Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 208 - כמה ואם בכלל להוריד ממחירון יד 2

מוטי.כ
שימו לב! השרשור הזה בן 1902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נשמע מחיר טוב לרכב חדש.

אני עדיין לא מצליח להבין מדוע אנשים לא מתנפלים על הרכבים האלו...

לא הייתי מסכים לשלם את אותו מחיר על יפנית זקנה בשלוש שנים.

אין מה להבין כאן. מרבית הקונים הפוטנציאליים משוכנעים שפז'ו זו צרה מתגלגלת שמבלה את זמנה בין המוסכים, בעוד ג'אז היא פנינה מכנית שנוצרה בידי שרף ולא מוכנה להתקלקל, גם אם תתעקש. להנחה שלמעט מרחב פנים עדיף אין ליפנית הזו מה לחפש מול הצרפתיה אין מסתבר קונים רבים למרות שהיא די מבוססת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני בעל 208 ומודה חובב פ'יגו אבל יכול להגיד שהם הרוויחו את הסטיגמה שלהם ביושר.

מסדרת ה06-07 של פ'יגו זכור לי שהיו להן בעיות קריטיות מאוד ושעלו לבעליהם הון. קודם כול בעיית הטרמוסטט הידועה במנוע ה1.4 שהיה נדבק ורוב האנשים היו ממשיכים לנסוע עד שלא היה מתפרץ ענן עשן מתא המנוע בשילוב עם הידע של אז והמחסור בידע זמין באינטרנט לא הרבה מהמוסכים ידעו לחאוט ראש למנוע ה1.4 עם בלוק האלומיניום העדין לכן הצורך לעשות ראש מנוע היה חוזר לא מסר מועט של פעמים (לרוב לאחר ראש מנוע הבעלים היו מנסים להיפתר מהרכב).

בנוסף לזה כול הבעלים המסכנים של PSA באותה תקופה סבלו מגיר הAL4 הארור שהיה נשבר לא מעט ומעט מהמוסכים שידעו לטפל בו לכן בעלים של רבים כאלו היו נאלצים להחליף גירים בשלמותם. כיום יודעים לטפל בגיר הנ"ל ולרוב זה מסתכם בהחלפת\ניקוי שסטומים וניקוי של המוח גיר.

אחרי זה פיגו הוציאו לשוק עוד סדרה של התעללויות בחובבי העיצוב והנוחות הצרפתית ביניהן מנוע ה1.6 120 ומנוע הפרינס הידוע ועוד גיר רובוטי ארור שהותקן ב207.

אחרי כול התחלואות הללו אני מבין למה אנשים לא בוטחים בפיגו וקונים רכב יפני זקן ב3-5 שנים. ואפילו כאלו שמבינים פחות או יותר ברכבים ומסוגלים לבחור לעצמם "דגם לא בעייתי" פוחדים לקנות אותו כי על אותו משקל הם גם פוחדים שלא יצליחו למכור את הרכב הנ"ל בעתיד או שהוא יפול חזק במחירו והם יפסידו המון כסף במכירתו.

אגב סיפור בהקשר לפ'יגו והאמירה שאין להן ביקוש. השבוע היה מכרז ושמתי עין על פיגו 208 טורבו שנת 15 שהייתה שם (לי יש אטמוספרית ידנית ואני מזיל ריר על הטורבו אוטומט כבר תקופה מסויימת) בדקתי ביד 2 מה מחיר השוק שלהן שהוא 50-60 אלף שקל ראיתי את הרכב חיצונית שנראה טוב והחלטתי שאני אנסה "לקחת" אותה ומוכן לשים עד 40 אלף שקל (בכול זאת חתול בשק) שתי רכבים לפני הפ'יגו עלתה למכירה ניסאן מיקרה אוטומטית שנת 16 שנמכרה ב33,400 אני ששמחתי ממחיר המכירה של המיקרה חשבתי לעצמי "אם רכב מבוקש כמו ניסאן שנת 2016 נמכר ב33,400 אז בטח הפיגו תעלה פחות מ30" אבל כאן חוק מרפי הפתיעה אותי איך שה208 עלתה למכירה התחילה עליה מלחמה והיא עברה מהר מאוד את נקודת המקסימום שלי (42 אלף) ונמכרה לבסוף ב46500 כאשר ביד2 אפשר למצוא אותה ב50+ העיקר שלפיגו אין שוק... לך תבין.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בדקתי אישית את המחירון של ה-208 בלוי יצחק, אבל מה שהרבה לא מבינים זה שמחירון יד 2 כבר משקלל פחות או יותר את המחיר, ולכן אפשר פחות או יותר לדרוש כתלות במצב השוק, מחיר זול יותר, אבל לא בהרבה ממחיר המחירון יד 2 שכבר משקלל את חוסר ההתענינות של הקהל ברכבים הללו.

