Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בקביעת ירידת ערך והתנהלות מול חברת ביטוח של הנהג הפוגע

שימו לב! השרשור הזה בן 1946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

כרגע אני עובר סוג של התנהלות מול חברת ביטוח של הנהג הפוגע (רכב של חברת השכרה), על מנת להגיע לאיזשהו הסדר בשביל לתקן את הרכב בהקדם ושהם ישלמו על הנזקים.

העניין הוא שהשמאי שהבאתי (באופן פרטי למרות שהוא גם עובד עם חברת הביטוח שלי) והעריך נזקים, העריך ירידת ערך של 2.5%, כאשר החברת הביטוח בהסדר שלהם, רוצים להציע לי רק 1.5% מה שאומר שזה הפסד כספי בשבילי.

קצת על המקרה:

בזמן נסיעה עברתי ליד רכב שעמד על הכביש וחצי על המדרכה, הוא פתח דלת בדיוק כשעברתי לידו וגרם לי נזק במראה ימנית וגם בכנף ליד דלת אחורית (יש גם פגיעה בצבע). לפי החישובים של השמאי ומהדו''ח אומדן ראשוני רשום שפחחות וצבע זה עבודה של 2000 שח ועוד מראה בערך 1000 שח וכפי שרשמתי לפני, ירידת ערך של 2.5 אחוז).

השאלה היא האם אני צריך להגיש תביעה (דרך הסוכן ביטוח שלי) מבלי להפעיל את הפוליסה שלי מן הסתם, מה שסביר להניח יקח בערך חצי שנה עד שחברת הביטוח של צד ג' יאשרו את זה בכלל, או שניתן לתבוע אותם בבית משפט לתביעות קטנות במידיי על מנת לקבל את מה שמגיע לי?

בנוסף הם גם לא רוצים לשלם את מלוא הסכום של שכר הטירחה של השמאי, מה שאומר שגם פה אני אצטרך להוסיף.

(צירפתי תמונות).

אשמח לתשובות בהקדם, תודה מראש!

46829605_10217324277641571_2406500086101049344_o.jpg

IMG-20181121-WA0040.jpg

IMG-20181121-WA0033.jpg

IMG-20181121-WA0036.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הפוליסה שלך אני לא חושב שיש טעם להפעיל- אחרי הכל בתביעה על הפוליסה ינכו לך 1.5% בדרך כלל על השתתפות עצמית בירידת הערך..

תגיש תביעה רגילה לחברת הביטוח של הרכב הפוגע- ואם יהיו הפרשים תגיש ערעור/תבקש לדבר עם מי שמטפל בתביעה אצלם

אם עדיין יהיו הפרשים משמעותיים ניתן להגיש תביעה אזרחית

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) הוא פתח את הדלת? הוא אשם.

2) היית צריך להגיש תביעה לביטוח, בשביל זה הוא קיים. את הנזק שאתה משלם אתה תקבל אחר כך בתביעת התשלום מהצד הפוגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דשתי - טעות ביד. מדובר על נזק של כ-5000 ש"ח (נניח 3000 ש"ח התיקון ועוד כ-2000 ש"ח ירידת ערך). אם הבחור תובע את הביטוח שלו הוא ישלם השתתפות עצמית ועלית הפרמיה ל-3 שנים לפחות 3000 ש"ח, ואולי יותר, וכלל לא מובטח שאלה יוחזרו בהמשך, חברות הביטוח נהנות מאד מהמקרים האלה.

גישתו של פות"ש נכונה. איני יודע מה ערכם של 1% מהרכב (ההפרש בין דוחות השמאות של שני השמאים), אבל אם לא מדובר באיזה רכב יוקרה חדש כנראה שמדובר בכמה מאות ש"ח. כנראה סכום שהמלחמה עליו תעלה יותר. אם אתה רוצה להיות צודק - לך להלחם. אם אתה רוצה להיות חכם תפעיל את יכולות המו"מ שלך ושל סוכן הביטוח שלך, אבל המנע מבית המשפט. הזמן שתבזבז בו, אפילו אם תזכה בתביעה, יהיה יותר יקר ממה שתקבל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על העצות חברים!

כמה נקודות להבהרה:

1. אני בשום אופן לא מתכוון להפעיל את הפוליסה שלי, כשאני אומר לתבוע אז אני מתכוון שדרך הסוכן ביטוח שלי להגיש טופס של "אי הגשה" ובכך לתבוע את חברת הביטוח של צד ג'. למי שמעוניין לדעת למה לא עשיתי את זה עד כה, זה מכיוון שהייתי בהתנהלות מול החברת ביטוח של הנהג פוגע מכיוון שהם מוכנים להציע הסדר.

2. זה רכב חדש סיאט לאון 2018 פחות משנה על הכביש. ירידת ערך של 2.5% זה בערך 2600 שח, כאשר 1.5% זה בערך אלף שח פחות, הבדל די משמעותי.

אני די מסכים עם התגובה האחרונה שלא תמיד כדאי לצאת למלחמה והאמת היא שכבר בא לי לסיים את כל הסאגה הזאת אבל מצד שני לא כיף כשמזלזלים בך בצורה כזאת ומנסים לדפוק אותך מכל צד ולא לתת את מה שמגיע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דשתי - טעות ביד. מדובר על נזק של כ-5000 ש"ח (נניח 3000 ש"ח התיקון ועוד כ-2000 ש"ח ירידת ערך). אם הבחור תובע את הביטוח שלו הוא ישלם השתתפות עצמית ועלית הפרמיה ל-3 שנים לפחות 3000 ש"ח, ואולי יותר, וכלל לא מובטח שאלה יוחזרו בהמשך, חברות הביטוח נהנות מאד מהמקרים האלה.

