Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מי ברז בנוזל קירור פרסטון בסובארו אימפרזה 1999

גילי29
שימו לב! השרשור הזה בן 1976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב חברים

רכשתי סובארו אמפרזה שנת 1999 1.6 אוטומט.

שמתי לב שיש מים רגילים ברדיאטור וברצוני לשים נוזל קירור של פרסטון.

ברכב הוחלף לאחרונה רדיאטור מים.

האם כדי לשים נוזל קירור או שיגרם נזק ?

סובארו אימפרזה 1999 1.6 אוטו' + קיה סול 2011 1.6. אוטו'. :wave:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שם לב לאבסורד במה שאמרת עכשיו?

תחליף לנוזל קירור איכותי ויפה שעה אחת קודם.

כל יום שעובר עם מים מהברז - עוד נזק נגרם.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דחוף להחליף זאת לא שאלה זה חובה.

וכמו שגילי כתב איזה מוסך מחליף רדיאטור ולא שם נוזל קירור יעודי לא יאמן איזה אנשים רעים יש.

כנראה שהם בונים על לקוחות חוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי הייתה האם נוזל קירור יכול לפגוע/לפתוח עוד חלקים במנוע למעט הרדיאטור .

ועוד שאלה האם צריך לדלל את נוזל הקירור של פרסטון או לשפוך אותו ישירות לרדיאטור ?

סובארו אימפרזה 1999 1.6 אוטו' + קיה סול 2011 1.6. אוטו'. :wave:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנזק כבר נגרם, נוזל קירור יכול לקרב את הקץ אבל אתה לא יודע אם היו שם מים חודש ואז לא קרה כלום או 'היו שם כמה שנים

ולכן אני אומר הנזק כבר נעשה אפ הוא חמור הוא יופיע במוקדם או במאוחר.

בקיצור תעבור לנוזל יעודי

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף שתשים עכשיו נוזל קירור ייעודי, אם וכאשר יתגלו הנזקים עדיף שזה יהיה בחורף ויהיה נשלט, ותוכל לתקן, ולא בקיץ שהאוטו ירתח תוך שניות והמנוע ימות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפרסטון יש שני סוגים לפחות, איזה שמת ? הנוזל הירוק או האדום ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הבעיה עם תגובות כאלה - זאת הסיבה שגילי פתח את האשכול הזה מלכתחילה.

למה שיתחילו נזילות אחרי מעבר לנוזל קירור? אני אישית לא נתקלתי בדבר כזה מעולם.

אז מה עדיף? להישאר עם מים מהברז במערכת ולתת להם לאט לאט לאכול את המנוע ואת חלקי מערכת הקירור, ולסתום הכל בחלודה?

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשים פרסטון ברכב שהיה בו מים רגילים הפרסטון משחרר את כל הזבל במערכת קירור וגורם לנזילות

זאת בהנחה ואכן ישנו זבל במערכת הקירור.

ובהנחה שהזבל הזה אכן חוסם איזה פתח ובלעדיו מערכת הקירור תהפוך למסננת.

הרבה הנחות קיצוניות בשביל לתת המלצה כלכך נחרצת וגורפת.. ולרוב מזיקה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש מעל 15 שנה בפרסטון DEX-COOL שמאושר ע"י GM (צבעו אדום, 50/50, long life).

אני סומך על נוזלים שמאושרים ע"י יצרנים/קונצרנים גדולים.

זה נוזל מעולה, מעולם לא עשה לי בעיה או גרם לבעיה, ושמר על המערכות בצורה מיטבית.

הוא שומני, מריח בדיוק כמו כל נוזל קירור "מקורי", וכל רכיב (משאבת מים, טרמוסטט או כל חלק אחר) שאי פעם החלפתי (לאחר שנים רבות של שימוש) - יצא כמו חדש.

אני בד"כ מחזיק מכוניות ממש לא חדשות ולתקופה מאוד ארוכה - כך שדעתי היא מבוססת לא רק על רכב אחד צעיר, אלא על מגוון רחב של מכוניות (עוד בתקופה שהיו לי רק יפאניות).

בברלינגו שלי עשיתי טיימינג לפני יומיים ופירקתי משאבה שנמצאת שם כמעט עשור ! (האוטו אצלי 4 שנים, היא שם עוד לפני.... עריכה: לאוטו יש כמעט 330K ק"מ, היא הוחלפה בפעם האחרונה בטיימינג של 120K ק"מ בשנת 2009. תחליפית ולא מקורית).

המשאבה יצאה במצב מצויין, ללא חופשים וללא נזילות (לאחר פירוק חיפשתי בה פגמים - וגיליתי בה סדק באימפלר, שלא השפיע על פעולתה כלל - אבל זה כבר לשירשור אחר).

היתה לי קסארה שהחזקתי 8 שנים. "סיבוב" ראשון של טיימינג החלפתי סט טיימינג בלי משאבה, סיבוב שני (אחר כמעט 8 שנות בעלות) החלפתי גם את המשאבה (יצאה חדשה לחלוטין, מבריקה כחדשה, בלי נזילות ובלי חופשים).

בכל המכוניות שהיו לי עד היום והשתמשתי בנוזל הזה, מעולם לא סבלתי מבעיות במערכת הקירור (ומעולם לא ניקיתי ברכב רדיאטור). אני בהחלט מאמין שניקיון המערכת והנוזל (השמנוני) והמצויין הזה - הוכיחו את עצמם.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשים פרסטון ברכב שהיה בו מים רגילים הפרסטון משחרר את כל הזבל במערכת קירור וגורם לנזילות

מחזק ויש לקחת זאת בחשבון. מקומות שנירכבו מקורוזיה או שנוצרו בהם סדקים יש מצב גדול שיתחילו לנזול לאחר מעבר לפרסטון. ניתקלתי בזה גם בצינורות, פלאנגים, ובפקקים הממוקמים לרוחב בלוק המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...