Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתה עונה לטלפונים/מיילים/הודעות בענייני עבודה כשאתה בחופשה?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

האם אתה עונה לטלפונים/מיילים/הודעות בענייני עבודה כשאתה בחופשה?  

102 הצבעות

1. 1. האם אתה עונה לטלפונים/מיילים/הודעות בענייני עבודה כשאתה בחופשה?

• מנתק את הטלפון, לא בודק מיילים, מגדיר Out of office, לא קורא ולא עונה להודעות. חופש זה חופש!
    • לא עונה לטלפונים, קורא מיילים והודעות פעם בכמה ימים, עונה לדברים החשובים ביותר בקצרה.
    • עונה לטלפונים כשאפשר, פעם בכמה שעות עובר על המיילים וההודעות או שמקדיש לזה שעה בערב.
    • כאילו לא יצאתי לחופש. עסקים כרגיל, עונה להכל רק פיזית לא נמצא במשרד.

פוסטים מומלצים

ממש לא קשור לאין תחליף אלא שבתוך הארגון אין כפילות של 100% כי אז אתה פשוט מיותר ולא תהיה שם (אלא אם אתה אחד מ 100 שעושים את אותו הדבר ואז גם לא יפנו אליך).

לא צריך כפילות בכלל אלא שלשני אנשים או יותר יהיה את הידע הדומה . לא כתבתי את אותו הידע במדוייק.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ספריאל, שמת לב מה כתבת?

מרבית המקרים ומקרים חריגים. אלה בדיוק המקרים שמתקשרים אליך אחרי שעות העבודה. אם מישהו יתקשר אליי בלילה לשאול אם יש לי מוצר מסויים במלאי אז ברור שאנפנף אותו אבל אם יתרשר אליי לקוח באמצע עבודת לילה עם תקלה אני גם אצא מהמיטה ואסע אליו גם אם הוא בסוף העולם (ועשיתי את זה בעבר).

המצב הוא שלא קופצים ומתקשרים אליך בשביל כל שטות אבל קורה שצריך אותך ואז כן מתקשרים. אל תשכח שבעלי עסקים הם כוננים של עצמם 24/7

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דומה בדרך כלל מספיק אבל לא תמיד.

ארגון שעובד בלי גיבויים של אנשים נמצא בבעיה כי אנשים יכולים להעלם מהיום להיום (לא רק בגלל עזיבה אלא גם בגלל מחלות ותאונות) אבל לא תמיד הגיבוי אופטימלי. בוא ניקח לדוגמא עו"ד שמטפל בתיק מסויים והלקוח שלו שואל שאלה דחופה כשהוא לא נמצא. מישהו אחר יכול לענות אבל הוא לא מכיר את כל הפרטים ולא יודע מה הקו שבנה זה שמטפל בתיק. הוא יענה אבל התשובה שלו עלולה לגרום גם נזק.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, שמת לב מה כתבת?

מרבית המקרים ומקרים חריגים. אלה בדיוק המקרים שמתקשרים אליך אחרי שעות העבודה. אם מישהו יתקשר אליי בלילה לשאול אם יש לי מוצר מסויים במלאי אז ברור שאנפנף אותו אבל אם יתרשר אליי לקוח באמצע עבודת לילה עם תקלה אני גם אצא מהמיטה ואסע אליו גם אם הוא בסוף העולם (ועשיתי את זה בעבר).

המצב הוא שלא קופצים ומתקשרים אליך בשביל כל שטות אבל קורה שצריך אותך ואז כן מתקשרים. אל תשכח שבעלי עסקים הם כוננים של עצמם 24/7

אני מדבר על מקרים חריגים שעבור הקריאה אליהם צריך לעבור את הסינון של הכונן מתוך הארגון. לא פניה ישירה של הלקוח. הכונן יפתור בעצמו למעלה מ-90% מהבעיות, כך ש"כונן העל" יוטרד רק במקרים חריגים ביותר.

