Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמדת טעינה בחניה תת קרקעית פרטית בבניין קומות

Johnik
שימו לב! השרשור הזה בן 1961 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני גר בבניין קומות עם חניה תת קרקעית פרטית (רשומה בטאבו). החניה שלי צמודה ליד הקיר וחשבתי לעשות שקע חשמלי חד פאזי רגיל (15A) שבעתיד אולי אפשר יהיה לעשות עמדת טעינה לרכב חשמלי.

מחיפוש בפורום לא מצאתי תשובות לשאלות בנושא הזה (מה שמצאתי התעסק יותר על איך לקבל רישום בטאבו בחניה). לכן כמה שאלות מטה:

1. האים מישהו בדק/עשה זאת ויכול לספר על תהליך

2. האופציה היחידה לעביר לשם חשמל זה מארון חשמל של הבניין כמובן לכן אני רוצה לעשות שעון חשמל נפרד ולשלם על פי מונה כמובן

3. האים זה מצריך רק אישור ועד הבית או גם החתמה של כל הדיריים בבניין המשותף

4. כמה זה יכול לעלות? האים רק חברת חשמל יכולה לעשות או יש חברות צד שלישי שגם מבצעות חיבור

תודה מראש לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתעסק עם זה, חבל על הזמן שלך ועל הכסף שלך.

אם וכאשר תרכוש רכב חשמלי, יש חברות שעושות את זה עבורך, לרוב כחלק מהרכישה של הרכב וללא עלות נוספת (כך זה היה אצלי).

ג׳ינרג׳י (החברה שהתקינה את עמדת הטעינה אצלי) ביקשה שאחתים את ועד הבית ושאשלח להם.

לאחר מכן שאלו איפה יש ארון חשמל שהם יכולים להתחבר אליו (אצלי זה היה בקומת החניה עצמה), ושלחו נציגים כדי לבדוק את השטח. הראיתי להם איפה הארון ואיפה החניה שלי, ובזה נגמרה ההתעסקות שלי בעניין.

הגיעו, חיברו, שמו מד צריכה נפרד לבקשתי, סגרו את הכל יפה ואני חזרתי מהעבודה לעמדת טעינה פעילה.

העלות עבורי - 0 ש״ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרמריקה, איך אתה מגן על עצמך מבפני "גניבת" חשמל?

אמנם לא חשמל, אבל בדירה הקודמת שבה גרתי נהגו כל תושבי השכונה ואף ממקומות מרוחגים יותר לרחוץ את מכוניותיהם בברז המשותף של הבניין, עד שהועד דאג לנעול אותו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרמריקה, איך אתה מגן על עצמך מבפני "גניבת" חשמל?

אמנם לא חשמל, אבל בדירה הקודמת שבה גרתי נהגו כל תושבי השכונה ואף ממקומות מרוחגים יותר לרחוץ את מכוניותיהם בברז המשותף של הבניין, עד שהועד דאג לנעול אותו.

אצלנו אין דברים כאלה. קודם כל, הבניין מנוהל ביד חזקה, מצלמות, איש אחזקה במשכורת שתפקידו בין השאר לשמור על דברים כאלה וכו׳.

מעבר לזה, בשביל ״לגנוב״ לי חשמל צריך - 1. רכב חשמלי. 2. לחנות לי בחנייה.

זה לא שקע חשמל שאפשר סתם להתחבר אליו, זה כבל קבוע לקיר שאותו מחברים לרכב.

אם תרצה - מה שיש בקיר זה למעשה התקע, כשהשקע זה מה שיש ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הסבר מפורט. אז בעצם מה שצריך זה אישור ועד הבית של הבניין ובזה אפשר להגיד הסיפור נגמר.

מה לגבי דמי אחזקה של שעון חשמלי נפדר יש בטח חיוב חודשי קבוע לחברת חשמל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לחברת חשמל, היא לא מעורבת בסיפור ולא משלמים להם שום דבר ישירות.

המונה הוא פרטי לחלוטין. ועד הבית משלם לחברת חשמל, ואתה משלם להם בהתאם לצריכה שלך מתוך החשמל הציבורי של הבניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בעצם עמדת הטעינה צריכה להתחבר לחשמל של הבניין? למה אי אפשר להתקין מונה של חברת חשמל עבור עמדת הטעינה? נראה לי מוזר שהועד יצטרך להתחיל לגבות מכל שכן על החשמל לרכב שלו.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ומדובר בנושא שיתפוס תאוצה מן הסתם בשנים הקרובות, שווה לחכות עד לרגע שבאמת עניין עמדת הטעינה יהפוך לרלוונטי שכן יש להניח שכל הסיפור יהפוך לפשוט יותר, נגיש יותר ומובן יותר (בתודעת הציבור והשכנים) ואולי גם יהיו אמצעים פשוטים יותר לתהתקנה ולתשלום על הצריכה הפרטית.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח שיהיה. אני מאמין שעוד לפני שחשמליים ימכרו פה בהמוניהם, תהיה תשתית בכל ביניין חדש לחיבור ישיר של כל דייר ודייר לחברת החשמל. הביניין שלי בן 13 ולפני 13 שנה רכבים חשמליים או פלאגין הייבריד לא נראו באופק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה גוגל יש מספר חברות שמצעים שרותים אלו, אפשר לעשות סקר שוק. בדרך כלל הם צריכים אישור וועד הבית לעבודה בשטח משוטף של הבניין.

וכמו שרשם קרמיקה יש יבואנים בעיקר ברכבי יוקרה אשר התקנה ראשונה של עמדה אחת כבר כוללת במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כנראה שום בעיה להתקין מטען חשמלי לרכב ברחוב על המדרכה בבית משותף.

כמו בתמונות למטה שצילמתי ברחובות.

החניה היא חניה פרטית, אבל המדרכה היא שטח ציבורי, אבל עדיין בטר פלייס התקינה שם מטען על המדרכה ואיכשהו חיברה אותו לרשת החשמל.

מטען חשמלי בטר פ&#.jpg

better place charger street.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1961 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...