Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טבעת מרכוז

ליפיגו
שימו לב! השרשור הזה בן 1964 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקי,

אז החלפתי חישוקים ברכב לחישוקי סגסוגת, למרות האתגר מצאתי חישוק מתאים ולא חשבתי על זה מאז.

היום ביצעתי איזון גלגלים לרכב, הצמיגאי שם לב, וגם הדגים לי שהחישוק לא יושב 100%, לפני חיזוק ברגים. קצת רוקד.

המליץ לחשוב על טבעות מרכוז, דבר שהוא מתעסק בו.

אישית לא שמתי לב לרעידות או משהו, אבל כמובן שאני רוצה לבדוק.

שאלתי: לאן פונים כדי:

1. לבדוק את ההתאמה.

2. להתקין טבעות מתאימות במידה ואין.

מקום מקצועי ומתמחה.

אני באזור מודיעין, עם נכונות לנסוע לאן שצריך במסגרת ההגיון.

מידות: 5.5J , ET35 , CB54.1 , R15

חג שמח..

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי,

היום ביצעתי איזון גלגלים לרכב, הצמיגאי שם לב, וגם הדגים לי שהחישוק לא יושב 100%, לפני חיזוק ברגים. קצת רוקד.

לדעתי לפני חיזוק ברגים כל חישוק בכל רכב רוקד קצת, לברגים ישנו ראש קוני שמסייע במירכוז וקיבוע החישוק כאשר הבורג מחוזק.

בקיצור שווה לקבל חוות דעת נוספת ממשהו שלא מוכר טבעות מירכוז ;)

בכל אופן, ציין איזה רכב, איזה חישוקים, מקוריים או לא? אם לא אז מי היצרן ומאיפה ניקנו

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טבעות מירכוז אמורות להיות חלק בלתי נפרד מהחישוקים עצמם,

תנסה לדבר עם אביתר מג.מ פורטל, לדעתי הפתרון והטבעות מרכוז הנדרשות נמצאים אצלו.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובות:

הוא לא מוכר טבעות מרכוז, הוא צמיגאי נטו שמפרק גלגלים כל היום. המליץ לי לבדוק בלבד.

חישוקים לא מקוריים. לא נראה לי שיש דבר כזה צורך טבעות מרכוז עם חישוק מקורי.

רכב פיג'ו 108.

לגבי החישוקים שקניתי, זו שאלה קשה, כי מכל הבחינות הם נראים כמו חישוקים תוצרת קיה\יונדאי , אלא שהם מגיעים עם offset 35 שתואם להגדרת היצרן במקרה שלי.

הסיבה לפליאה שלי הינה שממחקר שערכתי באינטרנט, נדמה שהמק"ט הזה אצל קיה\יונדאי מגיע עם ET52. זה הוביל אותי למסקנה שיש לי עסק עם חיקוי סיני.

לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי אליהם, אמרו שהם לא מתעסקים עם זה.:cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לפני חיזוק ברגים כל חישוק בכל רכב רוקד קצת, לברגים ישנו ראש קוני שמסייע במירכוז וקיבוע החישוק כאשר הבורג מחוזק.

הנטייה למיטב ידיעתי היא כזו שברכבים אירופאים, בהם יש ברגים (bolts) שמחזיקים את החישוק על הנאבה, המירכוז מתבצע בדר"כ ע"י הקדח המרכזי. זאת לעומת רכבים אסייתים ואחרים, בעיקר אם יש "גוז'ונים" שאליהם מתחברים אומים (lug nuts), או אז המירכוז מתבצע בהידוק האומים על הגוז'ונים.

מה קורה ב-108 שחולקת את המרכב עם טויוטה (וסיטרואן כמובן), איני יודע.

פותה"ש - נסה לפנות ל-מ.י.ח, שיושבים ביבנה בפעם האחרונה שבדקתי. הם עזרו למיטב זכרוני לשניים שלושה חברי פורום יחסית לאחרונה ועזרו לי בעבר הרחוק בנושא. בכל אופן, 54.1 מ"מ זה הקדח המרכזי של הנאבה ברכב. תצטרך לדעת מה הקדח בחישוקים אצלך.

אפשר להזמין טבעות כאלו גם ברשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז סוף טוב הכל טוב, האנשים הטובים בג.מ. פורטל, זיהו את הבעיה; שהחישוק לא תואם את הרכב כמו שצריך,

הזמינו אצל חרט טבעות מרכוז במידה המתאימה ופתרו את הבעיה ביעילות מרבית.

תענוג עכשיו להרביץ בלי רעידות ורקידות. הוציאו את העז.

ח"ח גדול למישל ושאר העובדים על המקצוענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תענוג עכשיו להרביץ בלי רעידות ורקידות. הוציאו את העז.

אבל אמרת בהודעה הראשונה שאין לך שום רעידות. מה השתנה?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אמרת בהודעה הראשונה שאין לך שום רעידות. מה השתנה?

כאמור נסעתי כמעט רק בעיר, והיו רעידות קלות בלבד, אך אחרי שהייתי אצל צמיגאי לעשות איזון (כי חשבתי שזה מה שצריך), הן התגברו.

כשההתאמה לא טובה, אפשר איכשהו לסגור את הג'אנט, כך שבמהירות נמוכה ונסיעה עירונית נטו זה לא מורגש. כנראה שזה מזמבר את הברגים אבל מי יודע.

כשהתחלתי לצאת מהעיר, התחלתי לשים לב הרבה יותר.

נאמר ככה: אחרי התקנת טבעות המרכוז, התחושה ב 120 נעשתה יותר נוחה ויציבה מהתחושה ב 90 לפני.

עריכה אחרונה על ידי ליפיגו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1964 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...