Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברים,המלצות על ג'אנט 16' ודגש על ג'אנט קל לאחר בחירה לא מוצלחת...

nimo
שימו לב! השרשור הזה בן 1956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה רבה אריק, אבדוק עלויות ויותר מזה,אבדוק באמת את הדברים שפארקש ציין. ביומיים האלה חרשתי חזק באתרים ופורומים בחו"ל לגבי הסוגיה,מהם השינויים שאני מרגיש ברכב,אולי הם באמת רק התנהגותיים באחיזה,ביציבה של הרכב ולאו דווקא קשורים למשקל הגלגל והתאוצה,בדיוק מה שגם רז ציין.

לכן אחפש עוד מגיבים ומידע בכדי להיות סגור על העובדות, לפני שאני מחליף שוב לג'אנטים קלים יותר במידה זו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בכמה טסטים שראיתי/קראתי גלגלים קלים השיגו תוצאות יותר טובות ב 0-100 קמ"ש.

זה לא אותו דבר כמו להוסיף לבגז' עוד 12 ק"ג, אלא זה משקל נוסף שצריך לסובב בעזרת מנוע.

הנה אחד הטסטים שמצאתי:

https://grassrootsmotorsports.com/articles/are-lighter-wheels-really-better/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי ועדיין הדעות חלוקות שם בין המגיבים.

לאבד כמה עשיריות בסיבוב, זניח ביותר מבחינתי.המבחן שנוגע לסוגיה שלי הוא האצה, ותחילת נסיעה.

ולאור הדעות החלוקות עד כמה משפיע המשקל הנוסף במקרה של ההחלפה שלי (3.200 ק"ג)

אעזר בכל המידע ששיתפתם וכמובן תודה לכולם, לפני שאחליף שוב. יש לי מרווח של זמן מסויים בכדי לקבל החלטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההאצה כנראה תיפגע מעט, כך גם היציאה מהמקום. זה יותר בגלל שהמנוע צריך לסובב גלגל יותר גדול פחות עניין של משקל הג'נט לדעתי. אין לי נסיון רב בנושא אבל זה מסתדר עם מעט חוקי הפיזיקה שאני זוכר.

"The diameter of a larger wheel means that its circumference is larger. ... So, alarger wheel will actually turn slower, but move a vehicle forward faster than asmaller wheel. The smaller wheel will take less torque to get moving, but thelarger wheel will give a faster overall speed."

מגוגל.

עד כמה תשים לב לזה ברכב עם לא מעט כוח כמו שלך? אין לי מושג כך שאני לא בטוח עדיין מאיפה מגיעה התחושה שאתה מתאר. אולי אנשים שעשו משהו דומה והם מספיק אוביקטיביים יוכלו להגיד.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"The diameter of a larger wheel means that its circumference is larger. ... So, alarger wheel will actually turn slower, but move a vehicle forward faster than asmaller wheel. The smaller wheel will take less torque to get moving, but thelarger wheel will give a faster overall speed

תכלס יש בזה הגיון,ודבר נוסף שמסביר למה מרגיש לי כאילו אני צריך ללחוץ ממש טיפונת יותר ביציאה/תחילת נסיעה,מהסיבה הפשוטה שצריך יותר טורק בשלבים אלו בכל אופן.

ועד כמה ה2 קילו ישנו ויקלו על הרכב בתחילת נסיעה? אין לי שמץ.

אם זה מאוד זניח ברמות שלא ארגיש דבר,אין טעם שאשדרג. אבל אהיה חייב לדעת לפני שאחליט על החלפה נוספת לטובת המשקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שאין כלל התייחסות למשקל הגלגל בטענה שהבאתי קודם. הגורם המשפיע על הצורך במומנט נוסף הוא נטו הקוטר של הגלגל.

למשקל הגלגל אולי (אני בספק) השפעה נוספת, מה שבטוח שגם לגלגל קל יותר תהיה השפעה על היציאה מהמקום ברמה כלשהי.

אל תיקח את דברי כתורה מסיני הניסיון שלי מועט. אלו פשוט הדברים שקראתי.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני מבין שקוטר הגלגל זה השינוי העיקרי והמשפיע על התגובה בתחילת נסיעה.

מכאן מעניין לדעת עד כמה "תורם" משקל הג'אנט לנתון הזה.

מאוד מקווה שמזערי אם בכלל,מאחר ואני מאוד מעדיף את הג'אנט מבחינת מקוריות ומראה,על פני אחר. התוספת במחיר לקל יותר, פרמטר זניח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוטר הגלגל כמעט לא השתנה, גם אם תשים ג'אנט 18 אינץ, הגלגל ישאר פחות או יותר אותו קוטר.

כל הגדלים על המדבקה מותאמים ככה כדי שהקוטר יהיה בטווח האופטימלי.

ככל שקוטר הג'אנט עולה, חתך הצמיג יורד בהתאם.

