Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס A קלאס - מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ה-A קלאס החדשה היא המשפחתית פרימיום המתקדמת והטכנולוגית ביותר, ובפער. אבל היא גם היקרה ביותר, בפער לא פחות גדול. איך זה עובד ביחד ואיפה זה מתנגש?

MAIN1.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה takeaway העיקרי מהמבחן (המצויין) זו מערכת ההפעלה שלגמרי נשמעת כמו game changer ומשהו שכולן הולכות ליישר קו איתו בעתיד.

גם הניווט הרבוד הוא פשוט מדהים (ראיתי בוידאו) וזה נראה כל כך הרבה יותר נוח ואינטואיטיבי מכל תוכנת ניווט אחרת.

אני תוהה כמה זמן יקח עד שהמערכות האלו יגיעו לרכבים עממיים, זה ללא ספק העתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מבחן רומן ! אין ספק שזה רכב מפנק עם יחס עלות/תמורה בעייתי ביותר, ועדיין יהיו לא מעט חובבי מותג אמידים מספיק שרוצים מרצדס בגודל כזה (נשים?) וישלמו את הפרמיה על הסמל.

לא הבנתי משהו בקשר לMBUX - אמרת שהיא עובדת בעברית צחה, אבל הדוגמה שהבאת הייתה דווקא באנגלית.

איך זה עובד בעברית? איך זה עובד עם אנשי קשר בעברית? הודעות טקסט למשל יודע לשלוח/להקריא? (סמס רגיל, מניח שוואטסאפ זה יותר מדי לבקש).

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

לא אמרתי שהיא עובדת בעברית צחה, תירגמתי את ראשי התיבות MBUX לעברית צחה [emoji851]

מודה שלא ניסיתי עברית, אנשי הקשר שלי באנגלית.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי משהו בקשר לMBUX - אמרת שהיא עובדת בעברית צחה, אבל הדוגמה שהבאת הייתה דווקא באנגלית.

הממשק הכתוב (תפריטים) עובד בעברית, ועובד מאוד טוב. השליטה הקולית לא עובדת בעברית. למעשה, כרגע המערכת תומכת רק ב-23 שפות (אנגלית אמריקאית, בריטית, גרמנית, צרפתית, ספרדית, סינית, קוריאנית וכו'). אני מנחש שגם לקרוא אנשי קשר או הודעות לא יהיה לה פשוט.

פבל.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מבחן.

לא רק שעשו קפיצת מדרגה לעומת הדור הקודם, אלא גם קפצו מדרגה ביחס למקובל בקטגוריה. חבר שהכל בסוף מסתכם במחיר שמרחיק אותה מהמתחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מבחן!!

מערכת הMBUX בהחלט נשמעת כמו game changer, ובתכלס, לא ברור לי למה היצרנים זנחו את ההפעלה הקולית עד עכשיו וניסו כל מיני פתרונות אחרים.

השלב הבא זה כבר חיבור לרכב בטלפתיה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע כמה שאני חובב גאדג'טים וטכנולוגיה, ובבית אני משתמש באמזון אלקסה לתפעל דברים, ברכב זה פחות שימושי בעיניי.

זה תלוי מה האלטרנטיבות. אצלי בקופרה למשל יש פקודות קוליות (באנגלית כמובן), ואני משתמש בזה רק לדברים שאין להם בקרים מכאניים. למשל לעבור בין רדיו לבלוטות' או USB, במסך טאצ' זה דורש כמה לחיצות וזה לא מגיב מספיק מהיר לטעמי, אז במקום זה אני אומר "LISTEN TO BLUETOOTH" למשל, וזה עובד טוב.

בפוקוס היה לי גם את זה, אבל גם היו מקשים פיזיים לכל דבר, מעולם לא השתמשתי בפקודות קוליות, היה לי יותר מהיר ונוח ללחוץ על כפתור בלי להסיר מבט מהכביש.

אז כן - אם ייאלצו אותנו לתפעל הכל ממסכי טאצ', שזו המגמה לצערי, התחליף הפחות רע זה פקודות קוליות. אבל זה ממש לא אידיאלי ונוח כמו שזה נשמע, לדעתי.

