Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיח על שסתומי היניקה במנועי הזרקה ישירה

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1709 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם יש מאפיין למנוע שהתסמינים מופיעים אצלו מוקדם? האם סוג השמן וטיב מסנן האויר משפיעים?

אם התופעה שכיחה, מדוע היצרן לא מטמיע oil catch can?

במנועי TSI (לפחות בטוויצ'ארג'ר שאני מכיר), ואני מניח שגם אצל יצרנים אחרים.

קיים מפריד שמן בתוך בית התזמון. (מעין OIL CATCH CAN).

אינני רואה שום טעם בהתקנת מוצרי אפטרמרקט בשקל תשעים.

לו היה בכך צורך/תועלת היצרן היה מתקין.

03c103464.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מומלץ גם מידי פעם לתת לחיצות בריאות על דוושת הגז ולאמץ את המנוע.

.

על פי הסרטון הזה של engineering explained ניראה שלחיצות קצרות ממילא לא מביאות את המכלולים לטמפרטורה שמסייעת לפירוק הג'יפה הזו. ההמלצה הזו היא בגדר אגדה אורבנית שאמנם יש לה בסיס מדעי אבל היא לא מחזיקה מים במציאות של כביש רגיל. אולי במסלול מירוץ תגיע לטמפרטורה הנדרשת למשך זמן מספיק ארוך בשביל השפעה מוחשית

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצטברות מהקמ הראשון

התסמינים מ80 אלף ומעלה .

ברכב שנוסע בעיקר נסיעות בין עירוניות במהירות של 90 ומעלה לא יהיה פיח במנוע

מומלץ גם מידי פעם לתת לחיצות בריאות על דוושת הגז ולאמץ את המנוע.

בנוסף אם הרכב מטופל בזמן וע״י חלקים מקוריים ושמן סינטטי מלא

איכותי כדוגמת קסטרול,מוטול וכו׳.

תקרא את ההודעה של מוסך רון שרואה עשרות מנועים בחודש עם התופעה הזו.

גם במנועי FSI של קונצרן VAG התופעה מוכרת וקיימת ואין ממש דרך להתמודד איתה. לצערי גם המנוע של הרכב שלי סובל מהמבעיה למרות שימוש בשמנים איכותיים וחלקים מקורים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה קיימת בכל מנועי ההזרקה הישירה המוגדשים ומוכרת לכולם בתחום, כולל יצרני הרכב.

הפתרון התכנוני הוא מעבר להזרקה ישירה ועקיפה ונראה כנראה מנועים כאלו בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בא לידי ביטוי בכך שהרכב לא זז, לוחץ על הדוושה והטורים בקושי עולים, מנוע עובד בסל"ד לא יציב בלשון המעטה. מרגיש כמו עבודה על 2-3 צילנדרים במקום 4.

ראיתי לא מעט מנועים חדשים עם 25k ק"מ ומעלה עם פיח.

שמן בכמות גדולה מהמותר ולא בתקן המתאים גם משפיע, ראיתי כמויות שמן בצנרת היניקה ומשם לסעפת עד לשסתומים.

לא נתקלתי בפיח במנועי הזרקה ישירה אטמוספרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Dual port fuel lines זה הכיוון היום לפתרון הבעיה

ההמלצה דרך אגב : בכביש מהיר בנסיעה של שעה , להוריד הילוך ידנית ולהחזיק ככה את המנוע בסל"ד גבוה למשך כרבע שעה . טמפ' גבוהה בשילוב סל"ד גבוה. אחכ לחזור להילוך שיוט. לדעתי יש לזה השפעה שולית.

אין כמו אינפוזיה טובה על הבוקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים פרסמתי את הפוסט הבא:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?658219

בקצרה: בקיא קארנס, 2013, מנוע הזרקה ישירה אטמוספרי, 2000 סמ"ק מצטבר פיח משמעותי לאחר 120K ק"מ.

