Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה ג'אז 2015 - שרשור סקירה ותחזוקה מתעדכן

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז רק בשביל הפרופורציה היום אני נוהג באוקטביה 1.4 צמודה, לאוטו קצת מעל 70K ק"מ ושנתיים וחצי פלוס ברזומה והאוטו כלום, אפילו לא ציוץ של חוסר נחת. הקודם אגב גילה בדיוק את אותה מנה של אמינות טוטאלית עד שבערך חודש לפני שהחליפו לי אותו אי שם בקצה 2017 החליט שהוא צריך להצדיק את המוניטין הדפוק של הגיר. וכל זה בא להבהיר שלפחות לדעתי ולמעט כשלים סידרתיים שמוצאים לרוב פתרון בריקול ( ואין כאן יתרון למזרחיות, נדמה לי שאפילו להיפך ) כל המכוניות מגלות אותה רמה של אמינות בלי קשר לשאלה היכן נולדו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני האחרון שאומר כאן בפורום שיפאניות וקוריאניות נקיות מתקלות. אני מכיר לא מעט אנשים שבבעלותם רכב עם DSG וגם TSI ללא בעיות מיוחדות (אם כי עם כי אהבתי לקונצרן VAG עדיין קצת מפחיד אותי ה DSG, אבל VAG ידנית אני חושב שעל סמך ניסיון העבר שלי, אחלה קניה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רציתי את הג'אז, אבל רק עם ה130 כ"ס אשר הרגישה הרבה יותר "בריאה", לצערי המחיר שלה כאן בשוויץ יחסית מוגזם יד שניה עולה 20 אלף פרנק, ובשביל הנסיעות שלי לאוסטריה (יכול להיות עד 3 פעמים בשנה כל כיוון 800 ק"מ), הג'אז הרגישה יחסית חלשה ורועשת (לקחתי את ה2018 לנסיעת מבחן).

לבסוף קניתי את הקקטוס, אבל וזה אבל גדול, הג'אז מציאה יותר איבזור ויותר תאי איכסון מאשר הקקטוס, שזה פלוס גדול מאוד.

דווקא מבחינת עלויות תחזוקה, הקקטוס כאן יותר זולה להחזקה מאשר ההונדה, כולל ביטוח וטיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ביררתי על הקקטוס כרכב משני, והביטוח שלו היה באזור ה 4000 ש"ח לשנה לחובה+ מקיף לכל נהג מגיל 30 עם תביעה אחת. בג'אז אני משלם 3200 +/- לחובה + מקיף באותם תנאים. בפיג'ו 208 2014 ידנית הביטוח עולה באותם תנאים כ- 3300 ש"ח ככה"נ בגלל שאין מובילאיי/מערכות בטיחות.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הג'אז 2011 שונה מהג'אז שלי הן מבחינת גודל/צורה והן מבחינת בטיחות, ומה גם שמדובר ברכב בן 9 אז לגביי אמינות קשה לדעת ותלוי בעיקר איך טופל וכמה ק"מ עבר (נכון לכל רכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טענתי שמצבר זו תקלה והמקורי החזיק שנתים.רק ציינתי שstart \stop הפסיק לפעול בלא מעט רכבים בחברה ללא קשר לגיל המצבר.תביא בחשבון שחברה שמחזיקה 50 רכבים ובחלק גדול מהם מופיעות תקלות זהות שלא מדובר במקרה פרטי.

האיטיות של הרכב נובעת כנראה מהגיר שמעקר אותו.שימוש במצב ספורט סתם גורם לצריכת דלק מוגברת ורעש דרך ולכן מומלץ להשתמש בשיפט.אגב לגבי נורת לחץ אויר נמוך אני מבטיח לך שאם זה ידלק לך כ4 פעמים ביום לא ממש תהנה מזה.

עריכה אחרונה על ידי uri_s
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה לגביי הכוח של המנוע- הכל עניין של מה אתה צריך. אנחנו נוסעים ביום בין 80-100 ק"מ בכביש בין עירוני בעיקר על 100 קמ"ש.

יצא לי כמה פעמים לצאת לעקיפות בשימוש של מצב ספורט/שיפט ולא הרגשתי חוסר בכוח/תאוצה. להיפך. בהשוואה ל I20 שהייתה לי אני אפילו מרגיש הרבה יותר בטוח לצאת לעקיפה עם ההונדה. ה I20 הרגישה שלי שהיא אמנם מאיצה מהר עד 80 קמ"ש אבל אחרי זה כבר היה לה קשה.

