Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה מצד שמאל מאחורה בעת השתלבות בנתיב לבדיקה במחסום מי אשם?

שימו לב! השרשור הזה בן 1940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל העונים,

נסעתי בלילה ברכבי, וכשהגעתי למחסום מכבים בסמוך למודיעין יש שם 2 נתיבי נסיעה ובשעות הלילה רק מחסום אחד פועל, אז נכנסתי לנתיב שהיה פתוח שהוא היה משמאלי ועז כשאני כמעט גומר את ההשתלבות היה שם אוטובוס עם נהג לא סמפטי והוא כעס עלי ש"נדחפתי לפניו" ונגח אותי עם האוטובוס תוך שהוא מוחץ לי את צד שמאל של האוטו בצמוד לדלת שמאל וכן את הדלת האחורית משמאל, מבדיקה שערכתי מדובר בנזק של מינימום 800 ש"ח בתיקון בשטחים.

הוא יצא וכעס וצילם וטען שיש לו מצלמת דרך והכל מצולם.

אני התקשרתי לחברה וביקשתי את צילום המקרה והם לא הסכימו להביא לי אותו וטענו שלא כדאי לי לתבוע וכו'

התקשרתי לביטוח שלי והם אמרו שמכיון שאני נכנסתי לנתיב שלו אז הם לא יעזרו לי בתביעה כזו ואני יכול לפנות לבית משפט.

כעת התקשרו אלי מחברת האוטובוסים שהתיקון של הנזק שהוא נכנס בי עלה להם 1800 ש"ח

והם שואלים אם אני רוצה לשלם או שהם יתבעו את הביטוח.

סכום ההשתתפות שלי גבוה מזה כך שאני לא ירויח כלום.

השאלה אם יש לי מה לעשות בגלל שהוא זה שנכנס בי בצד שמאל מאחורה בהתחלה וח"כ המשיך לנגוח אותי קדימה ,

מה שאומר שלא תקעתי אותו אלא היה לי אופציה להיכנס.

מה עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהואפציה להיכנס הייתה פיזית אבל עדיין גרמה לכך שהאוטובוס נכנס בך.

והאשם הוא שלך שחדרת לנתיבו.

לא מבין איזה נזק נגרם לאוטובוס? הטמבון השרוט נשרט בעוד שריטה?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהואפציה להיכנס הייתה פיזית אבל עדיין גרמה לכך שהאוטובוס נכנס בך.

והאשם הוא שלך שחדרת לנתיבו.

לא מבין איזה נזק נגרם לאוטובוס? הטמבון השרוט נשרט בעוד שריטה?

בדיוק, וגם נשבר הפנס של האיתות

מה עושים שהם דורשים כזה מחיר מופקע?

האם כדאי לי להגיש נגדם תביעה נגדית?

האם יש לי זכות לדרוש את צילום האירוע?

מה אני יכול לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה תגיש תביעה נגדית?

בקש לקבל פירוט מדוייק של הנזקים שנגרמו לאוטובוס.

אם יש להם צילום של האירוע, היה נחמד אם יספקו לך אותו , אין להם חובה שכזו.

כמובן שבמשפט אם יהיה, וירצו לזכות יביאו את הסרטון להוכחת טענותיהם.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית במצב של ״כמעט גומר את ההשתלבות״ הגיוני שהפגיעה היתה מאחור, לא בצד.

האם הבנחת בו במראה לפני שעברת? האם אותתת?

אולי הוא לא היה סימפטי ואם תגיעו למשפט יתכן שיוחל עליו אשם תורם, אבל אתה זה שסטית לנתיב שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זושא, לא מסתדר לי, אולי תסביר.

לטענתך, בזמן שאתה ״

כמעט גומר את ההשתלבות

״, האוטובוס ניגח אותך.

יחד עם זאת, אתה אומר שהנזק הוא לדלת שמאל (ניתן להבין - הדלת הקדמית), ולדלת שמאל האחורית.

אם הפגיעה היא בדלת שמאל קדמית, לא ברורה הטענה שכמעט סיימת השתלבות. הסבר בבקשה.

עוד לא ברור, לטענתך, עברת לנתיב משמאלך, ש-״היה פתוח״, אבל באותו משפט אתה אומר ״

היה שם אוטובוס״.

אז מה היה המצב? הנתיב היה פתוח או שהיה שם אוטובוס?

בקיצור - לא ממש הבנתי את הסיטואציה שהייתה.

אבל, ציינת שהדבר התרחש במחסום. ניתן להניח שהמחסום היה מאוייש - חיילים, משטרה או מגבניקים. משמעות הדבר - עדים.

צור קשר עם האחראים על תפעול המחסום, נסה להגיע אל מי שנכחו במחסום בשעת התאונה, ומצא מי שהיה עד למקרה ושיכול לאשרר את גרסתך (אף שאני מודה שלא הבנתי אותה). דאג לקחת את פרטי אותו אדם או את פרטי אותם האנשים, והזמן אותם כעדיך למשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם צלמת את הנזקים, שלך/שלו?

על פי התיאור שתיארת, הנחתי שעלות התיקון 8000 ש"ח ולא 800 ש"ח, אז או שממש שווה לתקן בשטחים, או שקצת הגזמת...

ממה שכתבת, אפשר להבין שאתה לא פעם ראשונה במחסום, כך שאתה יודע שבלילה מעבר אחד סגור וניסית כהרגלך "לגנוב" תור. והרי אפשר להניח שאם רק האוטובוס היה בנתיב השמאלי ולא טור של רכבים, היית מניח לו לעבור ונוסע אחריו. כל זה לא יעמוד לזכותך, במידה ותחליט לנסות את מזלך בבית המשפט.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקש לקבל פירוט מדוייק של הנזקים שנגרמו לאוטובוס.

