Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קנגו החדשה ופיאט קובו - עזרה בחוות דעת

dolypooh
שימו לב! השרשור הזה בן 1957 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אבי רוצה לרכוש רכב מסחרי - פרטי. עדיף יד 1, ק"מ נמוך, עד 50K, שמורה. 2012-2015, לרוב ניסעות עירוניות.

בהעדפה הראשונית, חיפשנו ברלינגו, אך לא מצאנו משהו שעונה לכל הפרמטרים, אלו שעם ק"מ נמוך או שמורות, מחירם היה גבוה מהתקציב.

לא מזמן גיליתי את הקנגו החדשה. באופן לא מובן, דווקא מהן אפשר למצוא עם ק"מ וכאלו שהן יותר שמורות בהשוואה לברלינגו.

כמו כן, גם שמתי את העין על הקובו, נכון שהיא קטנה יותר אבל היא גם יכולה לענות על הצרכים.

רציתי לשאול את אלו מכם שבעלי ניסיון וידע לגבי הרכבים הללו בהתייחס לפרמטרים של אמינות, מחלות נפוצות ודברים שכדאי להיות מודע להם.

- קנגו חדשה, יש גרסת דיזל ידנית ובנזין אוטומטי.

אני מבין שהדיזל אמין יותר, האם זה נכון? האם הגיר האוטומט עושה בעיות וכדאי להימנע ממנו?

- פיאט קובו, מה רמת האמינות שלה?האם הגיר האוטומט שלה עושה בעיות? כדאי דיזל או בנזין?

אני מבין שהמנוע שלה יחסית חלש, אבל מה זה חלש? רוב הזמן הנסיעות בעיר אז אולי זה לא כזה נורא.

תודה רבה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיון של רכב בודד אמנם, אבל קנגו 2010 (עד 2014 לא השתנה, והמתיחת פנים ב2014 שיפרה קצת את המנוע מבחינת כוח וחסכון בדלק)

עשה 190 אלף ק"מ בחמש שנים ללא תקלות כלל או קרקושים בתא הנוסעים. נוח ומרווח לשלושה נוסעים מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובו הרבה יותר קטנה. מושב אחורי פחות מתאים ל 3 אנשים. תא מטען משמעותית יותר קטן. אם אני לא טועה בקובו בסטנדרט שתי דלתות צד, בקנגו לרוב אחת, שתיים די נדיר.

מנוע בנזין זה מנוע פשוט והוא דווקא של פיז'ו, אותו מנוע בעיקרון שיש בפיז'ו 206 עם התאמה לתקני זיהום אוויר החדשים יותר. 1.4, הספק. 75 כ"ס. יש רק ידני. הוא לא חסכוני.

דיזל זה מנוע 1.3 טורבו של פיאט, חסכוני מאוד וסוחב יותר טוב. כמו כל טורבו דיזל מודרני, אם משהו מתקלקל, התיקון יקר.

יש ידני או רובוטי. רובוטי מעצבן בטירוף עבור חלק מהאנשים אבל יש גם אנשים שאוהבים אותו. זה לא גיר אוטומטי של ממש.

לגבי אמינות - לא מכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוצא קנגו דיזל ידנית בתקציב ובמצב שמור - זאת אופציה טובה, כמעט כמו ברלינגו.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון צנוע מאוד (24 שעות השכרה) עם קובו דיזל רובוטית - עגלה בלי סוסה שלא זזה בכלל (והרכב עוד היה חדש יחסית), לא רוצה לדמיין מה המצב ביום קיץ חם עם רכב עמוס בעליה לרמת הגולן נניח. הגיר בלתי נסבל בעיניי למי שמתנייד רוב הזמן בעיר.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים,

מצאתי לפני כמה ימים רנו קנגו 2015, יד 2, 55 אלף ק"מ, 55 אלף ש"ח.

