Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניה באותו מקום מעל חודשיים - ייעוץ

שימו לב! השרשור הזה בן 1970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, סיפור קצת מורכב, אמא שלי מאושפזת בבית חולים כבר 3 חודשים, היא העבירה את הרכב שלה לחזקתי כדי שאניע לה אותו ואשמור עליו טכנית הרכב עם טסט ועם ביטוח תקין על שמי. העמדתי אותו בשכונה שבה אני גר בחניה בצבע אפור וכל יום שחזרתי בלילה מהעבודה הייתי מניע אותו עושה כמה סיבובים בשכונה בשביל הנסיעה וחוזר לאותו מקום חניה כי זה היה המקום היחיד שפנוי בשעות שהייתי חוזר מהעבודה והשכונה גם ככה עמוסה תמיד. אחרי חודש פקח עירייה שם לי מדבקה על הרכב שהרכב עומד ברשות הרבים בלי לזוז ולפי החוק אסור לי להשאיר את הרכב מעל X זמן בלי תזוזה, התייעצתי עם עו"ד בתחום מבלי לנקוט שום פעולה והוא אמר לי שכל עוד לרכב יש טסט והוא לא מהווה מפגע בטיחותי או עומד על חניה אסורה, אסור להם לעשות לי כלום, בייחוד שאין שום סימון על הגלגל או איזשהו תיעוד שהרכב לא זז, המשכתי כהרגלי והייתי מניע אותו כל יום יומיים עושה סיבוב בלילה וחוזר לאותו מקום חניה, היום קמתי בבוקר וראיתי שגררו לי את האוטו, התקשרתי לפיקוח ודיברתי עם הפקח שגרר לי, אמרתי לו באיזה זכות גוררים רכב תקין הוא אמר לי שקיבלו הרבה תלונות שהרכב הזה עומד הרבה זמן בלי לזוז, הסברתי לו שהרכב כן זז ואני מחזיר אותו לאותה חניה כי היא היחידה שפנויה וגם כי אני גר בשכונה וזכותי להחנות באיזו חניה שאני רוצה כל עוד היא אפורה. הוא גמגם ואמר ששלחו לאמא שלי דואר רשום לעיר שהיא גרה בה והיא לא הגיבה, אמרתי לו שהיא מאושפזת שלושה חודשים בבית חולים ואין לה שום דרך לראות את הדואר שלה גם אם הוא רשום, הוא התחיל להגיד שזה עומד ברשות הרבים ושיש תיעוד שהרכב לא זז, אמרתי לו שאם אין לו הקלטת וידאו של חודשיים רצופה אין לו שום הוכחה שהרכב לא זז כי אני הייתי מזיז אותו בלילה! ואולי אני אפילו יכול למצוא הוכחות לכך בפלאפון, אמרתי לו שהשיחה מוקלטת ושאני מתכוון לפנות לערכאות משפטיות כי הם גררו רכב תקין לחלוטין שנוסע עם טסט, הוא אומנם היה מלוכלך והגלגלים לא היו מלאים והוא טען שהגלגלים היו עם קצת אוויר אז זה מעיד על זה שהרכב עמד, אמרתי לו שמה הוא מכונאי מוסמך שקובע כמה זמן רכב עמד על סמך הגלגלים, כל השיחה הוא גמגמם. אחרי זה הוא רצה "לבוא לקראתי" ואמר שיבטלו הכל רק אם אוציא את הרכב מהמגרש שהם גררו אליו על חשבוני, אמרתי לו שזאת חוצפה ושיש המון אנשים(באמת יש) בשכונה שחונים כל יום באותו מקום, אז מה אם אני אתלונן כל יום פשוט יבואו ויגררו להם?

אני רוצה להתייעץ על המצב כאן לפני שאני פונה לבית משפט לתביעות קטנות, מה דעתכם? אני מפחד שהשופטת תגיד לי למה במשך חודשיים חנית באותו מקום חניה אבל באמת שלא הייתה לי ברירה ולא היה לי כוח להזיז אותו כל הזמן רחוק מהבית, וזאת חניה אפורה וזאת זכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא אינו מטופל בדיני התעבורה, כי אם על פי החוק לשמירת נקיון.

