Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח על חניה באזור של פריקה וטעינה

שימו לב! השרשור הזה בן 1941 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

קבלתי דוח ברמת גן על חניה באזור של פריקה וטעינה.

הגשתי ערעור הטענה העקרית שלי התמרור האוסר פריקה וחניה מוסתר על ידי עץ , אין סימון בצבע על המדרכה או הכביש (ימים ספורים לאחר שחטפתי דו"ח ) סימנו את הכביש בצבע . התמרור עצמו מיוצב מפרץ קודם למפרץ בו חניתי. קיצר ממש בפני עיוור אל תשים מכשול . הגשתי ערעור הוא נדחה.

כעת אני מתלבט בין לשלם את ה250 שח ולסגור ענין או ללכת לבימש בתחושה שאני צודק . רשום בדוח שאני עלול לקבל עונש כספי מעבר לסכום ולא רשום מה הוא? . ולא ברור לי מה הסיכוים שלי. מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיקול של לשלם או להישפט הוא שלך, ושלך בלבד. בתוכו יש לכמת את הזמן הפנוי שעומד לרשותך, העובדות והראיות שבידך, ומצבך הנזיל.

ספציפית - יש בטענותך עניין. בדוק אם בידך גם הראיות להוכיח טענתך.

האם בידך צילום של השלט המוסתר?

האם בידך צילום שאבני השפה לא היו צבועות?

ובכלל, השאלה העקרונית האם כוחו של תמרור שהוצב קודם למפרץ אחד יפה גם למפרץ הבא אחריו.

אשר לצילום התמרור - צלם מכמה זויות, כדי להוכיח שאכן התמרור מוסתר לנהג, ולא רק מזוית אחת (שמטר לפניה או אחריה התמרור חשוף וגלוי).

אם אין בידך צילום אבני השפה - תוכל להגיש בקשה על פי חופש המידע מתי נצבעו.

ובלי קשר, העלה את הדו"ח שקיבלת תוך החשכת פרטים מזהים. אולי גם בו נפל פגם.

ועדיף גם תמונות מהזירה, כדי שניתן יהיה להבין טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיעון שהתמרור מוצב במפרץ נפרד אינו רלוונטי, תמרור עצירה/חניה תקף עד לצומת או עד לתמרור אחר שמבטל אותו.

עקרונית גם העדר צביעה אינו רלוונטי כי השלט עצמו מספיק, אבל ניתן להתייחס לזה גם בכך שהרשות החליטה כן לצבוע בהמשך אבל יותר בגלל הנקודה שאם היתה צביעה היא היתה מסבה את תשומת לבך לחפש את התמרור המוסתר, ההסתרה יחד עם העדר הצביעה אולי ישכנעו את השופט.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעלה כבודו בתמונות את זירת הפשע את התמרור ואת הדו"ח תוך הסתרת פרטים אישיים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Be roo, זה לא מדוייק.

היה והוצב תמרור 626 (חניה מותרת), כשמתחתיו תמרור 439 (טקסט שחור על גבי תמרור צהוב - איסור/הגבלה כללית), ולאחריו תמרור 817 (אבני שפה כחול לבן) - אזי השאלה היא לגיטימית. זאת מכיוון שהגדרת תמרור 626 היא חניה מותרת לכל רכב, אלא אם כתוב תחתיו סוג רכב (במקרה דנן - לטעינה ו/או לפריקה). במקרה כזה - החניה מותרת רק לסוג הרכב המתואר. כוחו של 626 אכן יפה, כפי שציינת, עד לצומת הקרוב, אלא אם סומנו אבני השפה בצומת ואחריו. מכאן ניתן להבין שכוחו יפה עבור הקטע המסומן מהמקום בו הוצב התמרור והלאה (אפילו היתה צומת בין הקטעים), ומכאן ניתן לטעון שכוחו יפה עבור הקטע המסומן בלבד, ומתבטל עם סיום הסימון.

יתרה מכך, תמרור 439 יכול לקבוע הגבלות או איסורים אחרים, ספציפיים. זאת לא נדע עד יצרף פות"ש תמונות מהזירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות מ"זירת הפשע "

1918 מראה שאבני השפה והמדרכה ללא סימון כמו גם שמדובר במפרצים מפרצים שמופרדים על ידי עצים

1923 מראה שלפני התמרור יש עץ וכשאתה נוסע ודאי בנתיב הימני לא ניתן לראות אותו תוך כדי נסיעה וגם לדעתי בנסיעה בנתיב השמאלי יש קושי

1949 צביעת המדרכה מספר ימים לאחר שקבלתי דוח

אלה מספרי התמונות לא מצליח לעלות את התמונות אנסה בהמשך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Be roo, זה לא מדוייק.