מאחר ומדובר ברכב ציבורי, הם יתבעו גם על נזק כלכלי שנגרם ע"י השבתת האוטובוס למשך זמן התיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא כזאת, האם האוטובוס עמד והיה לך מקום להשתלב לפניו ואיך שהתחלת את ההשתלבות נהג האוטובוס החליט לתת גז ולמנוע ממך להיכנס ואז קרתה התאונה. או שנהג האוטובוס היה בתנועה גם ואתה התחלת להשתלב לפניו כי לפי התיאור שלך זה נראה כאילו האשמה ברובה רובצת עליך (במידה ומדובר במקרה השני) לכן לנסות להוציא מהם כסף על התיקון לא הייתי מנסה, אבל נהג האוטובוס לא יוצא פה נקי לגמרי מאשמה וכן יכל למנוע את התאונה (במיוחד אם זה כמו במקרה הראשון שתיארתי). במקומך, הייתי מסרב לשלם ושיתבעו אותך בבית משפט. אם יש להם הוכחה כלשהי, מוזמנים להביא את הוידאו. לפי התיאור שלך גם הם לא יצאו טוב מהתיעוד הזה ויש סיכוי שהשופט יורה על אשם תורם כלשהו ויוריד מגובה הנזק שתצטרך לשלם להם. ואם זה כמו התיאור הראשון שהצעתי אתה מוזמן לתבוע אותם בחזרה גם על הנזק שגרמו לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרישי - מה שאתה מציע נכון, בתנאי שיש לפות"ש סיוע לטענתו. הטוב ביותר וידיאו ממצלמת דרך אחורית, כמובן בתנאי שמדובר במצב הראשון שתארת. אולי עד "אובייקטיבי" כלשהו.

אני מניח שגם אם באוטובוס מותקנת מצלמת דרך הסרטון יוצג רק אם יהיה נוח לחברת האוטובוסים, ושלא יהיה קל להוציא את הסרטון ממצלמות האבטחה של המחסום (בהנחה שהן מכסות את מקום התאונה).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים החכמתם אותי

מנקודת מבטי הדבר היה כך התחלתי השתלבות כאשר האוטובוס עמד ותוך כדי התחיל בנסיעה ונכנס בי בדלת השמאלית האחורית.

התקשרתי עכשיו שוב לאחד הנוסעים עימי ברכב ואישר לי שגם הוא כך ראה את הדברים.

בשיחה שלי עם הנציגה של החברה ביקשתי שישלחו לי הסרטה מהמצלמת רכב והיא אמרה שזה הם יתנו רק בבית משפט אם ידרשו לכך ורק תמונות היא הסכימה לשלוח (מצ"ב) וע"ז אמרתי לה שלא רואים פה נכנס במי ורק רואים שאני סטיתי מהנתיב - דבר שאני מודה בו.

שאלתי עכשיו:

א. האם להתעקש על הוידאו עד לבית משפט (התמונות כאמור מצורפות)

ב. במידה ויגשו לבית משפט איך התהליך עובד.

ג. אני הנהג אינני בעל הרכב וכן לא בעל הפוליסת ביטוח האם זה ידרוש טרחה כל שהית מבעל הרכב, ואם כן מה זה ידרוש ממנו.IMG-20181203-WA0001.jpgIMG-20181203-WA0001.jpgIMG-20181203-WA0001.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתמונות נראה שלא רק שסטית לנתיב שלו, עשית זאת מאוד מאוד קרוב לאוטובוס מה שהקטין את זמן התגובה של הנהג. אם היית ממשיך מעט קדימה וא עובר לנהג היה הרבה יותר זמן לבהחין בך.

אתה יכול לטעון שהתמונות מגמטיות ושאם יש וידאו יש להציג את כולו, לא בטוח שזה יעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונות לא מראות איפה היה האוטובוס כשהתחלת להכנס לנתיב שלו, אבל כן מראות שברגע הפגיעה עדיין ממש לא היית בנתיב "כמעט גומר את ההשתלבות".

מכיוון שאתה יודע את האמת, שקול אם אתה רוצה להגיע למשפט, שם הצד השני יציג את התמונות ותוכל לדרוש את הצגת הסרט במלואו (סרוב לכך ישמש כנגדם) - השאלה אם מה שייראה בסרט הוא לטובתך, או לא. הניחוש שלי - שלא.

כתבת בגוף ראשון ואז כתבת "אינני הנהג" - אם ציטטת מישהו אחר - יש מצב שהוא "לא דייק".

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

תקרא טוב

הוא הנהג הוא לא בעל הרכב.

האם רק לי נדמה כי הבאת את אותה תמונה?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני שופט, אבל באופן אובייקטיבי (שהרי אינני מכיר את פות"ש או את נהג האוטובוס), נראה כי פות"ש התחיל לעבור נתיב קרוב מאוד לאוטובוס. משמעות הדבר היא שפות"ש שלל, למעשה את האפשרות של נהג האוטובוס למנוע את התאונה.

אלא אם טענתו של פות"ש היא שנהג האוטובוס עמד ולא היה בתנועה, הרי שלטעמי, ובהתבסס על התמונה היחידה שצורפה, פות"ש נושא באשמה על קרות התאונה, ושאם תורם של נהג האוטובוס הוא שולי, אם בכלל.

אין מחוייבות של חברת ההסעים לספק לך את סרטון הוידאו, אלא אם תהיה אתה הצד הנתבע. במקרה כזה אתה רשאי לבקש לראות את הראיות בטרם הדיון.

במידה ולא ייתקיים דיון, או במידה וחברת ההסעים היא הצד הנתבע - היא לא מחוייבת לספק לך דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...