Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת מחשב גיימינג נייח לאור BLACK FRIDAY הקרב

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

המחשב הנוכחי שלי, שסוגר סביבות ה-5 שנים, מתחיל לבאס קצת. דווקא המעבד הוא צוואר הבקבוק אצלי במשחקים, אבל גם הכרטיס כבר לא בשיאו. חשבתי לנצל את בלאק פריידי כדי לשדרג, כשבתכל'ס זה לרכוש מחשב חדש כמעט מלא.

אני מצרף את המפרט הנוכחי (חסרים פה כוננים קשיחים של 1TB שיש לי בפנים, אז מקום לא חסר):

New Doc 2018-11-15 15.10.18.jpg

יש לי בגדול 2 שאלות:

1. האם יש כאן חלקים שאפשר להציל למחשב הבא? (כוננים קשיחים ו-SSD אשמור, אבל מה עם מאוורר? ספק כוח? קירור?) אני מתלבט כי אם אין פה מספיק חלקים להציל אני אשאיר את המחשב הזה כמו שהוא ופשוט ארכוש חדש לגמרי. יש לי מה לעשות אתו, אבל אני מעדיף לנצל את מה שאפשר כדי לחסוך בשדרוג.

2. האם תוכלו לעזור לי לחשוב על שדרוג ראוי?

צרכים דורשי ביצועים שלי: גיימינג ברזולוציה של 1920x1080 ולא יותר. רוצה להגיע למספר תלת ספרתי של פריימים + יציבות לאורך 3 שנים לפחות. שום דבר מיוחד מעבר לזה (יוטיוב, סרטונים, לימודים ועבודה). אין עריכות, אין גראפיקה, אין פוטושופ. כמעט אף פעם אין יותר מ-5 טאבים פתוחים.

ציוד היקפי יש.

תקציב: כמה שפחות, מן הסתם. מאוד לא רוצה לעבור את ה-4K ש"ח פלוס מינוס כמה מאות שקלים. אני בונה על יום שישי השחור. מעדיף אחריות לדברים מסוימים (מעבד, כ.מסך), אבל במחיר זול משמעותית אתפשר ואזמין מחו"ל. מעדיף אמאזון בגלל השירות.

מעבד: אחרי שהתלבטתי בין רייזן לבין אינטל, אני חושב שלצרכים שלי עדיף ללכת על i5 8600. צריך קירור בנפרד או מה שיש לי יספיק? אולי לקפוץ ל-i7 כדי שיחזיק יותר שנים?

לוח אם: אחד שיאפשר OC בעתיד צריך להיות מסדרת Z שהם מעט יקרים יותר, אז אולי סדרה H אם אין לי כוונה לקלוק?

זיכרון: 16GB DDR מן הסתם. האם לדעתכם מהירות הזיכרון משנה? כמה היא תשפיע על גיימינג 1080P?

כ.מסך: חשבתי ללכת בכיוון של 1070ti, לדעתי הוא תמורה מצוינת למחיר שלו ויאפשר לי שקט ל-3 שנים. דעתכם? אולי 1080?

האם יש דברים נוספים שאני צריך לרכוש? ספק כוח חדש לעומת המפרט הישן? קירור? משהו?

(אם יהיה מבצע טוב אקנה עוד SSD אחד אבל נראה).

בגדול אני לא מבקש כרגע לינקים ואל תטרחו חלילה לחפש בשבילי דילים. המטרה היא רק לקבל המלצות על כיוון ואז אחפש דברים ביום שישי. אני מניח שכאשר יתחילו המבצעים אני אקפיץ את השרשור עם עוד עדכונים, אבל כרגע מחפש כיוון ללכת אליו.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה משתמש ב-MSI AfterBurner במשחקים?

בכרטיס הספציפי הזה, כל עוד לא תעביר את ה-Power Limit למקסימום או קרוב לכך, תחווה נפילות בניצול הכרטיס מסך במהלך משחק (ינוע בין 63% ל-99% לסירוגין וחוסר חלילה).

הדבר פוגע באופן משמעותי בביצועים.

מחכה לתשובה ממך בעניין הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי לפני כמה חודשים מ 3470 ל 8600. לא מרגיש שום הבדל בביצועים. מצד שני אני לא גימר.

החלפתי עקב תקלה בלוח האם... טעות הייתי צריך להסתפק בלוח חדש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי לפני כמה חודשים מ 3470 ל 8600. לא מרגיש שום הבדל בביצועים. מצד שני אני לא גימר.

