Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה סול 1.6 2011 ב-100 קמ״ש המנוע ב-3000 סל״ד, תקין?

גילי29
שימו לב! השרשור הזה בן 1987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

ברשותי קיה סול שנת 2011 1600 סמ״ק אוטומט.

הרכב עבר טיפול כולל החלפת פילטרים, שמן, ותוסף דלק.

ב-100 קמ״ש הרכב על ב-3000 סל״ד וצריכת הדלק גבוהה לדעתי.

שאלתי האם הסל״ד הזה הגיוני במהירות כזו ושאלה שניה כמה הילוכים יש בגיר האוטומט.

הגיר עובר חלק 4 הילוכים אבל יש לי הרגשה שכאילו חסר הילוך חמישי.

תודה רבה לכל המשיבים.

סובארו אימפרזה 1999 1.6 אוטו' + קיה סול 2011 1.6. אוטו'. :wave:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת חסר הילוך חמישי , כי לא קיים כזה.

ביונדאי I30 מאותה שנה עם יחידת הנעה זהה המצב היה אותו דבר, חסכונית היא לא הייתה.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שממיר המומנט לא ננעל אצלך.

נכון שאין הילוך חמישי, אבל מנוע 1.6 לא אמור להיות על 3K סל"ד ב100 קמ"ש.

תתיעץ עם מכון גירים

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים

ברשותי קיה סול שנת 2011 1600 סמ״ק אוטומט.

הרכב עבר טיפול כולל החלפת פילטרים, שמן, ותוסף דלק.

ב-100 קמ״ש הרכב על ב-3000 סל״ד וצריכת הדלק גבוהה לדעתי.

שאלתי האם הסל״ד הזה הגיוני במהירות כזו ושאלה שניה כמה הילוכים יש בגיר האוטומט.

הגיר עובר חלק 4 הילוכים אבל יש לי הרגשה שכאילו חסר הילוך חמישי.

תודה רבה לכל המשיבים.

לפי חישוב קל בהתאם לנתוני יחסי העברה ברכבך וגודל הצמיגים, סל"ד המנוע ב 100 קמ"ש יוצא 2964.

נראה שאצלך הכל תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שממיר המומנט לא ננעל אצלך.

נכון שאין הילוך חמישי, אבל מנוע 1.6 לא אמור להיות על 3K סל"ד ב100 קמ"ש.

תתיעץ עם מכון גירים

לא נכון,

בקורולה ה1.6 רובוטית שהיתה לי, המנוע גם מצביע על 3000 סל"ד ב100 קמ"ש, כך גם ב301, אך כאן מדובר על 1.2 שלא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון,

בקורולה ה1.6 רובוטית שהיתה לי, המנוע גם מצביע על 3000 סל"ד ב100 קמ"ש, כך גם ב301, אך כאן מדובר על 1.2 שלא רלוונטי.

ככלל, בתיבות רובוטיות וידניות 5 הילוכים יחס העברה בהילוך 5 יהיה יותר קצר (ז"א סל"ד יותר גבוה באותה מהירות) לעומת דגם מקביל אוטומטי.

ברכב אוטומטי עם ממיר מומנט, כאשר ב 100 קמ"ש נהג לוחץ על הגז כדי להאיץ, נעילה ממיר המומנט נפתחת, סל"ד המנוע עולה, מתבצעת הגברת מומנט בממיר והרכב מאיץ באותו הילוך.

בגיר ידני או רובוטי אין ממיר מומנט, ואז כדי שההילוך הגבוה לא יהיה "אנמי" לגמרי, מתכננים אותו עם יחס העברה מעט יותר קצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הסול אבל ב I30 דומה שהיתה לי עם מנוע 1600 וגיר 4 הילוכים אז ב 100 קמ"ש הרכב בסל"ד של בין 2700-3,000 וכל הטווח הזה תקין.

אחרי 100 קמ"ש זה כבר 3300-4,000 סל"ד והרכב מרגיש כחסר הילוכים נוספים- מה שהשתנה לאחר מכן במתיחת פנים כאשר הגיר שלהן וגם של ה 35 הגיע עם 6 הילוכים והרכבים הפכו למעט יותר חסכוניים בדלק.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הסול אבל ב I30 דומה שהיתה לי עם מנוע 1600 וגיר 4 הילוכים אז ב 100 קמ"ש הרכב בסל"ד של בין 2700-3,000 וכל הטווח הזה תקין.

אחרי 100 קמ"ש זה כבר 3300-4,000 סל"ד והרכב מרגיש כחסר הילוכים נוספים- מה שהשתנה לאחר מכן במתיחת פנים כאשר הגיר שלהן וגם של ה 35 הגיע עם 6 הילוכים והרכבים הפכו למעט יותר חסכוניים בדלק.

לא יכול להיות ב 100 קמ"ש בשיוט טווח סל"ד תקין.

יש רק מספר אחד שהוא תקין, נגיד 2800. אין משהו בין לבין. כאשר ממיר המומנט נעול יש קשר קשיח בין המנוע לגלגלים, לא יכול להיות שום משחק בסל"ד.

מתי כן יכול להיות משחק: במצב האצה קלה, אז נעילת ממיר מומנט משתחררת.

סול זה לא רכב רגיל, הוא יותר גבוה עם מקדם גרר יותר גדול. למנוע קשה יותר להתמודד עם התנגדות האוויר במהירות גובהה מכאן כנראה יחסי העברה קצרים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...