Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוז מכונת כביסה שעומדת במרפסת

urich
שימו לב! השרשור הזה בן 1912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסיפון צריך להיות ליד המכונה.

אם המרפסת בשיפוע אל הניקוז, וצינור הניקוז יורד בשיפוע, לא אמורה להיות בעיה.

אם לא - אז תגביה את המכונה כדי ליצור שיפוע.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה השאלה שלך? המכונה לא יודעת שזה מרפסת ולא חדר כביסה.

אם יש סיפון, ושיפוע של צינור הניקוז בהמשך - מה הבעיה?

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהכוונה שיד הפרש גבהים בין הסיפון לנקודת הניקוז אבל מטעמים כלשהם (אסטטיות?) הוא רוצה שהצינור המקשר יהיה אופקי ללא שיפוע. למרות שזה לא רצוי היות ומדובר בניקוז של מכונת כביסה קשה לי להאמין שתהיה בעיה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלטרנטיבה היא לאלתר נקודת ניקוז במרפסת ולהתחבר למרזב (מי גשמים) במקום לצנרת דלוחין. מצריך הרמת רצפות, פחות מרשים אסטתית, ולא תקין בכלל.

ברגע שיש סיפון הדבר לא אומר בהכרח שיש מים שיעמדו בצינור באופן קבוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לציין שברמה התברואתית אסור לחבר צינור דלוחין לצנרת של מרזב (או ניקוז עירוני), מאחר והצינור הזה בסופו של דבר מתחבר לנקודות הניקוז שרואים ברחובות בצידי הכביש - וברגע שלא זורמים שם מים "נקיים" (מי גשם, בוץ וכד') אלא מים של מכונת כביסה או שירותים\מקלחת\מטבח, אחרי תקופה קצרה מתחילים לעלות ממקומות אלו ריחות של נבלה בעקבות מי סבון שעומדים או ליכלוכים אחרים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לחלוק את ניסיוני...

היתה לי מכונת כביסה מחוברת לצינור ניקוז שנמצא מעבר לקיר ובמרחק כשני מטרים. הצינור יצא מהמכונה ועבר דרך חור בתחתית הקיר (ממש צמוד לפאנל), רץ את שני המטרים על הרצפה ועלה לצינור הניקוז עם לולאה בנקודה הגבוהה. כל זה בוצע עם חיבור צינורות מאריכים גם לניקוז וגם לאספקת המים למכונה, ועבד ללא בעיות שנתיים (עד שעברתי דירה והמכונה עברה איתי והמשיכה לעבוד בחיבור סטנדרטי כבר).

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריכה להיות שום בעיה. אם תשתמש בהגבהה לצינור הניקוז הקיימת תמיד בגב המכונה אז מבחינת התפקוד אין כלל צורך בסיפון נוסף, אלא להגנה בפני ריח.

בזמן שהמכונה עובדת חייב להיות מחסום בצורת סיפון יחיד בקו הניקוז, אחרת המים יברחו מיד לביוב. כשהמשאבה מופעלת היא מזרימה את המים מעבר לגובה המכסימלי של הצנרת שבגב המכונה ובהמשך בירידה לניקוז. לחילופין צנרת הניקוז ביציאת המכונה יכולה להיות על הרצפה ולהתרומם רק בניקוז לביוב עצמו. הגובה המכסימלי של הסיפון בסביבות 65 ס"מ כדי לא לאפשר ריקון ספונטני וגם לא להכביד על המשאבה ולהאט את תהליך הריקון.

הייתי מתחיל מניצול התמיכה המוגבהת בגב המכונה וממנה פורש צינור שטוח על הרצפה לביוב. אם יהיה בתוך המכונה ריח לא נעים אז הוסף מחסום ריח כלשהו בקו, סמוך לגלישה לביוב עצמו.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרקטיקה לא מומלצת להניח צינור ארוך ללא זווית לניקוז על הריצפה. אכן משאבת המים סונקת את המים מחוץ למכונה אבל תמיד תמיד ישארו מים בחלק של הצינור הנמצא במקביל לריצפה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לציין שברמה התברואתית אסור לחבר צינור דלוחין לצנרת של מרזב (או ניקוז עירוני), מאחר והצינור הזה בסופו של דבר מתחבר לנקודות הניקוז שרואים ברחובות בצידי הכביש - וברגע שלא זורמים שם מים "נקיים" (מי גשם, בוץ וכד') אלא מים של מכונת כביסה או שירותים\מקלחת\מטבח, אחרי תקופה קצרה מתחילים לעלות ממקומות אלו ריחות של נבלה בעקבות מי סבון שעומדים או ליכלוכים אחרים.

איציק

איציק, אתה צודק ב-100 אחוז. לצערי אחד השכנים ששכר דירה בבניין המגורים שאני גר בו חיבר את צינור הניקוז של מכונת הכביסה+מדיח כלים למרזב אשר מסתיים בגינה של חזית הבניין ! אתה לא תאמין כמה סבלנו במשך שבועים עד שגייסנו את בעל הדירה לטפל בשוכר בדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - כיצד מוגנתהמכונה מפגעי מזג האויר? אם תתקין אותה במקום שאינו מוגן החלודה תחסל אותה מהר מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימינו רוב חלקי מכונות הכביסה עשויים מפלסטיק וגם מחליפים אותם מוקדם יותר מאשר בעבר לכן לא הייתי חושש מלחות יחסית גבוהה אשר גורמת להתפתחות מהירה של חלודה כתוצאה מהתקלפות הצבע.

אתה מתכוון במקרה לקריסטל לורד ? :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה מסוימת, אבל בכל המכונות שפגשתי ישנו קטע של צינור ניקוז אופקי בתוך המכונה עצמה, אז אם הוא לא יוצר ריח מה ישתנה עם קטע אופקי מחוץ למכונה?

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...