Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיזוג מיני מרכזי לדירה חדשה

mightybear
שימו לב! השרשור הזה בן 1961 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

הייתי מאוד שמח לשמוע מחכמת ההמונים לגבי פתרון מיזוג עבור דירת 4 חדרים. מחיפוש בפורום אוף טופיק הנושא עלה כמה פעמים, אך חשבתי אולי יש פה חברים שיש להם ניסיון עם אחד מהדגמים שחשבתי עליהם.

דוגמא לשרשור דומה:

שרשור 1

שרשור 2

שרשור 3

• דירה בבנייה חדשה - קומה 11 - כיוון צפון מערב - שפלה
  • שטח לקירור 90 מ"ר נטו (ללא אמבטיה, שירותים וכו')
  • ישנה הכנה למזגן ע"י הקבלן
  • ישנם פתחים בבטון בחדרי השינה (שינויים שנתבקשו על ידי למען התקנת מיזוג)
  • חלל שירות קטן - אין אפשרות למספר רב של מעבים

צרכינו כמשפחה:

• 3 נפשות
  • אוהבים לישון בלילה עם מזגן
  • בחודשי הקיץ המיזוג יכול לעבוד גם 14 שעות ביממה
  • אפשרות לטמפרטורה שונה בכל חדר
  • אפשרות לחימום בחורף לכל הדירה

יועץ מיזוג המליץ לנו על 5 כ"ס, באם ונלך על פתרון של מיני מרכזי. אלה הדגמים המובילים:

• Electra EMD Plus 50T - דירוג F
  • Electra ELD Plus 50/3T - דירוג B - בעלת משאבת ניקוז אינטגרלית, גובה יחידה פנימית 28.5 ס"מ
  • Tadiran Silent Wind 55/3P - דירוג A
  • Tadiran Wave 50/3P - דירוג A - מקביל לELD של אלקטרה???
  • Electra EMD Inverter 50T
  • Tadiran Wind Inverter 50/3

לגבי הנושא של אינוורטר / On Off - כאן אני מתקשה לקבל החלטה. אני מבין שמבחינת חסכון כספי יכול להיות שיעברו לא מעט שנים עד שההפרש הכספי (כ4000 שקל) יוחזר.

אך מעבר לכך הבנתי כי קיים ערך מוסף לאינוורטר בדמות טמפרטורה יציבה יותר בחדר ובמצב חימום

האינוורטר מחמם את החדר ואז שומר על החום באמצעות עבודה ממושכת על הספק נמוך מאוד (מה שמוצא אויר חמים ולא מחניק) שגם משאיר את האויר יותר לח ביחס לאמצעי חימום אחרים. האם זה נכון?

אני גם מודע לנושא האמינות של האינוורטרים המיוצרים בסין לעומת קוריאה או יפן - אך ההפרש הכספי בעלות הרכישה הוא גבוה עבורנו.

האפשרות לישון עם מיזוג ב-2 חדרי שינה בלילה, במיזוג האון אוף, המזגן יעבוד על מלוא ההספק - ככה שמבחינה 'פסיכולוגית' - יהיה לי יותר קשה לדעת שאני 'מבזבז' 5 כ"ס על 2 חדרים (הסלון, על פי מיטב הבנתי תמיד יהיה מקורר

,

בדר"כ משאירים סלון ומטבח ללא דמפרים כדי שלאוויר יהיה מאיפה לצאת במקרה וסוגרים את כל הדמפרים בחדרים

).

מצד שני, אינוורטר יהיה גמיש יותר בהספק - אך אם סבירות גבוה לתקלות בכרטיסים חכמים שעלולים להיות יקרים.

תודה למגיבים

היום: Fiat Bravo Tjet

בעבר: Ford Focus Mk3 2.0 Titanium, BMW Z4 E85 3.0, BMW 118i F20
בעבר הרחוק: האיטלקיה האדומה - Fiat Punto Evo MultiAir Turbo 135 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני יכול להגיד לך שאינוורטר לא יחסוך לך אם בכלל. מחיר גבוה לעומת רגיל אבל לא ממש חוסך.

