Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלויות הרכבה ואיזון צמיגים

Arik TG
שימו לב! השרשור הזה בן 1778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני הולך להחליף רביעיית צמיגים ובאתר של טייר דיל יש מחיר ממש טוב לפאלקן 914 במידה שלי, אבל התוספת עבור התקנה היא לא קטנה. 59 ש"ח לצמיג ובסה"כ 236 ש"ח.

מה המחירים המקובלים להרכבה ואיזון של רביעיה ?

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המקומות ההרכבה והאיזון כלולים במחיר הצמיגים. זה מה שמקובל.

תבדוק במקומות אחרים מה המחיר הסופי. אולי תמצא דיל יותר משתלם.

עריכה : גם אחרי התוספת להתקנה, המחיר שקיבלת לפאלקן במידה שלך טוב מאוד :

https://tires.yad2.co.il/tire-service?tire=4954&cs=1&diameter=8&aspectRatio=11&width=21

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק רק שמדובר במלאי טרי דיו (נכתב רק משום שבאתר היבואן הצמיג לא מופיע מה שמעיד לכאורה על מחסור מלאי אצלם).

אפשר אגב להתלבט גם לגבי ההנקוק K117. ההפרש במחיר לא משמעותי מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צדקת פעמיים.

צלצל אלי אריאל מטייר דיל, אמר לי שהפאלקן ממלאי ישן והמליץ לי לעבור בתוספת קטנה להנקוק.

קיבלתי את ההמלצה של שניכם ואדווח לכשיורכבו.

הערה לכותבים הקבועים-

שרשור הצמיגים הגדול הוא כבר וותיק. דגמים התחלפו, מחירים השתנו ומותגים התווספו.

כיוון שצמיגים הם אולי הדבר שמשפיע ביותר על איכות הנסיעה היומיומית (שלא לדבר על מצבי קיצון) אני זורק את הכפפה לשרשור צמיגים חדש, כדי שקוראים חדשים לא יתקלו בהמלצות ישנות ולא מעודכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צדקת פעמיים.

צלצל אלי אריאל מטייר דיל, אמר לי שהפאלקן ממלאי ישן והמליץ לי לעבור בתוספת קטנה להנקוק.

קיבלתי את ההמלצה של שניכם ואדווח לכשיורכבו.

.

BAIT AND SWITCH

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם לא מפתיע שצמיג שמתומחר נמוך יהיה ממלאי ישן. זה לא כזה נורא כי אם אתה נוסע הרבה אז הצמיג יישחק. אם אתה נוסע מעט שווה להשקיע עוד ולקחת צמיג כמה שיותר טרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה לכותבים הקבועים-

שרשור הצמיגים הגדול הוא כבר וותיק. דגמים התחלפו, מחירים השתנו ומותגים התווספו.

כיוון שצמיגים הם אולי הדבר שמשפיע ביותר על איכות הנסיעה היומיומית (שלא לדבר על מצבי קיצון) אני זורק את הכפפה לשרשור צמיגים חדש, כדי שקוראים חדשים לא יתקלו בהמלצות ישנות ולא מעודכנות.

בכללי, אני נגד החוק בפורום שמרכז הודעות בשרשור אחד. 90% אם לא כלל השרשורים המרכוזים הם ישנים ואמנם מלאים מידע, אך במידע לא עדכני שכבר לא רלוונטי שנים. מה גם שברוב המקרים ההודעה "נקברת" בנושא הישן ולא מתייחסים אליה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חקרתי לגבי ההנקוק K117

1. הוא מכונה בחו"ל Hankook Ventus S1 evo2

2. הוא הושק ב 2012 והחליף את ה evo1

3. הוא הצמיג OEM של במוו סדרה 3 ולאחרונה גם בחלק מדגמי סדרה 5

4. הוא הוחלף לאחרונה ב evo3 שהושק בספטמבר. המיקוד של ה evo3 הוא בשמירה על איכות הסביבה אז אני לא מודאג.