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=175-65-15X5.5ET45&wheel2=195-55-16X6.5ET48&fcl=50mm&scl=50mm&wcl=30mm&sr=0mm

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה שאתה אומר בעצם,שגנט קל יותר ב2+ קג לא יורגש שום שינוי..?

בוודאי שיורגש שינוי.

בהתנהגות בכבישים מסויימים. לא ב"זריזות" בקו ישר.

עכשיו אני מבין שקוטר הגלגל זה השינוי העיקרי והמשפיע על התגובה בתחילת נסיעה.

הקוטר לא ישתנה, מה שישתנה זה עובי / חתך הצמיג, וזה בהחלט משפיע על ההתנהגות בסיבובים, העברות משקל, בלימה וכו'. על חשבון הנוחות כמובן.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעה שלי היא דיי "רגילה" ולרוב בעיר.לי בכל אופן מרגיש אולי אמיתי ואולי בכאילו, שהרכב מתנהל קצת יותר "כבד" בתחילת נסיעה, וכך גם לגבי ההתנהלות עם דוושת הגז..בגדול מה שאני אומר, עם גאנט 15 בוודאות הרכב הגיב זריז יותר.

לגבי הסעיף השני אין לי שום טענה כתוצאה מחתך הצמיג, מאוד מרוצה מהעברות המשקל ופלוס ענק להתנהגות בסיבובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברים,עדכון סיכום ותובנות מסויימות.

התייעצתי עם חבר של חבר,עם מיני קופרs

שזכה להחליף לא פחות מארבעה סטים של ג'אנטים,באותה המידה!

וכמובן הרעיון מאחורי ההחלפות היה נטו לשפר את ההאצה.. וחד משמעית אמר לי שאין יותר מדיי מה לנתח את העניין.

גלגל כבד = מאט את הרכב משמעותית! ו3 ק"ג נוספים זה ים במשקל שמיד מרגישים. בוא תבוא ההחלפה והעדכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תמיד יש מה למצוא ברשת, הסברים פיזיקליים כל מיני פוסטים על ניסויים שונים בהקשר להחלפת סטים של גלגלים עם מידות/רוחב/היקף/משקל שונים

ועדייו להשאר קצת מבולבל..

לגבי הג'אנטים שאני מעוניין לרכוש, אמתין עוד כמה ימים ואמשיך לחרוש לשאול ולבדוק,כפי שמספר חברים בפורום ומחוצה לו ייעצו לי, ובצדק.

אחרי הכל מדובר בתוספת של כמה אלפים וממש לא בא לי להתבעס אם השיפור, ספק אם ארגיש בו, יהיה מזערי ביותר.

מה גם שדברתי עם מכרים שסך הכל החליפו גלגלים באותו הרדיוס

רק הגדילו את הרוחב,והרכב התנהג אחרת לגמרי,בדיוק אותן תחושות והאצות שאני תארתי.

ואז כבר התחלתי לבדוק גם לגבי סוגיית המשקל ללא שינוי גודל הגלגל אלא רק התייחסות למשקלו.

וישנם כל מיני מבחנים, אבל בחרתי להעלות את הלינק הזה מאחר והמבחן היה דיי מושקע.

http://www.nsxprime.com/forum/showthread.php/98186-Heavy-versus-Light-wheels-Acceleration-Tests-and-their-results

עריכה אחרונה על ידי nimo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך השוואה תיקח ביבמה של תינוק ותחבר לה גלגלים שכל אחד שוקל קילו, יהיה לו קשה לנסוע, נכון?

אז למה אתה משווה את הרכב שלך לNSX ששוקל כמעט פי שתיים מהרכב שלך ועוד עם מנוע 3 ליטר?

למעלה נתתי לינק לטסט עם רכב דומה לשלך מבחינת משקל, והוא קיבל כמעט חצי שניה שיפור בביצועים.

איך אני עדיין לא בטוח שזה שווה את ההתעסקות, לדעתי ג'אנט מקורי הבחירה הכי בטוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספת של 3 קילו לגלגל במשקל הבלתי מוקפץ זה המון.

ההשפעה על מהירות 0-100 היא לא חשובה, כמו איך הרכב מתנהג עכשיו בעצירה/בלימה מהירה והתנהגות בכביש משובש.

אני לא הייתי מוסיף אפילו קילו אחד בלי לבחון את הנושא עם מומחה מסדנה שמתמחה בסוג רכב הנ"ל.

היקף הגלגל לא משתנה עם 15 16 או 17 אינץ, יהיה הבדל בגובה/יחס הצמיג בהתאם לגאנט שבחרת.

עוד משהו.. גאנט איכותי וטוב יעלה הרבה כסף ולא הייתי מזלזל כל כך מהר בבחירה של יצרני הרכב הנ"ל. לא קנית יונדאי 10i.

אומנם 15 אינץ לא סקסי ויפה למראה אבל לרוב (ברכב יקר ובעל התנהגות טובה) הוא יהיה טוב יותר מאשר רוב הבחירות low\mid שישנם בשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...