Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וובי מסרבים לבטל ביטוח חובה

שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אשמח לעזרתכם כי אני מתוסכל ומרגיש שמיציתי את כל האפשרויות מול וובי, אבל רוצה לבדוק מה עוד אפשר לעשות.

הסיפור הוא כזה -

כבכל שנה, באפריל חידשתי את ביטוח החובה וצד ג' אצל שלמה דרך וובי.

לאחר מספר חודשים ביקשתי לעשות שינוי בביטוח החובה (הורדת גיל הנהג הצעיר ל27), שילמתי את ההפרש וקיבלתי תעודת ביטוח חובה חדשה.

לפני חודש מכרתי את הרכב שלי, העברתי לוובי תצלום של ספח העברת בעלות, בקשה לביטול ביטוח צד ג' וזיכוי (אשר התקבלה).

בנוסף שמתי את שתי תעודות החובה המקוריות (הראשונה שקיבלתי באפריל והשנייה עבור העדכון) במעטפה ושלחתי אל וובי בדואר רשום.

לאחר מספר ימים קיבלתי הודעה שוובי קיבלו רק את תעודת ביטוח החובה הראשונה, והם לא יכולים לבקש ביטול ללא השנייה.

בשיחה עם וובי נאמר לי שמעטפה ששלחתי הייתה רק התעודה הראשונה והאופציות שלי הן:

1) לבקש מקונה הרכב תצלום של תעודת חובה שהוא עשה. ביקשתי זאת מבעל הרכב אולם הוא טוען שהרכב עומד אצלו ללא ביטוח חובה, כך שזו לא אופציה.

2) לשלוח להם את תעודת ביטוח החובה השנייה. למרות שאני בטוח ששמתי את שתי התעודות באותה מעטפה (אשר התקבלה אצל וובי), הפכתי את כל הבית שוב ולא מצאתי את התעודה השנייה.

לאחר אינספור שיחות איתם הגעתי למבוי סתום..כאמור קונה הרכב לא עשה ביטוח חובה, ותעודת ביטוח החובה השנייה נשלחה אליהם ביחד עם הראשונה, אבל לטענתם נעלמה באורך פלא ולי אין איך להשיג אותה.

ניסו להאשים את דואר ישראל - אבל כאמור המעטפה כן התקבלה אצל וובי וקשה לי להאמין שמישהו בדואר פתח את המעטפה והוציא את אחת התעודות..

ביקשתי שיבקשו משלמה הנפקת תעודה חדשה - אמרו שאין אופציה כזו, ושאולי בחברת ביטוח אחרת זה היה עובד אבל שלמה נורא מקפידים בעניין ואין מה לעשות.

הגעתי למנהלים, למנהלים של מנהלים, אמרתי להם שהם הסוכן שלי ושהאחריות עליהם - שום דבר לא עזר.

מה עוד אפשר לעשות? בזבזתי שעות רבות בשיחות איתם אבל זה כבר לא רק עניין הזיכוי הכספי שמגיע לי, זה העקרון.

אשמח לעצות.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערימים עליך קשיים ולא ברור למה.. מה הם מצפים שתוותר ותחליט שתשאיר את הביטוח סתם בשביל הכיף?

סוכן טוב היה פוטר אותך מהעול ואומר לך למלא תצהיר אובדן פוליסה ולסגור תעניין

http://shlomobt.positive-apps.com/upload/files/1470045976_63563.pdf

תמלא את זה ותעביר להם בדרכי ההתקשרות שרלוונטיים אליהם, ותבשר להם שהם איבדו לקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון מול חב' ביטוח (ללא תיווך וובי) קיים טופס הצהרה בו אתה מצהיר, במקרה שלך אובדן תעודה, ובזה הסיפור אמור להסגר. אם יש לך חבר עו"ד תוכל לשלוח באמצעותו מכתב / הצהרה מה שבוודאות יפתור את הבעיה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערימים עליך קשיים ולא ברור למה.. מה הם מצפים שתוותר ותחליט שתשאיר את הביטוח סתם בשביל הכיף?

תמלא את זה ותעביר להם בדרכי ההתקשרות שרלוונטיים אליהם, ותבשר להם שהם איבדו לקוח.

וואו, תודה רבה.

בכל השיחות שלי עם וובי הם תמיד טענו שאין דבר כזה.

מילאתי ושלחתי לוובי וביקשתי שיעבירו לשלמה ביטוח - נראה מה יקרה.

אעדכן.

תודה לכל העונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וובי טוענים שאי אפשר להשתמש בטופס משום שכבר מכרתי את הרכב (?!).

כל הצהרותיי על זה שהם איבדו אותי כלקוח ושאני לא מתכוון לוותר להם, לפנות למפקח על הביטוח, למועצה לצרכנות - לא עזרו, התשובה שלהם היא שללא ביטוח חובה נגדי או התעודה המקורית, אין מה לעשות.

מחר אפנה למפקח הביטוח במשרד האוצר ואמשיך לעדכן.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם באתר שלהם הם מציינים את הנוהל התמוה הזה.

https://www.shlomo-bit.co.il/contents/preview/118

מוזר מאוד כיוון ש:

אני חושב שכל פוליסת ביטוח חובה בטלה ברגע מכירת הרכב, וזה מצויין בפוליסה.

היום כבר אין צורך בתעודה חתומה, אלא רק בביטוח בתוקף, ועותק מודפס משמש כמו תעודה מקורית, אז מה העניין להתעקש על התעודה המקורית מלבד חמדנות יתר של שלמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי קרה מקרה דומה . אבל לא עם wobi .

הרכב שלי הושבת ביטלתי את הפוליסה שלחתי להם וטענו שלא קיבלו , בהתחלה דיברתי עם הסוכנות בלבד כל כמה ימים מוודא אם הגיע והם עונים שלא .

ראיתי שיש לי עסק עם סוכנות לא רצינית .

התקשרתי לחברה לא רצו לדבר איתי בכלל הפילו הכל על הסוכנות וההפך . עד שחטפתי קריזה

מייל לפניות הציבור של אותה חברת ביטוח וצעקות בטלפון

בגלל שמטרטרים אותי

יום למחרת חזר אלי איזה מנהל ואמר לי תוך 10 ימי הזיכוי אצלך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ימליץ לך לבקש להעביר את הביטוח לרכב אחר (אם קנית). אז ינפיקו לך תעודה חדשה ותבטל את הביטוח הקיים.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק הקיים עומד לצד חברת הביטוח.

הבנתי שיש הצעה לשנות את החוק כך שגם קובץ העתק של תעודת הביטוח יהיה קביל לצורך ביטול הפוליסה.

עד אז, אנחנו נתונים לחסדי חברת הביטוח שיש לה אינטרס ברור שלא לבטל את הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קישור לכתבה בנושא, שעלתה היום ב-ynet.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5411427,00.html

"אין מנוס מאשר להגיע למסקנה כי חברות הביטוח ממשיכות לדרוש את הפוליסה המקורית מסיבה פשוטה – העובדה שרבים מהמבוטחים לא ישלחו להן אותה, בין אם בגלל שהיא אבדה, או סתם בשל הטרחה הכרוכה בכך, מקנה להן הכנסה נאה."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי עושה "הבה נתחכמה לו".

פונה לחברת הביטוח ומדווח על אובדן הפוליסה ומבקש העתק נאמן למקור.

מיד כשהנאמן למקור יהיה אצלי אני משגר אותו לחברת הביטוח תוך בקשת ביטול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...