Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה ג'אז 2015 - שרשור סקירה ותחזוקה מתעדכן

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ב"ה

שלום לכולם,

לאחרונה רכשנו הונדה ג'אז שנת 2015 צורה חדשה דגם קומפורט, 1.3 אוטומטית, גיר רציף.

תחילה אתן סקירה קצרה על הרכב באופן כללי ולסיום אכתוב עלויות (אמנם רק התחלה, אבל בכל אופן).

אנחנו זוג + 2 ילדים קטנים וחיפשנו סופר מיני או משפחתית קומפקטית כמה שיותר חדשה (לא סדאן ולא סטיישן, כמה שיותר קצר עקב מצוקת חניה בעיר שלנו) אוטומטית לנסיעות של כ 100 ק"מ ביום (בערך 70 ק"מ מחוץ לעיר והשאר בתוך העיר).

דרישות עיקריות:

1. בטיחות - הכי חשוב 5 כוכבי בטיחות/ציון גבוה במבחני ה IIHS. אם אפשר בלימה אוטונומית זה בונוס אבל לא דיל ברייקר.

2. חסכון בדלק.

3. מרווח פנים סביר (2 כסאות בטיחות לילדים מאחור).

4. תא מטען סביר שיכול להכיל טיולון.

5. נוחות ונסיעה שקטה עד כמה שניתן.

6. אמינות וזמינות חלקי חילוף.

7. מחירי ביטוח סבירים(לאחר תביעה בשנה האחרונה).

חשבנו על:

מאזדה 2 החדשה, הונדה ג'אז הצורה החדשה , עלתה גם המאזדה 3 החדשה האצ'בק והונדה סיויק האצ'בק שאפשר למצוא באחלה מחירים אבל מצד שני עניין החיסכון בדלק לא יושג כ"כ.

התקציב הינו 60 אלף ₪ עם אפשרות לגמישות של כ- 20 אלף אך רק אם מדובר ברכב חדש מהחברה/ליסינג 0 ק"מ.

אנחנו נוסעים כ 25-30 אלף ק"מ בשנה אז מה שהצבתי כמטרה הייתה מכונית עם ק"מ כמה שיותר נמוך, לא יותר מ 40000 ק"מ, שנתון לפחות 2015 ויד ראשונה כמובן.

לאור הדרישות הנ"ל, החיפוש נעשה קצת יותר מורכב.

התחלתי את מסע החיפושים בחברות הליסינג ובאתר יד 2/פשפשוק.עברתי לא מעט סוכני מכירות ולמדתי גם הפעם המון. אחד הדברים שלמדתי זה שרוב (ואני מדגיש, רוב, לא כולם) סוכני המכירות בעצמם לא יודעים מה הם מוכרים, לא מבינים שום דבר במכוניות וההבדל היחיד בינם לבין באסטה בשוק של באר שבע זה חליפה ועניבה. סה טו.

מגיע לסוכנות א' של אחת מחברות הליסינג הגדולות, אני מבקש שימצאו לי הונדה ג'אז עד 40000 ק"מ והסוכן בכלל מציע לי טויוטה קורולה, רנו פלואנס, קיה, יונדאי ועם ק"מ מטורפים בשמיים. אני אומר לו שוב "אחשלי, עד 40 אלף ק"מ". הבחור לא כאן. לא מבין מה אני מדבר איתו. תודה רבה, שלום.

מגיע לסוכנות שנייה, גם שם הסוכן מערבב אותי ומנסה לדחוף לי כל מיני מכוניות. אמרתי לו תודה רבה והמשכתי.

סוכנות שלישית, לסוכן אין את מה שאני מחפש והוא מנסה למכור לי חדש בליסינג 0 ק"מ.

מגיע לסוכנות אחת ושם מצאתי את מבוקשי, אבל דורשים מעל המחירון המשוקלל. אמרתי תודה רבה ויצאתי.

השיא היה בסוכנות של אחת מחברות הליסינג הגדולות והנחשבות שהסוכן בעצמו לא ידע שהמכוניות שהוא מציע לי זוללות דלק, צפופות, לא נוחות וגרוע מכך קיבלו רק 3 כוכבי בטיחות במבחני ריסוק של EuroNcap. בסופו של דבר הוא בעצמו צחק ואמר שהישראלים מטומטמים ולא בודקים בכלל מה הם קונים ולא שואלים בכלל כלום. פשוט הולכים עם העדר.