סעיף 8א(א) לחוק האמור קובע:

8א. (א) הושאר רכב ברשות הרבים במקום אחד במשך תקופה העולה על ששים ימים, רשאית הרשות המוסמכת להורות על גרירתו מהמקום.

סעיף זה מקנה לעירייה את הסמכות לבצע את הגרירה. דהיינו, בניגוד לדברי עורך הדין עימו התייעצת, לעירייה יש גם יש הסמכות לגרור רכבים ״נטושים״. ייתכן שעוה״ד מתעסק בדיני תעבורה, ולא ידע או לא הבין שההודעה הוצמדה לפי החוק לשמירת ניקיון.

נשאלת השאלה האם הרכב הושאר ״במקום אחד״ בלשון הסעיף, ולתקופה העולה על ששים ימים.

בדבריך אתה אומר שאמך מאושפזת כבר 3 חודשים, ובהנחה שרכב נמצא איתך מיום אישפוזה - תקופת ששים הימים הנדרשת בחוק אכן חלפה, וככל הנראה שעל כך אין מחלוקת ביניכם.

מאידך, לדבריך - הזזת את הרכב מדי יום. העירייה טוענת אחרת. אלא שחובת ההוכחה חלה על העירייה.

אין מחלוקת שהעירייה השאירה הודעה על הרכב, ומשלא טרחת לפנות ולברר את העניין מולה, הרי שיש בזאת להוכיח כי אכן הרכב ״ננטש״ ב-״מקום אחד״ (שהרי לו היה בשימוש, ואף לטובת ״סיבוב״ יומי - הרי מצופה שנהג סביר יטפל בהודעות המתקבלות מהעיריה).

אתה תוכל כמובן לטעון שלא הבחנת בהודעה. יתכן ועפה עם הרוח, התרטבה בגשם, או עובר אורך חומד לצון לקח אותה. ובצדק: הצמדה לשמשה אינה מהווה חזקת מסירה באופן כללי, ובפרט לגבי סעיף זה, שכן סעיף קטן (ג) קובע:

8א. ...

(ג) הודעה כאמור בסעיף קטן (ב) תודבק על הרכב במקום הנראה לעין ותישלח בדואר רשום לבעל הרשום של הרכב, אם ניתן לזהותו, לפחות ארבעה עשר ימים לפני הגרירה.

על פי דבריך, הרכב רשום על שמך. ואילו מדברי הפקח עולה כי מכתב רשום נשלח דווקא לאימך. תמוה במקצת...

כיצד ומדוע קישרה העיריה בין רכב הרשום על שמך לאמך?...

לאור הדברים, ואם מקבלים את דבריך כעובדות, עולה כי העירייה כשלה במילוי חובתה על פי חוק, והגרירה נעשתה ברשלנות ובניגוד לחוק.

ומשכך, באפשרותך לפנות לעיריה בדרישה להשיב לך את רכבך, מיד ולאלתר, בלי שתישא בכל עלות, ישירה ו/או עקיפה.

כך או אחרת - שתהיה בריאות שלמה לאמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העו"ד שאיתו התייעצת כנראה לא מכיר את החוק.

על פי החוק מותר לעיריה לגרור רכב גם אם הוא חונה במקום בו מותר לחנות וגם אם יש לו טסט בתוקף וזאת לאחר 60 יום .

קיבלת התראה, ובמקום לפנות לעיריה ולהסביר את המצב בחרת להתייעץ עם עו"ד.

דבר עם מישהו מעל "המגמגם" רצוי בשיחה פנים אל פנים ושהרכב יוחזר אליך ללא עלות ותוך מציאת פתרון שלא יקרה בשנית

בריאות לאימך.