החלפתי עקב תקלה בלוח האם... טעות הייתי צריך להסתפק בלוח חדש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

כל עוד אתה לא קונה בסימלין אין בעיה :)

Sent from my SM-N920I using Tapatalk

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם!

אל תקנה מחשב חדש, תחליף כרטיס מסך ועוד קצת RAM.

הבדל מינורי בין הדורות של אינטל.

אבל במשחקים, לפי תכנות SYSTEM REQUIREMENTS מה שדופק אותי זה בעיקר המעבד. אתה חושב שזה לא מדויק?

פתחתי שרשור זהה בHW זון והציעו לי אולי לחכות לחדשים של AMD ב2019.

אולי שווה לחפש דיל טוב על זכרון/כ.מסך בשישי ולהמתין עם מעבד?

אני מתלבט כי באמת הדרישות שלי לא גבוהות במיוחד.

אתה משתמש ב-MSI AfterBurner במשחקים?

בכרטיס הספציפי הזה, כל עוד לא תעביר את ה-Power Limit למקסימום או קרוב לכך, תחווה נפילות בניצול הכרטיס מסך במהלך משחק (ינוע בין 63% ל-99% לסירוגין וחוסר חלילה).

הדבר פוגע באופן משמעותי בביצועים.

מחכה לתשובה ממך בעניין הזה.

היי,

כן.

לפי זה:

אני לא עולה מעל כי אני לא באמת מבין.

עריכה:

המעבד כמובן ש8600k

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה חבר אמת אבל אתה לא צריך לפתוח שרשור שלם רק עבורי!

...

הא אופס קבל ביטול

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוד קטן

אף משחק לא מנצל יותר מ4 ליבות.

אולי רק תוכנות וגם באלו יש קומץ קטן.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

משחקים כיום גם יודעים לנצל 6 ליבות:

תודה לכולם!

אבל במשחקים, לפי תכנות SYSTEM REQUIREMENTS מה שדופק אותי זה בעיקר המעבד. אתה חושב שזה לא מדויק?

פתחתי שרשור זהה בHW זון והציעו לי אולי לחכות לחדשים של AMD ב2019.

אולי שווה לחפש דיל טוב על זכרון/כ.מסך בשישי ולהמתין עם מעבד?

אני מתלבט כי באמת הדרישות שלי לא גבוהות במיוחד.

היי,

כן.

לפי זה:

אני לא עולה מעל כי אני לא באמת מבין.

עריכה:

המעבד כמובן ש8600k

תוריד MSI AFTERBURNER ותגדיר את מה שציינתי למקסימום.

אתה תרגיש מייד שיפור בביצועים (וגם תראה שהניצול של הכרטיס לא רוקד ונשאר פחות או יותר ב-99%).

כמובן שזה תלוי במשחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה להסתכל על שוק יד שניה יש מלא חלקים במחירים מעולים ותחת אחריות ,

אני קניתי 1080TI ב 2000 ש"ח עם אחריות לעוד שנתיים

ספק 750 פלאטינום מודולרי מלא עם כבלים מוסלבים של אנטק ב300 שקל עם אחריות לעוד 9 שנים

מארז קורסאיר בחצי מחיר

ועוד ועוד

חבל לקנות מהחנות שיש מוצרים משומשים קלות עם אחריות

היום הילדים שמשחקים פורטנייט בוכים להורים ומקבלים מחשבים מפלצות מבלי לדעת את זה בכלל אותם מעניין שזה רק עושה אורות ,ואחרי כמה חודשים מוכרים אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, תתעלק בשקט ואז תקנה בשליש מחיר כל מה שאנחנו קונים בארץ. אחר כך תפתח לי עיניים בסרטוני VR עם סימולטור נהיגה.

אייל אני מתקשה להבין. אני יודע את עניין הליבות עד 6, אבל אתה רוצה להגיד לי שהמעבד שלי הוא לא צוואר הבקבוק למשל ב-COD BO4?

תדירות לא משפיעה?

כי בדרישות המערכת המינימליות הוא לא עומד, למה הם מפרסמים את זה?

תוריד MSI AFTERBURNER ותגדיר את מה שציינתי למקסימום.

אתה תרגיש מייד שיפור בביצועים (וגם תראה שהניצול של הכרטיס לא רוקד ונשאר פחות או יותר ב-99%).

כמובן שזה תלוי במשחק.

לא עלול ליצור נזק?

כמובן תודה לכולם על כל העזרה, גם פה וגם מי שכתב בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, תתעלק בשקט ואז תקנה בשליש מחיר כל מה שאנחנו קונים בארץ. אחר כך תפתח לי עיניים בסרטוני VR עם סימולטור נהיגה.

