Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיזוג מיני מרכזי לדירה חדשה

mightybear
שימו לב! השרשור הזה בן 1966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אצלי אין אויר חוזר בחדרים ואם סוגרים את דלת החדר, החדר "קופא", למרות שניתן לחשוב שאין לאויר איך לצאת אך הוא יוצא מתחת לדלת ומסגרות החלונות כנראה.

כשפותחים את הדלת מרגישים זרימת אויר חזקה יותר מהמזגן אבל הקור יותר מתון משמעותית

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אצל ההורים מותקנים ספרינקלרים בכל הבית, ולכן קיימת תעלת גבס קטנה בגודל של 0.3x0.3 בערך לאורך אחד הקירות בכל חדר. התעלות האלה מתחברות לאותו החלל של ההנמכה במסדרון ובמקלחת שם נמצא המאייד.

בקצה של כל תעלה כזו, בצד הרחוק מפתח יציאת האוויר של המזגן, הותקן תריס "דקור" שמשמש למעבר אוויר חוזר גם כשהדלתות סגורות.

Aprilia Shiver 750

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעשה אויר חוזר, אבל אחכ אל תתלונן שהמזגן לא מקרר/מחמם.

במלונות לפני 30 שנה היו עושים גריל רפפות אלכסוני בדלת כניסה לחדר, היום זה ייחשב למכוער ובצדק.

תעשה תריס גדול יותר ותשאיר פתח אויר חוזר בגריל עצמו (חצי-חצי, יש גם גרילים "ייעודיים" כאלה (חצי צד עם רפפות מתכווננות, חצי עם רפפות ישרות קבועות עבור אויר חוזר)

מסכים עם כל מילה של איציק.

אצלי בדירה יש את התריסים הרחבים יותר. הצינור מהמזגן בעצם מכסה רק חצי מרוחב התריס, והחצי השני משמש לאוויר חוזר.

בבית של ההורים אין פתחי אוויר חוזר, ועם דלת סגורה אפשר למות מחום (המזגן פשוט לא מורגש). שם חייבים להשאיר חריץ בדלת. ומכיוון שיש הפרש לחצים בין החדר למסדרון אז צריך לשים משהו קטן בין הדלת למשקוף, אחרת היא נטרקת. יש לציין שמדובר בדלתות מודרניות, עם פס גומי בין הדלת למשקוף. יתכן שבדלתות ישנות (בלי הגומי) יש מספיק דליפה לאוויר החוזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינוורטר אכן נותן חוויה שונה לגמרי מבחינת מיזוג חדרי שינה במיוחד. בסלון לא כ"כ תשים לב לזה.

אבל הקירור והחימום באינוורטר מרגיש שונה בחדר. בהתחלה לא האמנתי לזה אבל עכשיו 4 חודשים של שימוש זאת באמת רמת מיזוג אחת מעל מזגן ON OFF.

הייתי במצב דומה לשלך.

התקנתי מזגן מולטי אינוורטר עם מדחס אחד של 2 כ"ס ו2 יחידות פנימיות ל2 חדרי השינה בהם המזגן עובד רוב הזמן.

לסלון ולממד התקנתי מזגן מיני מרכזי של 3.5 כ"ס.

למה בחרתי להשקיע קצת יותר בפתרון הזה:

1. יש ימים שצריך לקרר רק חדר שינה אחד לא הייתי מוכן להפעיל מיני מרכזי של 5 כ"ס בשביל חדר שינה אחד או שניים.

2. קירור וחימום המולטי אינוורטר הרבה יותר נעים בשינה מאשר מזגן ON OFF. בקיץ לא הייתי קופא מקור ואז מרגיש שחם לי בזמן ההשהייה של המזגן. בחורף החימום מאוד נעים ולא מחניק.

3. גם לי יש מסתור מזגנים קטן ועדיין התקנתי שם 2 מדחסים, הקטן יותר על מדף מעל השני.

4. בקיץ כשאני הולך לישון אני פותח את החלונות בכל שאר הבית כדי לאורר את הבית בלילה. עם מזגן מיני מרכזי הייתי מקרר את החצר.

