות לעומס חריג לך על משהו מוכן. אגב את גגוני האלומינום המפורסמים שיש למוניות (בכל מיני צורות וגדלים) בונה חברה ישראלית (אריה גגונים?) וכל החיבורים שם מבוססים על קשיחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר בדיקה לחיפוש.

מצאתי רתכת MIG. ( עדיין לא הבנתי את ההבדלים בין MIG/ TIG. )

הגגון יהיה ישר לגמרי.

הרגליים שלו יהיו באורכים שונים.

והחלק הגבוה ביותר של הרכב יהיה במרחק של 1 ס"מ מהגג

בנוסף ששם יהיה קורות רחוקות יותר שניתן יהיה לקרב את הגגון לאוטו יותר.

הסיבה. בעיות של חניונים.

הרכב גבוה. 1.99. וחניונים זה גג 2.10

אז לא נשאר לי הרבה משחק ביניהם.

לגבי ריתוך.

אני לא מפחד לרתך.

המסגר שלי. ריתך מלא עם MIG/ TIG.

אבל לא אלומיניום. אז זה הוא ילמד.

2. הפרופילים הם מרובעים.

עם עובי דופן של 3 מ"מ בערך.

אז יש לחומר חוזק רב. למרות שזה פרופיל קטן 3 ס"מ על 3 ס"מ

שאלה של חוזק.

פרופיל 2 ס"מ על 4 ס"מ. אבל שוכב. יהיה חזק יותר?? מ 3/3

בהנחה ששניהם עובי דופן של 3 מ"מ

לאביב.

איזה השפעה תהיה לדעתך. לפרופיל מרובע מול עגול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר בדיקה לחיפוש.

מצאתי רתכת MIG. ( עדיין לא הבנתי את ההבדלים בין MIG/ TIG. )

לפי ויקיפדיה, מיג משתמשת באלקטרודה מתכלה (ראשי תיבות של METAL INERT GAS אגב) בדומה להלחמה ולריתוך רגיל עם אלקטרודות, בעוד שטיג (TUNGSTAN INERT GAS) משתמשת באלקטרודה לא מתכלה (אך כן מתבלה) על מנת לייצר קשת חשמלית הממיסה את 2 החומרים- אם כי ישנה גם האפשרות לרתך בעזרתה חומרים עם חומר נוסף כמו ריתוך רגיל.

בשני המקרים, משתמשים בגז על מנת להגן על איזור הריתוך מפני מגע עם חמצן למניעת חלודה ויצירת בעיות בריתוך.

אם הייתי רתך הייתי יודע לתת הסבר יותר מקצועי, אבל מאחר ולא יצא לי לשים את הטלפיים שלי על 2 המכונות הללו ולהשתמש בהן, קצת קשה לי להסביר- עמכם הסליחה, ויתקנו אותי המומחים בשירשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לרתך אלומיניום ב-MIG צריך דבר ראשון להתאים את סוג התוסף לסגסוגת אותה מרתכים.

שני התוספים הנפוצים הם 4043 ו-5356. יש סגסוגות שניתן לרתך עם שניהם ויש סגסוגות שעדיף לרתך עם התוסף הנכון.

באופן כללי ריתוכים עם 5356 יהיו בעלי חוזק מבני גבוה יותר.

אם אין לרתך שלך גלגל של תוסף אלומיניום ל-MIG אתה תאלץ לקנות גלגל שלם לצורך עבודה לא גדולה.

בנוסף - ריתוך אלומיניום ב-MIG מצריך שימוש בארגון כגז מגן, אז צריך לבדוק שלרתך שלך יש בלון ווסת מתאים.

וכמו שאמר נהג הלילה - תן לו להתאמן לפני שאתם ניגשים לעבודה עצמה.

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...