וככה נמשכו החיפושים.

אבל רגע איתמר. עצור. למה דווקא ג'אז?!

מה גרם לך לכל הרוחות כחובב רכב ונהיגה לעזוב הנאה מנהיגה ומנוע חזק ולבחור ברכב עם תיבה רציפה שמסרסת את המנוע, רכב לא מהנה מי יודע מה לנהיגה. למה?!.

אז נחזור להתחלה, לרשימת הדרישות שאותה אני קבעתי ואני ממליץ לכל אחד שקונה רכב לרשום כזו (כמו במדריך שרשמתי בזמנו לרכישת רכב).

כשהולכים לסופר עושים רשימת קניות, נכון? אז גם כאן. נעבור סעיף סעיף ותבינו לבד שהג'אז הייתה הבחירה המנצחת כאן.

1. בטיחות: לג'אז 5 כוכבי בטיחות במבחן ה EuroNcap האירופאי, מערכות בטיחות אקטיביות כמו בלימה אוטונומית, זיהוי תמרורים, התראה מקורית על אי שמירת מרחק, סטייה מנתיב, חיישנים קדמיים ועוד.
    ה"דובדבן שבקצפת" מבחינתי היה זה שהג'אז עברה בהצלחה את מבחן ה IIHS האמריקני ובמיוחד את מבחן ה Small Overlap שהרבה מכוניות שקיבלו 5 כוכבי בטיחות במבחן האירופאי פשוט התפוררו במבחן הזה וכן את המבחן שבודק חוזק גג. 1-0 לג'אז.
  2. חסכון בדלק: מאוד רציתי רכב דיזל או היברידי אבל בתקציב שלי הייתי צריך להתפשר על רכב שקרעו אותו בק"מ או על רכב ישן וזה מבחינתי פשרה לא נכונה. רכב מתיישן זה רכב מתיישן ואני לא מוכן להתפשר על כך. לג'אז צריכת דלק טובה, ואם בצריכת דלק עסקינן: מדדתי השבוע צריכת דלק ע"י כך שתדלקתי מיכל מלא, איפסתי את מד הק"מ, נסעתי עד לריקון המיכל (המחשב הראה שיש דלק לעוד 90 ק"מ ועדיין הנורה לא נדלקה) תדלקתי מיכל מלא וצריכת הדלק יצאה 1:16. נתון מרשים, רוב הנסיעות מחוץ לעיר, אבל חלק לא מבוטל בתוך העיר עם פקקי תנועה.

2-0 לג'אז.

1. מרווח פנים: במילה אחת: וואו! הרכב מתוכנן בצורה פשוט גאונית. סופר מיני על גבול המיקרוואן (מונח ששמור לרוני אהרנוביץ, שגם בזכותו בחרתי את הג'אז) שמעניקה מרווח פנים נדיב מאוד ליושבים מאחור מבלי להתפשר על הנוחות בכניסה לחניות צפופות. התכנון פשוט גאוני ומושבי ה Magic Seats מגניבים ומטריפים!. הרכב אמנם לא רחב כמו סיאט איביזה החדשה, אבל מבפנים לא מרגישים מצוקה כלל והתכנון פשוט גאוני. 3-0 לג'אז.

1. תא המטען: נוח מאוד להטענה והוא גדול מאוד ביחס לסופר מיני, כ 350 ליטר.
    גאונות, כבר אמרתי?.4-0 לג'אז.

1. נוחות נסיעה: כאן האמת שאני לא יודע להצביע על ציון מדויק. נוחות הנסיעה סבירה, ז"א הרכב לא מרגיש קשוח ולא רך מדי, משהו סביר ולא יותר. הנסיעה לא שקטה בהאצה. במהירות שיוט הנסיעה דיי שקטה אם כי שומעים קצת רעשי רוח.
    4-1 או 4-0? לדעתי עדיין 4-0.

