Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעת מחיר לבלמים, מאזדה 3 2014

Nadavamos27
שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

99% מהצלחות בלם החליפיות שנמכרות היום,מקורם מסין

אין איתם בעיות מיוחדות (לא יותר מאשר הממותגות)

יותר חשוב להשקיע ברפידות איכותיות !

אז לדעתי אם אין לך רכב ספורט,הצלחות הסיניות עושות עבודה טובה ואין מה לחשוש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הצעת מחיר הזויה.

התוספת שביקשו לכל צלחת עולה כמעט כמו סט חליפי איכותי בחנות חלפים.

החלפה לצלחת סינית זו טעות. באותו מחיר ואף פחות היית יכול להחליף לסט ברמבו/ברקו ורפידות פרודו/ברמבו/וואגנר בכל הרכב.

להבא... ברקסים לא עושים במוסך היבואן.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב למרות שזה חוק, הרבה מוסכים אינם אוהבים/מסכימים שתביא חלקים מבחוץ.

וגם אם הם מסכימים הם עושים את העבודה בחוסר חשק.

מה שיכול להשפיע על איכות העבודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת מחיר לא רע אני שילמתי במוסך מאזדה פורד בהרצליה 1700 ש"ח בדיוק על אותו דבר עם מאזדה 626

מה עשו בדיוק שהגעת לסכום ההזוי הזה? מחיר חריטה של צלחת הוא סביב ה 100 שח מקסימום. החלפת נוזל בלמים כ 250 שח. רפידות איכותיות כ 150 שח. איך הגיעו איתך לעבודה של לפחות 1000 שח?!?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודה שהמחיר נשמע קצת הזוי.

יש לי פונט פונטו.

קניתי לה לאחרונה 2 צלחות קדמיות של Breco ב 100 ש"ח לצלחת (חברה איטלקית, הייצור כנראה באירופה).

קניתי גם סט של Samko זוג רפידות ב 95 ש"ח (תוצרת איטליה).

סה"כ 295 ש"ח כולל מע"מ.

הוזמנו מ בי.אמ.גרופ (יושבים באשדוד), ונאספו מחנות "כהן רחמים" בת"א, שגם הוא יבואן בפני עצמו.

אתה יכול למצוא מוסך שמוכן לבצע רק את ההתקנה (תקפיד שזה מוסך מורשה שמותר לו להחליף בלמים).

עלות עבודה להחלפת 2 צלחות ו 2 זוגות של דיסקיות לא אמורה להיות יותר מ 250-300 ש"ח (לפני) במקסימום.

שזה מביא אותך גג ל 700 ש"ח לעלות החלפה של זוג צלחות ושני סטים של דיסקיות חדשים ממותגים טובים.

1400 כולל מע"מ במקסימום להחלפת 4 צלחות ו 4 סטים של דיסקיות.

בדיסקיות לא הייתי נוגע במוצרים סיניים. אלה החיים שלך, ומה לעשות שהסינים עדיין לא עובדים בסטנדרטים

אירופאים. לגבי צלחות, כל המוסכים (מובן גם מדוע), יגידו לך שאין שום משמעות ואתה יכול להיות שקט.

זה נכון ולא נכון. לכאורה מדובר רק על צלחת פלדה גסה, אבל מי שקצת מבין במתכות, יודע שפלדה זו תורה שלמה. יש הרכבים שונים לפלדה, ויש תהליכים שפלדה עוברת. יש פלדה שתעמוד בבלימות בקסטל, ויש פלדה שתעמוד, אבל גם תתעוות בחום גבוה. כמו פלדה שלא עברה תהליך אחיד של חימום-קירור-חימום, או פלדה מזוהמת בחומרים נוספים.