והיום אבא שלי ראה במגרש פורד קונקט (מחברת החשמל), 2010, 50 אל"ף ק"מ, 30 אלף ש"ח.

נאמר לי כאן בפורום, שהפורד קונקט היא לא הכי אמינה. האם זה נכון?

אם כן, אשמח לפירוט כיוון שמקריאת דיונים אחרים בפורום הזה ואחרים, קראתי שהיא די אמינה, ממש סוס עבודה.

(מלבד העניין שצריך להשתמש בפילטר דלק מקורי ונוחות נסיעה).

אשמח למידע,

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

50 אלף ק"מ לרכב מסחרי של חברת חשמל בכמעט 9 שנים?

יש תיעוד לזה? כי זה Too good to be true.

בכל מקרה, קונקט זה דגם ישן שהוצג ב 2004.

אם הפרש המחיר לא קריטי, הייתי מעדיף קנגו 2015 בלי לחשוב יותר מידי. אגב ידנית דיזל או אוטומטית בנזין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידנית דיזל.

Too good to be true וואלה האמת שלא חשבתי על זה, זה ממש טוב מדי.

איפה אני יכול למצוא תיעוד? אני יודע שיש ברישיון, זה מספיק? או שאפשר לשחק עם הק"מ ברכב ולהציג ק"מ שגוי ברישיון.

שהאיש מכירות הניע אותה(קונקט) היו לה רעידות, ששאלנו מה זה ולמה, הוא טען שזה ככה בכל הדגמים, משהו כמו עד שנפתח להם הצ'וק. באמת אחרי חצי דקה היא התייצבה. מוכר לך? או שחרטט אותנו?

עריכה אחרונה על ידי dolypooh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכדי שנבין על מה להמליץ, למה מתכתחילה אתה הולך לכיוון של קנגו/ קובו/ קונקט וכו?

אתה זקוק לכושר העמסה? מרווח העמסה?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תברח. אף אחד לא קונה טנדרון דיזל כדי לנסוע איתו 5000 ק"מ בשנה. גם לא חח"י.

וגם אם יש כזה, הוא ימכר תוך 10 דקות למקרובים.

לשאלת הרעידות - במצב תקין אמור לעבוד חלק החל מהשניה הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הקונקט ראיתי במגרש בראשון לציון.

אני הולך לקטגוריה הזו כי אני צריך משהו בין פרייבט למסחרי לייט, נוסע בעיקר בעיר.

מדי פעם אני מעמיס סחורה אבל גם בקטנה.

הפרמטרים שהצבתי לעצמי הם:

יד 1/2, שנים 2012-2015, עד 50K פלוס מינוס, שמורה, ק"מ נמוך. אני נוסע בעיקר בעיר לכן גם תצורכת דלק חשובה.

ברלינגו / דובלו - אמנם הכי אמינה אך המחיר שלה יחסית גבוהה, ואלו רכבים שנוסעים לא מעט.

קונקט - יותר עבודה ופחות פרייבט, וזה יחסית בסדר לי אבל כפי שנאמר, היא די ישנה. לכן גם כל מה שיש בחוץ לא עונה לי על הפרמטרים.

קובו - חשבתי עליה, אבל היא ממש חלשה (זה לא הכי נורא עבורי כי אני בעיקר בעיר), מה שכן משמועתי הוא שלא מצאתי יותר מדי דיונים על אמינות, והעובדה שהמחיר של הידני דיזל מתחיל להתקרב לקנגו אז כבר הקנגו עדיפה.

קנגו - דומה לברלינגו, יש אותן יותר שמורות, המחיר זול יותר.

אגב, איך הברלינגו 72 כוח סוס? חלשה? עדיף לא לבדוק, ללכת ישר ל 92 כוח סוס?

שוב, כנראה שחזרתי לרנו קנגו, דיזל ידני. אני חושב שהיא זו שעונה לפרמטרים שלי הכי הרבה.

מסכימים?

תודה לכם על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1957 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...