Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר החשמל יעלה - מישהו יכול לתת הסבר הגיוני מדוע?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 1954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001263138

והכוונה להסבר הגיוני. מדוע ולמה המחיר באמת יעלה?

מהי הסיבה האמיתית לעלייה הצפוייה?

האם לא התחברנו כבר כאן במדינה לגז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רפורמה של חברת החשמל לעבור לטורבינות גז ופחם.

כמו שלא בנו ביום אחד את רומא, אז כאן לא עושים רפורמות מהיום למחר.

אנחנו חיים בישראל, ולא בסין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001263138

והכוונה להסבר הגיוני. מדוע ולמה המחיר באמת יעלה?

מהי הסיבה האמיתית לעלייה הצפוייה?

האם לא התחברנו כבר כאן במדינה לגז?

מה ז'תומרת? לא קראת?

תעריף החשמל לצרכן הביתי צפוי לעלות ב-6% בממוצע בשל התייקרות הדלקים

התייקרות הדלקים, בנאדם. הנה עוד דוגמא להתייקרות הדלקים.

לרפורמה "אין שום קשר לכלום", כמו גם ל"פפפ, פאנלים סולריים? מי קונה את זה בכלל? היפים מסביון?".

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במסגרת חוזה הגז עם תמר, חברת החשמל הצמידה את מחיר הגז לאינפלציה האמריקאית פלוס 1% עד 2019, ומינוס 1% מ- 2020. כמו כן, המחיר נקוב בדולר, כך ששינוי בדולר משפיע על התעריף. האינפלציה בארה"ב ב- 2018 צפויה לעמוד על כ- 2.5%, כך שמחיר הגז בערכים דולריים עולה ב- 3.5%. מחיר הגז מתייחס היום לכ- 60% מעלויות הדלקים של חברת החשמל, שמהווים בעצמם כ- 60% מהעלויות הקובעות לתעריף. מבחינת 40% הנותרים של מחירי הדלקים הם בעיקר מחירי פחם, שרוב השנה היה במחיר של 60-65 דולר ובחודשים האחרונים קפץ למעל 70 דולר. כל העלות הזאת של הגז והפחם נרכשת בדולרים- כשקבעו את התעריף הקודם הדולר היה בערך 3.5, עכשיו 3.7, זה כבר כמעט 6% עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני לא מבין - מדוע מדינה שמצאה בשיטחה בוכטות של גז, מצמידה את מחירו למטבע זר (כלומר לדולר)?

ולמה כל הסבטוחה הזו? אני חושב באופן פשוט מדי כניראה:

מצאנו גז.

מהגז ניתן לייצר חשמל.

מחיר החשמל אמור לרדת, אם כך.

פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אפשרwhy-for-the-glory-of-satan-of-course-27403561.jpeg

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במסגרת חוזה הגז עם תמר, חברת החשמל הצמידה את מחיר הגז לאינפלציה האמריקאית פלוס 1% עד 2019, ומינוס 1% מ- 2020. כמו כן, המחיר נקוב בדולר, כך ששינוי בדולר משפיע על התעריף. האינפלציה בארה"ב ב- 2018 צפויה לעמוד על כ- 2.5%, כך שמחיר הגז בערכים דולריים עולה ב- 3.5%. מחיר הגז מתייחס היום לכ- 60% מעלויות הדלקים של חברת החשמל, שמהווים בעצמם כ- 60% מהעלויות הקובעות לתעריף. מבחינת 40% הנותרים של מחירי הדלקים הם בעיקר מחירי פחם, שרוב השנה היה במחיר של 60-65 דולר ובחודשים האחרונים קפץ למעל 70 דולר. כל העלות הזאת של הגז והפחם נרכשת בדולרים- כשקבעו את התעריף הקודם הדולר היה בערך 3.5, עכשיו 3.7, זה כבר כמעט 6% עליה.

aef50301d056b522f7d092eb9dbfcc25.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני לא מבין - מדוע מדינה שמצאה בשיטחה בוכטות של גז, מצמידה את מחירו למטבע זר (כלומר לדולר)?

ולמה כל הסבטוחה הזו? אני חושב באופן פשוט מדי כניראה:

מצאנו גז.

מהגז ניתן לייצר חשמל.

מחיר החשמל אמור לרדת, אם כך.

פשוט.

קשה לי להגיד למה הצמידו לאינפלציה בארה"ב ולדולר אבל תראה את זה ככה- לפני שנה הרווחנו מזה. אני מניח שהיגיון של מחיר בדולר הוא כדי להשוות לשאר האלטרנטיבות.

לגבי העניין של מצאנו גז אז המחיר צריך לרדת אתה צודק חלקית. קודם כל, עד שמצאנו גז רוב הייצור התבצע על ידי פחם, שהוא זול יותר מחשמל פר כמות חשמל מופקת. אז המעבר לגז על פני פחם לא בהכרח מוריד עלויות, אבל פליטות המזהמים יורדות משמעותית וזה כמובן מבורך. חוץ מזה, מחיר החשמל אכן ירד בשנים האחרונות- ב- 2014 המחיר לצרכן הבייתי היה 54.03 אג' לקווט"ש לפני מע"מ, ב- 2018 ירד ל- 46.19, כמעט 15% ירידה. ברור לך שאם צפויים להשתמש באותה כמות גז ב- 2019 כמו השנה אז אין סיבה שהמחיר יירד... ומה שקורה בפועל הוא שצפויים להשתמש ביותר גז על חשבון פחם, אבל הגז עדיין קצת יותר יקר מפחם, כך שהממוצע אמור לעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להגיד למה הצמידו לאינפלציה בארה"ב ולדולר אבל תראה את זה ככה- לפני שנה הרווחנו מזה. אני מניח שהיגיון של מחיר בדולר הוא כדי להשוות לשאר האלטרנטיבות.

לגבי העניין של מצאנו גז אז המחיר צריך לרדת אתה צודק חלקית. קודם כל, עד שמצאנו גז רוב הייצור התבצע על ידי פחם, שהוא זול יותר מחשמל פר כמות חשמל מופקת. אז המעבר לגז על פני פחם לא בהכרח מוריד עלויות, אבל פליטות המזהמים יורדות משמעותית וזה כמובן מבורך. חוץ מזה, מחיר החשמל אכן ירד בשנים האחרונות- ב- 2014 המחיר לצרכן הבייתי היה 54.03 אג' לקווט"ש לפני מע"מ, ב- 2018 ירד ל- 46.19, כמעט 15% ירידה. ברור לך שאם צפויים להשתמש באותה כמות גז ב- 2019 כמו השנה אז אין סיבה שהמחיר יירד... ומה שקורה בפועל הוא שצפויים להשתמש ביותר גז על חשבון פחם, אבל הגז עדיין קצת יותר יקר מפחם, כך שהממוצע אמור לעלות.

מצד שני טורבינות גז הם מנוצלות יותר מטורבינות פחם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני טורבינות גז הם מנוצלות יותר מטורבינות פחם.

אני מדבר על מחיר ביחס לקווט"ש מיוצר. בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה 42.91% מהחשמל יוצר על ידי פחם ו- 49.53% על ידי גז טבעי, כאשר עבור הפחם שילמו 2.568 מיליארד ש"ח ועבור הגז 3,119 מיליארד ש"ח. בחישוב מהיר, מחיר הגז הוא כ- 5% יותר מהפחם ביחס ליחידת חשמל מיוצרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...