1. הדרישה לאמינות וזמינות חלקי חילוף: הג'אז נהנית ממוניטין של אמינות. ימים יגידו ואני באמת מקווה שזו בחירה נכונה, אבל אני לא נותן לה כאן ציון כי באמת רק ימים יגידו ואין לי כרגע ניסיון איתה בנושא של תקלות.
    מה שכן אני יכול לומר, השירות של חברת מאיר פשוט מצוין! גם באוטוסנטר, גם בסוכנות "מאיר רמות" וגם במוסכים של הונדה ובשירות הלקוחות שלהם. כל פנייה שלי נענית דיי מהר.

1. מחירי ביטוח סבירים: כאן הג'אז נתנה נוק אאוט לכל המתחרות. כאמור, לצערי הרב לאחר המון שנים ללא תביעות, היגיעה התביעה. במכוניות שציינתי בפתיחת השרשור מחירי הביטוח היו יקרים לפחות ב 1000 שקל לשנה עבור כל נהג מגיל 30 ומעלה. בחלקן הביטוח היה יקר אפילו ביותר מ 2000 שקלים לשנה!.

ההונדה כאן ניצחה את כולן ובגדול. אם לאיביזה/לאון/מאדה 3 ביקשו ממני כמעט 6000 ₪ לשנה לחובה + מקיף, היום אני משלם 3700 ₪ לחובה+ מקיף כולל פנסים ומראות, לכל נהג מגיל 30 ומעלה, ומצאתי אפילו הצעות ב 3200 בחברות אחרות אבל קראתי עליהן חוות דעת לא טובה לכן החלטתי לשלם עוד קצת ולבטח בסוכנות "מאיר רמות" של חברת....מאיר, יבואנית הונדה וולו.

לסוכנות מאיר רמות יש מסלול מיוחד שבודק שאם לא הייתה לך תביעה לפני ה 3 שנים הקרובות, אז אפשר להוזיל קצת את הביטוח.

5-0 לג'אז.

כאן הבחירה הייתה דיי ברורה, עכשיו צריך לחפש ג'אז שמורה במחיר סביר.

האנשים הפרטיים חיים בסרט. ביקשו מחירים כמעט כמו כל רכב חדש (80 אלך ומעלה) לרכבים בני שנתיים ואפילו עם תאונות.

בחזרה לסוכני המכירות:

שם בהתחלה לא מצאתי את מבוקשי ושיגעתי את הסוכנים. גיליתי שאין צורך לבזבז את הזמן מול הסוכנים. אם אתה בא ממוקד, אין צורך בפגישה.

התקשרתי ישירות לסניפים אמרתי להם ככה:

תקשיבו, אני בא עם מזומן ואני יודע מה אני רוצה. אני רוצה ג'אז 2015 ומעלה עד 40 אלף ק"מ. יש לגם כן או לא? אם לא, זה הטלפון שלי, דברו איתי, במידה ויש אני שם לכם מקדמה בטלפון.

וככה זה עבד. במקום לבזבז עוד שעות ארוכות, העברתי את זה לסוכנים שהם ירדפו אחריי.

לאחר כמה שבועות מתקשר אלי סוכן מסניף אוטוסנטר אשדוד, סניף חדש של אוטוסנטר ומציע לי את הרכב שרכשתי. בהתחלה חששתי, אבל בסופו של דבר נתתי מקדמה ולקחתי את הרכב לבדיקה ביום שישי לפני שבועיים וחצי.

קודם כל הסוכן אמר לי הכל על הרכב, גם שהוא קיבל מכה קטנה מאחור והתחייב לי שאין פגיעה בשלדה ואם ימצאו כזו בבדיקה אני אקבל את הכסף בחזרה.

מה גם שהוא אמר לי שאני יכול לבדוק איפה שאני רוצה והוא לא מגביל אותי למקום בדיקה מסוים.

בבדיקה מטעמי אמרו לי כמעט 1-1 מה שהסוכן אמר לי לפני: המכה מאחור לא רצינית והשלדה נקייה, ברקסים מאחור צריכים החלפה, צמיגים צריכים החלפה, כיוון פרונט ושצריך טיפול (שאת זה הסוכן לא ידע אבל אני גיליתי כי התקשרתי למוסך הונדה ושאלתי מתי הרכב עבר טיפול לאחרונה).