כנראה שבארגון קטן זה יותר בעיתי - מדובר במעט כוח אדם - אבל, עדיין, אם אינך מנהל עסק לבד צריכה להיות איזו חלוקת משימות. ולא שהמנהל פטור ממנה, אלא הוא חלק מלוח כוננויות יחד עם האחרים. או שאתה בוחר מרצון להיות זמין 24/7/365, אבל אז השאלה בכותרת אינה רלוונטית, כיון שהתשובה עליה חיובית מלכתחילה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי מול חברה אמריקאית גדולה מאוד במשך עשרים שנה+

יום אחד מתקשר למייקל ,צריך תשובה "דחופה", עונה לי ג'ון.

מייקל איננו, אשאיר לו הודעה יחזור אליך מחר.

אני מתעקש , ג'ון אתה עשית את התפקיד של מייקל במשך השנתיים האחרונות , רק לפני שבוע העברת את התפקיד למייקל.

ג'ון - אולי שינו משהו בנהלים במהלך השבוע האחרון , לא רוצה להטעות אותך, תקבל תשובה מוסמכת ממייקל.

מה היית עושה עם אותו תיקון לילה אם היית בסאן פרנסיצקו על המים והוא נמצא בנווה אטיב

גם היית עולה על אווירון דוד?

התובנה שאתה הוא בעל הידע הטוב ביותר על כדור הארץ ( גם אם היא נכונה עובדתית ) היא זו שמחברת אותך לעסק באופן תמידי.

בעברי עסק עם שותף ועם 30 עובדים

יצאנו לא פעם אחת ביחד לחו"ל לעסקים משולב חופשה , שבועיים עד שלושה

המפתחות נמסרו ל שני עובדים שסמכנו עליהם בעיניים עצומות.

שום דרמה לא קרתה והכל תיפקד כמו שעון שוויצרי.

אולי אפילו טוב מאשר אנחנו היינו בעסק.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, 95% מהדברים ייפתרו בלעדיי וחלקם הגדול גם בלי לערב אותי אבל יש את אותם 5% שבשבילם לרוב אפתור את הדברים טלפונית או שאפנה לאיש המתאים בארגון או מחוצה לו.

לגבי אותה דוגמא בסאן פרציסקו על המים אז קודם כל שונא שייט שזה כבר פותר 50% מהבעייה. אני אפנה לאיש המתאים אצלי בארגון ואם אמצא לנכון שצריך להדריך אותו טלפונית גם אעשה את זה כדי שאם הוא לא יכול להתמודד לבד הוא יהיה הידיים והעיניים שלי בשטח.

ואוירון זה לא מילה גסה. כבר קפצתי לאתיופיה מהיום למחר כדי לפתור בעייה אקוטית שצוות שלי לא הצליח להתגבר עליה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי מול חברה אמריקאית גדולה מאוד במשך עשרים שנה+

יום אחד מתקשר למייקל ,צריך תשובה "דחופה", עונה לי ג'ון.

מייקל איננו, אשאיר לו הודעה יחזור אליך מחר.

אני מתעקש , ג'ון אתה עשית את התפקיד של מייקל במשך השנתיים האחרונות , רק לפני שבוע העברת את התפקיד למייקל.

ג'ון - אולי שינו משהו בנהלים במהלך השבוע האחרון , לא רוצה להטעות אותך, תקבל תשובה מוסמכת ממייקל.

טוב מאוד, ככה צריך

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

....למחרת בבוקר התקשרתי למייקל, קיבלתי תשובה מוסמכת וביקשתי ממנו לסיים את ההתקשרות.

עברתי לחברה בה עובדים אנשים פחות מרובעים עם יותר גמישות, שיכולים להגיד: התשובה ככה וככה, אני בטוח בזה ב 99%. מחר בבוקר יגיע מייקל, אברר מולו לגבי האחוז הנוסף ואעדכן אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה אמריקאים - הם אוהבים שיהיה נוהל מפורט לכל דבר, ושכל דבר יהיה by the book.

