Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע PSA 1.2 PureTech השרשור המרוכז לגבי עניין האמינות של רצועת התזמון הטבולה בשמן.

Alkash
מעבר לפיתרון נפתר ע"י אורן שרותי רכב,

פוסטים מומלצים

מנוע שהוא אמין פרט ל.... הוא לא אמין.

אם אכן הבעיה היחידה היא חתיכת גומי שהיצרן החליף לפני שנתיים (בוא נתעלם מהתנהלות היבואן לצורך הדיון) אז הוא אמין. מניסיון עם מנוע לא אמין של אופל אסטרה, שם בנסיעה רגילה וללא שום התראה מוקדמת נשברות בוכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מנוע שהוא אמין פרט ל.... הוא לא אמין.

לא מסכים איתך.

ברגע שהבעיה ידועה, הפתרון ידוע וזול, ומדובר בחלק שממילא דורש החלפה כמו רצועת טיימינג למשל - בהחלט ניתן לומר שהמנוע אמין.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך קישור ל-TSB המדובר ?

TSB אינו מחייב את הייצרן/ייבואן לשאת בעול הוצאות התיקון אלא אם נכתב במפורשות במסמך.

ה-TSB קיים בשרשור שלי על התראה engine fault. לפני עול ההוצאות, המוסך ושירות הלקוחות לא היו מוכנים לשמוע על רצועת תזמון מתפוררת ועל בדיקה שלה למרות שהעליתי את הנושא כ-20 פעמים, כולל ההוראה להחליף רצועה ב-TSB. מבחינתם סע עד שתחזור התקלה ונראה מה, ועל הדרך תחליף חלק ב 2600 ש''ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם צודקים..

אבל יצרן הרצועה כנראה זיהה את הכשל והחליף מק"ט. יצרן הרכב (עדיין) לא החליף מק"ט (מבדיקה לפי מספר שלדה שרשום ב-TSB).

מישהו זרק פה שמנועים שהורכבו לאחר מרץ 2017 מצויידים ברצועה החדשה. לכן מעניין יהיה לראות איך הם מזדקנות.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמין למי שיתפוס את ההתפוררות בזמן.

מי שלא אכל אותה בגדול ובשבילו זו טראומה.

זאת התנהלות היבואן. הם יכלו לעשות את זה ״קצת״ אחרת - קודם כל לא להתכחש לתופעה וכשמישהו מגיע למוסך עם תקלה שיכולה להיות קשורה לבדוק את זה. בנוסף מגוון פתרונות יצירתיים כמו בדיקה כחלק מטיפול תקופתי (אפילו בתשלום) וטיפול בבעיה אם היא אכן נמצאת.

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים איתך.

ברגע שהבעיה ידועה, הפתרון ידוע וזול, ומדובר בחלק שממילא דורש החלפה כמו רצועת טיימינג למשל - בהחלט ניתן לומר שהמנוע אמין.

לא הייתי אומר שזול, בטח למי שצריך להחליף עוד דברים כתוצאה מהתפוררות.

כיוון שרוב הבעלי הרכב לא גולשים פה ולא מודעים לבעיה, הם יגלו חוסר אמינות רציני.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך קישור ל-TSB המדובר ?

TSB אינו מחייב את הייצרן/ייבואן לשאת בעול הוצאות התיקון אלא אם נכתב במפורשות במסמך.

מצרף את צילום ה-TSB ששיתף גל.

מצויין במפורש שאם נדלקה נורית בלוח המחוונים בליווי אחד מהקודים המפורשים, יש להחליף רצועה בנוסף לעוד בדיקות שיש לבצע.f5c29f4ad66c9c6a9801770960bfad0a.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו זרק פה שמנועים שהורכבו לאחר מרץ 2017 מצויידים ברצועה החדשה. לכן מעניין יהיה לראות איך הם מזדקנות.

אני ציינתי זאת בהסתמך על מגזין צרכני צרפתי - ראה לינק.