ציטוט מהחוק שמירת נקיון

8א. )א( הושאר רכב ברשות הרבים במקום אחד במשך תקופה העולה עלששים ימים, רשאית הרשות המוסמכת להורות על גרירתו מהמקום.)ב( לא תשתמש הרשות המוסמכת בסמכותה כאמור בסעיף קטן )א(,אלא לאחר שדרשה מבעל הרכב לפנותו תוך תקופה שתקבע בדרישה, והודיעהלו כי אם לא יעשה כן בכוונתה לגרור את הרכב ולהעמידו במקום שיפורטבהודעה.)ג( הודעה כאמור בסעיף קטן )ב( תודבק על הרכב במקום הנראה לעיןותישלח בדואר רשום לבעל הרשום של הרכב, אם ניתן לזהותו, לפחות ארבעהעשר ימים לפני הגרירה.מכירת רכב שנגרראו החזרתו לבעליו)תיקון התשמ"ח(8ב. )א( נגרר רכב לפי האמור בסעיף 8א, ובעליו לא בא לקבלו תוך חדשייםמהיום שבו נמסרה לו הודעה כאמור בסעיף 8א)ג(, תהא הרשות המוסמכתרשאית למכור את הרכב.)ב( ביקש בעל רכב לקבל את רכבו, תהא הרשות המוסמכת זכאיתלדרוש החזר כל הוצאותיה בגין גרירת הרכב והחזקתו ותשלום כל קנס בגיןעבירה הכרוכה בשימוש באותו רכב.)ג( נמכר רכב כאמור בסעיף זה, תעמוד תמורת מכירתו לרשות בעל

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיסר

לדעתי הביטוח על שמו ולא הרכב

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא אינו מטופל בדיני התעבורה, כי אם על פי החוק לשמירת נקיון.

סעיף 8א(א) לחוק האמור קובע:

8א. (א) הושאר רכב ברשות הרבים במקום אחד במשך תקופה העולה על ששים ימים, רשאית הרשות המוסמכת להורות על גרירתו מהמקום.

סעיף זה מקנה לעירייה את הסמכות לבצע את הגרירה. דהיינו, בניגוד לדברי עורך הדין עימו התייעצת, לעירייה יש גם יש הסמכות לגרור רכבים ״נטושים״. ייתכן שעוה״ד מתעסק בדיני תעבורה, ולא ידע או לא הבין שההודעה הוצמדה לפי החוק לשמירת ניקיון.

נשאלת השאלה האם הרכב הושאר ״במקום אחד״ בלשון הסעיף, ולתקופה העולה על ששים ימים.

בדבריך אתה אומר שאמך מאושפזת כבר 3 חודשים, ובהנחה שרכב נמצא איתך מיום אישפוזה - תקופת ששים הימים הנדרשת בחוק אכן חלפה, וככל הנראה שעל כך אין מחלוקת ביניכם.

מאידך, לדבריך - הזזת את הרכב מדי יום. העירייה טוענת אחרת. אלא שחובת ההוכחה חלה על העירייה.

אין מחלוקת שהעירייה השאירה הודעה על הרכב, ומשלא טרחת לפנות ולברר את העניין מולה, הרי שיש בזאת להוכיח כי אכן הרכב ״ננטש״ ב-״מקום אחד״ (שהרי לו היה בשימוש, ואף לטובת ״סיבוב״ יומי - הרי מצופה שנהג סביר יטפל בהודעות המתקבלות מהעיריה).

אתה תוכל כמובן לטעון שלא הבחנת בהודעה. יתכן ועפה עם הרוח, התרטבה בגשם, או עובר אורך חומד לצון לקח אותה. ובצדק: הצמדה לשמשה אינה מהווה חזקת מסירה באופן כללי, ובפרט לגבי סעיף זה, שכן סעיף קטן (ג) קובע:

8א. ...

(ג) הודעה כאמור בסעיף קטן (ב) תודבק על הרכב במקום הנראה לעין ותישלח בדואר רשום לבעל הרשום של הרכב, אם ניתן לזהותו, לפחות ארבעה עשר ימים לפני הגרירה.

על פי דבריך, הרכב רשום על שמך. ואילו מדברי הפקח עולה כי מכתב רשום נשלח דווקא לאימך. תמוה במקצת...

כיצד ומדוע קישרה העיריה בין רכב הרשום על שמך לאמך?...

לאור הדברים, ואם מקבלים את דבריך כעובדות, עולה כי העירייה כשלה במילוי חובתה על פי חוק, והגרירה נעשתה ברשלנות ובניגוד לחוק.

ומשכך, באפשרותך לפנות לעיריה בדרישה להשיב לך את רכבך, מיד ולאלתר, בלי שתישא בכל עלות, ישירה ו/או עקיפה.

כך או אחרת - שתהיה בריאות שלמה לאמא.