קומבינות זה מהם והלאה, ואני יכול להבין למה. ראיה כזאת משתלמת לטווח רחוק.

אני יכול לתת לך דוגמא אחרת - ג׳ון נכנע לתחנונים שלך, עזר לך, מחר אתה מבין שקיבלת פתרון לא נכון ששבר לך את כל המערכת, כי יש דברים שמייקל מודע אליהם מתוקף תפקידו, וג׳ון לא, וכי לפני יומיים התקבלה החלטה לשנות הכל מקצה לקצה מסיבה כלשהי, שהשפיעה על איך הם עובדים מולך, שמייקל מודע אליה, וג׳ון לא, כי זה לא התפקיד שלו.

אתה הפסדת כסף, וג׳ון קיבל על הראש מהבוס שלו.

או תרחיש אחר - ג׳ון פשוט לא יכול לעזור לך, כי עם מעבר לתפקיד חדש, אדמין, שפעל לפי הנהלים, חסם לו גישה למערכת שהיה אמון עליה (ובצדק, אדם שאין לו צורך בגישה, לא צריך לקבל אותה), ועכשיו זה רק מייקל והוא בחופש.

מחר מודיע שאתה מסיים את ההתקשרות? בבקשה, תשלם גם קנס יציאה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אז לא אחדש את החוזה בחידוש הבא.

אם הנשוא מאוד קריטי שיתכבד וירים טלפון למייקל הביתה.

אם הנושא לא קריטי אז אני בלי שום בעיה אמתין עד שמייקל יחזור.

העיקר לא ללכת ראש בקיר, להבין את הסיטואציה ולנסות לעזור אם זה באמת נדרש.

ולא לענות "אי אפשר", לא ניתן", "לא נמצא" וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מספק להם הכנסות של מיליונים, אולי יעשו דבר כזה.

אם אתה אחד מתוך מאות או אלפי לקוחות קטנים, אתה יכול לבטל התקשרויות עד מחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיקר שיעשו חושבים. האם שווה להם להפסיד אותו כלקוח או שאולי ישווה להם להתאמץ ולתת פתרון.

ולא יענו אוטומטית - "אי אפשר תבוא מחר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קשה להאמין שעל שטות כזו יעדיפו לסיים התקשרות עם חברה שכבר בתוך התהליך ומכירה את העבודה או מה שזה לא יהיה, אבל אני לא איזה מנהל בכיר אז אין לי מושג.

מה שאני כן יודע, זה שהפרוייקט שאני אחראי עליו בעבודה בקושי זז במהלך חודש שבו הייתי בחופשה בחו"ל. לא העבירו את זה לחברה אחרת ולא התקשרו אלי בחופשה (קיבלתי הודעות בודדות מגורמים בעבודה, רובן "שלח תמונות").

גם כשאני צריך משהו מחברה אחרת שעובדת איתנו ולא נותנים לי מענה מידי, אני מחכה.

אז שוב, יש עבודות ויש עבודות.

כשמדובר בחברת סלולר שנציג בשכר מינימום לא מצליח לתת מענה ללקוח, בעסקאות של 20 או 30 ש"ח בחודש, אז הוא יסיים את ההתקשרות ויעבור למתחרה בלי לחשוב יותר מדי.

כשמדובר בדברים רציניים ומסובכים יותר, כנראה שמעדיפים לעשות דברים לאט על בטוח ולא לסבך את המצב.