https://www.largus.fr/actualite-automobile/moteurs-psa-10-et-12-puretech-quelques-soucis-de-fiabilite-9090390.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף שרשור שפתחתי כשנדלקה לי נורת מנוע והופיע קוד תקלה P0011, זה קרה כשהרכב היה ב85 אלף ק״מ הרצועה באותו הזמן מפתח מיכל מילוי השמן נראתה במצב גרוע מאוד אך למרות הכל במוסך אמרו שהיא במצב מעולה והיו מוכנים לפתוח אגן שמן לבדיקתה אך ורק אם אשלם בסביבות ה4 אלף ש״ח בטענה ש אם פותחים ״מחליפים את הרצועה בכל מקרה גם אם היא תקינה״, ההכחשה שלהם הובילה אותם להחלפות לא ברורות ברכב שלי כמו מיכל עיבוי שמן בעבודה שהסתכמה ב 3 אלף ש״ח, תנחשו מה? לאחר כחודש ו4 אלף קילומטרים שוב נדלקה נורת מנוע, שוב הגעתי למוסך, שוב התעקשתי שיבדקו את הרצועה, שוב ניסו להתחמק, לאחר מיילים לשירות לקוחות נוסח: ״אני יודע שאתם מתחמקים מאחריות על רצועת הטיימניג המתפוררת״, בנוסף הראתי עקשנות במוסך שאני לא אוותר על העניין בשום פנים ואופן והרכב חשוב לי והם יקחו אחריות על התקלה שלהם, לאחר מספר ימים הודיעו לי במוסך שאני יכול לאסוף את הרכב, כשהגעתי קיבלתי את הרכב עם רצועה חדשה, אחד העובדים במוסך אפילו הודה שהם ניסו לפתור בפעם בקודמת את הבעיה בלי לגעת ברצועה וככל הנראה לא עבד להם(ככל הנראה חשבו הקומבינה תחזיק מעבר לאחריות). https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?675234-מיכל-עיבוי-שמן-פג׳ו-208-1-2-פיורטק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאמינות המנוע טובה פי כמה אלפים מהאמינות של היבואן.

ברור שהם עושים כל מה שהם יכולים כדי לא להתעסק עם העניין הזה, ובמקום לנצל את הפתח שהרכבים והמנועים האלה נותנים להם לשפר את הדעה על "צרפתיות" בארץ הם עושים בדיוק הפוך.

אני אישית הלכתי נגד ההמלצות של כל מי שאני מכיר וקניתי את ה308SW. האוטו אחלה, החוויה הזו ממש לא. לובינסקי הפכו לגורם מרתיע ביותר מבחינתי ברכישת רכבים עתידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף את צילום ה-TSB ששיתף גל.

מצויין במפורש שאם נדלקה נורית בלוח המחוונים בליווי אחד מהקודים המפורשים, יש להחליף רצועה בנוסף לעוד בדיקות שיש לבצע.

האם יש איזו בעייתיות בזה שמספר השלדה מפורסם ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף שרשור שפתחתי כשנדלקה לי נורת מנוע והופיע קוד תקלה P0011, זה קרה כשהרכב היה ב85 אלף ק״מ הרצועה באותו הזמן מפתח מיכל מילוי השמן נראתה במצב גרוע מאוד אך למרות הכל במוסך אמרו שהיא במצב מעולה והיו מוכנים לפתוח אגן שמן לבדיקתה אך ורק אם אשלם בסביבות ה4 אלף ש״ח בטענה ש אם פותחים ״מחליפים את הרצועה בכל מקרה גם אם היא תקינה״, ההכחשה שלהם הובילה אותם להחלפות לא ברורות ברכב שלי כמו מיכל עיבוי שמן בעבודה שהסתכמה ב 3 אלף ש״ח, תנחשו מה? לאחר כחודש ו4 אלף קילומטרים שוב נדלקה נורת מנוע, שוב הגעתי למוסך, שוב התעקשתי שיבדקו את הרצועה, שוב ניסו להתחמק, לאחר מיילים לשירות לקוחות נוסח: ״אני יודע שאתם מתחמקים מאחריות על רצועת הטיימניג המתפוררת״, בנוסף הראתי עקשנות במוסך שאני לא אוותר על העניין בשום פנים ואופן והרכב חשוב לי והם יקחו אחריות על התקלה שלהם, לאחר מספר ימים הודיעו לי במוסך שאני יכול לאסוף את הרכב, כשהגעתי קיבלתי את הרכב עם רצועה חדשה, אחד העובדים במוסך אפילו הודה שהם ניסו לפתור בפעם בקודמת את הבעיה בלי לגעת ברצועה וככל הנראה לא עבד להם(ככל הנראה חשבו הקומבינה תחזיק מעבר לאחריות). https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?675234-מיכל-עיבוי-שמן-פג׳ו-208-1-2-פיורטק

גם אני ניסיתי להתעקש על בדיקת רצועה, אפילו כלשקחתי את הרכב מהמוסך דיברתי עם יועץ השירות על זה שיש מוסכים כמו גבע שמציעים בדיקה חינם לרצועה.

הרכב שלי לא באחריות ומבחינתם אני מחכה לבית מצערת שיגיע מחו״ל, עלות החלפה 2600 ש״ח. אפילו דאגו לספר לי שהולכים לקראתי ולא לוקחים ממני מקדמה על הזמנת החלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוהה מה ההשלכות ארוכות הטווח של חודש נסיעה מיותרת עם חלקיקי גומי במעברי השמן של המנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לשרשראות תזמון בעייתיות, במקרה של רצועה מתפוררת, מתפתחת סתימה של הרשתית באגן השמן שמשמעותה בפועל הרעבת שמן. זה מקצר את תוחלת החיים של המנוע והטורבו. זה כמו אדם אם עורקים סתומים. פוטנציאל ההרס כאן הוא משמעותי, אם לא מחליפים את הרצועה בהקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...