Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הורדת מחירי הביטוח

חי עם קטנוע
שימו לב! השרשור הזה בן 6925 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר 3 שנים, מאז הועלו בבת אחת מחירי הביטוח לאופנועים, ואני שומע מדי פעם "מומחה" שאומר כי כל נושא הביטוח בתהליכים ושעוד מעט המחירים יוזלו.

האם יש כאן מישהו בפורום המכובד הזה שיכול לתת לי תשובה קצת יותר מפורטת? משהו עדכני? מה נסגר עם זה? למעט ההפגנה הגדולה והמרשימה ב 2001 - לא נעשה דבר! איפה אנחנו? הלנצח נשלם מחירי ביטוח מופקעים אלו? למה אנחנו שותקים? איפה הכתובת שלנו? לא יודע מה אתכם - בשבילי 3,270 ש"ח ביטוח חובה הם כמו שיעלו את מחיר ביטוח החובה למכוניות ל 12,000. אני חוסך שקל לשקל בשביל זה במשך כל השנה! אני אישית שלחתי מכתבים לשרי התחבורה שהתחלפו במשך השנים וגם לחברי כנסת מעטים - לא קיבלתי תשובות למעט כי "פורום האופנוענים" נועד זה מכבר עם שר כזה או ח"כ אחר...

בואו נתארגן ביחד למען הורדת מחירי הביטוח, אני פתוח לקבלת רעיונות!

:-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

וואלה? אני לא שמעתי אף אחד שמכריז ש"אוטוטו יורדים המחירים"

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה? אני לא שמעתי אף אחד שמכריז ש"אוטוטו יורדים המחירים"

מה לא?

נו טוב...

אוטוטו יורדים מחירי הביטוח :-P

"או כן או לא, מה שבטוח - אולי, וגם זה מוטל בספק" (מוטי גנץ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר 3 שנים, מאז הועלו בבת אחת מחירי הביטוח לאופנועים, ואני שומע מדי פעם "מומחה" שאומר כי כל נושא הביטוח בתהליכים ושעוד מעט המחירים יוזלו.

האם יש כאן מישהו בפורום המכובד הזה שיכול לתת לי תשובה קצת יותר מפורטת? משהו עדכני? מה נסגר עם זה? למעט ההפגנה הגדולה והמרשימה ב 2001 - לא נעשה דבר! איפה אנחנו? הלנצח נשלם מחירי ביטוח מופקעים אלו? למה אנחנו שותקים? איפה הכתובת שלנו? לא יודע מה אתכם - בשבילי 3,270 ש"ח ביטוח חובה הם כמו שיעלו את מחיר ביטוח החובה למכוניות ל 12,000. אני חוסך שקל לשקל בשביל זה במשך כל השנה! אני אישית שלחתי מכתבים לשרי התחבורה שהתחלפו במשך השנים וגם לחברי כנסת מעטים - לא קיבלתי תשובות למעט כי "פורום האופנוענים" נועד זה מכבר עם שר כזה או ח"כ אחר...

בואו נתארגן ביחד למען הורדת מחירי הביטוח, אני פתוח לקבלת רעיונות!

שתי שאלות:

1.מי סיפר לך שלפני שלוש שנים "הועלו בבת אחת מחירי הביטוח"? אשמח לדוגמאות מדוייקות של מחירים.

2.למה אתה חושב שמחיר הביטוח שאתה משלם הוא יקר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינני טועה - בעבר, מחירי ביטוח החובה לרוב האופנועים, היו 1,700 ש"ח בערך. (כרובי, אני מדייק?) יום אחד החליטו בעקבות תאונות רבות של אופנועים שעולים המון כסף למשלמי המיסים על העלאת מחירי הביטוח. אז החליטו שמחיר ביטוח החובה לקטגוריית 50 סמ"ק יהיה כ 1,700 ש"ח, 3,270 ש"ח לקטגוריית 50-250, 251-500 סמ"ק 3,700ש"ח וכו' וכו'.

