Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע לפיג'ו 301 1.2 puretech הספק 82 כ"ס

Guest Wildlands
שימו לב! השרשור הזה בן 1985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עברתי כבר 8K ק"מ מאז הטיפול, והמדיד מראה שיש חצי כמות המותרת,

אני רוצה לקנות שמן, אך לא ברור לי איזה,

לפי קבלות נראה שהמוסך משתמש בזמן מסוג:

mobil 1 esp 5w30 B71 2

איפה אפשר לקנות (לא מהמוסך ששם זה עולה כ250 ש"ח)

והאם יש שמן אחר שגם מתאים למנוע שאפשר לקנות למשל באוטודיפו?

ממש לא רוצה לנסות סתם שמן, שגם כך המנועים האלה רגישים, כל נושא החגורה, זיהום האוויר וכו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר רכב כתוב שהדרישה היא גבוה מזו של הACEA או משהו כזה ודרוש שמן באיכות גבוהה, אך לא כתוב איזה בדיוק.

כך שאין לי מושג איזה שמן לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון אצלי (טורבו 110 כ"ס) מילאו את זה:

http://www.justmotor.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-total-quartz-ineo-0w30-5l, ואם אני לא טועה זה גם השמן שהמנוע הזה צריך.

השמן שציינת ניתן לקנות פה במעט זול יותר:

http://www.justmotor.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-mobil-1-esp-formula-5w30-1, ויש להם גם ליטר ב-80 ש"ח.

המוסכים המורשים אוהבים את שני השמנים האלה והם מומלצים מאוד בכללי.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטודיפו יותר זול, בקבוק ליטר של השמן הזה עולה 60 שקל או פחות.

לדעתי זה ESP Formula הישן לא ESP החדש.

אם אתה מוצא ESP 5w-30 בבקשה תכתוב איפה מצאת.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק בחנויות חלקי חילוף וקבל עצה ידידותית- אל תשתמש בשמן לא מתאים כי כפי שכבר נכתב כאן -רצועת התזמון טבולה בשמן מנוע והיו מקרים בהם התפוררה/התחילה להתפורר וזה נגמר במקרה הטוב בהגעה בזמן למוסך ובמקרה הרע בהחלפתhttps://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?653558-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-pure-tech-1-2-%D7%A9%D7%9C-%D7%A4%D7%99%D7%92-%D7%95-%D7%A1%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%90%D7%9F-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%99%D7%AA%D7%99&highlight=%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA+%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2+PURE+1.2 כמה מנועים.

לדעתי,אם בכלל עברה כמעט שנה מהטיפול הקודם,עדיף להכניס את הרכב לטיפול כבר עכשיו ולהחליף את השמן.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי בסוף את אותו שמן מנוע mobil 1 esp formula 5w30 מאוטו דיפו, 4 ליטר ב230 ש"ח, אין פחות נפח.

היה חסר כחצי ליטר,

שאלה: זה נורמלי שמנוע עם 53K ק"מ צורך טיפה פחות מליטר כל ה15K ק"מ? , זה לא היה לי לפני הטיפול האחרון של 45, ייתכן שכבר יש בלאי?, חשוב לציין שאני נוסע ברכב סופר רגוע, מעולם לא העמסתי על הרכב, לא מבחינת פתיחת מצערת, לא מבחינת משקל, ולא מהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Wildlands, בהנחה ומדדת את השמן כמו שצריך,

לפי הטרנד הזה אפשר להגיד שזה ימשיך להחמיר וצריך לטפל בזה. הבעיה היא כנראה לא בלאי בק"מ הזה כי גם ק"מ נמוך וגם שמן הזה מצטיין בהגנה מפני בלאי, אלא סתימות ברינגים. אני יכול "לנחש" שהבעיה שנובעת מזה שלא החלפת שמן בזמן.

1. אתה יכול לשתף מה המהירות הממוצעת של הרכב לפי המחשב על פני ק"מ הכי ארוך שיש שם.

2. הטיפולים שהרכב עבר עד עכשיו.

לפי הפרמטרים האלה אפשר לחשב המלצה על תדירות החלפת שמן.

ללא שום קשר לזה, לדעתי אתה צריך לעשות פלאשינג בהקדם האפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצות של היבואנים להשתמש בשמן 15,000 או שנה היא מאוד כללית והיא טובה לך רק בזמן האחריות.

כל מנוע עובד כמות שעות מנוע שונה בזמן הזה ולכן הבלאי של השמן ב7500 אלף ברכב אחד יכול להיות כמו ברכב אחר עם 15000 ק"מ. שעות מנוע זה המדד המדוייק יותר להחלפות שמן.

הנוסחה אומרת להכפיל את המהירות הממוצעת בשעות מנוע ששמן הספציפי שלך יכול לעבוד.

כלל אצבע אומר 200-300 שעות זה הטווח האופטימלי.

15,000/49 = 306 המצב שלך טוב.

השמן הזה בגרסה הישנה שלו (ESP Formula) לפי תוצאות מעבדה נחשב לשמן "חלש" מבחינת יכולות ניקוי שלו.

פרט נוסף שאני לא יודע, לגבי הפוטנציאל של המנוע הספציפי הזה לפתח אכילת שמן.

לסיכום, כדאי להגיע למוסך מורשה יבואן גדול ולשאול האם יש סכנה שהרכב יפתח אכילת שמן מופרזת בזמן הקרוב.

אם כן, מה הם ממליצים לעשות כדי למנוע את זה, פלאשינג? לצמצם מרוויחי טיפולים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצי ליטר גם ברכב חדש ב 8,000 ק"מ זו בטח לא עילה לבצע פלאשינג. וזה לדעתי גם לא מצב של אכילת שמן בטח שלא יתר על המידה ביחס לרכבים אחרים.

כאשר עבדתי כמתדלק,נתקלתי בלא מעט רכבים (סובארו,קיה/יונדאי) חדשים יחסית,שבין הטיפולים היה חסר מעט שמן ולא ראיתי שהם נבהלו/נכנסו לפאניקה מזה.

כן כדאי לצמצם מרווח טיפולים - אם הרכב נוסע בעיר הייתי מחליף שמן אחרי 10-12K ק"מ גם אם לא עברה שנה כדי לשמור על המנוע.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמעתי שאכילת שמן יכולה לנבוע בגלל בעיית התפוררות רצועת הטיימינג במנוע הזה וסתימת מעברים.

בדוק את מצב רצועת הטיימינג דרך מכסה מילוי השמן אם נראים בה סדקים גש למוסך מומלץ ותקבל המלצות להמשך טיפול. (ממליץ לצלם אותה ולהעלות לפורום את התמונה)

בכול מקרה אצלי יש את אותו המנוע שעבר 10K מאז הטיפול האחרון ולא נמדד מחסור בשמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי בדקת לאחרונה שמן? איך בדקת? האם הרכב עמד במישור אחרי לילה שלא הנעת אותו?

האם בדקת לאחר הטיפול האחרון שאכן מילאו לך שמן כנדרש?

כמה שמן באמת היה חסר? מה זה חצי כמות המותרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...