לדוגמא קורולה חדשה עלתה יותר מפלואנס מקבילה בסביב ה-5 אחוז. אבל עכשיו לאחר 6 שנים, קורולה 2012 שווה בכמעט 100 אחוז יותר במחירון(!) , לכן להתגאות ב"ביקוש" שיש לפלואנס למשל כאשר המחירון שלה מכוסח לגמרי, זה מגוחך.

די בטוח שזה עובד אותו דבר לגבי ה-208.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הצרפתיות הרוויחו את היחס של הישראלים אליהן או לא זאת שאלה מאוד פילוסופית שהולכת לכאן ולכאן.

אי אפשר להתווכח עם זה שהישראלים זה עם שמאוד אוהב ללכת עם הראש בקיר וסובל מטיפשות מאוד מסויימת לגבי שוק הרכב.

אפשר להתווכח עם המון דברים אבל אי אפשר להתווכח עם זה שישראלים הולכים עם ראש בקיר בהמון מובנים ומשחקים אותה מביני עניין.

אני אישית נתקלתי פעמים רבות בחיי. גש למישהו שנוסע בטיוטה AYGO ותשאל אותו למה הוא לא הלך וקנה את אותו הרכב ב10,15 אלף ש"ח פחות. התגובות שאתה תקבל הם פשוט הורסות אותי כל פעם מחדש במיוחד כשמדובר בדור הקודם של שלישית התאומות שזהות כמעט לחלוטין אחת לשנייה פרט לסמל.

"מה קרה לך?! זאת יפנית וזאת צרפתיה!"

"אבל זה אותו הרכב עם סמל שונה!"

"אתה לא מבין שום דבר! אין על יפניות! אין מצב שאני נוגע ברפש הזה שנקרא 107/108 או C1!"

כנס ליד 2 ותחפש AYGO/C1/107 אנשים דורשים על הAYGO 20-30 אחוז יותר נטו בגלל הסמל של טויוטה עליה, ויש שפע משלמים כי הצליל הנעים לאוזן "אני מבין עניין קניתי יפני" לא מספיק להדהד להם בראש עם 0 פתיחות להיגיון.

זה מצב נהדר בשביל אנשים שיכולים להפעיל שיקול דעת ולקנות את מה שיתן להם את התמורה הכי טוב.

לקנות סופר מיני אוטומטית בת שנתיים שכמעט לא נסע כלום בפחות מ40,000 ש"ח זה דיל נהדר וצרכן שיכול להתמודד עם המחסור בשופוני, וביטחות עצמי מינימלי שיעזור לו לדלג מעל "מביני עניין" שיפתחו עניים ממש רחבות וישאלו אותו "למה צרפתי יא אח שלי!?".

כשאתה מחפש רכב מיני אוטומטי ויש לך בכיס 40,000 ש"ח הבחירות שלך הן:

208 בת שנתיים.

מאזדה 2 בת 5-6.

או טויוטה יאריס בת 6-8 שנסע לירח וחזרה כדי לספר האם יש שם באמת דגל אמריקאי.

הבחירה של הישראלי הממוצע לא ברורה כמו הבחירה האישית שלי ושל עוד רבים כאן בפורום.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחוות דעת של בעלי 208, וחבר שמחזיק 208 היא כם מגלה אמינות טובה.

היו כמה דברים כמו ממיר קטליטי בהתחלה ויש את עניין הרצועה.

מבחינת חשמל לא זכורות לי בעיות בפורום.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שקראתי את כל התגובות כאן עדיין לא הבנתי אם ה208 אמינה כמו הג'אז...