מגיע לסוכנות, מתמקחים קצת, החלטתי לבצע את היישור קו בעצמי כדי לדעת שאני שם חלקי חילוף וצמיגים טובים ולא לתת להם לעשות זאת.

קיזזו לי מהמחיר שהם ביקשו 3000 ₪, הטיפול במוסך מורשה הונדה (שמן, פילטרים ונוזל בלמים) + צמיגי דאנלופ חדשים + ברקסים שהוחלפו במוסך מורשה הונדה עלו 1900 ₪. נישאר לבצע כיוון פרונט.

ברור לי שאם הייתי מחליף ברקסים לבד היה יוצא לי זול יותר, מה גם שיש לאבא שלי חבר טוב שיש לו חנות חלקי חילוף והוא מזמין לי כשאני רוצה חברות טובות כמו TRW, אבל הבעיה שלא היה לי זמן להתעסק עם זה.

לסיכום: באחד המבחנים המצולמים ביוטיוב אמרו משהו נכון: ג'אז זו בחירה שעושים מהראש, לא מהלב. חשקה נפשי בסיאט לאון, סיאט איביזה, מאזדה 3 מנוע 2000, אבל בתאכלס? הבחירה הכי חכמה והכי נכונה בשבילי ובשביל משפחתי כרגע (ואני מדגיש, בשבילי ובשביל משפחתי כרגע) היא אחת: הונדה ג'אז.

רכב מדהים שמתוכנן בצורה גאונית, מחירי ביטוח שמשפיעים כמובן על עלויות אחזקה נמוכות, רכב מדהים, באמת, שאם היה לו מנוע קצת יותר חזק והיה קצת יותר מהנה לנהיגה היה מושלם עוד יותר.

שירות הלקוחות של מאיר וכן של אוטוסנטר פשוט מעולה!!! כל חברה צריכה ללמוד מהם איך נותנים שירות!!! יום אחרי שקניתי את הרכב אני רואה שמערכת ה start&stop לא עובדת ומראה שגיאה. המנהל של אוטוסנטר אשדוד התקשר אלי אישית ואמר לי אין לך מה לדאוג, אתה לא מוציא שקל מהכיס (עלותו של מצבר כזה בסביבות 1200 ₪). כל פנייה שלי לשירות הלקוחות קיבלה מענה מאוד מהיר ומקצועי. ראויים לשבח וזה דבר מאוד חשוב מעבר לאיזה רכב אתה קונה, ממי אתה קונה את הרכב.

שורה תחתונה: ממליץ בחום ואמשיך לעדכן כמובן.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, יופי של סיקור התחלתי לרכב.

אם זה בסדר מבחינתך, תחלוק את מחיר הקנייה (רשמת רק תקציב והנחה שקיבלת).

שאלה לאור התלבטות אישית שלי - האם יש סיכוי להכניס במושב האחורי 2 כסאות (או כסא+בוסטר צר כלשהו) יחד עם סלקל?

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

השירות של מאיר הוא טוב לא מעבר לכך .

ממה שיצא לי עד עכשיו לשוחח עמם השירות היה טוב ומהיר, אם יש לך תובנות אחרות אני אשמח לשמוע פרטים אבל אם אני משווה את זה ליבואנים אחרים שיצא לי לשוחח ולקבל שירות מהם, השירות באמת טוב.

shaharper, המחיר היה דיי קרוב לתקציב שהצבתי כולל יישור קו.

הג'אז צרה מאחור ככה שאני לא יודע אם תצליח לדחוף 2 כסאות בטיחות וגם סלקל. אצלי כרגע יש בוסטר איזופיקס אחד בצד אחד של הרכב ובצד השני כיסא בטיחות.

אבל הנושא הזה שווה בדיקה אם יש לך מישהו שאתה מכיר עם ג'אז כזו, שווה לנסות להכניס את המושבים. אולי תופתע לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, יופי של סיקור התחלתי לרכב.

אם זה בסדר מבחינתך, תחלוק את מחיר הקנייה (רשמת רק תקציב והנחה שקיבלת).

