Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה cx3 או יונדאי קונה?

Becky
שימו לב! השרשור הזה בן 1948 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני חדשה לחלוטין בתחום הרכבים ומוצאת את התחום מאוד מבלבל. ככל שאני קוראת יותר כך אני יותר מבולבלת.

אני קוראת על רכבים במשך חודשים ואלו 2 הדגמים שנראים לי הכי טובים לצרכים שלי, אם כי אני כבר לא בטוחה בכלום.

תקציב- עד 140K כמובן שהייתי מעדיפה לסיים ב-120k.

נוסעת כ2000 ק"מ בחודש, רוב הנסיעה היא בכבישים בינעירוניים.

ירושלמית וכמובן צריכה להתמודד עם הסחיבה בעליות והעקיפות בעליה, כך שאני צריכה רכב שיוכל לעמוד בזה.

לגבי דלק, הרכב שיש לי עכשיו עושה 1:11.5, לא הייתי רוצה לרדת מזה. לצערי אני לא מהנהגים שטוב להם לנסוע על 100 קמ"ש, אני חסרת סבלנות ואם יש לי הזדמנות להגביר את המהירות אני תמיד אגביר למרות שאני יודעת שאני מבזבזת דלק וגורמת לבלאי מואץ.

בטיחות מאוד חשובה לי בגלל שאני נהגת חדשה יחסית (שנתיים וחצי) כל המערכות האקטיביות החדשות קורצות לי.

מה לא חשוב לי- הגובה של הרכב (אין לי בעיה עם משפחתיות) גודל (אין לי בעיה עם סופר מיני רק לא מצאתי אחת עם מנוע חזק מספיק בתקציב שלי).

צמצמתי את האפשריות שלי ליונדאי קונה ומאזדה cx3. אני יותר אוהבת את הקונה אך אני יכולה להשיג את המאזדה ב-0 קמ במחיר זול משמעותית.

על מה הייתם ממליצים? (פתוחה להצעות של רכבים אחרים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חשוב לך ביצועים אז הקונה עדיפה משמעותית.

אם רגע נפזול משתי האפשרויות שציינת הייתי גם מסתכל על הלאון 1.5

אמנם הוא בקטגוריה אחרת אבל רכב בעל ביצועים טובים מאד יחסית למשפחתית

בכל מקרה בצעי נסיעות מבחן ותרגישי בעצמך

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניהם יספקו אותך מבחינת כוח, הקונה מן הסתם יותר עקב מנוע חזק משמעותית, אבל שניהם יתמודדו עם העליות הירושלמיות בכבוד (לא שיש הרבה שלא יכולים, אם מחפשים למהר זה סיפור אחר).

הקונה מעט מרווח יותר ומציע תא מטען גדול יותר, ויותר מערכות בטיחות מהמאזדה.

המאזדה מציע פנים איכותי יותר, גיר פלנטרי נעים יותר לשימוש עירוני ופשוט יותר לאחזקה.

עם אופי הנהיגה שציינת, הקונה כנראה יציג צריכת דלק גבוהה של 1-10 ומטה , זה לפחות הניסיון שלי מהחצי יום שנהגתי בו.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקונה מאובזרת בטיחותית הרבה יותר טוב מהמאזדה במאזדה בלימה אוטונומית עד 30 קמק ובקונה עד 80 קמש. תיקון סטיה מנתיב וברת שיוט אדפטיבית נראה לי שיש רק בקונה.

המאזדה עפה יותר ואולי גם נוחה יותר.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, האם את נעולה על 2 הרכבים הללו? ציינת שלא חשוב לך הגובה ואין לך בעיה עם רכבי סופר מיני והפער שמצאת ברכבים אלה הוא היעדר כח.

ראוי לציין שיש המון רכבי סופר מיני עם מנועי טורבו חזקים שעשויים לספק את הצרכים שלך ויחסכו כמה עשרות אלפי שקלים.

לדוגמא - סיאט איביזה, פיגו 208 (החדשה אפילו מבצעת חניות לבד), לשניהם מנועים חזקים די ויותר כדי להגיע למהירויות לא חוקיות באופן זריז, בעלי מערכות אוטונומיות, ויחסכו לך 40 א"שח.

המלצה שלי היא ללכת לסוכנויות ולקבל נסיעות מבחן - כך תוכלי לדעת אם הרכבים עונים על הצרכים שלך ואם את מרגישה בהם" בבית".

עריכה אחרונה על ידי sjerby

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקונה מאובזרת בטיחותית הרבה יותר טוב מהמאזדה במאזדה בלימה אוטונומית עד 30 קמק ובקונה עד 80 קמש. תיקון סטיה מנתיב וברת שיוט אדפטיבית נראה לי שיש רק בקונה.

המאזדה עפה יותר ואולי גם נוחה יותר.

אין בקרת שיוט אדפטיבת בקונה, יש תיקון סטיה מנתיב ואפילו שמירה על הרכב במרכז הנתיב במהירות מעל 60 קמ"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לקחת בחשבון את הגיר הרובוטי של הקונה וחוסר היכולת שלו לתפקד בפקקים ?

חיסכון בדלק ? 3008 עם מנוע דיזל ניתן למצוא את היחידות האחרונות בעיסקאות 0 ק"מ בכ 145 ואו לחסוך וללכת על יד 2 במחירים של כ 120 - 130 א"ש.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לשאלתך, הרגשתי מחוייב לכתוב לך כמה מילים על זהירות.

