Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[מצולם] - החלפת גומיות לרדיאטור חימום - סיטרואן C4 2008

מלטבשי
שימו לב! השרשור הזה בן 1511 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שישי בבוקר, מתארגנים להוצאת הילדים למסגרות. היום החלטנו לעשות את זה ברכב כי קר וקודר ולא רוצה להיתקל בגשם.

נכנסים לרכב ומה שראיתי הדאיג אותי -

1.jpg

בתחילה רציתי להשאיר את זה ליום ראשון בגלל מזג האויר ובגלל שקר מדי כדי לתקן את זה בחניה בחוץ.

התייעצתי עם ה"גורו" ואחד השותפים במוסך גבע (יוסי) לדעתו והוא אמר שזה תיקון זול (בדרך כלל החלפת גומיות פותרת את הבעיה) ושאוכל לבוא בבוקר מוקדם כדי לצאת מוקדם. הבעיה שאני בבקרים צריך לפזר את הילדים במסגרות שלהם ולא יכול להגיע למוסך לפני 08:30 ולא בא לי לאבד עוד חצי יום עבודה.

מפה לשם, החלטתי שאני מזיז את הישבן והולך לרכוש את החלקים שאני צריך כדי לתקן את הנזילה. הבעיה שלפי הקטלוג חלפים של היצרן לא מוכרים בנפרד את הגומיות. יוסי מייעץ לי לבקש גומיות אטימה לרדיאטור חימום של ברלינגו. זה מתאים אחד לאחד.

נסיעה קצרה ל-ג'אן ותוך 10 דקות יש לי בית את הגומיות הנדרשות ונוזל קירור מקורי. נפרדנו מ-128 שקלים.

IMG-20181123-WA0005.jpg

מגיעים לבית ממסירים את החיפוי של רדיאטור החימום (לא צולם - אני אנסה להשלים בהמשך) ע"י פירוק 2 ברגי T20. שימו לב שאחד מהם נסתר מתחת לפלסטיק אחר ויש למשוך מעט על מנת לראותו ולשחרר אותו.

לפנינו מתגלה הבעיה:

Inkedישר_LI.jpg

נראה שהנזילה היא מהחיבור התחתון של הצנרת הקשיחה.

על מנת לפרק את הרדיאטור חימום בתוך הרכב, צריך לעשות כמה פירוקים קלים בתא המנוע. יש לפרק את הצנרת אויר עד לסעפת היניקה. יש לפרק בורג בעזרת בוקסה 10, פתיחת באנד על המצערת ושחרור צנרת נשם. משחק קל והכל בחוץ.

Inkedתא מנוע_LI.jpg

ממשיכים - לפנינו מתגלה הצנרת בכניסה לתא הנוסעים (על קיר האש).

InkedIMG-20181123-WA0011_LI.jpg

עליהם יש קליפסים מתכתי (מסומן בחץ) שמאבטח אותם למקום. מסירים את הקליפסים ולאחר מכן מסובבים מעט לכיוון שמאל או ימין ומושכים בעדינות החוצה את הצנרת.

5.jpg

לאחר מכן מתאפשרת גישה לבורג T20 נוסף בין הצינורות פירוק שלו יחזיר אותנו בחזרה לתא הנוסעים. אני גם הסרתי את הפחית מתכת והגומייה תחתיה על מנת לאפשר חופש נוסף של הצנרת בתוך הרכב.

כעת נפרק את הבורג המצמיד את רדיאטור החימום לצנרת הקשיחה שיורדת מכיוון קיר האש

Inkedישר_LI.jpg

את הבורג שמצמיד את הצנרת מכיוון קיר האש

Inkedבורג שתופס צנרת לבית חימום_LI.jpg

כעת מתאפשר לנו למשוך את הרדיאטור החוצה בעדינות, לא לפני שנמשוך מעט ובזהירות את הקליפסים שמאבטחים אותו למקום. (אפשר לראות דוגמה לקליפס כזה בתמונה שרואים את הבורג שמצמיד את הצנרת לרדיאטור, ממש צמוד לחור הריק. שימו לב שיש אחד נוסף באלכסון לכיוון הנגדי של הרדיאטור). לפני משיכה של הרדיאטור החוצה, מומלץ להפריד מעט עם מברג שטוח דק בין הרדיאטור לצנרת על מנת להקל על הפרדתם לאחר שנוציא מעט את הרדיאטור.