אייל אני מתקשה להבין. אני יודע את עניין הליבות עד 6, אבל אתה רוצה להגיד לי שהמעבד שלי הוא לא צוואר הבקבוק למשל ב-COD BO4?

תדירות לא משפיעה?

כי בדרישות המערכת המינימליות הוא לא עומד, למה הם מפרסמים את זה?

לא עלול ליצור נזק?

כמובן תודה לכולם על כל העזרה, גם פה וגם מי שכתב בפרטי.

תקרת צריכת החשמל של הכרטיס במאמץ היא נמוכה בהגדרות ברירת המחדל (בולשיט שיווקי - כאילו מדובר בכרטיס חזק שהוא גם חזק וגם חסכוני בחשמל). בפועל, הדבר יוצר קשר בעיות.

במצב הזה, מיד כשיש משחק שמאמץ את הכרטיס, מידת הניצול תרד (המהירות של של ליבה ושל הזיכרון של הכרטיס כמו כן יורדות, ותוכל לראות זאת בזמן אמת).

כשאתה מגדיל כמו שהסברתי, אז אתה בעצם תוכל לנצל את הכרטיס כהלכה (כרטיסי מסך נועדו לעבוד ב-99% במשחקים - זו התכלית שלהם) - אם זה לא קורה, סימן בדרך כלל שיש בעיה (לא תמיד באשמתך, יש משחקים שלא הותאמו כהלכה לכרטיסי המסך ולפיכך הניצילות נמוכה, ישנם משחקים הנשענים יותר על מעבד, או צוואר בקבוק שנוצר מהמעבד) - האחרון לא אמור לקרות במקרה שלך.

גילוי נאות:

יש לי את אותו כרטיס המסך, ועצם הפעולה הזו שהמלצתי עלייה עוזרת פלאים.

כמו כן, המעבד שלי נחשב הרבה פחות רציני משלך - Phenom 965 (מעבד 4 ליבות מ-2009) והוא ממש לא מגביל אותי במשחקים.

בקיצור, תפסיק לחפש סיבות להוציא כסף, תוריד MSI AFTERBURNER, תגדיר אותו כך שתוכל לראות על המסך בצד תוך כדי משחק את כלל הדברים הרלוונטים: FPS, טמפ' כרטיס מסך, מידת ניצול כרטיס מסך, מהירות ליבה וזיכרון, טמפ' מעבד, טמפ' כל ליבה של המעבד וכ'ו - כך תוכל לראות מה קורה אצלך במערכת בזמן אמת כשאתה משחק - לא כי עכשיו זה מסוכן, אלא כי מדובר בהרגל חיובי לגיימר.

עריכה אחרונה על ידי UniqueZ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו קצרה היריעה מהסבר מפורט . אפשר לפתח את הנושא ל-1000 כיוונים.

כפי שאתה יודע הכל סובב סביב השטר הירוק של הדוד סם.

ישנו שילוב "כוחות" בין, מצד אחד היצרנים CPU GPU ציוד פריפריאלי ועוד, ומנגד המפתחים.

מצב של WIN WIN ,האחד ממליץ השני מייצר אין מה לעשות.

דור ה 4 ליבות לעניות דעתי הגיע למיצוי חוק מור נגמר . לפחות במתכונת שהוא התכוון אליה.

זאת מכיוון שהשוק כבר הגיע לרוויה ומצד שני בעיות קשות עד מאוד של מזעור הסיליקון.

לכן מנסים דרכים אחרות כגון AMD עם המעבדים המודבקים שלה. שימוש ב נימים HT

סתם ככה הערת ביניים קרא על ה 9900K שהוא הפלופ הכי גדול של אינטל בשנים האחרונות.

מכל החפירה הזאת רוצה לומר שאל תקנה מחשב רק כרטיס מסך אחר,

הרי גם ככה כרטיס מסך הוא "השקעה" תמיד אפשר לנייד אותו למחשב אחר.

לדרישות שלך השדרוג יהיה מוחשי ומורגש מיידית.

אני תמיד אומר ,התבגרתי והפסקתי לרדוף אחרי ה FPS לי אישית מספיק 60FPS על FHD בהגדרות גבוהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שכרגע אני לא מצליח לקבל גם את זה (גם אחרי שהעליתי את מה שיוניקז אמר) , נניח בקול אוף דיוטי החדש.

אני גם לא צריך יותר מ-100/120 פריימים.

בכל מקרה אני אראה מה קורה ביום שישי השחור ואחליט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...