Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע למועד עריכת טיפול שנתי (I35, טיפול 90)

פנדל
שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

לפני כשנה רכשתי יונדאי I35. הרכב נקנה כשהוא על 75 אלף ק"מ ולאחר טיפול 75 (שנעשה באזור נוב' 17).

הרכב לא נוסע הרבה ועומד עכשיו על 82 אלף.

הטיפול הבא הוא ב-90 אלף או לאחר שנה (כלומר, עכשיו), לפי המוקדם, אבל בשביל לצמצם את הביקורים במוסך, הייתי שמח לאחד את הטיפול יחד עם הטסט השנתי (אזור יוני 19. אני מניח שגם אז הרכב לא יגיע ל-90 אלף).

האם אפשרי?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין טסט לטיפול, הרכב שלך די חדש, לא צריך ביקור במוסך לפני טסט.

תעשה אל הטיפול בזמן, זאת אומרת שנה אחרי הטיפול הקודם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אבהיר את מה שכתבתי למעלה, אני עושה את הטיפול במוסך שעושה גם טסטים (הביקור במוסך ביוני הוא לצורך הטסט, לא לצורך הבדיקה שלפני הטסט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשקול לגשת לטסט עצמאית, זה חוסך הרבה זמן.

וגם את אתה מתכוון למוסך שבעצמו מפעיל מכון רישוי, עדיין לא הייתי דוחה את הטיפול.

במיחוד ברכב שנוסע נסיעות קצרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לדחות את הטיפול בשום אופן, אלא אם אתה מעוניין שהשרשור הבא יהיה : בוצה במנוע עקב אי החלפת שמן בזמן.

עכשיו יקפצו כאן כל אלו שאומרים, שחברות ההשכרה והליסינג לא עושות טיפולים בזמן וזה נכון לרובן אבל, הנזק מתגלה לא מיידית,אלא לאחר 30-40,000 ק לרוב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים.

אז אם אני מבין נכון - אין שום דרך לנקוט באיזושהי פרוצדורה שתקבע את מועד עריכת הטיפול למועד אחר (איחור הטיפול, לא הקדמתו)?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שבטיפול הקודם מלאו שמן סינטטי איכותי ואתה לא נוסע אך ורק למרחקים קצרים, לא יקרה שום דבר אם תדחה את הטיפול בחצי שנה או בעוד 5000 ק"מ.

ההמלצות שלנו הן כדי להיות על הצד הבטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, חבל שלא ראית את השמן שהורדתי מה i30 שלי, שנקנתה מהרץ ועשו לה טיפול אחד בשנתיים וגם הוא רק אחרי 20,000 קמ- השמן היה שחור משחור וכל ההחלפות שלי כל 10k קמ לא עזרו.

ב70,000 המנוע צעק באחת העליות אי שם בדרך לטבעון ולאחר ביקור במוסך אמרו לי שעוד קצת המנוע היה מקבל טיגון- רשת משמרת של אגן שמן הוחלפה עקב אי אפשרות לנקותה מהבוצה המטורפת ולאחר מכן רק פלאשינג עזר.

הרעשים של השסתומים היו כל פעם ולא עזרו תוספים או מה שתרצה.

בבדיקה לפני מסירה לטרייד אין אמרו שיש רעש חריג מהמנוע ב 104,000 קמ שזה לא נורמלי ובטח לא אידיאלי- כבר בקניה הזהירו שמעברי השמו צרים וחייב תוסף כל טיפול- לא הייתי ממושמע ובנס לא הלך מנוע.

לאור הניסיון הרע המצטבר 6.5 שנים + סיפור דומה מגטס 3 שנים לא הייתי ממתין עם החלפת השמן והמסנן כדי להימנע מצרות בהמשך.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השירשור נוסע 7000 ק"מ בשנה. זאת אומרת אם ידחה את הטיפול בחצי שנה הוא עדיין יהיה כ 10 - 11 אלף ק"מ אחרי הטיפול הקודם. לדעתי לא יקרה לשמן שום דבר בחצי שנה, זה עדיין בטווח הסביר.

אלא אם כל הנסיעות למרחקים קצרים, אז לא כדאי לדחות.

בכל מצב אחר, לא אידיאלי אבל אפשר לדעתי לדחות. לא רואה בזה בעיה מיוחדת.

זה לא 20 אלף ק"מ ולא שנתיים בלי טיפול. למרות שיש מכוניות שלא מתרגשות גם מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שאתה לא יודע אם אכן טיפלו בטיפול הקודם עם שמן סינטטי לחלוטין, יכול לסנכרן בשנתיים, כלומר השנה דחה את הטיפול בחודשים-שלושה בלבד, ובשנה הבאה כבר תוכל להקדים את הטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שאתה לא יודע אם אכן טיפלו בטיפול הקודם עם שמן סינטטי לחלוטין, יכול לסנכרן בשנתיים, כלומר השנה דחה את הטיפול בחודשים-שלושה בלבד, ובשנה הבאה כבר תוכל להקדים את הטסט.

בין נובמבר ליוני הפער- 7 חודשים לא גדול מידי, לא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אני מסכים עם בוקי, אבל כיוון שפותח השרשור לא יכול לדעת בוודאות שמדובר בשמן סינטתי ולכמה זמן השמן עמיד, הצעתי לחלק את הפער של 7 חודשים למשך שנתיים, ובשנה השניה להקדים את הטסט כמה שאפשר, אפשר לגשת לפחות חודשיים לפני כן.

ניסוח אחר לסייג שבוקי ציין: אלא אם מדובר על מספר רב מאוד של התנעות (תנאים קשים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...