5. הוא עמד בכבוד במבחני צמיגים מול העילית של הקטגוריה (מישלן פילוט ספורט 4, קונטי פרימיום קונטקט 6, גודייר אסי 3) שעולים בארץ הרבה יותר. כאן הוא יצא שביעי מתוך 16, עם תוצאות מצויינות בבלימה ביבש וברטוב, בינוניות בהתנהגות, וקצת רועש מהממוצע.

לסיכום- אולי לא הכי טוב בקטגוריה, אבל נראה שיחס עלות/תועלת מצויין.

כל מה שנשאר הוא לנסוע עליהם ולהתרשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי והתרשמתי. האוטו (מונדאו טיטניום 2007) גדול וכבד, אז התוצאות לא בהכרח יתאימו למכוניות קטנות.

קודם כל- צמיגים חדשים זה תענוג. היו לי שני פאלקן 914 בני שנתיים קדימה, כבר די שחוקים, ושני סינים בני 3 מאחור. כבר במטרים הראשונים של הנסיעה מרגישים את ההבדל.

אנסה לנטרל את התחושות של הזמן האחרון עם הצמיגים השחוקים ולהשוות לזכרון מצמיגים חדשים.

- בלימה פנטסטית ביבש. טובה מאוד ברטוב. הרבה יותר טוב מהפאלקן. ונראה לי יותר טוב מכל צמיג שהיה לי.

- אחיזה מצוינת ביבש, לא בדקתי ברטוב.

- נוחות סבירה.

- הוא לא רועש במיוחד (היו ביקורות שטענו שהוא רועש).

- נראה שהתנגדות גלגול שלו די גדולה- לא חסכוני בדלק.

- לא נותן פידבק טוב. ההגה מרגיש קל מדי. אולי המוסכניק מילא לי יותר מדי אוויר בקדמיים. אבדוק שוב אחרי שאדייק את ל"א.

- נינוח מאוד בקו ישר במהירויות גבוהות (תחושה נינוחה בכביש 6).

בקיצור- שווה את הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שמו לי לחץ גבוה מדי בקדמיים, וגם לא מאוזן בין שניהם!

אחרי יישור ל.א. הפידבק השתפר פלאים וההמלצה על ההנקוק רק מתחזקת.

נראה לי שהמינוס הראשי שלו זו הויזואליות שלו- הוא לא נראה אגרסיבי.

ואולי (התרשמות סובייקטיבית בלבד בינתיים) צריכת הדלק.

מכל שאר הבחינות הוא בשורה הראשונה.

הבלימה ביבש באמת פנטסטית, האחיזה טובה מאוד. הפידבק אמנם לא משהו, אבל בסך הכל צמיג טוב מאוד. וכשהוא נמכר בהנחה משמעותית מול השמות המוכרים נראה שמבחינת עלות/תועלת עבור רוב הנהגים הוא יהיה עסקה מצוינת.

כמה מלים על חשיבות הבלימה ברטוב.

מבין מצבי החירום שהנהג הממוצע נתקל בהם בכביש, נראה לי שיותר מ 90% מהם דורשים ממנו בלימה חזקה, וגם בשאר המקרים שדורשים תגובה אחרת, עדיין מה שיעשה הנהג הסטנדרטי זה לבלום חזק.

ממה שראיתי במבחני הצמיגים, ההבדלים הגדולים בין הטובים לבין הגרועים נמצאים ביכולת הבלימה ברטוב.

לכן החשיבות של צמיג טוב בגשם היא קריטית.

בנוסף לפי ההיגיון השחיקה של הצמיג תפחית יותר מהביצועים שלו ברטוב מאשר ביבש.

לכן הסיכון של מי שנוסע על צמיג סיני שחוק בגשם הוא לאין ערוך גבוה יותר משל מי שנוסע על צמיג חדש וטוב.