הטרדתי לא מעט אנשים הקשורים לעניין. מי שטרח למסור תשובות הסתפק בכך שהדברים נדונו עם פורום הרוכבים על דו גלגלי או איך שהם קוראים לעצמם. הרוב המוחלט של הגורמים אליהם פניתי לא החזיר תשובה. הבנתי שפורום האופנועים נועד גם עם חברי כנסת המקורבים לנושא אבל לפי שעה, במבחן התוצאה - המחיר נשאר על כנו.

אהוד, 3,270 ש"ח על ביטוח חובה לאופנוע? למה מה קרה? אני כבר 5 שנים על דו גלגלי, ללא תאונות, ללא תביעות וללא נקודות. כמוני יש לא מעט. למה שנשלם כל כך הרבה?

אופנוע זה לא מכונית, הוא מוגבל למרחקים, בחורף הוא לא נוח לנסיעה ואפילו לעיתים מסוכן ולכן רבים מוותרים על חווית "לעצור את הגשם עם המצח". אין שום סיבה שמחיר הביטוח יהיה שווה ואף יעלה על מחיר ביטוח החובה למכוניות. 2,000 ש"ח לשנה הם די והותר, בכסף שנחסך אפשר לקנות ציוד הגנה איכותי או לטפל באופנוע. בטיחות = חיים.

מה אנחנו כחברי הפורום יכולים לעשות למען המאבק להורדת מחירי הביטוח? מאבק שהתחיל יפה אך שכח לו אי שם בשלהי 2002. כל ההצעות החוקיות יתקבלו בשמחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לאכזב אותך, אבל המחיר רק יעלה.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע ה "רפורמה" בביטוחים תגרום לעליה נוספת במחירי הביטוח לאופנועים וגם לרכבים קטנים בעלי מנועים עם נפח קטן, אבל שים לב, מחירי הביטוח לרכבים גדולים עם מנועים גדולים, ירד. וימשיך לרדת. ככה זה אצלינו.

אני זוכר שהתפרסם מאמר של אקטואר אשר טען ש"דופקים" את בעלי האופנועים והם למעשה מממנים את בעלי המוניות והמשאיות. זה היה מזמן אני אנסה למצוא את הכתבה. ממה שאני הבנתי, ה"רפורמה" הזאת היא לא רפורמה אמיתית אלא משהו מגמתי. לדעתי, תחשוב מי נוסע בעיקר ברכבים גדולים בעלי 7 מושבים ומעלה... קשה להם, הם הרי לא עובדים ... ד"א זאת הסיבה שהפיקדון על בקבוקים לא מומש על בקבוקים גדולים, כי הם רוכשים רק שתיה באריזות גדולות והם לא טורחים למחזר אז שלא יעלה להם יותר יקר. (את זה אני יודע בטוח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שהתפרסם מאמר של אקטואר אשר טען ש"דופקים" את בעלי האופנועים והם למעשה מממנים את בעלי המוניות והמשאיות.
להפך. אם היינו משלמים את חלקנו בתאונות (מדובר על חובה, כן?) היינו משלמים קרוב ל-10,000 בשנה. משקלם היחסי של רוכבי הדו"ג בנפגעי התאונות גבוה פי כמה מחלקם במצבת הרכב בישראל.

המאמץ הוא לשכנע את השלטונות להוריד את הביטוח לאופנוענים כי למרות חלקנו היחסי הגבוה, הרי שלרוב האשמה בתאונות אינה בנו, ולכן יש כאן "נסיבות מקילות".

המומחה לעניין הוא ברוך כוכבי ממועדון האופנועים. תבדוק באתר שלהם, יש שם מידע בנושא.

ילדים, הישמרו לכם מעצי הבאובב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לתגובות.

סקורט, דלעת - אני יודע שהמחיר עומד לעלות ולכן אני רוצה לעשות הכל כדי שהמחיר ירד או ישאר לפחות על כנו.

עצוב לגלות שמכל הפורום המכובד לאף אחד אין רעיון או יוזמה. את המחיר כולנו נשלם...ונשלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה - וחברים אחרים יכולים לעשות זה:

- להתנדב לפעילות בנושא (במידה ויש לכם זמן, מרץ ויכולת רלוונטית)

ו\או:

- להצטרף למועדון, ובכך להקנות משקל לפעילים כשהם באים בפני הגורמים הרלוונטיים בנושא זה.

