Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום חודש עם אופל מריבה 1.4 טורבו 2016

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 1973 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז איך זה לעבור מסופר-מיני למיקרוואן? חוויה מעניינת.

לפני כחודש ניגשתי לקבל רכב חליפי. ביקשתי מראש רכב כמה שיותר קטן מכיוון שיש לנו מצוקת חנייה קשה בעיר.

אני ממתין לקבלת הרכב החליפי כמו ילד טוב, ואז הנציגה הנחמדה אומרת לי "אתה לוקח את המריבה".

"מרי - מהה?" - "אופל מריבה. אחלה אוטו קיבלת".

"אבל אני רוצה רכב קטן, גם שיהיה חסכוני וגם בגלל חניות"

"אני מתנצלת, זו המכונית היחידה שנשארה לנו, כבר סוף היום ואין לי עוד רכבים מוכנים, אבל היא אחלה מכונית, אתה תהנה ממנה, מבטיחה".

אני יוצא החוצה ורואה את האופל. אחרי 6 שנים עם יונדאי I20 ולפני כן עוד עשרות אלפי ק"מ בפולקסוואגן פולו ידנית משנתונים שונים, האופל נראתה לי מרחוק כמו גונזילה שאני הולך לסבול ממנה לא מעט בהתניידות בעיר.

מצד שני, היא ארוכה רק בכ- 35 ס"מ מהיונדאי I20, לא משהו שאמור להרוג אותי.

החשש העיקרי שלי היה הדלק- אנחנו נוסעים לא מעט, בערך 100 ק"מ ביום כאשר 70 ק"מ מחוץ לעיר והשאר בתוך העיר. עם היונדאי הייתי מגיע לצריכת דלק של כ 1:12-1:13 ובחודש היה יוצא לנו לשלם בערך 1200 ש"ח דלק.

הנציג הנחמד עושה לי סיבוב מסביב לרכב, אני לוקח אותה, עולה לרכב, מכוון את המושב והמראות ומתחיל לנסוע.

אני לוחץ על הגז והדבר הראשון שעלה לי לראש זה "וואו! איזה הבדל שמיים וארץ לעומת המנוע של היונדאי! איזו דחיפה!"

חיוך עלה על פני. עבורי תנוחת הישיבה מאוד נוחה. איכות החומרים טובה אם כי נוקשה והצבעים בפנים הרכב כהים, מרווח הפנים מעולה ושדה הראייה טוב מאוד.

מבחינת תאי אחסון- לדעתי האישית אין מספיק וגם מה שיש, לא הכי שימושי. תא המטען גדול ושימושי.

הרכב שקיבלתי הוא משנת 2016, ריבוי הכפתורים מרגיש לי קצת מיושן, אמנם יש מחשב דרך ובלם יד חשמלי אבל עדיין, מרגיש לי כמו מכונית מהעשור הקודם וחבל שאין חיישני רוורס.

מערכת השמע אמנם נראית מיושנת אבל איכות הסאונד טובה מאוד. יש דיבורית Bluetooth שעובדת היטב, מחשב דרך שמראה נתונים כמו צריכת דלק, מהירות ממוצעת וכו'.

אני נוסע רגוע בדרך הביתה אבל לפעמים לוחץ כדי לבצע עקיפות והרכב מגיב היטב. מעביר את ידית ההילוכים למצב ידני אבל אז אני מגלה תגובה פשוט גרועה. או שיש בעיה ברכב הספציפי הזה, או שהגיר הזה פשוט לא יודע לבצע העברת הילוכים ידנית בצורה טובה. לצורך העניין, כעת רכשתי הונדה ג'אז מסוף 2015 דגם קומפורט ושם בניגוד לאופל, העברת ההילוכים בצורה ידנית מתבצעת מאוד מהר וביעילות.

אני מגיע הביתה, מתקין את מושבי הבטיחות של הילדים. הילדים עולים לרכב וממש נהנים ממרווח הפנים. עולם אחר לעומת היונדאי. הדלתות האחריות של המריבה נפתחות בכיוון ההפוך מרוב המכוניות הסטנדרטיות ובזווית 90 מעלות והאמת שבהתחלה חשבתי שזה לא נוח ומוזר אבל לילדים זה ממש נוח להיכנס כך לרכב ולצאת ממנו.

בשבוע הראשון לקח לי קצת זמן להתרגל למריבה ולמצוא לה חנייה. אבל לאט לאט התרגלנו ובסופו של דבר היא לא גונזילה כמו שחשבתי. נוחות הנסיעה בעיר לא הכי טובה והאופל מרגישה קצת נוקשה. מחוץ לעיר המצב טוב משמעותית, הנסיעה שקטה וחלקה.