לגבי המזגנים תבדוק ערכים של צריכה והספק אוויר. לדוגמה אני לקחת EMD ולא ELD, כי למיטב זכוני ההספק הוצאת אוויר היה 2200 EMD ו 1900 ELD. יחד עם זאת, הELD מצריך פחות הנמכה לעומת EMD.

לגבי EMD, יש יותר חסכוני בדירוג A שעולה 1000 שח יותר.

בהמלצתו של חבר הפורום איציק התקנתי אצלי מיני מרכזים ועוד 3 קטנים לחדרים. גם אני מברך אותו וגם חשבון הבנק שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו היו בערך אותם תנאים, התקנתי silent wind 55/3p כי אצלי המעבה נמצא במרספת שירות שצמודה למטבח ולכן היה חשוב לי שקט.

בנתיים לא ממש הספקנו להשתמש בו (חודשיים בדירה).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינוורטר אכן נותן חוויה שונה לגמרי מבחינת מיזוג חדרי שינה במיוחד. בסלון לא כ"כ תשים לב לזה.

אבל הקירור והחימום באינוורטר מרגיש שונה בחדר. בהתחלה לא האמנתי לזה אבל עכשיו 4 חודשים של שימוש זאת באמת רמת מיזוג אחת מעל מזגן ON OFF.

הייתי במצב דומה לשלך.

התקנתי מזגן מולטי אינוורטר עם מדחס אחד של 2 כ"ס ו2 יחידות פנימיות ל2 חדרי השינה בהם המזגן עובד רוב הזמן.

לסלון ולממד התקנתי מזגן מיני מרכזי של 3.5 כ"ס.

למה בחרתי להשקיע קצת יותר בפתרון הזה:

1. יש ימים שצריך לקרר רק חדר שינה אחד לא הייתי מוכן להפעיל מיני מרכזי של 5 כ"ס בשביל חדר שינה אחד או שניים.

2. קירור וחימום המולטי אינוורטר הרבה יותר נעים בשינה מאשר מזגן ON OFF. בקיץ לא הייתי קופא מקור ואז מרגיש שחם לי בזמן ההשהייה של המזגן. בחורף החימום מאוד נעים ולא מחניק.

3. גם לי יש מסתור מזגנים קטן ועדיין התקנתי שם 2 מדחסים, הקטן יותר על מדף מעל השני.

4. בקיץ כשאני הולך לישון אני פותח את החלונות בכל שאר הבית כדי לאורר את הבית בלילה. עם מזגן מיני מרכזי הייתי מקרר את החצר.

5. כשאחד מהמזגנים יתקלקל יהיה לי את השני לגיבוי. אני לא אמצא את עצמי יום אחד בקיץ ישראלי עם מחסור מיזוג מוחלט בכל הבית.

במידה והמיני מרכזי יפסיק לפעול עדיין יהיה לי קירור בחדרים. במידה והמולטיאינוורטר יפסיק לפעול אוכל לישון כמה לילות בממ"ד/ בסלון עד שיגיע טכנאי לסדר אותו.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו היו בערך אותם תנאים, התקנתי silent wind 55/3p כי אצלי המעבה נמצא במרספת שירות שצמודה למטבח ולכן היה חשוב לי שקט.

בנתיים לא ממש הספקנו להשתמש בו (חודשיים בדירה).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

למיטב ידיעתי הרכיב ששקט יותר בדגמים ה"שקטים" הוא המאייד ולא המעבה

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוך, השקט מתייחס למעבה,לדוגמא בדגם שלי רמת הרעש היא 53 בלילה ו-58 ביום (ביחידות dBa),

לעומת WIND 55/3P הינו בעל רמת רעש של 61 בלילה ו-65 ביום.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי הרכיב ששקט יותר בדגמים ה"שקטים" הוא המאייד ולא המעבה

הפוך. Silent הוא מעבה שקט יותר.

אם תרצה לשדרג את המעבה שלך ל silent, פתח את המעבה מלמעלה ותרפד את המדחס בצמר סלעים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

לגבי הספק הוצאת האוויר - אני בהחלט אבדוק את הנושא.