יש גם כל מיני מצבים שאתה לא רוצה/יכול להשתמש בזה. למשל - אני באמצע שיחה בטלפון או אפילו עם הנוסע לידי, או סתם שר עם הרדיו, וממש קר לי/חם לי, או כל פעולה 'דחופה' אחרת שאני רוצה לעשות, זה ייאלץ אותי לקטוע את השיחה כדי לתפעל את זה, במקום לשלוח יד לשניה. מעצבן. מתלהבים מהגימיק בהתחלה אבל עם הזמן מבינים שזה לא באמת נוח..

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לבלות בערך 24 שעות עם הרכב, אבל לא רכב המבחן פה אלא אחת שכורה באנגליה בשבוע שעבר. אותו דגם A200 אבל ברמת גימור AMG.

קיוויתי שיהיה לי יותר זמן לבחון אותה לעומק, אבל הנסיעה הקצרה והלו״ז הצפוף יחסית לא איפשרו וחבל, כי אני לא צריך לסוע רחוק מאיפה שאני מתגורר כשאני שם כדי להנות מכמה B Roads פתלתלים ומהנים.

פבל סיכם את הרכב יפה, נכון, ודי דומה להתרשמות המוגבלת שלי.

העיצוב הפנימי הרשים אותי מאוד, ואין ספק בכלל שמרצדס העלו את הרף, ולא רק שלהם אלא של כל הקטגוריה. סולידי זה לא, הייטקי זה בהחלט כן. אני לא רואה את ב.מ.וו או אאודי עושים משהו דומה בסדרה 1/A3 הבאים כי הגישה שלהם שונה, אבל אני מניח שהם יישרו קו עם מרצדס מבחינת מודרניות גם אם הם יעשו את זה סולידי יותר.

הפיקוד הקולי עובד מדהים ומרשים מאוד, ובהחלט מכוון חולי גאדג׳טים כמוני :)

פחות אהבתי (בלשון המעטה) את זה שמרצדס החליטו להיות אפל ואין USB רגיל אחד לרפואה, והמושב האחורי פשוט צפוף. אני אמנם בחור לא נמוך, אבל גם נוהג נכון כך שהמושב שלי לא משוך אחורה מדי ובכל זאת לא ממש הצלחתי לשבת מאחורי מושב הנהג כשהוא מכוון עבורי.

אגב בניגוד לפבל אני דווקא אהבתי את צליל המנוע הספורטיבי משהו (יכול להיות שבגרסת הAMG הם מוסיפים משהו מלאכותי?).

אהבתי מאוד את המושבים שתומכים מאוד ונוחים מאוד, ועוד יותר את ריפוד האלקנטרה איתם הגיע הגרסה שנהגתי בה.

מה אני אגיד לכם. מעולם לא הייתי חובב מרצדסים במיוחד (תמיד נטיתי לכיוון בוואריה) ולא חסר לי ניסיון עם הרכבים שלהם, אבל זו הפעם הראשונה שאני הייתי יכול לראות את עצמי באחת, ובכלל אני אוהב את הכיוון שלהם בשנתיים האחרונות.

כמה תמונות מהשכורה שלי...

IMG_1265.jpgIMG_1243.jpgIMG_1242.jpgIMG_1250.jpgIMG_1297.jpgIMG_1246.jpgIMG_1253.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קפצתי לאתר של מרצדס וראיתי שהגיעה הA סדאן.. מחיר הA200 סדאן בגימור AMG Line זהה למחיר CLA200 Urban. אז מה מקומה של הCLA כרגע? דגם מיותר לחלוטין מעכשיו... לפחות לטעמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי ה-A סדאן מחליפה את ה-CLA.

אם מישהו ביצרן היה רואה את מה שכתבת פה, היית מקבל שטף קללות בגרמנית שהיו גורמות לך לבכות, ואני מכיר אותך, לא קל לגרום לך לבכות, אז שתבין איזה מטר של קללות היית מקבל.

מבחינתם, אין קשר בין שני הרכבים ושלא תעז להשוות ביניהם.

כמו שרוברט כתב, היא צפויה להגיע במהלך השנה הבאה.

כרגע נמצאת בשלבים אחרונים של פיתוח.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שהייתי צוחק, כי זה היה נשמע ממילא כמו פורנו שנות ה-70, וגם כי לעשות כביכול בידול בין הדגמים זה מאד מאולץ.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...