דווקא האמריקאים דומים לישראלים מבחינת ה"התאבדות" על העבודה. לדעתי זה הרבה יותר מקצועי לתת למי שמבין להתעסק בנושא מסויים גם אם זה דורש קצת המתנה ולא להמר על זה שתצליח לסגור למישהו את הפינה "על הדרך", כשאתה יודע שאתה לא מכיר את כל הפרטים. אפשר לתת תשובה חלקית מסוייגת, אבל למי זה עוזר בתכלס? הוא יוצא יותר מבולבל מהשיחה הזאת.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך כפילות בכלל אלא שלשני אנשים או יותר יהיה את הידע הדומה . לא כתבתי את אותו הידע במדוייק.

בהרבה מקומות עבודה קטנים לא קיימים שני אנשים עם אותו הידע או דומה . סוף.

נניח שאני מהנדס העוסק בתכנון מכני בחברה מסויימת והשאר פועלי ייצור, פקידות, הנהלת חשבונות. מי בדיוק יש לו ידע דומה או קרוב לשלי ? אולי המנקה ?

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה אמריקאים - הם אוהבים שיהיה נוהל מפורט לכל דבר, ושכל דבר יהיה by the book.

קומבינות זה מהם והלאה, ואני יכול להבין למה. ראיה כזאת משתלמת לטווח רחוק.

אני יכול לתת לך דוגמא אחרת - ג׳ון נכנע לתחנונים שלך, עזר לך, מחר אתה מבין שקיבלת פתרון לא נכון ששבר לך את כל המערכת, כי יש דברים שמייקל מודע אליהם מתוקף תפקידו, וג׳ון לא, וכי לפני יומיים התקבלה החלטה לשנות הכל מקצה לקצה מסיבה כלשהי, שהשפיעה על איך הם עובדים מולך, שמייקל מודע אליה, וג׳ון לא, כי זה לא התפקיד שלו.

אתה הפסדת כסף, וג׳ון קיבל על הראש מהבוס שלו.

או תרחיש אחר - ג׳ון פשוט לא יכול לעזור לך, כי עם מעבר לתפקיד חדש, אדמין, שפעל לפי הנהלים, חסם לו גישה למערכת שהיה אמון עליה (ובצדק, אדם שאין לו צורך בגישה, לא צריך לקבל אותה), ועכשיו זה רק מייקל והוא בחופש.

ככה זה אמריקאים בתחום הזה או בחברה הזאת, מן הסתם אני מתעסק רק עם חברות אמריקאיות, ויש תקשורת גם מחוץ לשעות העבודה, בלוס גאטוס מחלקת הבניה עובדת עד 1 בצהריים, הבוחנים מסיימים לעבוד ב4, אחד מהם אחראי על 2 פרוייקטים שאני עושה וכאשר אני מתקשר לעירייה לקבוע ביקורת הוא מתקשר אלי בערב לפני (הנוהל הוא בבוקר בין 7 ל8) ומוודא שאני מוכן, הוא מחייג מהמספר הפרטי שלו והוא זמין לשאלות שלי.

זה עובד ככה עם נותני שירות רבים שאני עובד איתם, אני מדבר ישירות עם הבעלים של החברה שמרכיבה לי את כל מערכות הכיבוי, גם אם זה בסופש, מן הסתם אני לא אטריד אנשים עם שאלות קיטבג אבל לפעמים אני חייב לוודא משהו לפני שאני עונה ללקוחות.

הסופש האחרון שלי, נסעתי ל3 ימים וזאת הייתה הדוגמא הכי טובה, קיבלתי מלא טלפונים, עונה, אומר שאני בווגאס, הלקוח מתנצל, אני מוודא שזה לא מקרה חירום ואומר שאתקשר מהדרך חזרה.

השותף התקשר מספר פעמים עם שאלות חשובות (לשנינו יש אינטראקציה אישית עם לקוחות) בשביל למנוע טעות שתעלה לנו בכסף.

אם אני אומר ללקוח משהו והשותף שלי אומר משהו אחר זה עולה כסף, לא תמיד אנחנו על אותו קו אז התקשורת היא חשובה והיא גם מחוץ ללוח הזמנים.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...