לגבי הפתרון של Alkash - נשמע בהחלט מספק, אבל אני מניח שהתוספת של המולטי עצמו, יחד עם פתרון ניקוז לכל אחד מהחדרים - יקפיץ את המחיר משמעותית. אעלה את הנושא מול איש שירות המיזוג.

מעבר לכך - למישהו יש השגות לגבי הבדלים ברמת השירות בין אלקטרה ותדיראן?

לגבי אחריות - האם יש משהו שצריך לשים אליו לב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האינוורטר גם חשוב לצורך שלום בית -

אם לאישה תמיד קר או מתלוננת בקיץ על עוצמת-המזגן אז מזגן אינוורטר אמור לשמור על טמפרטורה אחידה יותר לעומת מזגן ON-OFF ואולי להפוך את כל נושא מיזוג הבית ליותר נסבל לנשים.

בנוסף, לא אמורה להיות ההרגשה הזו שאתה כבר מת שהמזגן יתחיל כבר לקרר ואחר כך שכבר הוא נדלק באיזשהו שלב כבר מספיק לך ואתה מחכה שכבר יחזור לאיוורור.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נקודה מאוד חשובה עבורנו - במיוחד ההפרשי טמפרטורה. כיום אנחנו ישנים בחדר שינה אני וזוגתי עם מזגן עילי On /Off - ובאמת פעם קר ופעם חם - אין טמפרטורה יציבה.

השאלה האם בתרחיש הבא אוכל לקבל טמפ' יציבה: מיני מרכזי אינוורטר 5 כ"ס. לילה. קירור ל2 חדרים בלבד, כאשר לכל חדר טמפ' שונה. אפשרי? האם דלתות החדרים יהיו חייבות להיות פתוחות עבור האוויר החוזר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי מה שהדאיג בנושא מיני מרכזי הוא נושא התעלות האם במשך הזמן הן לא הופכות למלאות באבק, מקור לליכלוך ואולי אפילו חיידקים ופטריות שישגשגו בתוכן בגלל הלחות המצטברת - האם זה המצב, מה אומרים מומחי המיזוג?

סביר להניח שיש בעינית בחדר חיישן טמפטורה שאומר למזגן לשנות הספק. הרי לא הגיוני שחייבים להיות עם דלת פתוחה כדי שיגיע אוויר חוזר מהחדר. מומחים?

עריכה אחרונה על ידי student

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לחות בתעלות אויר, האויר מהמזגן יבש. קצת אבק לא הרג אף אחד (מצטברת רק שכבה דקה מאוד, אם בכלל).

כן צריך להשאיר דלת פתוחה - אלא אם עושים תריס (גריל) גדול יותר - ואז חצי ממנו יוציא אויר וחצי ממנו ישמש אויר חוזר (חשש ל"קצר אויר" אבל זו האופציה העדיפה. בשביל לצמצם את התופעה של קצר אויר - כדאי להסית את כיוון יציאת האויר הצידה - ולא "ישר").

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מפתיע אותי לגמרי - אז שיש מיזוג מיני מרכזי צריך להיות עם דלת פתוחה? למה שהעינית בחדר לא תרגיש גם הטמפרטורה?

לא כל הרעיון בחדר הורים שבמקרה הצורך שהמפלצות הקטנות יהרגו אחת השנייה בסלון וההורים ישבו בשקט בחדר שלהם עם הטלוויזיה והשירותים הפרטיים שלהם מאחורי דלת סגורה (יש במחירון דקל שדרוג לדלת אטומה לרעש?!).

כנ"ל אם יש לך כלב/חתול ולא בהכרח בא לך לחבק אותם באותו לילה?!

עריכה אחרונה על ידי student

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעשה אויר חוזר, אבל אחכ אל תתלונן שהמזגן לא מקרר/מחמם.

במלונות לפני 30 שנה היו עושים גריל רפפות אלכסוני בדלת כניסה לחדר, היום זה ייחשב למכוער ובצדק.

תעשה תריס גדול יותר ותשאיר פתח אויר חוזר בגריל עצמו (חצי-חצי, יש גם גרילים "ייעודיים" כאלה (חצי צד עם רפפות מתכווננות, חצי עם רפפות ישרות קבועות עבור אויר חוזר)

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...