כמו שציינת, את נהגת חדשה אבל חסרת סבלנות, ואפילו הגדרת 100 קמש כמהירות איטית לטעמך.

את חדשה על הכביש, בלי הרבה ניסיון ונסיעה פזיזה עלולה להסתיים לא טוב לא רק לצריכת הדלק, אלא גם עבורך והסובבים אותך.

תורידי טיפה את הרגל מהגז, 100 זה בהחלט מהירות טובה במיוחד לעליות וירידות של ירושלים, תנהגי בסבלנות ותקחי את הזמן, באמת שההבדל בזמני הגעה הוא חסר משמעות.

חוץ מזה תהני מהרכב החדש (איזה דגם שלא יהיה :) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בלי קשר לשאלתך, הרגשתי מחוייב לכתוב לך כמה מילים על זהירות.

כמו שציינת, את נהגת חדשה אבל חסרת סבלנות, ואפילו הגדרת 100 קמש כמהירות איטית לטעמך.

את חדשה על הכביש, בלי הרבה ניסיון ונסיעה פזיזה עלולה להסתיים לא טוב לא רק לצריכת הדלק, אלא גם עבורך והסובבים אותך.

תורידי טיפה את הרגל מהגז, 100 זה בהחלט מהירות טובה במיוחד לעליות וירידות של ירושלים, תנהגי בסבלנות ותקחי את הזמן, באמת שההבדל בזמני הגעה הוא חסר משמעות.

חוץ מזה תהני מהרכב החדש (איזה דגם שלא יהיה :) )

היי,תודה על התגובה האכפתית. בהחלט אקח זאת בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, האם את נעולה על 2 הרכבים הללו? ציינת שלא חשוב לך הגובה ואין לך בעיה עם רכבי סופר מיני והפער שמצאת ברכבים אלה הוא היעדר כח.

ראוי לציין שיש המון רכבי סופר מיני עם מנועי טורבו חזקים שעשויים לספק את הצרכים שלך ויחסכו כמה עשרות אלפי שקלים.

לדוגמא - סיאט איביזה, פיגו 208 (החדשה אפילו מבצעת חניות לבד), לשניהם מנועים חזקים די ויותר כדי להגיע למהירויות לא חוקיות באופן זריז, בעלי מערכות אוטונומיות, ויחסכו לך 40 א"שח.

המלצה שלי היא ללכת לסוכנויות ולקבל נסיעות מבחן - כך תוכלי לדעת אם הרכבים עונים על הצרכים שלך ואם את מרגישה בהם" בבית".

תודה על התגובה, נהגתי בסיאט ארונה וקיה סטוניק, המנוע שלהם בהחלט מספיק לי (למרבה הפתעתי).

השאלה היא..מה יקרה אחרי 3 שנים (לא מתכוונת להחזיק יותר) האם בעת המכירה המנוע של ה-3 צילינדרים עם הטורבו 1 ליטר יראה יותר שחיקה מאשר 1.6 טורבו או 2 ליטר אטמוספרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם לא אותו מנוע וגם לא מדגם מייצג אבל, מניסיון עם סיאט איביזה 2011 1.2 TSI עם גיר DSG7 שננהגה באופן אגריסיבי ביותר לא יורגש שום הבדל (מבחינת המנוע).

בנוסף, יש חוות דעת של בחור שנסע כ-100,000 ק"מ בשנתיים עם מנוע 1.0 TSI

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?663390-%D7%A1%D7%99%D7%90%D7%98-%D7%90%D7%99%D7%91%D7%99%D7%96%D7%94-2016-%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D-%D7%95%D7%97%D7%95%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9E-100-000-%D7%94%D7%A7-quot-%D7%9E-%D7%94%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D

עריכה אחרונה על ידי fusion-x
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה, נהגתי בסיאט ארונה וקיה סטוניק, המנוע שלהם בהחלט מספיק לי (למרבה הפתעתי).

השאלה היא..מה יקרה אחרי 3 שנים (לא מתכוונת להחזיק יותר) האם בעת המכירה המנוע של ה-3 צילינדרים עם הטורבו 1 ליטר יראה יותר שחיקה מאשר 1.6 טורבו או 2 ליטר אטמוספרי?

זה לא משנה אם המנוע 1.0 או 2.0, כל מנוע שיעבוד במאמץ מיותר לא יחזיק מעמד הרבה זמן, אך עדיין אני די בטוח שהוא יחזיק 3 שנים.

בגדול בנסיעות עירוניות המנוע עובד קשה יותר, אפילו אם הוא 3.0 ליטר.

מהניסיון שלי אני יכול להגיד לך שהמנועים הקטנים המוגדשים האלה די אמינים, ויכולים להחזיק הרבה יותר ממה שחשבת, וחלקם הגדול יכול לעבור את רף ה200K ק"מ בלי שום התעסקות מיוחדת.

לקוליג בעבודה יש אוקטביה 1.2T שנרכשה לפני קצת יותר מ6 שנים, הרכב נוסע המון, הרוב בינעירוני שכולל מידי פעם פקקים, כ200 ק"מ לעבודה כל יום כולל הלוך וחזור, הרכב כבר מזמן עבר את 200K ק"מ ועדיין עם המנוע המקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת הישג גדול לעבור 200K עדיין עם ״המנוע המקורי״? ועוד כשהרוב בין עירוני. איפה הימים שיצרו מנועים שמגיעים בכיף לחצי מיליון מבלי שיביאו להם מדליה על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1948 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...