גישתו של פות"ש נכונה. איני יודע מה ערכם של 1% מהרכב (ההפרש בין דוחות השמאות של שני השמאים), אבל אם לא מדובר באיזה רכב יוקרה חדש כנראה שמדובר בכמה מאות ש"ח. כנראה סכום שהמלחמה עליו תעלה יותר. אם אתה רוצה להיות צודק - לך להלחם. אם אתה רוצה להיות חכם תפעיל את יכולות המו"מ שלך ושל סוכן הביטוח שלך, אבל המנע מבית המשפט. הזמן שתבזבז בו, אפילו אם תזכה בתביעה, יהיה יותר יקר ממה שתקבל.

ממש לא טעות ביד. אם הוא לא אשם, הוא אמור לקבל 100% תשלום על הנזק. אם יש לו אשם תורם אבל הוא קיבל 80% מהנזק, חברת הביטוח תמחק לו את התביעה ויהיה לו העדר תביעות.

לפותח האשכול - אתה רוצה לחסוך עבודה לסוכן ביטוח שלך? יש לך זמן לבזבז על התנגחויות עם הצד הפוגע? בהצלחה, לך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מעוניין לחסוך עבודה לאף אחד, העניין הוא שגם אם עכשיו עכשיו אגיש תביעה דרך הסוכן, וזה יקח מספר חודשים (מאחר ומדובר בחברת השכרה), בעצם מה שיקרה זה שהם יציעו את אותו ההסדר סביר להניח פשוט אחרי תקופה ממושכת (במקום שבהסדר ישיר איתם הם משלמים הכל תוך 30 יום).

אז מה שיקרה סביר להניח שהם יציעו את אותו ההסדר שלא ממש מתאים לי גם דרך תביעה.

אז איך שאני רואה את זה, אלו האופציות העומדות בפניי:

1. אני מסכים איתם להסדר ישיר כפי שהם הציעו, תוך 30 יום מקבל את הכסף אבל בעצם לא כל הסכום משולם וירידת הערך שהם מציעים היא נמוכה יותר, משמע אני מאבד כסף.

2. מגיש תביעה (אי הגשה) דרך הסוכן ביטוח שלי ומחכה מספר חודשים עד שחברת הביטוח של צד ג' תאשר את התביעה (וגם שם כנראה הם יציעו את אותו ההסדר שבו איך שזה נראה אני שוב מפסיד כסף).

3. מגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות (לאחר שהגשתי תביעה דרך הסוכן ביטוח שלי, ז''א רק בעוד מספר חודשים). או שניתן כבר עכשיו לתבוע אותם בבית משפט, אני לא ממש בטוח איך זה עובד...

אני מקווה שעכשיו זה יותר ברור לכולם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) בית משפט לא אוהב שמגישים סתם תביעות אם זה יכול להפתר בדרך של ביטוח מול ביטוח. גם ככה יש כמות מטורפת של תביעות קטנות.

2) אצלי היה מקרה שבו הייתי זכאי ב-100%, ולקח שנה עד שקיבלתי את התשלום... כמובן שהביטוח שילם ולא אני, ולבסוף קיבלתי גם את ההשתתפות העצמית וגם את יום העבודה שהפסדתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דשתי - אתה טועה מאד. אם חברת הביטוח תדביק לו אפילו 5% אשם תורם היא תגבה ממנו השתתפות עצמית ואבדן ה.ה.ת. זה בדיוק התרגיל של חברות הביטוח - מחלקות ביניהן את השלל וכל אחת גובה השתתפות עצמית והעלאת פרמיה.

פות"ש - נדמה לך ש-1000 ש"ח הם סכום גדול, אבל אם תחסיר את ההפסדים שלך מהמלחמה (לפחות 2-3 ימי עבודה, קצת דואר רשום עם מסירה משפטית אולי איזה הוצאות קטנות אחרות) תגלה שבמקרה הטוב הרווחת מהמלחמה 300-400 ש"ח, במקרה הרע תצא בהפסד הן בשל ההוצאות ואולי גם בשל פסק דין שלא יפצה אותך במלוא הסכום. ויש גם סיכון להפסיד במשפט מכל מיני סיבות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי החוק ההצעה שלהם לא יכולה להיות מותנית בזה שלא תתבע בעתיד (ויתור).

הכוונה היא -

אתה לוקח מהם מה שהם נותנים עכשיו ותובע רק על ההפרש בתביעה קטנה.

תגיד להם שההצעה שלהם לא מקובלת עלייך ואל תחתום על שום מסמך שמונע ממך תביעה עתידית.

הם בכל מקרה חייבים לשלם לך את מה שנקרא "סכום שאינו שנוי במחלוקת".

על ההפרש תתבע. יחד עם יום העבודה שבזבזת בגללם בבית משפט.

חשוב לציין - שככל שתתעד את ההתקשרות עם חברת ביטוח צד ג' טוב יותר - ככה יהיה לך טוב יותר בתביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתם אומרים פשוט לוותר לחברות הביטוח גם כאשר מציעים חרא של עיסקה ולהתפשר באיזשהו אופן...

בערך. תבחר את המלחמת שלך במקומות שבהם אתה יכול לנצח ושההשקעה תהיה מוצדקת. אני לא הייתי מתאמץ בשביל 300 ש"ח שינם מובטחים. אולי הגישה שלך שונה.

אם היה מדובר בכמה אלפי ש"ח הייתי מתיחס אחרת. עניין של כדאיות: מיילים, פקסים, מכתבים, אפילו רשומים - כן. לבזבז יום בבית המשפט? לי זה יקר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...