תודה רבה על התשובה המפורטת, הרכב הוא בבעלות אמא שלי, היא גרה באריאל לבד, אבל בשלושה חודשים האחרונים מאושפזת רצוף ולכן לא ניגשה לדואר, לפני שלושה ימים הייתי בבית ולקחתי המון דואר וראיתי שהיה מכתב רשום שהתקבל לפני חודש שאת תוכנו אני לא יודע, אבל הוא הוחזר לשולח כי כתוב שמעל 14 ימים ההודעה חוזרת לשולח. הביטוח הוא על שמי כי היא רצתה שהוא יהיה אצלי בלוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך הם הדברים, העירייה פעלה כנדרש.

יחד עם זאת, הנסיבות של אמך מצדיקות, על פניו, דיון והתחשבות ספציפית.

לטעמי באפשרותך לפנות לעירייה בבקשה לביטול הדו"ח, ככל שכזה ניתן, ולהשבת הרכב לחזקתך/חזקת אמך. כמובן שבפניה זו עליך לפרט הנסיבות, לרבות האישורים לגבי אישפוז אמך.

אם בקשתך זו נדחית, באפשרותך לבקש להישפט.

קח בחשבון כי מבחינת החוק אינך צד לעניין, ומי שתצטרך בסופו של יום להישפט תהיה אמך. אינני יודע מה מצבה, אך אני מניח שלא יהיו לה הכוחות, הפיסיים והנפשיים להישפט, ולכן תצטרכו לשכור עו"ד. תעשה את החישובים שלך, ותחליט אם מתאים. ייתכן ומבחינת עלות תועלת לא כדאי (למרות שלטעמי תמיד יש לפעול נגד עיריות שפועלות שלא בצדק).

ושוב - בריאות שלמה לאמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך הם הדברים, העירייה פעלה כנדרש.

יחד עם זאת, הנסיבות של אמך מצדיקות, על פניו, דיון והתחשבות ספציפית.

לטעמי באפשרותך לפנות לעירייה בבקשה לביטול הדו"ח, ככל שכזה ניתן, ולהשבת הרכב לחזקתך/חזקת אמך. כמובן שבפניה זו עליך לפרט הנסיבות, לרבות האישורים לגבי אישפוז אמך.

אם בקשתך זו נדחית, באפשרותך לבקש להישפט.

קח בחשבון כי מבחינת החוק אינך צד לעניין, ומי שתצטרך בסופו של יום להישפט תהיה אמך. אינני יודע מה מצבה, אך אני מניח שלא יהיו לה הכוחות, הפיסיים והנפשיים להישפט, ולכן תצטרכו לשכור עו"ד. תעשה את החישובים שלך, ותחליט אם מתאים. ייתכן ומבחינת עלות תועלת לא כדאי (למרות שלטעמי תמיד יש לפעול נגד עיריות שפועלות שלא בצדק).

ושוב - בריאות שלמה לאמך.

תודה רבה, אשמח לפרטים שלך במידה ונצטרך עו"ד, אני שולח להם מכתב שמסביר הכל, הפקח והתושבים ראו מצג שווא של רכב שעומד מבלי להתחשב באפשרות שיכול להיות שהוא זז כשהם לא רואים, וזה מה שאני רוצה שהם יבינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בית החולים יכול לתת לך מסמך אישור אשפוז - תוכל להציג אותו לפקיד הרלוונטי בעיריה.

2. סיבה להיות אופטימי - אמנם מקרה שונה ,ואיני זוכר באיזו עיריה, אבל היה כאן חבר פורום שהעמיד את המונית שלו באדום לבן, פנה למרפאת קופ"ח ומשם הועבר לאשפוז בבית החולים. כאשר השתחרר מצא על המכונית צבר של קנסות. עם הצגת אישור האשפוז, ולאור המגבלה של שימוש במונית על ידי בעלי רשיון ייעודי בלבד - העיריה ביטלה את הקנסות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה? לא.

אני לא עו"ד (טפו טפו טפו).

סליחה אם לא הבהרתי.

אההה חח אוקיי :) בכל מקרה תודה רבה על התשובה המפורטת! אני מחר הולך להגיש להם מכתב מפורט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...