Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכל יחסי בחיים: 2 שאלות על מבחני ריסוק

Asaf-R
שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שובר את הראש להבין שתי נקודות חשובות:

1. מבחני ריסוק שנערכים במקביל עבור רכבים מסגמנט שונה - האם ניתן להשוות בין התוצאות. כלומר, אם SUV מסיבי מקבל 5 כוכבים וציון ממוצע של 85%, וגם מכונית מיני קטנה מקבלת ציון דומה - האם שתיהן בטוחות באותה מידה? או שהן נמצאות בסולם שונה?

2. השוואה בין שנים: אני בהתלבטות בין רכישה של רכב חדש לבין רכישה של רכב בין 3-5 שנים. איך ניתן להשוות בין הציונים השונים אם המבחנים כל הזמן מתעדכנים? האם יש דירוג מסויים שמתעדכן גם עבור רכבי עבר (כך שרכב עם 5 כוכבים בעת יציאתו לפני 5 שנים כיום ימוצב מחדש כ-3 כוכבים)?

אשמח אם מישהו יוכל להוסיף קישורים למאמרים בנושא.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כן ולא. המבחנים מדמים פגיעה ברכב בעל מסה דומה לזו של הרכב הנבדק (המבחן החזיתי והצדי הקלסיים) ופגיעה בעמוד דומם. בשני המקרים הללו, אין למסת הרכב ולממדיו משקל. במידה ותתנגש ברכב בעל מסה וממדים שונים משלך - תהיה לכך השפעה על חומרת הפגיעה ברכב. חשוב לציין כי בתרחיש כזה, הרכב הכבד יותר יספוג אחוז קטן יותר מעוצמת ההתנגשות, אבל על חשבון הרכב השני.

2. "האם יש דירוג מסויים שמתעדכן" לא. אבל חשוב לציין שזה לא שעם התיישנות הדגם, בטיחותו יורדת. להבדיל מהתנגשות עם רכב כבד יותר, התנגשות ברכב חדש, בטיחותי יותר, אין פירושה שייגרם לרכבך יותר נזק מאשר בפגיעה ברכב בעל תכנון בטיחותי דומה לשלו. אם דירוג חמש כוכבים של היום זה ארבע כוכבים דאשתקד, זה בגלל שהדרישות עולות, לא בגלל שזו מלחמת התשה (להבדיל מכל העיסוק במשקל כמרכיב בטיחותי).

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באיזה מבחני ריסוק מדובר. במבחנים האירופיים כל רכב נבחן במסגרת קבוצת המסה שלו, כלומר רכב סופרמיני יושווה לרכב סופרמיני אחר - אבל, כפי שכתב חן, בהתנגשות עם רכב בעל מסה יותר גדולה הוא יספוג נזק יותר גדול (יחסית לציון הריסוק).

לעומת זאת בציוני הריסוק האמריקאיים המסה נכללת בקריטריונים,ומרבית המכוניות האירופיות מתחילות עם ציון נמוך בשל מסתן הקטנה יותר.

לגבי השוואה בין מבחנים בשנים שונות - לפחות בעשור או עשור וחצי האחרונים תוכל להוריד PDF מאתר EuroNCAP ולהשוות פרטים, למשל ציון הפגיעה בכל איזור בגוף במבחנים השונים. יש גם ציון כולל לכל מבחן (נהג, נוסע ילדיפ וכו'), אם כי גם אלה משתנים בהתאם להתפתחות המבחנים (נוספים מנגנוני פגיעה חדשים).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. "האם יש דירוג מסויים שמתעדכן" לא. אבל חשוב לציין שזה לא שעם התיישנות הדגם, בטיחותו יורדת. להבדיל מהתנגשות עם רכב כבד יותר, התנגשות ברכב חדש, בטיחותי יותר, אין פירושה שייגרם לרכבך יותר נזק מאשר בפגיעה ברכב בעל תכנון בטיחותי דומה לשלו. אם דירוג חמש כוכבים של היום זה ארבע כוכבים דאשתקד, זה בגלל שהדרישות עולות, לא בגלל שזו מלחמת התשה (להבדיל מכל העיסוק במשקל כמרכיב בטיחותי).

תודה על התשובה

אני מבין את זה - ולכאן בדיוק כיוונתי. הרי הם אני נכנס לאתר של EuroNCAP ומסתכל על הציונים של פורד פיאסטה 2012 - היא קיבלה במבחני עבר 5 כוכבים. אבל איך אני יכול למיר את התוצאות האלה בכדי להשוות מול רכב שערך את המבחן שלו ב2018?

תלוי באיזה מבחני ריסוק מדובר. במבחנים האירופיים כל רכב נבחן במסגרת קבוצת המסה שלו, כלומר רכב סופרמיני יושווה לרכב סופרמיני אחר - אבל, כפי שכתב חן, בהתנגשות עם רכב בעל מסה יותר גדולה הוא יספוג נזק יותר גדול (יחסית לציון הריסוק).

לעומת זאת בציוני הריסוק האמריקאיים המסה נכללת בקריטריונים,ומרבית המכוניות האירופיות מתחילות עם ציון נמוך בשל מסתן הקטנה יותר.