5. כשאחד מהמזגנים יתקלקל יהיה לי את השני לגיבוי. אני לא אמצא את עצמי יום אחד בקיץ ישראלי עם מחסור מיזוג מוחלט בכל הבית.

במידה והמיני מרכזי יפסיק לפעול עדיין יהיה לי קירור בחדרים. במידה והמולטיאינוורטר יפסיק לפעול אוכל לישון כמה לילות בממ"ד/ בסלון עד שיגיע טכנאי לסדר אותו.

לא מבין כלום במזגנים, מצאתי את זה למשל:

http://www.tornado-top.co.il/pages/9.aspx

האם זה עדיף על מולטי-אנוורטר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלינק שהבאת זה מיני מרכזי אינוורטר של טורנדו. לפי מה שהבנתי, אם מדד האיכות של המזגנים מתחיל בגבוה עם היצרנים היפנים (מיצובישי) לאחר מכן קוריאנים (LG) אחר כך סינים עם מדבקה ישראלית (Gree) - ובסוף הרשימה - מזגני טורנדו.

מעבר לכך, כל עמוד מידע שיש בו יותר מסימן קריאה אחד - חשוד :)

השבוע אני צריך כבר לסגור את הנושא של המיזוג בדירה שלי. נראה שפרמטר מאוד חשוב בהחלטה זה כמה שנים אהיה בדירה. עדיין מתלבט.

היום: Fiat Bravo Tjet

בעבר: Ford Focus Mk3 2.0 Titanium, BMW Z4 E85 3.0, BMW 118i F20
בעבר הרחוק: האיטלקיה האדומה - Fiat Punto Evo MultiAir Turbo 135 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלינק שהבאת זה מיני מרכזי אינוורטר של טורנדו. לפי מה שהבנתי, אם מדד האיכות של המזגנים מתחיל בגבוה עם היצרנים היפנים (מיצובישי) לאחר מכן קוריאנים (LG) אחר כך סינים עם מדבקה ישראלית (Gree) - ובסוף הרשימה - מזגני טורנדו.

מעבר לכך, כל עמוד מידע שיש בו יותר מסימן קריאה אחד - חשוד :)

השבוע אני צריך כבר לסגור את הנושא של המיזוג בדירה שלי. נראה שפרמטר מאוד חשוב בהחלטה זה כמה שנים אהיה בדירה. עדיין מתלבט.

התכוונתי מזגן מיני מרכזי אינוורטר לעומת מזגן מולטי-אינוורטר.החברה לא משנה לצורך העניין, פשוט לא מצאתי תיאור לסוג מזגן זה באתר של אלקטרה למשל..

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל ההורים מותקנים ספרינקלרים בכל הבית, ולכן קיימת תעלת גבס קטנה בגודל של 0.3x0.3 בערך לאורך אחד הקירות בכל חדר. התעלות האלה מתחברות לאותו החלל של ההנמכה במסדרון ובמקלחת שם נמצא המאייד.

בקצה של כל תעלה כזו, בצד הרחוק מפתח יציאת האוויר של המזגן, הותקן תריס "דקור" שמשמש למעבר אוויר חוזר גם כשהדלתות סגורות.

המערכת נקראת פלנום אויר חוזר.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לאחר שהבנתי שמזגן On / Off לא יוכל לתת לי את הגמישות שאני צריך (קירור חדר אחד) מבלי לגרור בעיות של ספיקת אוויר, צריכה מוגברת של חשמל ורעש - הומלץ לי על פתרון של מיני VRF.

לאלקטרה יש פתרון בשם Cinco Inverter, מתוך האתר: "מדובר במערכת מיזוג אוויר הפועלת על עיקרון שינוי נפח זרימת הקירור המתאפשר בעזרת מדחס אינוורטר (היחידה שמותקנת מחוץ לבית), המשנה את מהירות עבודתו באופן רציף בהתאם לדרישת המאיידים (היחידות שבתוך הבית) על ידי שינויי תדר מנוע. המערכת הינה מודולארית, ומאפשרת להשתמש בו זמנית במספר בלתי מוגבל של יחידות איוד, המחוברות ליחידת עיבוי אחת."

