Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאי לי לקנות רכב שעשה 200 אלף בזול וכשהמנוע ילך לקנות מנוע חדש?

yosilogen
שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

או לקנות רכב עם 100 אלף ובתוספת במחיר של עוד 8/5 אלף שקל למחיר הרכב, השיקול שלי זה המחיר , אני חושב ששווה לי יותר לקנות רכב שנשאר לו עוד קצת כוח בזול, ואז לקנות מנוע חדש כשהישן ילך, ובעצם יהיה לי רכב עם 0 קילומטר באותו המחיר שהייתי אמור לקנות את הרכב עם 100 אלף קילומטר , אז יוצא שהרווחתי , החשיבה שלי שגויה?

כל זה אני אומר בהנחה שהמנוע עולה כ- 5000 שקל פלוס מינוס

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשבה שלך שגויה כי מנוע זא לא המכלול היחיד באוטו.

באיזור 200 אלף ק"מ הרבה מאוד מכלולים - אלטרנטורים, סטרטרים, מדחסים, חלקי מתלה, תיבת הילוכים אוטומטית ועוד כבר יהיו שחוקים וידרשו החלפה או תקין.

הטעות השניה שלך היא בכך שב 5000 ש"ח אתה לא קונה מנוע חדש עם 0 ק"מ אלא מנוע משומש מרכב משומש עם ק"מ לא ידוע.

דווקא מנועים אם טופלו טוב מחזיקים הרבה יותר מ 200 אלף ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשבה שלך שגויה כי מנוע זא לא המכלול היחיד באוטו.

באיזור 200 אלף ק"מ הרבה מאוד מכלולים - אלטרנטורים, סטרטרים, מדחסים, חלקי מתלה, תיבת הילוכים אוטומטית ועוד כבר יהיהו שחוקים וידרשו החלפה או תקין.

הטעות השניה שלה היא בכך שב 5000 ש"ח אתה לא קונה מנוע חדש עם 0 ק"מ אלא מנוע משומש מרכב משומש עם ק"מ לא ידוע.

דווקא מנועים אם טופלו טוב מחזיקים הרבה יותר מ 200 אלף ק"מ.

אז אני אקנה עם 100 אלף בתקווה שיחזיק לי גם ל 300 , מתכנן לקנות יונדאי i20

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אתה נוסע בשנה?

אני חושש שבדרך ל 300 אלף קילומטרים ביונדאי I20 ( במיוחד מליסינג ) תצטרך להשקיע סכומים שמתקרבים לחצי רכב. יש כאן בפורום שרשור על תחזוקת I20 עם קילומטראז' גבוה .

תקנה מכונית שמתאימה לצרכים שלך, במצב טוב ככל שהתקציב מאפשר ותראה מה כדאי לך לעשות האלה. אולי אחרי כמה שנים תרצה להחליף רכב, כל עוד הוא שווה משהו ( רכב עם 300 אלף קילומטרים לא שווה שום דבר ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור עצה ראשונית - השיקול שלך שגוי לחשוב שתרכוש רכב בזול תיסע איתו הרבה ושום תקלה לא תתרחש , אני בעברי רכשתי לעצמי גם כן מאזדה 626 עם נפח מנוע 2000 סמ"ק וחשבתי לעצמי אך איזה יופי קניתי אותה ב -10,000 ש"ח כולם בכביש פרייאירים הרכב שלי מדהים אין תקלות נוסע פצצה אך כעבור חודש התחילו תקלות שבסופו של דבר מצאתי את עצמי במוסך במשך שנתיים מבזבז קצת יותר מ-20 אלף שקל , אני את הלקח שלי למדתי היום או שארכוש רכב בפורמט ליסינג פרטי , או שאמצע לי רכב עם מנוע קטן משנתון מתקדם עם גיר ידני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 626 היא עם כל הכבוד למאזדה היפנית רכב ישן וברור שיהיה בלאי כזה או אחר ולו היית עושה חיפוש בפורום היית מגלה,שהמנועים שלו מ 180,000ק"מ והלאה מתחילים לעשן ועושים בעיות ספציפית בדגם הזה.

רכב של ליסינג פרטי זה כמו השכרת דירה- הפסד כלכלי נטו ומדוע ?

בשכירות דירה אתה זורק כסף לפח לעומת משכנתא בה,בסיום התשלומים הבית יהיה שלך (נכס) ובליסינג פרטי זו עסקת שכירות רכב - נכון שיש לך בה ראש שקט אבל אתה משלם על זה עם ריבית לא זולה במיוחד - רמז.. הרבה יותר מירידת הערך של הרכב.

אין באמצע ?מה רע ברכב בן 4-5 שנקנה מיד ראשונה פרטית ליד שנייה (אליך) אם יש תיעוד טיפולים והרכב שמור ? רכב ידני בפקקים זו ממש לא מציאת המאה/האלף וחוץ מקצת חיסכון בדלק/טיפה שקט נפשי כי הגירים האוטומטיים ברובם יקרים יותר לתיקון, לא רואה בו שום יתרון.

לפותח הנושא: כמו שבוקי כתב- איננו יודעים מה מצב המכלולים האחרים ברכב אבל אני כן יכול להגיד לך,שברכבים ישנים שהחזקתי שבהם היה צורך להחליף מנוע,כל הרכב התחיל להתפרק לאחר מכן (כל יום הלך חלק כזה או אחר וגם הגיר האוטומטי שבק חיים לאחר שנתיים במקרה אחד).