המנוע מרגיש דיי חזק עד 3500-4000 סל"ד אבל שמושכים אותו מעבר לכך הוא פשוט מאבד את זה. העברת ההילוכים חלקה ואין קפיצות או משהו כזה.

גם צריכת הדלק לא רעה בכלל ואפילו אפשר לומר טובה יחסית למיקרוואן שניראה כמו גונזילה מבחוץ: בנסיעות שלי כפי שציינתי של 100 ק"מ ביום, כאשר 70% מחוץ לעיר והשאר בתוך העיר עם פקקים, הגעתי לצריכת דלק דיי דומה לשל היונדאי I20 – בין 1:1.5 ל- 1:12.

לסיכום: אופל מריבה היא מיקרוואן טוב שראויה להיות מכונית משפחתית למי שמחפש מרווח פנים וצריכת דלק סבירה. המכונית הזו לא מושלמת, אבל אם אני אדרג אותה מבחינת ציון, אני נותן לה 8 מתוך 10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי כזו שכורה באיטליה לפני כמה שנים, אחת המכוניות המפתיעות שיצא לי לנהוג בהן, נוחה למשפחה בצורה יוצאת דופן.

בענייני מנוע-ניהוג-אינטריור - אופל, לטוב ולרע.

Hapoel Jerusalem BC   

VW Golf 1.4TSI 150HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג פעמיים לתקופות של שבועיים במריבה שכורה באירופה, דור ראשון ודור שני.

מאוד אהבתי את הרכב, מרווח פנים שקשה להתחרות בו בהינתן המימדים החיצוניים הדי קומפקטיים שלה.

המנוע היה בסדר גמור (בפעם הראשונה דיזל) אך אני זוכר שהגיר רע מאוד בדור הראשון וקצת פחות רע בדור השני.

מבחינת איבזור, היה פשוט אך לא היה חסר משהו קריטי (טרום עידן מערכות הבטיחות האקטיביות).

בהתחשב במחיר, הרכב נותן תמורה מעולה.

כאן בארץ שמעתי על כל מיני בעיות, בעיקר במערכות הקירור ובגירים המחזירים נשמתם לבורא אחרי שנים בודדות, לא יודע אם זה מעיד על הכלל.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מערכת הקירור, אלטרנטורים שמחזיקים שנתיים בקושי.

טורבו שקורס, מערכת קניסטר שמצריכה החלפת שסתום כל 60,000.

אותן תקלות אופייניות גם לאסטרא ולקרוז?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התייחסתי לרכב מבלי להתייחס לאמינות מהסיבה שמדובר ברכב מושכר ובחודש הזה לא נתקלתי בבעיות (הרכב לא עמד בחנייה, אלא נסע כ 100 ק"מ ביום).

הסקירה שלי הייתה על שימוש יום יומי, צריכת דלק וכו'.

אני באופן אישי שכל עוד היצרנים לא יסכימו לנו לראות במחשבים שלהם כמה תקלות יש לכל דגם, לא נוכל לדעת בוודאות אם דגם מסוים אמין או לא.

והדוגמה הכי טובה היא רכבי יונדאי וקיה. אנשים מהללים אותם בלי הפסקה אבל לא פעם ולא פעמיים נפתחים כאן שרשורים בפורום הטכני על יונדאי I30 שהתקלקל להם המנוע ועל תקלות יקרות מאוד במערכת ההיגוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם סקרנות, כמה עולה השכרה חודשית שכזאת? לנסועה שכזאת?.

האם עשית ביטוח ביטול השתתפות עצמית?.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוא רכב חליפי מהביטוח כך שאין לי אינדיקציה כמה עולה לשכור רכב כזה לחודש.

רכב קטן עולה סביב 100 שקל ליום, גם בעבר קרה לי שהרכב ששכרתי מאלדן היה רכב משפחתי כששילמתי על רכב קטן כי לא היה להם רכב קטן זמין.

ביטול השתתפות עצמית עלה לי 520 שקל לא כולל שמשות.

אם הייתי רוצה שמשות זה עוד 100 שקל בערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, הרי זה אותה יחידת כח, לא?

אכן.

רק תחושה שלי שההרכבה בקרוז טורבו מוצלחת יותר.

האסטרה סובלת מכשלים כרוניים במערכת הקירור ומנועים ששובקים חיים מוקדם מהצפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1973 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...