היתרון הגדול של המערכת שניתן להשתמש בהכנה של הקבלן למיזוג באמצעות קופסת פיצול Multi Box - וכל שאר היתרונות של מיזוג אינוורטר (בעיקר שמירה על אמפ' אחידה). החיסרון זה כמובן מחיר גבוה לעומת on / off וגם לעומת מיני מרכזי אינוורטר.

האם יש פה מחברי הפורום שיש בבעלותם מיזוג מיני VRF ויכולים להמליץ? לגבי אמינות, מכיוון שהמוצר הזה מתקדם טכנולוגית - קיים סיכון גבוה יותר לתקלות. נכון להחודש - אלקטרה נותנים 3 שנים אחריות על המזגן. לאחר מכן - הרחבת אחריות אפשרית בתשלום (אי אפשר לדעת בדיוק עד כמה).

אשמח לשמוע כל תגובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזגן מיני מרכזי, במהות שלו, לא יודע ולא אמור לדעת לקרר באופן גמיש חדר אחד או דירה שלמה - לפי דרישה. מיני מרכזי כשמו כן הוא: יחידה מרכזית אחת שמקררת מספר חדרים או חדר אחד גדול, בו זמנית.

כל עניין הדמפרים הוא לא יותר מקומבינה שמתלבשת על המזגן.

אם עניין הגמישות מפריע לך *רק* עם חדר אחד, זה לרוב פתיר ע"י התקנה של מיני מרכזי אחד ועילי אחד.

אם זה עניין של גמישות ללא יכולת תכנון מוקדם איזה מזגן תדליק באיזה חדר, אז כן - אתה צריך מערכת מולטי אינוורטר.

למיטב ידיעתי מערכת VRF היא מערכת של 2 צינורות גז ש"משוטטת" בחלל של דירה או קומה או **בניין** שלם, ובאמצעות תקשורת בין יחידת המאייד ליחידת המעבה (VRF) המחשב מספק את קיבולת הקרר הדרוש לכולם ע"י שליטה מלאה במדחס אינוורטר.

חיבור כל יחידה בדירה\בקומה\בבניין מתבצע ע"י הלחמת T על צינור הדחיסה ועוד T על צינור היניקה.

עריכה:

הדבר הבסיסי שאתה צריך לספק בשירשור הזה הוא תוכנית הדירה - ללא תוכנית קשה להמליץ לך על מה להתקין בהתאם למידות מסתור הכביסה והמרחק של המעבה מהמזגן\חדרים\וכד'.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שהבנתי שמזגן On / Off לא יוכל לתת לי את הגמישות שאני צריך (קירור חדר אחד) מבלי לגרור בעיות של ספיקת אוויר, צריכה מוגברת של חשמל ורעש - הומלץ לי על פתרון של מיני VRF.

לאלקטרה יש פתרון בשם Cinco Inverter....

אשמח לשמוע כל תגובה.

אני חושב שיש לך בהודעה מספר מושגים שונים ולא בהכרח קשורים של מזגנים - cinco, VRF ו- multi box

אני לא חשוב שהמזגן שהזכרת הינו מסוג VRF.

שנית, מזגן cinco שכתבת נראה בתמונות המחשה ככה:

c0a34cb91f646ea94b875c57190d9ca0.jpg

כלומר נראה שיש צרור צינורות שיורד מהיחידה החיצונית לכל יחידה חיצונית

ולעומת זאת יש את המולטי בוקס:

%D7%91%D7%95%D7%A7%D7%A1-600x446.jpg

שפה יש רק זוג צינורות שיורד אל הבוקס שיושב בתוך הבית מעל התקרה, במקום שהוכן למזגן המיני-מרכזי וממנו יוצאים בתוך הבית עצמו רק זוג צינורות-קרר לכל יחידה פנימית.

אני לא איש טכני ! אז אני מקווה שאני לא טועה ומטעה.