המוסכים חוסכים עליך 35 שקל, ואתה נוסע על צלחות שהגיעו מאיזה מחוז בסין בלי שום סטנדרטים. אין תקן לצלחות, ואין איש בארץ שבודק את הרכב הפלדה ותהליך הייצור של הצלחות הסיניות. בקיצור, גם אם הצלחת מיוצרת בסין, תקפיד על "מותג", כמו חברה מערבית שיש לה מפעל בסין, ולא צלחות No Name.

הנה כמה מקורות טובים לקניית בלמים וחלפים בכלל:

http://www.bmgroup.co.il יבואנים מאשדוד מהם אני הזמנתי (יש איסוף מת"א).

http://www.crparts.co.il (כהן רחמים יבואן גדול מת"א. משמש גם כנקודת איסוף לבי.אמ.גרופ).

http://www.autostore.co.il (מחולון, מחירים טובים לרוב, אך מגוון חלפים קטן יותר כי יותר משווקים תוספים).

http://www.halafim4u.co.il (מחולון. המחירים נראים טובים, אבל לא אוהב שלא מפורט היצרן).

http://www.justmotor.co.il (מרחובות. לא ניסיתי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע רגע רגע, משהו שאני לא מבין. למה נוגעים בצלחות הקדמיות אם מחליפים רפידות אחוריות בלבד ?

כמו כן, חריטה זה פיקציה מיותרת ב- 99ֿ% מהמקרים. אם צריך להחליף רפידות מחליפים רפידות. אם הצלחת תקינה אין צורך לחרוט אותה. סתם עוד מסחטת כספים.

עריכה אחרונה על ידי wa11a

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע רגע רגע, משהו שאני לא מבין. למה נוגעים בצלחות הקדמיות אם מחליפים רפידות אחוריות בלבד ?

כמו כן, חריטה זה פיקציה מיותרת ב- 99ֿ% מהמקרים. אם צריך להחליף רפידות מחליפים רפידות. אם הצלחת תקינה אין צורך לחרוט אותה. סתם עוד מסחטת כספים.

ואם הצלחת לא מעוותת אבל יש לה מדרגה אך עדיין בגדר הסביר שלא מצריך החלפה של הצלחת? לא כדאי לחרוט שיש עוד אורך חיים מכובד לצלחת? בזכות החריטה ניתן לחסוך לעיתים על החלפה שזה עוד כמה מאות שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם הצלחת לא מעוותת אבל יש לה מדרגה אך עדיין בגדר הסביר שלא מצריך החלפה של הצלחת? לא כדאי לחרוט שיש עוד אורך חיים מכובד לצלחת? בזכות החריטה ניתן לחסוך לעיתים על החלפה שזה עוד כמה מאות שקלים.
השאלה היא למה מפריע לך שיש מדרגה? פשוט תחליף רק רפידות.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד, המדרגה לא מפריעה.

ההנחיה לחריטה ע"י היצרן ברורה:

- אם הצלחת מעוותת (מודדים באמצעות שעון זריקה).

- אם יש חריצים.

וכמובן, רק בתנאי שנותר עוד חומר.

המדרגה היא לא צד בעניין, אבל בהחלט משמשת את המוסכניקים על מנת להלך אימים על הלקוחות, להראות להם מדרגה ולהגיד שזה חמור מאוד ומסוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

תבקש מאוטו ציון הצעת מחיר, לגבי צלחות ורפידות, תתפלא, אבל לפעמים יש לו הצעות מעולות.

אני קניתי רפידות קדמיות מקוריות, 200 ש"ח יותר זול מהמורשה, על האחוריות, 100 ש"ח פחות.

אני מאמין, גם לגבי הצלחות, תוכל לקבל הצעה משתלמת.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים מתאריך יצור 1 נובמבר 2016 מחויבים בתקן R90 לצלחות בלם

https://tmdfriction.com/ece-r-90-regulation-for-brake-discs-and-brake-drums/

ניתן למצוא מותגי צלחות איכותיות R90 גם לרכבים ישנים יותר

עריכה אחרונה על ידי davidl
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...