לא יודע אם הג'אז יותר אמינה מה208, כי לא ניסיתי,

לפי שמועות, היא לא אמינה כמו הג'אז,

אך באותה מידה, אפילו אם תתקלקל ותתוקן, עדיין תהיה זולה יותר מהגאז' כולל התיקונים בסכום הכללי,

הבעיה היא כאשר אין תיקון לתקלה, או שצריך לנסוע חצי מדינה בשביל למצוא מוסך שיודע לתקן,

היתה לנו 208 שלא היתה מושלמת באמינות, אך גם לא רעה ולא תשבית אותך, הרכב עצמו נהדר, בסוף נמכרה בעיקר בגלל הגיר AL4 שלא סבלנו ולא היה אפשר לתקנו, אף אחד באזור חיפה לא ידע לטפל בו, או לפחות להגיד לנו איך אפשר לתקן, למעט להחליף אותו, שברור שזה לא בא בחשבון,

כך שאני מציע לך לחפש רק את הדגם 1.2T אוטומט 6 היל' גיר אייסן, או אם אין לך בעיה עם הגיר הרובוטי אז גם ה1.2 רובוטית תהיה אופציה טובה, אמינה וחסכונית.

לדעתי בכל דגמי ה1.2 puretech של פיג'ו, מומלץ להשתמש אך ורק בשמן מקורי לפי דרישת PSA, ולקפיד פעם בחודש לבדוק מצב רצועת הטיימינג מפתח מילוי השמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שהתיקונים ב208 יותר זולים?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתה אותי, הכוונה שלי היא עלות הוצאות כוללת, היא תהיה נמוכה יותר בקניית ה208 אפילו אם תתקלקל.

חשוב לציין שאני לא כולל כאן ירידת ערך, אלא סה"כ הוצאה.

דוגמה:

פיג'ו 208 שנת 2016 תעלה לך 50, והונדה ג'אז באותו שנתון תעלה 75

אם תחזיק את הרכב 3 שנים, אפילו אם יהיו ב208 (בהגזמה) תיקונים בעלות של 5000, עדיין תעלה לך 20K ש"ח פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[h=2]כמה ואם בכלל להוריד ממחירון יד 2[/h]
תוריד כמה שיותר. בכל מו"מ בכל קניה.

כל שקל שהורדת - ישאר לך לאיזו מטרה שתרצה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתה אותי, הכוונה שלי היא עלות הוצאות כוללת, היא תהיה נמוכה יותר בקניית ה208 אפילו אם תתקלקל.

חשוב לציין שאני לא כולל כאן ירידת ערך, אלא סה"כ הוצאה.

דוגמה:

פיג'ו 208 שנת 2016 תעלה לך 50, והונדה ג'אז באותו שנתון תעלה 75

אם תחזיק את הרכב 3 שנים, אפילו אם יהיו ב208 (בהגזמה) תיקונים בעלות של 5000, עדיין תעלה לך 20K ש"ח פחות.

אחרי 3 שנים הגאז תהיה שווה 45

הפיגו 20 25

אס איך עשית את החישוב...

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי שמידה ולא תקח בחשבון ירידת ערך,אך הכוונה שלי בגדול היא כמה תוציא מהכיס באותה תקופה.

תכלס, זה שווה רק אם תחזיק את הרכב מינימום 6 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, כל עוד לא מדובר בדגמים מאוד נחשקים ובאקזמפלרים מאוד שמורים עם נסועה נמוכה, אין יותר מחירון, לא יד 2 , לא לוי יצחק, השוק מת!

סנן מההיצע את הנבלות השבורות, לאחר שהורדת אותן, המחירים הזולים יותר הם מחירי השוק ובהם אתה קונה, גם אם מחיר המחירון הוא 70, בעל הרכב דורש 60 ורוב הרכבים מפורסמים ב 40, אז 40-45 זה מה שהמוכר יקבל.

יש מוכרים שמבינים את זה, יש מוכרים שלא, אבל הדממת אלחוט בטלפון מהר מאוד מבהירה להם את זה.

חבר קנה לפני מספר ימים פורסטר, המוכר דרש 55, קיבל שיחת "תתעורר מהחלום!"

אחרי שבוע הוא התקשר והציע 50.

הובהר לו שימשיך לחלום.

אחרי שבוע השתכנע ש 39 זה פצצה של מחיר :-D

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנבא אי אפשר, אבל להעריך- כן.

אני לא חושב שיש מישהו אחד שקונה צרפתייה חדשה, שחושב שכשהוא ימכור את הרכב היא תהיה שווה כמו טויוטה/הונדה/סוזוקי מקבילה*

*להוציא שיקוצים שונים שיחסית נדירים כמו קורולה רובוטית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...