לקנות רכב עם מנוע לא תקין מראש זו לא מציאה ולקנות יונדאי כלשהי שעברה 200,000++ ק"מ עם עבר ליסינג/השכרה זה לקנות נבלה קשורה בשק,שברגע שהוא יפתח אתה תרגיש את הסירחון לפנים.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אתה נוסע בשנה?

אני חושש שבדרך ל 300 אלף קילומטרים ביונדאי I20 ( במיוחד מליסינג ) תצטרך להשקיע סכומים שמתקרבים לחצי רכב. יש כאן בפורום שרשור על תחזוקת I20 עם קילומטראז' גבוה .

תקנה מכונית שמתאימה לצרכים שלך, במצב טוב ככל שהתקציב מאפשר ותראה מה כדאי לך לעשות האלה. אולי אחרי כמה שנים תרצה להחליף רכב, כל עוד הוא שווה משהו ( רכב עם 300 אלף קילומטרים לא שווה שום דבר ).

לא עובר את ה- 5 אלף לשנה, ואני לא קונה מהשכרה/ליסינג, יש מלא יונדאי i20 ב- 20 אלף או סוזוקי אלטו וכולם שנתונים 2011 עד 120 אלף קילומטראז'

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך כוונה להחזיק רכב 35-40 שנים? כי רק אז תצבור 200 אלף קילומטרים בקצב שלך.

תקנה רכב נורמלי ותהנה!

אלטו זה לא רכב נורמלי מבחינה בטיחותית. אם כבר סוזוקי, אז תקנה סוויפט או לכל הפחות ספלאש.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, למה אחרי 200K ק"מ הרכב/מנוע נכנס למצב השמדה עצמית??

תמצא רכב שמטופל כמו שצריך עם חלפים טובים (אני יודע שזה נדיר בארץ, אבל אם תחפש טוב אני מאמין שתמצא), והוא יחזיק לך הרבה מעבר ל200K.

Peugeot 206 Xs 1.6l 16v :lol:

Peugeot 205 Forever 1.4l 8)

Peugeot 306 1.4l - נגנבה :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניר,המנוע לא בהכרח מגיע להשמדה עצמית אבל בטוח,שהוא במצב פחות טוב בהשוואה לרכב שעבר חצי מזה (בתנאי שיש הסטוריה) ונכון שרכב זה לרק מנוע ועוד הראבה מסביב וכל הבלאי של רכב עם קילומארז גבוה יהיה גדול מרכב שעבר חצי חיים ממנו ושוב- אפשר להחליף מנוע,הבעיה זה מה קורה אח"כ עם הרכב... מניסיון רע,כל שני,שלישי וחמישי יש צרות ואם מוצע עכשיו על המדף רכב,שיש להחליף לו מנוע במידיות הייתי מוותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניר,המנוע לא בהכרח מגיע להשמדה עצמית אבל בטוח,שהוא במצב פחות טוב בהשוואה לרכב שעבר חצי מזה (בתנאי שיש הסטוריה) ונכון שרכב זה לרק מנוע ועוד הראבה מסביב וכל הבלאי של רכב עם קילומארז גבוה יהיה גדול מרכב שעבר חצי חיים ממנו ושוב- אפשר להחליף מנוע,הבעיה זה מה קורה אח"כ עם הרכב... מניסיון רע,כל שני,שלישי וחמישי יש צרות ואם מוצע עכשיו על המדף רכב,שיש להחליף לו מנוע במידיות הייתי מוותר.

כל בנאדם עם קצת היגיון לא היה מבזבז שנייה על רכב שצריך החלפת מנוע במיידית, אלא הוא היה עובר לרכב הבא (אני מקווה..).

זה לא שהוא מחפש את הונדה S2K שיש ממנה אולי 5 חתיכות בכל הארץ, אני מאמין שהוא מדבר על רכב יותר נפוץ.

וזה לא כזה בעייה לבדוק מה מצב המנוע אפילו בלי לפתוח מכסה ולראות אותו פיזית (למרות שלא הייתי מוותר על זה בבדיקה), לוקחים את הרכב לנהיגה קצרה ומנסים להקשיב לרעשים יוצאי דופם מכיוון המנוע בשיוט ובהאצה, אופצייה נוספת זה להסתכל באיזה רכיבים השתמשו בטיפול 10K האחרון גם עוזר.

Peugeot 206 Xs 1.6l 16v :lol:

Peugeot 205 Forever 1.4l 8)

Peugeot 306 1.4l - נגנבה :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניר,יש כאלו שמחפשים מציאות- מוכר : "רכב צריך להחליף מנוע ? סבבה, מוריד לך 10,000 ש"ח תקנה ... ? "

מנוע יכול לעלות 3000 ויכול לעלות גם פי 4 ויותר- תלוי בסוג הרכב.

פותח הנושא,אם הרכב שלך לא רע,עדיף לעשות לו טיפול 120K ולא לקנות יונדאי I20 שנשחטה ביד הראשונה בציי הרכב ואחרי זה היתה ביד פרטית (אחרת, או במידה והרכב עבר תאונה קשה בעברו,אין לי הסבר על מכירה ב 10-15 מתחת למחירון ואין מתנות חינם בענף הרכב,גם המוכרים המיואשים ביותר לא מורידים כזה סכום ואם כן-יש סיבה טובה לכך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...