צירפתי תמונות של תהליך הניקוי, לפני ואחרי. ובפרספקטיבה של כמה חודשים אני גם מרשה לעצמי להגיד שלאחר הניקוי צריכת הדלק השתפרה ב 10% לפחות.

אני מתכוון להתקין מיכל איסוף שמן (היום כמעט סיימתי להכין הכל) וימים יגידו עד כמה זה אפקטיבי. נעדכן בהמשך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נסיעה כזאת או אחרת, תוסף או אינפוזיה תמנע את הפיח , תסיר או תפחית אותו.

במנועים מוגדשים יש פשוט Blow by גבוה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאד מעניין ומפתיע - אני לא מכונאי, לכן המשוב של רון, דניאל ואחרים הוא סופר חשוב.

במשפחתי הקרובה מכוניות שלרב לא חצו עברו יותר מ-85K ק"מ ועוד שתי מכוניות ליסינג עם נסועה סביב ה-150K ק"מ של חברים (כולם 1.2/1.4TSI), אף אחד לא חווה ירידיה דראמטית בביצועים ו/או נזקק לניקוי שסתומים. לפי תגובתו של Max, אני מניח שגם הוא לא מכיר בתופעה זאת כבעיה אופיינית בצי הרכב שלו.

רון, דניאל (ועוד),

יהיה נחמד מצידכם לשתף בתובנות שלכם - אני מניח שמנוע שצורך שמן באופן קבוע, חשוף יותר לתופעה הנ"ל. כמו כן, סביר להניח ששימוש בסנני אוויר "תחליפיים" גם הם יתרמו לחדירת מזהמים שיתלבשו על שסתומי היניקה. מנועי בנזין הזרקה ישירה נפוצים מאד היום, אך למעט מנועים ספציפיים (עיין ערך THP156, אשר גם בפורום הזה היו לא מעט עדויות על הצטברות פיח במנועים עם נסועה נמוכה מאד), לא רואים/שומעים תלונות רבות על הבעיה הנ"ל (לכן הנחתי שהיא תופעה זניחה עד לא קיימת במנועים שמתוחזקים כהלכה ואין בהם כשל תכנוניכזה או אחר).

האם מנועים המצויידים בתזמון שסתומים משתנה סובלים פחות מתופעה זאת?

אני אוהב לקרוא הרבה בבלוגים/פורומים טכניים שונים (שם אני מוצא לא פעם TSB שונים...) ומהרושם שלי יש מנועים שכתוצאה מתכנון לקוי (עיין ערך THP156, ) סובלים יותר מהבעיה ויש כאלה שהרבה פחות אם בכלל.

גם מנועי טורבו-דיזל מודרנים מצויידים בהזרקה ישירה, האם גם שם התופעה נפוצה? אם לא, מדוע?

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיזל זה תמיד הזרקה ישירה בהקשר זה, בדיזל בשום מצב, במנועים ישנים וחדשים הדלק לא מגיע דרך שסתומי היניקה. מנוע דיזל תמיד יונק דרך השסתומים רק אוויר.

תופעת הפיח על שסתומי היניקה קיימת גם בדיזל רק במידה פחותה, כנראה בגלל טמפרטורת הבעירה וטמפרטורת השסתומים יותר נמוכה. בטמפרטורה נמוכה השמן פחות נוטה להצטבר בצורת משקעים.

אם המנוע לא הכי תקון ומעיף הרבה שמן דרך הנשם או הטורבו זורק שמן או שהמנוע יונק שמן בצורה מוגזמת דרך גומיות השסתומים ומובילי השסתומים בלויים, יצטבר הפיח בכמויות גם בדיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הבעיה קיימת בהרבה מנועים מודרניים אבל פחות מדברים עליה כי זה לא משהו שישבית רכב (כמו תקלת גיר). בדרך כלל מטפלים בזה בטיפול השנתי (על הדרך) כאשר שומעים/רואים את בעיות ההצתה במחשב.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1709 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...