לגבי השוואה בין מבחנים בשנים שונות - לפחות בעשור או עשור וחצי האחרונים תוכל להוריד PDF מאתר EuroNCAP ולהשוות פרטים, למשל ציון הפגיעה בכל איזור בגוף במבחנים השונים. יש גם ציון כולל לכל מבחן (נהג, נוסע ילדיפ וכו'), אם כי גם אלה משתנים בהתאם להתפתחות המבחנים (נוספים מנגנוני פגיעה חדשים).

תודה על התשובה, לגבי הנקודה השניה - שוב, כיצד ניתן להשוות בין רכב מ2012 לרכב מ2018?

דרך אגב, IIHS הוא הגוף המקביל לEURONCAP?

עריכה אחרונה על ידי Asaf-R

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשקל הרכב אכן יש השפעה גדולה (סטטיסטית) על הסיכוי להיהרג בתאונה. יש לא מעט מקורות לנתונים האלה, להלן אחד מהם:

https://informedforlife.org/viewartcl.php?index=83

לגבי השוואת רכבים ישנים אל מול חדשים זה דבר קשה יחסית וקשה לי להאמין שתוכל לבצע השוואה ברמת אמינות גבוהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשקל הרכב אכן יש השפעה גדולה (סטטיסטית) על הסיכוי להיהרג בתאונה. יש לא מעט מקורות לנתונים האלה, להלן אחד מהם:

https://informedforlife.org/viewartcl.php?index=83

חשוב להדגיש שיתרון המשקל בא לידי ביטוי אך ורק בהתנגשות ברכב קל יותר (לא ברכב במסה דומה ולא בעצם דומם) ואך ורק על חשבון יושבי הרכב השני.

רכב בעל תכנון בטיחותי יותר יהיה בטוח יותר בכל מצב - גם בפגיעה ברכב בעל מסה שונה וגם בעצם דומם - ולא על חשבון יושבי הרכב השני.

כתוצאה מכך, ליתרון הבטיחות של משקל יש סוג של novelty effect. אנשים מתחילים לרכוש SUV כדי שיהיה להם יתרון בטיחותי על נהגי הרכבים המשפחתיים, אבל ככל שעוד ועוד אנשים עושים זאת, יתרונו הבטיחותי של רכב הפנאי הולך ומצטמצם.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי לך.

לכל רכב שנבחן תמצא פירוט בקובץ PDF שצמוד לדף שלו באתר EuroNCAP, או שאתה פותח את פירוט הרכיב על ידי לחיצה על האחוזים בדף הדגם.

בכל דף כזה יש פירוט הפגיעות בבובה לפי מקומה ברכב, ולפי סוגי ריסוק שונים (חזיתי, צדדי, עמוד וכו').

נכון שבמהלך השנים נוספו מבחנים, אבל בכל זאת תקבל מושגים טובים.

חשוב גם לבדוק את מפרט הרכב שנבדק, לא תמיד הוא זהה למפרט הדגם הנמכר בישראל, ויש לשים לב להבדלים, שיכולים להיות לטובת או לרעת הדגם ה"ישראלי".

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב להדגיש שיתרון המשקל בא לידי ביטוי אך ורק בהתנגשות ברכב קל יותר (לא ברכב במסה דומה ולא בעצם דומם) ואך ורק על חשבון יושבי הרכב השני.

רכב בעל תכנון בטיחותי יותר יהיה בטוח יותר בכל מצב - גם בפגיעה ברכב בעל מסה שונה וגם בעצם דומם - ולא על חשבון יושבי הרכב השני.

כתוצאה מכך, ליתרון הבטיחות של משקל יש סוג של novelty effect. אנשים מתחילים לרכוש SUV כדי שיהיה להם יתרון בטיחותי על נהגי הרכבים המשפחתיים, אבל ככל שעוד ועוד אנשים עושים זאת, יתרונו הבטיחותי של רכב הפנאי הולך ומצטמצם.

אני חושב שאתה מעט מחמיא ליושבי עם ישראל עם השיקול שציינת לרכישת SUV, בישראל קונים SUV כדי לקבל בעיקר יתרון פוזה על נהגי הרכבים משפחתיים :wink: . בכל אופן, לא משנה הסיבה - כדאי לקחת את זה בחשבון שהמשקל הממוצע של רכבים פרטיים בכביש עלה בשנים האחרונות...

spirel, אני לא משוכנע שהאופן בו מדרגים את אחוזי הריסוק של הבובות נשאר זהה, בכל אופן אני אישית לא מצאתי מסמכים (באורך שאני מוכן לקרוא...) שנותנים אינפורמציה לכאן או לכאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שלא כתבתי שהוא זהה - הרי הוסיפו מבחנים. אבל, בכל זאת, זה נותן איזה מדד שעדיף על כלום.

יש עוד בעיה - בדרך כלל דגמים נבחנים רק בכניסתם לשוק או עם שינויים מהותיים שהם למעשה דגם חדש עם שם ישן. אבל במהלך חיי הדגם יש בדרך כלל מתיחת פנים אחת ו שתיים וגם כל מיני שינויים קטנים שכלל לא מובאים בחשבון, ואינם מביאים למבחנים חדשים למרות שבהחלט עשויים להשפיע על תוצאותיהם. אם מדובר בחיזוק המבנה ואם מדובר בתוספת אבזור בטיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...