היה והוצב תמרור 626 (חניה מותרת), כשמתחתיו תמרור 439 (טקסט שחור על גבי תמרור צהוב - איסור/הגבלה כללית), ולאחריו תמרור 817 (אבני שפה כחול לבן) - אזי השאלה היא לגיטימית. זאת מכיוון שהגדרת תמרור 626 היא חניה מותרת לכל רכב, אלא אם כתוב תחתיו סוג רכב (במקרה דנן - לטעינה ו/או לפריקה)...

אין לי ספק שלא מדובר בתמרור 626, אלא על תמרור 432/3, כלומר איסור חניה עם סייג ולא היתר חניה עם סייג. כך נהוג לסמן מקרים כאלה. ולכן מה שכתבתי נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא

אתה רוצה תשובות

תביא תמונות מזירת הפשע

אנחנו / השופט קובעים אם אתה נהג סביר בהתאם לתמונות מזירת הפשע.

ההימנעות שלך מלהביא תמונות , משמעותם המשפטית , שהתמונות לא מסייעות לך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ספק שלא מדובר בתמרור 626, אלא על תמרור 432/3, כלומר איסור חניה עם סייג ולא היתר חניה עם סייג. כך נהוג לסמן מקרים כאלה. ולכן מה שכתבתי נכון.

אמת. לכן אמרתי שיש צורך בתמונות, להבין מהו התמרור שהוצב, ואיך הוצב.

אגב, במקרה כזה, של תמרור 432 או 433 עם ״סייג״ - ניתן לטעון שאינו חוקי.

מדוע?

ה-״סייג״ המדובר אינו יותר מאשר תמרור 439. הרישא של הגדרת תמרור 439 היא:

״
תמרור למסר מחייב שלגביו אין תמרור בלוח התמרורים
״.

והרי קיים גם קיים תמרור מתאים בלוח התמרורים - הלא הוא תמרור 626, שהגדרתו:

״
חניה לכלי רכב, אלא אם נאסרה החניה על פי תמרור 820. צוין סוג רכב מתחת לתמרור - חניה לכלי רכב מהסוג המצויין בלבד
״.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמרור 626 אינו מתאים להגדרת איזור לפריקה וטעינה. זהו אינו מקום חניה עם סייג, אלא להפך, מקום אסור לחניה אבל מותר לעצירה לפרק זמן מוגבל לצורך פריקה וטעינה. ולכן תמיד משתמשים בתמרורי איסור עם סייג, ולא היתר עם סייג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך הנחיות להצבת תמרורי 432/3:

״מורים על איסור חניה,או עצירה וחניה בצד שבו הוצבו –בהתאמה, כולל השול. יש להבחין בין"עצירה" ובין"חניה", כלומר במקום האסור ל"חניה"מותר לבצע פריקה וטעינה, וכן העלאה והורדה של נוסעים. זאת בניגוד למקום בו נאסרה העצירה מכל וכל.... ניתן להוסיף תמרורי 439 ,עם פירוט מילולי של הגבלת האיסור לפי ימים, שעות, סוגי רכב, שימושים, פריקה וטעינה וכו'״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך הנחיות להצבת תמרורי 432/3:

״מורים על איסור חניה,או עצירה וחניה בצד שבו הוצבו –בהתאמה, כולל השול. יש להבחין בין"עצירה" ובין"חניה", כלומר במקום האסור ל"חניה"מותר לבצע פריקה וטעינה, וכן העלאה והורדה של נוסעים. זאת בניגוד למקום בו נאסרה העצירה מכל וכל.... ניתן להוסיף תמרורי 439 ,עם פירוט מילולי של הגבלת האיסור לפי ימים, שעות, סוגי רכב, שימושים, פריקה וטעינה וכו'״

נכון מאוד. מה שאומר שדי בהצבת תמרור 432 כדי לאסור חניית רכבים, אך בו-בזמן להתיר עצירה לשם טעינה ו/או פריקה.

מה שאני טוען, זה שאין מקום להציב תמרור 439 מתחת לתמרור 432, כך שיסייג את העצירה לטובת טעינה ו/או פריקה. משהוצב 439 תחת 432 - הרי שהתמרור אינו חוקי. זאת מכיוון שניתן להציב תמרור 626 עם סוג הרכב לו מותרת החניה.

שאלה שיהיה צורך לדון בה היא היקף אי החוקיות. אני משוכנע שהעירייה תטען שגם אם מקבלים את גישתי לעניין אי החוקיות, הרי שרק תמרור 439 אינו חוקי (בעוד כוחו של 432 תקף), ואילו אני טוען שאי החוקיות חלה על כלל התמרור כולו, דהיינו, 432 ו-439 גם יחד, שהרי יחדיו הם מבקשים להטיל איסור או הגבלה ולסייג פרטים מאותו איסור/הגבלה.

ואתה צודק שבתגובתי הקודמת התייחסתי גם ל-433 באותו האופן - זו טעות, ותודה על שהבחנת בכך ושתיקנת את הטעות.

כך או אחרת - לא צורפו התמונות, ואיננו יודעים מה היו התמרורים שהוצבו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1941 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...