כמובן שכדאי לשים קערה קטנה ולהכין סמרטוט כדי למנוע שפיעה נוספת של נוזל קירור ברכב.

ימינה.jpg

משיכה עדינה נוספת תוך הפרדה של הצנרת ישאירו אותי עם האפשרות למשוך את הרדיטור החוצה ועם האפשרות להחליף את הגומיות.

רדיאטור בחוץ.jpg

IMG-20181123-WA0032.jpg

אני ניקיתי טוב לפני הרכבת הגומיות החדשות. הרכבה בסדר ההפוך.

לא לשכוח לפני החזרת תיבת אויר -

1. לוודא שהקליפסים שמאבטחים את הצנרת מים לחימום במקומם.

2. לנקז אויר מנקודת החיבור של הצנרת ומבית התרמוסטט על מנת שלא יתחמם הרכב.

החיסכון הכלכלי אולי לא גבוה במקרה הזה, אבל החיסכון בזמן וזמינות הרכב שווה לי הרבה יותר.

שוב אני מודה מאוד מקרב הלב ליוסי ממוסך גבע על שפינה לי מזמנו וייעץ לי בטלפון במהלך התהליך כולו.

אני מסיר ממני את האחריות לכל מי שינסה לתקן את רכבו לפי מדריך זה וייגרם לו נזק כלשהו.

אלעד

5.jpg

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למברכים,

אגב, אפשר בעזרת המדריך גם להחליף כמובן את הרדיאטור והצנרת היורדת מקיר האש.

ברכב הזה העלות של החלקים הנוספים הם כ-300 שקלים למזמינים מחו"ל.

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לסיטרואן שהצליחו לשים את רדיאטור החימום כך שהפירוק שלו נגיש ולא מצריך פירוק דשבורד ועוד
גם ב 307.

מק"ט הגומיות 646254.

אלעד, תודה על המדריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני הרכבתי 6464V1.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדעה שאם מפרקים עדיף להחליף. לא להשאיר מקום לתקלות חוזרות.

פשוט זה מקרה שבו נתקעתי בלי חלקי חילוף זמינים ומחיר הרדיאטור בארץ לא מתקרב למחיר בחו"ל.

עקרונית, קיים הסיכוי שבעוד כמה שבועות/חודשים שוב תהיה נזילה והפעם מהרדיאטור עצמו.

בהמשך אזמין רדיאטור חליפי מאיביי. שיישב במחסן. העלות שלו לבד זה 110 שקלים כולל משלוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה אני דווקא לא מסכים איתך, יש פגם ידוע במערכת והוא תזוזה של הצנרת משום שאין לה קיבוע, זה גורם לבלאי מואץ של ה-o-ring, ואתה מציעה עוד הוצאה לא חיונית? שרוב הסיכויים הרדיאטור יחזיק יותר מהאוטו עצמו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרדיאטור מקובע למקומו ב-2 מקומות (קליפסים).

הצנרת הקשיחה מקובעעת ב-2 מקומות (בקיר האש ולבית החימום).

אם הוצאה של 110 שקלים היא כבדה ומעיקה אז אני לא צריך להחזיק כלל רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו כתב אחרת? שאסור לך לחשוב?

אנחנו לא בזמני משטר אפל שלא נותן לחשוב וזכותך לחשוב שהוצאה של 110 שקלים היא מיותרת כמו שזכותי תמיד להחליף כל מה שאני מפרק בחדש כדי להמנע מתקלות חוזרות או תקלות תכופות (כמובן בגבול הטעם הטוב - לא כל פיפס מחליפים)

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

עד היום ללא נזילות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1511 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...