כל הניטפוקים על אחיזה ופידבק טובים לחובבי נהיגה, שהם המיעוט שבמיעוט מהנהגים על הכביש, אבל מרחקי הבלימה הם דבר שכל נהג משתמש בו, ועלולים להיות ההבדל בין דפיקות לב לבין תאונה ממש, ואפילו בין חיים למוות.

לכן אני חושב שמבחן צמיגים ישראלי (על הדגמים שנפוצים בארץ) הוא חשוב מאין כמותו. ועוד חשוב מכך- לטחון את הנתונים לציבור הנהגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המשך העידכונים.

צריכת הדלק נוטה לעלות תחילה בצמיגים חדשים לעומת אלו הישנים והשחוקים מאחר והגמישות הן של כלל הצמיג והן של ה"קוביות" במדרס גבוהה יותר ואי לכך ההתנגדות לגלגול גדולה יותר בהשוואה לצמיג ישן/יבש/שחוק.

שחיקת הצמיג תוביל לירידה בכמות המים שמפונים מפני השטח ובהתאם לירידה במהירות בה הצמיג יתחיל לצוף על המים.

אני לא בטוח עד כמה זה בפני עצמו ישפיע על בלימה בקו ישר, בהנחה ולא התקיימה ציפה מלכתחילה.

זה בוודאי ישפיע על יכולת הניהוג בשוטף וכמובן בעת הפניית הגה למטרת תמרון חירום או אחר.

אגב, ישנם יצרנים שפותרים את בעיית השחיקה ע"י מבנה מתרחב של החריצים או פתרונות אחרים (חריצים חדשים נחשפים וכד'), כך שיכולת פינוי המים נשמרת מעט יותר טוב לאורך חיי הצמיג.

אין ספק שיש מקום לחנך את ציבור הנהגים, ולא רק בתחום הצמיגים.

הענין הוא שהפורום מורכב ברובו מאותם "חובבי נהיגה" כפי שתיארת אותם. הם אכן נחשפים למידע הזה פה וגם פתוחים יותר מנטלית כלפיו. הבעיה היא להגיע לאותו ציבור נהגים "אחר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

מנצל"ש

שני הילדים הגדולים גמרו את תקופת הנהג המלווה והסבא קנה להם מתנה קליאו 1.2 ידנית 2012. (איזה כיף להם? האוטו הראשון שלי היה פיאט 600 עם אותה שנת לידה כמוני)

האוטו זקוק לרביעית צמיגים 185/60/15

אני לא רוצה לשים להם סיניים (לטובת הבלימה בחירום, כפי שצויין קודם), אבל לא הולך להוציא 1500 ש"ח על רביעיה. כלומר מחפש יחס עלות/תועלת טוב.

קיבלתי שתי הצעות מעניינות בסביבת 1000 ש"ח לרביעיה, כולל התקנה:

Riken - נראה צמיג פופולרי בפנצ'ריות באיזור חיפה. כולם מציינים שזו חברה בת של מישלן, אבל לא יודעים להגיד עליו כלום חוץ מזה.

Ohtsu FP1000 - זו בעצם חברה אחות (או מותג אח) של פאלקן, שניהם שייכים לסומיטומו היפנית. טייר דיל הציעו לי (הם הציעו לי את ההנקוק המאוד מוצלחים בפעם הקודמת, במעלה השרשור).

אשמח לחו"ד של בעל ניסיון עם מי מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי חוות דעת, אך רק לציין כי את ה-Ohtsu, ניתן לרכוש מהיבואן (טיירקלאב) תמורת 975 ש"ח עבור 4 צמיגים.

מהאתר הנ"ל ניתן לרכוש גם את המחליף של ה-ZE914, ה-ZE310, תמורת 1083 ש"ח עבור 4 צמיגים.

שווה לבדוק אם הנציג שלהם בפורום יכול לתת הנחה נוספת.

אבל לפני הכל, וודאו כי ברשיון הרכב קוד העומס והמהירות הינם 84H ולא 88H.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...