צריך להבדיל בין צדק, לבין תוצאה: אין כל ספק שהביטוח שערוריתי, ושהתעריף צריך לרדת במידה משמעותית. אבל להשיג את זה - לא פשוט בהתרחשות הפוליטית בארץ (תזכור שהתקציב עבר רק עכשיו...)

בקיצור, אתה מוזמן לקרוא כאן וכאן, וכמובן, להצטרף כחבר במועדון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כן מוכר לי מאוד בתור ילד אולי קטן (בן 16.8 )

אחרי זה שעוצר אותך שוטר הוא לא מבין למה אין לך ביטוח

למי ובאמת למי יש כסף לבטח קטנוע שעולה 2000 שקל ב 1700 שקל ועוד זה שאתה ילד שבקושי ממן לעצמו את הביג טולק לפלאפון עוד דורשים סכומים מופקעים כאלה לביטוח

עם כל הכבוד וכמה שחשוב הביטוח וכן אני כבר יודע מה יקרה אם תפגע במישהו או אם יקרה מה שלא יקרה זה עדיין לא ממשלם לי את הביטוח שאין כסף בשבילו.

שהחזקתי בקטנוע מעולם לא עשיתי ביטוח עם כל הרצון הטוב שהיה לי לעשות ורציתי מאוד לא עשיתי , לא כי לא רציתי כי פשוט לא יכולתי.

תחיה את הרגע , כי יש רגעים שלא יחזרו לעולם אז בפעם הבאה שאתה רואה את הבלונדה במעבר חציה תילחץ כמו מטורף ותן לצמיגים להישרף :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי ובאמת למי יש כסף לבטח קטנוע שעולה 2000 שקל ב 1700 שקל ועוד זה שאתה ילד שבקושי ממן לעצמו את הביג טולק לפלאפון עוד דורשים סכומים מופקעים כאלה לביטוח

עם כל הכבוד וכמה שחשוב הביטוח וכן אני כבר יודע מה יקרה אם תפגע במישהו או אם יקרה מה שלא יקרה זה עדיין לא ממשלם לי את הביטוח שאין כסף בשבילו.

שהחזקתי בקטנוע מעולם לא עשיתי ביטוח עם כל הרצון הטוב שהיה לי לעשות ורציתי מאוד לא עשיתי , לא כי לא רציתי כי פשוט לא יכולתי.

בהצלחה. אמן ובאמת לא תזדקק לביטוח הזה לעולם.

:???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה לעצמך וויתורים היכן שקל לך ועוד מנסה לשכנע שאתה צודק? יקירי,אין לך 1700שקל לשלם על ביטוח של קטנוע ב-2000? הפתרון הוא פשוט:אל תקנה קטנוע.זה בא ביחד,רכב+ביטוח.רצון טוב כנראה שלא היה לך,גם אחריות בסיסית לא היתה.נתקלתי כבר בחיי בחכמולוגים מסוגך-חכמים לפני,בכיינים אחרי.רגע אחר של חוסר תשומת לב/מזל ואתה מוצא את עצמך בבוץ של החיים שלך.ואז מה? מי ישלם? בנון ישלם?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי אותך נכון. (פיסוק ושאר מריעין יעזרו) זה לא, שלא עשית ביטוח ג'. לא עשית בכלל ביטוח......

לא אתחיל לגנות ולהתייחס לדרך המחשבה שלך, אבל, באותה מידה שאתה לא עשית ביטוח, אתה גם אם היית, (ואולי כבר הספקת) מבצע תאונה, אולי חובט במישהו או מפיל איזה אישה זקנה, בהתפראות עם הקטנוע. אז היית קם ובורח כדי שלא יתפסו אותך בלי ביטוח.

לסוג אנשים כמוך קוראים עבריין פלילי.

לא יכול לעשות אל תיסע תרוץ עקום כמו לא יכול תשאיר בבית:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחידי שאינני מבין בכל הסיפור הוא מדוע אי אפשר לבטח את עצמך בצורה פרטית.

אז אמנם עברת על החוק בכך שלא נסעת על ביטוח חובה, אך אתה עם כיסוי ביטוחי תקף.

זה נוגע בעיקר למוטוקרוסים, אמנם, אבל אשמח לתשובה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6925 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...