Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות אם להחליף לרכב סופר מיני לטובת חסכון בדלק

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 1983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב חברים

כיום אני עושה בממוצע כ35 אלף ק"מ בשנה ומתנייד עם מאזדה 6 2.0 שמשרתת אותי נאמנה.

לאור העובדה כי אני התחלתי לסוע לא מעט,עולה לי כל פעם שיקול אחר אם להחליף את המאזדה שכיום עומדת על 110 אלף ק"מ או "למשוך" איתה עד שהיא תהפוך לברזל.

כיום במתווה נסיעה בין עירוני אני מוציא ממנה כ10.8-11 קמ"ל(יש גם שבועות עם עומסי תנועה ונסיעות עירוניות רבות יותר שבהם אני מוציא אף 10.3 קמל).

הרכב במצב מכאני מעולה ולא עושה לי שום בעיה מעבר לטיפולים השוטפים..

מהחישובים שלי הדלתא בין אחזקה של סופר מיני אירופאית(208) אוטומטית(חובה בבית) תההי כ6500 שח בשנה על הדלק בלבד.

מנגד עולה הטיעון מצד מכרי שעדיף כבר להשאיר את המאזדה מאחר ובניגוד לפיג'ו כבר לא יהיה לה לאן לרדת.

ואילו בפיג'ו את החסכון בדלק אני אשרוף על ירידת ערך.

מה נכון יותר?

כמוכן עלתה אופציה של יאריס 2012-13 אל מול 208 אקטיב פרו,בטענה כי לטווח ארוך יותר עדיף מכלולים בדוקים וידועים של טויוטה על פני הפיג'ו.

עריכה אחרונה על ידי alex321
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם אין צורך רכב משפחתי גדול, יש היגיון להחליף לרכב משמעותית יותר חסכוני.

לגבי יאריס - תבדוק טוב שמושב הנהג נוח לך בנסיעות ארוכות. לי הוא לא נוח גם ל 2 דקות.

יש אופציות חסכוניות נוספות כמו הונדה ג'אז (בנזין\ היברידית), רכבי דיזל למיניהם (פלואנס\מגאן ) או אפילו טויוטה פריוס .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אתה יורד מרכב יחסית נוח וגדול - דוגמא לרכב לא נוח(לדעתי) היא יאריס עם מושבים לא תומכים ונוחות נסיעה נמוכה(חובה נסיעת מבחן לפני).

אם כבר נסעת על היאריס והחלטת שהיא בסדר לך אז הגירסאת הייבריד יכולה להיות רעיון מעולה לחסכון, באופן כללי הייבריד או רכב דיזל יהיו רעיון מעולה בשבילך.

מה התקציב שלך?.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצליח להגיע עם ג'אז 2016 בקלות ל 1:20 עד 1:28 בבין עירוני, תלוי במצב רוח ואופי הנהיגה.

השאלה מה התקציב? אם תקנה רכב ישן יחסית בן 7-8 למשל אתה מקבל את הצרות של אחרים, ואז תקלה אחת משמעותית הרגה לך את כל החיסכון.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:28?

איך אתה משיג כזאת צריכת דלק?

אפילו נתוני היצרן לא מגיעים לכזה מספר.

הנתון הכי אופטימי מדבר על 1/23.8.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב בגדול הוא עד 50(הייתי מעדיף 47-48) היום אין לנו צורך ברכב גדול(קניתי נטו מאהבה לאוניות).

האמת שעוד לא נסעתי ביאריס,אבל נוחות נסיעה חשובה לי מאוד מפני שאני עושה כ130 קמ ביום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג במשך יום על יאריס 2017 , ומבחינתי היא הסופרמיני הכי פחות נוחה שמוצעת למכירה כיום. מושבים גרועים לנסיעות ארוכות ומתלים קשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי איזו שנה המזדה 6, שנת 2003 או שנת 2015?

לדעתי תשאר עם המזדה, או שתתקדם לדיזל משפחתי שיתן לך צריכה טובה וגם נוחות. אני חושב ש500 שקל בחודש שווים את הנוחות נסיעה שלך על גבי קרוב ל40 אלף קמ בשנה. כמובן שיש גם דברים באמצע - רכב שיצרוך 1 ל13 ויהיה יחסית נוח, דוגמת sx4.

הייתי נשאר עם המזדה, אגיד שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המגאנים בטווח מחירים הזה חצו את רף ה100 אלף קמ ועם עבר ליסינג....

לא יודע כמה עוז יש לי להרפתקה כזאת.

בעוד 3 שנים אחרי שהוא יחצה את רף ה200 קמ אף אחד לא יקנה ממני,ואם תהיה לי תקלה בגיר בתקופת שימוש זה יגרור עלויות של 5-8 אשח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא רכב דיזל עם ק"מ גבוהה יהיה הרבה יותר קל למכור מרכב סופרמיני עם ק"מ גבוהה בגלל שתי סיבות עיקריות:

א.למנוע הדיזל יש מוניטין אמינות מוצדק בעם ואנשים לא פוחדים לקנות רכב דיזל עם 200 או אפילו 400 אלף ק"מ.

ב.כול מי שקונה דיזל נוסע הרבה לכן הקילומטראז' של הרכב שלך לא יהיה יוצא דופן בלוח המודעות כולן יהיו בערך באותו קילומטראז' מה שיעלה את הסיכוי של הרכב לבלוט לטובה בלוח ובסופו של דבר להימכר בניגוד לרכב סופרמיני רגיל ששם כנראה תהיה בקבוצת היוצאי דופן בלוח עם יד או קילומטר מוגזמים מה שיפחיד כול רוכש פוטנציאלי בגלל שכול השאר עם פחות פי 2 או 3 קילומטראז'.

בדקתי ביד2 יש כמה עם קילומראז' נמוך (70-120) שזה בסדר גמור (אחרי הכול דיזל) אגב על הרבה תקלות גיר במגאן\פלואנס לא שמענו המצמדים לא הולכים על ימין ושמאל כי אלו מצמדים רטובים והמוח גיר שאכן נחשב לנקודה החלשה של הרכב הנ"ל עולה סה"כ באזור ה2500 שקל.

עריכה אחרונה על ידי gkiler
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...