היה לה כוח, היא הייתה עולה יפה את העליות של ירושלים, אבל שאתה היית רוצה לצאת לעקיפה לרכב לא קל

וכאן אני דווקא מרגיש שהג'אז נמרצת יותר ומרגיש לי יותר בטוח לצאת איתה לעקיפה בכביש דו סטרי מאשר עם ה I20.

הדרישה העיקרית שלי כרגע היא בטיחות, מרווח פנים, נוחות, מחירי ביטוח נמוכים וצריכת דלק טובה. וכאן הג'אז עונה על הדרישות.

כמו שכתבתי בהודעה הראשונה, אני מאוד רציתי מאזדה 3 או סיאט איביזה/לאון במיוחד לאור אהבתי הגדולה לרכבי VAG.

אבל מחירי הביטוח היו גבוהים משמעותית (משהו כמו 2000 שקל הבדל לשנה, לא מעט כסף) במיוחד לאור התביעה שיש לי ב - 3 שנים האחרונות...

מה לעשות, לפעמים צריך ללכת עם הראש ולא עם הלב והאמת שלמדתי לחיות עם זה וכרגע היא עונה על הדרישות שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה לגביי הכוח של המנוע- הכל עניין של מה אתה צריך. אנחנו נוסעים ביום בין 80-100 ק"מ בכביש בין עירוני בעיקר על 100 קמ"ש.

יצא לי כמה פעמים לצאת לעקיפות בשימוש של מצב ספורט/שיפט ולא הרגשתי חוסר בכוח/תאוצה. להיפך. בהשוואה ל I20 שהייתה לי אני אפילו מרגיש הרבה יותר בטוח לצאת לעקיפה עם ההונדה. ה I20 הרגישה שלי שהיא אמנם מאיצה מהר עד 80 קמ"ש אבל אחרי זה כבר היה לה קשה.

היה לה כוח, היא הייתה עולה יפה את העליות של ירושלים, אבל שאתה היית רוצה לצאת לעקיפה לרכב לא קל

וכאן אני דווקא מרגיש שהג'אז נמרצת יותר ומרגיש לי יותר בטוח לצאת איתה לעקיפה בכביש דו סטרי מאשר עם ה I20.

הדרישה העיקרית שלי כרגע היא בטיחות, מרווח פנים, נוחות, מחירי ביטוח נמוכים וצריכת דלק טובה. וכאן הג'אז עונה על הדרישות.

כמו שכתבתי בהודעה הראשונה, אני מאוד רציתי מאזדה 3 או סיאט איביזה/לאון במיוחד לאור אהבתי הגדולה לרכבי VAG.

אבל מחירי הביטוח היו גבוהים משמעותית (משהו כמו 2000 שקל הבדל לשנה, לא מעט כסף) במיוחד לאור התביעה שיש לי ב - 3 שנים האחרונות...

מה לעשות, לפעמים צריך ללכת עם הראש ולא עם הלב והאמת שלמדתי לחיות עם זה וכרגע היא עונה על הדרישות שלי.

סליחה על הבורות, אבל מה זה מצב שיפט ואיך מפעילים אותו בג'אז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגמים עם תיבה רציפה יש אפשרות להוריד/להעלות "הילוכים" כביכול ע"י משיכה של הכפתורים + או - שנמצאים מאחורי ההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 25.2.2020 בשעה 08:36, itamarg כתב:

כלומר, עם ההונדה ג'אז הרגשת יחסית סביר בעליות לירושלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היא עולה את העליות, לא הכי נמרצת אבל עולה. לנסיעה יום יומית בעליות של ירושלים לא יודע עד כמה זה מומלץ עם גיר רציף, אולי עם ידני המצב יותר טוב. 

לצורך העניין ה 208 ידנית עולה בצורה הרבה יותר טובה עליות, יש לה מומנט בסל"ד נמוך יותר למרות שההספק פחות מהג'אז, אבל מצד שני היא גם קלה יותר בכמעט 150 קילו...

ופחות מרווחת ואין לה מערכות בטיחות אקטיביות. בג'אז מרגישים יותר בטוחים במיוחד כשיורד גשם, הג'אז נותנת תחושת בטחון וישיבה טובה על הכביש. 

אפצ'י : בוצע טיפול, עכשיו הרכב על 76000 ק"מ, הטיפול הוא קיט 90K שזה אומר נוזל בלמים, שמן גיר החלפה כמעט מלאה, שמן, מסנן שמן, מסנן אויר ובדיקה כללית, 

בוצע במוסך מורשה של הונדה בב"ש, 1500 ש"ח לאחר הנחה שביקשתי. 

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...