שאלה לאור התלבטות אישית שלי - האם יש סיכוי להכניס במושב האחורי 2 כסאות (או כסא+בוסטר צר כלשהו) יחד עם סלקל?

יש לנו ג׳אז מהדור הקודם שמותקנים בה 3 כסאות מאחור:

באמצע גרקו סלימפיט מעוגן בחגורת בטיחות ובצדדים גרקו טרנזישן וגרקו אפיקס מעוגנים

באיזופיקס

כמובן שאפשר להתקין גם טרנזישן בצד השני

חסרונות:

בשביל לחגור את הילד שיושב באפיקס יש צורך במאריך לחגורת בטיחות.

יש רק 2 נקודות עוגן עיליים ( top tethers) בצדדים לכן לא ניתן לרתום לשם את הכסא האמצעי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, רק שתדע שיש צורה קצת שונה לדגם של 2018(רק משהו בפסי כרום מקדימה שונה).

השירות של מאיר טוב-רגיל, אם הם לא היו ברמת שירות הזאת זה היה ממש גרוע לאור המחירים הגבוהים שלהם.

אני ממליץ לך למצוא מוסך מורשה טוב אחר. גם ככה האוטו שלך לא באחריות.

דרך אגב כל כמה זמן הטיפולים בגאז'? 15K?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב היה באחריות עד סוף החודש ולכן בטיפול כבר ביקשתי שיבדקו כמה דברים.

מצד אחד אתה צודק לגביי מחירים אבל מצד שני לא היה לי זמן ועוד ימי עבודה להפסיד והמוסך של הונדה ממש מחוץ לעבודה שלי אז כבר החלטתי לטפל שם ועשו לי 12% הנחה על כל הטיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק עניין אחד גורע מהג'אז, המנוע והביצועים.

מאזדה 2 וסיאט איביזה יש מנועים הרבה יותר חזקים ונמרצים.

מסכים, אבל שוב כמו שאני אומר לכולם לפני שקונים רכב צריך לערוך רשימת קניות. רשימת הקניות שלי כרגע לא מתחשבת במנוע חזק ורכב זריז (שלא תבין לא נכון, אני כמו הרבה מאתנו אוהב מנועים חזקים ומכוניות זריזות, שאני עולה על הפולו 1.4 2007 ידנית של ההורים אני חוזר 10 שנים אחורה בזמן ונהנה ברמות שאני לא יכול לתאר, רכב פשוט, בלי ESP או משהו כזה ויש רק ABS ו- 4 כריות אויר אבל מאוד מאוד מהנה לנהיגה וזריז יחסית לסופר מיני של אז), אלא בנקודות שציינתי בהודעה הראשונה, ולכן כאשר עוברים עם אותן נקודות, עבורי הג'אז הכי מתאימה.

לגביי תדירות טיפולים: כל 15K או שנה, הקודם מבניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא את הסקירה שלך , טוב לקרוא קצת דברים חיובים על רכב ולא רק מה לא טוב , תמשיך לעדכן

אם אפשר כמה תמונות של הרכב גם יתקבל בברכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא הספקתי לעשות לרכב שטיפה טובה וגם כמובן שכבת ווקס/אוטם צבע טובה.

מבטיח להעלות בהמשך :) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עשיתי ניסוי ונסעתי מהתדלוק האחרון מאוד מאוד רגוע.

30% בתוך העיר ובשאר מחוץ לעיר.

מדי פעם האצתי חזק, לא הרבה.

נסעתי 540.6 ק"מ. תדלקתי 31.4 ליטר. יוצא 1:17.2 והמחשב הראה שיש לי עוד 120 ק"מ.

ואם הייתי מתאמץ אני מאמין שאפשר היה להשיג יותר!!!

מי צריך הייבריד עם צריכת דלק כזו? ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שרכשנו מזדה 2 ביצעתי נסיעות מבחן בכל המיני/סופר מיני, הג'אז הכי מרווחת ופרקטית בפער, אבל עם ביצועים של רכבים משנות ה80 אני לא הייתי מסוגל לחיות עם זה, באמת שהמנוע/גיר שם אכזבה (הייתה לי ג'אז 2008 דור ראשון אוטומתית שהרגישה הרבה יותר נמרצת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...