Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח לרכב ישן - צריך מקיף?

dorigur
שימו לב! השרשור הזה בן 1976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשמח לעזרתכם בוויכוח שיש לי עם חבר.

יש לו רכב שנת 2004 עם המון דפיקות ושריטות והוא מתעקש לעשות לו בכל שנה מחדש ביטוח מקיף. אני חושב שלרכב כזה לא צריך לעשות ביטוח מקיף כי זה בזבוז כסף (הרכב שווה מעט והביטוח עולה הרבה) - מה אתם אומרים? נכון שיכול להספיק לו ביטוח חובה לצד ביטוח צד ג בלבד (כמו זה למשל https://www.clalbit.co.il/carinsurance/thirdparty/ )? וזה בעצם אומר שאם ייגנב לו הרכב או ייפגע בתאונה הוא לא יקבל כלום, נכון? ממה שקראתי פה https://www.themarker.com/markets/1.2324653 , נראה שאני צודק, אבל מה אומרת חוכמת ההמונים שלכם? ואולי מישהו יודע אם אפשר לקחת ביטוח מקיף שתואם לערך של האוטו? זאת אומרת, אם אפשר להפחית את התשלום בגלל שהרכב שווה מעט? מישהו ניסה פעם לעשות את זה מול חברת הביטוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק צד ג'.

שיעשה חישוב כמה יקבל על הרכב אם יעשה טוטאל לוס ויצליב מול עלות הביטוח המקיף.

אם הוא עדיין לא מבין שזה לא משתלם...שישלם. מה אכפת לך?

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עניין מתמטי ובביטוח זה תמיד עניין של "מזל" כי אם ביטוח מקיף עולה נגיד 2000 שקלים והרכב שווה 5000 שקלים, אז בתוך שנתיים וקצת כל הכסף שהוא שילם לביטוח מכסה באופן מלא גניבה/תאונה משביתה(כל תאונה למעשה)

אבל לדוגמה, אם במקרה והוא ביטל את המקיף ושניה אחרי זה גונבים לו את האוטו - אז הוא יוצא מופסד כי לפחות היה מקבל את השווי של הרכב.

אם הוא מתכוון להחזיק את הרכב עוד כמה שנים שיוותר על המקיף, יחסוך את הכסף שאמור ללכת לביטוח בצד וזה יהיה הביטוח שלו

אני עצמי עושה מקיף עד שהרכב שווה 15K ומטה, יש אנשים שכבר ב-20K מפסיקים מקיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, רק תיקון קטן - אל תתייחס למקיף כ 2000 ש״ח (בדוגמא...) תתיחס אליו כהפרש בין צד ג׳ (שאני מניח שאתה ממליץ לעשות בכל מקרה) למקיף.

בכל מקרה, אני לא הייתי עושה מקיף במקרה הזה אבל כל אחד עושה את השיקולים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי באותה סיטואציה. הכל תלוי כמה ההפרש בין צד ג למקיף וכמה המחירון של הרכב. לדוגמא רכב צרפתי בן 15 סביר שהמחירון שלו נמוך בכמה אלפים וגם ככה אפשר למכור אותו באזור ה7 אלף בהנחה שהוא מתוחזק ושמור לעומת יפנית בת 15 מקבילה שמורה שבדרך כלל נסחרות מעל 10 אלף. בהנחה שאפשר לבטח את שניהם בעלות דומה. עדיף לבטח את היפנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור בכמה אפשר למכור אותו, מה זה שקובע זה המחירון הרשמי של יצחק לוי.

בדרך כלל כשהמכוניות ישנות המחירונים הרשמיים די דומים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח לא משתלם באופן מובנה, לכן כדי לעשות ביטוח רק נגד הוצאות שהיא אפשר לעמוד בהם\הנזק הכלכלי גדול מאוד.

אלה במקרה שאתה יודע\מעריך שאתה בקבוצת סיכון יחסית לשאר המבוטחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לעזרתכם בוויכוח שיש לי עם חבר.

יש לו רכב שנת 2004 עם המון דפיקות ושריטות והוא מתעקש לעשות לו בכל שנה מחדש ביטוח מקיף. אני חושב שלרכב כזה לא צריך לעשות ביטוח מקיף כי זה בזבוז כסף (הרכב שווה מעט והביטוח עולה הרבה) - מה אתם אומרים? נכון שיכול להספיק לו ביטוח חובה לצד ביטוח צד ג בלבד (כמו זה למשל https://www.clalbit.co.il/carinsurance/thirdparty/ )? וזה בעצם אומר שאם ייגנב לו הרכב או ייפגע בתאונה הוא לא יקבל כלום, נכון? ממה שקראתי פה https://www.themarker.com/markets/1.2324653 , נראה שאני צודק, אבל מה אומרת חוכמת ההמונים שלכם? ואולי מישהו יודע אם אפשר לקחת ביטוח מקיף שתואם לערך של האוטו? זאת אומרת, אם אפשר להפחית את התשלום בגלל שהרכב שווה מעט? מישהו ניסה פעם לעשות את זה מול חברת הביטוח?

אחי,

אני למדתי משהו אחר, אל תתערב בחיים של אנשים אחרים,

אם טוב לו לעשות ביטוח שיעשה ביטוח,

אם יבקש את עצתך , תן לו את עצתך, אבל אל תחפור לו על זה,

מחר הוא יבטל את הביטוח ואחרי שבוע הוא יעשה תאונה ויצטרך את המקיף ואז יאשים אותך ואתה תאבד חבר,

חוכמת אמונים לא מעניינת , תהיה חכם בשבילך, לא בשביל אחרים.

Golf 1.6 DSG 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחת לסכום מסויים (20-25K) או לחילופין ברכב מעל גיל 10,יש הרבה סוכני ביטוח,שלא יבטחו אותך במקיף.

גם בגלל העובדה הזו,החלפתי שתי מכוניות בעבר (דייהטסו אפלאוז 97, הוחלפה בינואר 2009 רגע לפני אי חידוש מקיף) וכנ"ל ברכב האחרון עם I30 2009 ,בו נדרש שעבוד פוליסת הביטוח לטובת חברת המימון- רכב בן 9 עם שווי 25,000 ש"ח ונאמר שזה מאוד גבולי ובמקרה כזה,אם אין לך מקיף אתה בבעיה גדולה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב בן 9 מוזר טיפה שאמרו לך שזה גבולי. בכל מקרה שנה שעברה היה לי מקיף על רכב שנת בן 14 שנים ו10 חודשים שהיה שווה באזור ה15K לפי מחירון אם אני לא טועה. השנה (שהגיע לגיל 15.1) כבר לא הסכימו לבטח אותו במקיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...