עריכה אחרונה על ידי student
בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להלן מתאר הדירה - כולל שרטוט (לא מקצועי, שלי) של ההנמכות גבס (אדום), כיווני האוויר הרצויים מההנמכות (כחול), והפתחים בקירות שקיימים דה פקטו בדירה (ירוק):

מיזוג.jpg

אני יודע שאולי עשיתי בלאגן עם כל המושגים למעלה. מנסה לעשות לעצמי קצת סדר בראש.

הגמישות שדיברתי עליה לא תוכל להיות מושגת ע"י מזגן On / Off - ואני מבין שבמקרה הזה הדמפרים לא משרתים תועלת כי הם לא מסוגלים לדבר עם היחידה המרכזית. אבל מה שכן הבנתי מטכנאי מיזוג שונים, שמיני מרכזי אינוורטר בעל דמפרים חכמים - כן יוכל לתת לי התגמשות. אמנם לא ברמה של חדר, אבל ברמה של 2 חדרים ממוזגים בלילה, כאשר הסלון איננו ממוזג. אינני יודע האם זה נכון או לא.

לגבי אמינות של האינוורטר, הבנתי כי גם תדיראן וגם אלקטרה נותנים 3 שנים אחריות מלאה על המזגן. שנה רביעית והלאה גם אפשרי - השאלה המחיר, שאף אחד לא יוכל להגיד לי מהו.

סדר גודל של עלויות של מיני מרכזי (EMD50 או Wave50) + דמפרים + גריל סלוט דקורטיבי (באמת... 600 שקל למטר???) + גבס - יוצא סדר גודל של 23,000 שקל. אותו הסידור, רק מזגן אינוורטר תוספת של כ4,500 שקל - כלומר כ27,000 שקל.

אם אני הולך על מולטי אינוורטר, המחיר מזנק כבר לכיוון ה31,000 בערך (מיני Wind 47 + מערכת מולטי אינוורטר תדיראן מעבה + 3 יחידות פנימיות). מיני מרכזי מתחבר להכנה של הקבלן, בעוד שמזני מולטי דורשים הכנת צנרת וניקוז בכל חדר,ופאקט נוסף חד פאזי במסתור כביסה.

:roll::roll::roll:

D3.pdf

עריכה אחרונה על ידי mightybear

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכנית, אפשרי לשים בקלות מיני מרכזי + 1 עילי.

יכול להיות שעם עוד קצת רצון, ניתן יהיה לדחוף גם 2 עיליים בנוסף למיני מרכזי. צריך לראות מה מידות הגובה של המסתור כביסה.

את הממד בשלב ראשון הייתי מחבר למיני מרכזי, לא יודע מה ייעודו אבל חדרי השינה יותר חשובים לפחות בשנים הראשונות אם עדיין לא התרחבתם מעבר ל-2 ילדים.

במסתור כביסה שלא רחוק ממידות המסתור שלך (רק בלי דוד), כבר דחפתי 5 מזגנים לדירת 5 חדרים. ראה תמונה.

כמובן שזה דורש תיכנון הניקוזים, חשמל וכד'. הכל צריך להיות מותאם באופן נקודתי לדירה שלך, בהתאם לביקור שצריך לעשות בשטח ולראות מה האופציות באופן מעשי.

איציק

WhatsApp Image 2018-12-04 at 20.55.44.jpg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק - תודה על תגובותיך המפורטות. רוחב מסתור הכביסה הוא 1.65 מטר.

לשאלתך, נכון להיום, רק בשני החדרים (הורים + חדר נוסף) אנחנו מתכוונים לישון (ילד אחד). אבל אנחנו רוצים לשמור את האפשרות כמובן למזגן את הממ"ד. התרחיש כנראה הכי נפוץ הוא הפעלה של מיזוג בחדר שינה הורים + חדר שינה נוסף במהלך הלילה, ללא הסלון.

אין לי את המידות של הגובה של המסתור - אבל מקווה שתוכלו לראות זאת מצילום וידאו:

https://www.youtube.com/watch?v=JS13b4CrD64

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...